Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Pirula

Quote from: FazékItt pár oldallal lejjebb le vannak írva, hogy egyes programoknak melyek a default profile könyvtárai. Ha segített hurrá, ha nem, akkor szólj ötletem még nincs, de majd találunk vmit.
Megnéztem és egyszerûen nincs a gépemen Application Data könyvtár, holott elvileg most is használja azt. :confused:
Quote from: MohaAlapban a C:\Documents and Settings\Usernév\Application Data\Mozilla könyvtárba pakolgatja a leveleket. Valószínû, hogy a levelek nem tûntek el, csak a postafiók beállításai.
Hát ez az, hogy csak egy profilt találtam, a másik szõrén-szálán eltûnt.

Darkstar

Quote from: PirulaMegnéztem és egyszerûen nincs a gépemen Application Data könyvtár, holott elvileg most is használja azt. :confused:

Állítsd be, hogy mutassa a rejtett fileokat és mappákat, ne rejtse el az op. rendszer védett filejait, és jelenítse meg a rendszermappák tartalmát.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Pirula

Quote from: DarkstarÁllítsd be, hogy mutassa a rejtett fileokat és mappákat, ne rejtse el az op. rendszer védett filejait, és jelenítse meg a rendszermappák tartalmát.
Szzus, megvan. Be volt ez állítva nekem, csak nem arra a mappára amelyikben kerestem. :lame:
:merci: a segítségért mindenkinek!
edit: ehh.. csak egy repet tudtam kiosztani.

noriko

#3093
Quote from: MohaGyanítom, hogy aktív módban próbál csatlakozni hozzájuk, és mivel a helyi gépnek nincs publikus IP-je, nem tud kapcsolódni. Próbáld meg passzív módban azokat is. Ha úgy sem megy, akkor a netet megosztó gépen lesz valami (tûzfal, stb) ami megfogja.
Passzív módban vagyok. Akkor lehet hogy tûzfal..:(
mindjárt körbenézek
thx!

nope. nem firewall volt. so far no good... :(
lehet hogy engedélyezni kell a server gépen valamit...most mindenféle settinget nyomkodunk össze vissza de eddig még semmi
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: norikolehet hogy engedélyezni kell a server gépen valamit...most mindenféle settinget nyomkodunk össze vissza de eddig még semmi
Milyen op. rendszer van fent? Az XP néha szokott hülyeségeket csinálni.
Amúgy adsl esetén akár az is mûködhet, hogy csak simán a switch-re dugjátok rá az adsl modemet, és mindkét gép betárcsáz. Elõször én sem gondoltam, hogy ez így mûködhet, de jópár ügyfelünknél ilyen egyszerûen lett megoldva...

noriko

Quote from: MohaMilyen op. rendszer van fent? Az XP néha szokott hülyeségeket csinálni.
Amúgy adsl esetén akár az is mûködhet, hogy csak simán a switch-re dugjátok rá az adsl modemet, és mindkét gép betárcsáz. Elõször én sem gondoltam, hogy ez így mûködhet, de jópár ügyfelünknél ilyen egyszerûen lett megoldva...
XP van fent.
De a switch-es módszer esetén két gép van kinn a neten. Hagyja így betárcsázni mindkettõt?
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: norikoDe a switch-es módszer esetén két gép van kinn a neten. Hagyja így betárcsázni mindkettõt?
Igen, de asszem van egy maximum, amennyit enged betárcsázni egyszerre. Mondjuk azt nem tudom, hogy ilyen esetben mi a helyzet a p2p alkalmazásokkal, de a web és levelezés megy.
Mindazonáltal ez egy nem túl elegáns megoldás, szóval inkább csak mint alternatívát ajánlom.

