Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Kuro_TenshiSztem keress rá portforwardingra wikipediában, ott szépen le van írva, linkekkel.
Kösz a tippet. :)

edit: nem értem még mindig, hogy a Panda miért blokkolja a torrentet, egyik eddigi tûzfal sem csinálta... a port forwardingnál pedig nem nagyon írnak a torrentezésrõl. Wááh...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizKösz a tippet. :)

edit: nem értem még mindig, hogy a Panda miért blokkolja a torrentet, egyik eddigi tûzfal sem csinálta... a port forwardingnál pedig nem nagyon írnak a torrentezésrõl. Wááh...
Amelyik porton menne a torrent, azt a portot engedélyezd a Pandában. Még nem használtam így azt már nem tudom, hol kell :)

Ramiz

Quote from: sirtomiAmelyik porton menne a torrent, azt a portot engedélyezd a Pandában. Még nem használtam így azt már nem tudom, hol kell :)
Ilyet még nem pipáltam, egy óra vacakolás után még mindig nem sikerült static ip címet csinálnom, amivel elvileg portot lehet forwardingolni: beírtam kézzel az aktuális dinamikus címet, erre már a netet sem értem el. A Pandában meg nem találom ezt a beállítást. Nagyon rossz érzés, amikor az ember kezdi azt hinni, hogy ért a számítógépekhez, és rájön, hogy lövése sincs a legalapvetõbb dolgokról (pl. hogy mi történik internetezés közben) és csak egy francos kocafelhasználó. Legalábbis én most estem át ezen. Hüpp. Asszem visszarakom a Sygate-et és imádkozok a BitComet istenéhez, hogy töltsön. Nem is rossz az abszolút mérnökietlen, misztikus hozzáállás az ilyen dolgokhoz. Kényelmes. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: RamizIlyet még nem pipáltam, egy óra vacakolás után még mindig nem sikerült static ip címet csinálnom, amivel elvileg portot lehet forwardingolni:
Azon a gépen fut a tûzfal, ahol a torrent kliens? Mert akkor ne szenvedj, adj meg 127.0.0.1-et a port forwardernek, az a helyi gépre loopbackel.

Ramiz

Quote from: ProfetaAzon a gépen fut a tûzfal, ahol a torrent kliens? Mert akkor ne szenvedj, adj meg 127.0.0.1-et a port forwardernek, az a helyi gépre loopbackel.
Oké, ezzel is megpróbálkozok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

gr33n

Hi!

Nagy kéréssel fordulnák vlk-hez aki segíteni tudna. Tudom hogy az FTP-n fenn van az amit kérek de nekem nincs lehetõségem letölteni. Ezzel a tárgyra térnék. Megkérnék vlk-t hogy ha neki le van töltve az összes Inuyasha rész 1-167-ig és lenne kedve kiírni DVD-kre akkor azért hálás lennék.:tezsvir:  Akit érdekelne vagy szeretne segíteni az adjon 1 PM-t vagy írjon a gr33nd@vipmail.hu-ra.

Elõre is köszi.

Shugaru

nekem is egy kis help kéne
yakitake 56 letöltöttem és meg probáltam megnézni de minden lejátszom kifagy vele (vlc, mplayc, vinmplay,bs play)
ha valaki tudna valamit mondani annak örülnék

Kuroi Tenshi

Quote from: ProfetaAzon a gépen fut a tûzfal, ahol a torrent kliens? Mert akkor ne szenvedj, adj meg 127.0.0.1-et a port forwardernek