.Attila

Találtam egy Shinjuku térképet, de hiába használok japán Acrobat Readert, nagy Z betûk, pontok meg % jelek látszanak a japán írásjelek helyett. Vki meg tudná fejteni a titkát annak, hogy hogyan kell normális jeleket varászolni ezekbõl az értelmetlenekbõl?
http://www.the-shinjuku.ne.jp/CONTENTS/MAP/map2.pdf

Dragon

Quote from: BonciTaláltam egy Shinjuku térképet, de hiába használok japán Acrobat Readert, nagy Z betûk, pontok meg % jelek látszanak a japán írásjelek helyett. Vki meg tudná fejteni a titkát annak, hogy hogyan kell normális jeleket varászolni ezekbõl az értelmetlenekbõl?
http://www.the-shinjuku.ne.jp/CONTENTS/MAP/map2.pdf
így: http://www.adobe.com/products/acrobat/acrrasianfontpack.html
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: bpka000így: http://www.adobe.com/products/acrobat/acrrasianfontpack.html
Letesztelted? Mert nekem nem jön be. Már korábban is feltelepítettem japán karakterkészletet, akkor se, most se jön be, még azzal sem, amit te most itt belinkeltél.

Dragon

Quote from: BonciLetesztelted? Mert nekem nem jön be. Már korábban is feltelepítettem japán karakterkészletet, akkor se, most se jön be, még azzal sem, amit te most itt belinkeltél.
nekem itthon ez van fenn, és ez az eredmény: screenshot
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: bpka000nekem itthon ez van fenn, és ez az eredmény: screenshot
Akkor hurrá, megint az én gépem baszaxik :mad:

.Attila

Leszedtem a legújabb angol Acrobat Readert, update-eltem, minden nyelvi fontcsomagot leszedtem és installáltam hozzá, és ez az eredmény:
grrrrrrr :mad:

Dragon

Quote from: BonciLeszedtem a legújabb angol Acrobat Readert, update-eltem, minden nyelvi fontcsomagot leszedtem és installáltam hozzá, és ez az eredmény:
grrrrrrr :mad:
lol, akkor már nem kell javasolnom, hogy tedd meg
a windózodra is telepítve vannak a távolkeleti fontkészletek/egyebek?
tudom, valószínûtlen, hogy emiatt ne menjen, de windóznál sosem lehet tudni
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: bpka000lol, akkor már nem kell javasolnom, hogy tedd meg
a windózodra is telepítve vannak a távolkeleti fontkészletek/egyebek?
tudom, valószínûtlen, hogy emiatt ne menjen, de windóznál sosem lehet tudni
Fel van rakva az is.

noriko

hááj! :D

ki segít nekem? Mivel még mindig nem tudom mûködtetni az ftp-belépést (:(), meg szeretnék kérni valaki kedves embert, hogy ha megadom a belépési koordinátáim és elímélezek egy-két word fájl-t, feltenné nekem a freeweb-re?
plíz!!!
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: norikohááj! :D

ki segít nekem? Mivel még mindig nem tudom mûködtetni az ftp-belépést (:(), meg szeretnék kérni valaki kedves embert, hogy ha megadom a belépési koordinátáim és elímélezek egy-két word fájl-t, feltenné nekem a freeweb-re?
plíz!!!
E-mail pm-ben ment.

animoni

Végre én is haza találtam Bécsbõl!!! Szép volt jó volt és sok kép van!!!
Problem:nincs XP a Bécsi net helyeken ezért nem ismerte fel a digitális fényképezõgépet és a pendrivet sem!!!!! :__devil:  Aztán bementünk egy üzletben, ahol volt olyan szolgáltatás, hogy cd-re kiirják!!!!Kiirattuk pés megnézettük, hogy rajta vannak e a cd-n a képek. Rajta voltak!
Hazajöttünk betettük a gépbe a cd és nem olvasta! Pedig XP alatt irták meg a boltba is, mi is azzal néztük meg! A gép érzékeli, h van vmi a cd-n de nem látja! Nem jelennek meg a képek!!!!!!!!!!!!!!!!
Tudna valaki segíteni, h ez most miért van????PLEASE!!!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

katz

Quote from: animoniVégre én is haza találtam Bécsbõl!!! Szép volt jó volt és sok kép van!!!
Problem:nincs XP a Bécsi net helyeken ezért nem ismerte fel a digitális fényképezõgépet és a pendrivet sem!!!!! :__devil:  Aztán bementünk egy üzletben, ahol volt olyan szolgáltatás, hogy cd-re kiirják!!!!Kiirattuk pés megnézettük, hogy rajta vannak e a cd-n a képek. Rajta voltak!
Hazajöttünk betettük a gépbe a cd és nem olvasta! Pedig XP alatt irták meg a boltba is, mi is azzal néztük meg! A gép érzékeli, h van vmi a cd-n de nem látja! Nem jelennek meg a képek!!!!!!!!!!!!!!!!
Tudna valaki segíteni, h ez most miért van????PLEASE!!!
Más gép sem olvassa a CD-t?

Alkyra

Quote from: animoniVégre én is haza találtam Bécsbõl!!! Szép volt jó volt és sok kép van!!!
Problem:nincs XP a Bécsi net helyeken ezért nem ismerte fel a digitális fényképezõgépet és a pendrivet sem!!!!! :__devil:  Aztán bementünk egy üzletben, ahol volt olyan szolgáltatás, hogy cd-re kiirják!!!!Kiirattuk pés megnézettük, hogy rajta vannak e a cd-n a képek. Rajta voltak!
Hazajöttünk betettük a gépbe a cd és nem olvasta! Pedig XP alatt irták meg a boltba is, mi is azzal néztük meg! A gép érzékeli, h van vmi a cd-n de nem látja! Nem jelennek meg a képek!!!!!!!!!!!!!!!!
Tudna valaki segíteni, h ez most miért van????PLEASE!!!

Ez nagyon egyszerû.
de elõtte egy kérdés: írtál már arra a cd-re?

Ha igen:
Akkor a menj a Cd tul. menüjébe s váltsál sávot s akkor már látni fogja(ha xpvel íratod akkor ez elõ szokott fordulni, hogy egy mási sávon akarja a te géped megnézni a dolgokat)

Ha Nem:
Lehet, hogy ócska cd-t vettél. Megoldási menetet lásd feljebb.
Ha nincs ilyen akkor lehet, hogy szarul írták ki...Nézd meg más gépen.

animoni

Quote from: katzMás gép sem olvassa a CD-t?
3 gépen probáltuk meg XP alatt és egy 98 alatt! Egyik sem vitte :bruhuhu:  :bruhuhu: !!

Alkyra:Akkor a menj a Cd tul. menüjébe s váltsál sávot s akkor már látni fogja(ha xpvel íratod akkor ez elõ szokott fordulni, hogy egy mási sávon akarja a te géped megnézni a dolgokat)

Nem találom!! Kicsit konkrétabban lehetne?! Köszönöm!!!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

m46u5

Quote from: animoni3 gépen probáltuk meg XP alatt és egy 98 alatt! Egyik sem vitte :bruhuhu:  :bruhuhu: !!
Szerintem nézzétek megy (ha eddig még nem próbáltátok) egy dvd íróban! Csak mert egy dvd írónak erõsebb, és pontosabb optikája van mint egy cd/dvd olvasónak, ill. cd írónak.
( ja, és ha lehet ne LG legyen :) )
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

syeren

Quote from: m46u5Szerintem nézzétek megy (ha eddig még nem próbáltátok) egy dvd íróban! Csak mert egy dvd írónak erõsebb, és pontosabb optikája van mint egy cd/dvd olvasónak, ill. cd írónak.
( ja, és ha lehet ne LG legyen :) )

Az a gond, hogy animoninak a gépében eleve dvd író van és így az sem ismerhette fel...

Alkyra

Quote from: animoni3 gépen probáltuk meg XP alatt és egy 98 alatt! Egyik sem vitte :bruhuhu:  :bruhuhu: !!

Alkyra:Akkor a menj a Cd tul. menüjébe s váltsál sávot s akkor már látni fogja(ha xpvel íratod akkor ez elõ szokott fordulni, hogy egy mási sávon akarja a te géped megnézni a dolgokat)

Nem találom!! Kicsit konkrétabban lehetne?! Köszönöm!!!

Konkrétabban nem, mert tönkrement mindkért cdrom-om s fejbõl meg nem tudom.^^
Kell lennie egy olyan fülnek, hogy Sávok(márha TÖBB sáv van rajta 1nél).
Szerintem csak simán szarul írták meg a cd-t. Ennyi.Azt nem tudod, hogy használtak-e vlmen programot hozzá?

Darkstar

A Nero-nak va negy lemez info nevû szolgáltatása, nézd meg azzal a CD-t.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

animoni

Quote from: DarkstarA Nero-nak va negy lemez info nevû szolgáltatása, nézd meg azzal a CD-t.
Basszus!!! Érzékeli, h van valami a cd-n!!!!!!!!De akkor miért nem olvassa be??????????????? :bruhuhu:  :bruhuhu:
Ez nagyon gáz!!! Pedig ahol irattuk a cd-t ott direkt megkértük, h nézze meg h mükszik e és mûködött!!!!!!!!!!!!!!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

TurboK

meglehet hogy valami CD meghajtó exkluzív baromság, emlékszem LG cd olvasó nem olvasott be Dreamcast írott lemezt normálisan (emulátor lemez volt, kellett az 500 rom ami rajta volt). Meg Pioneer DVR 107 nálam még nem volt hajlandó beolvasni pluszos DVDt. Windows felõl.

ISObuster nevû progival viszont beolvasta rendesen.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Quote from: animoniBasszus!!! Érzékeli, h van valami a cd-n!!!!!!!!De akkor miért nem olvassa be??????????????? :bruhuhu:  :bruhuhu:
Ez nagyon gáz!!! Pedig ahol irattuk a cd-t ott direkt megkértük, h nézze meg h mükszik e és mûködött!!!!!!!!!!!!!!
Hát, ha egyszer felugrasz egy vetítésre, az én gépemen is meg lehet nézni ;)

.Attila

1 giga memóriám van, és ennek ellenére 1,5 gigás a lapozófileom. Hogy lehetne a winfosnak megmondani, hogy ne csinálja ekkorára, hanem használja rendesen a ramot? Tud vki esetleg erre egy jó programot?

m46u5

#3119
Quote from: Bonci1 giga memóriám van, és ennek ellenére 1,5 gigás a lapozófileom. Hogy lehetne a winfosnak megmondani, hogy ne csinálja ekkorára, hanem használja rendesen a ramot? Tud vki esetleg erre egy jó programot?
Be tudod állítani, hogy mekkora legyen a mérete a lapozófile-nak:
System Properties (Sajátgép tul.) -> Advanced fül -> Perfomance-nál a Setup-ra kattintani -> Advanced fül -> alul a Virtual memory-nál a Change-re kattintani -> aztán itt tudod máshová áthelyezni, illetve a méretét megadni (esetleg kikapcsolni).
(Bocs, hogy angolul írtam, de angol nyelvû xpt használok, s nincs kedvem tûnõdni mire van lefordítva a magyar változatban /mert szerintem az angol nyelvû változat stabilabb (tapasztalat)/.
Amúgy azt vettem észre, hogy kb. a fizikai memória 1,5x-se a lapozófilé mérete.
A memóriát pedig tudod pucolni, mindenféle apró progival, pl: RAM Idle (ez speciel folyamatosan tud takarítani a memóriában - meg kell adni, mekkora telítettség után takarítson, meg még sok egyebet is tud)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."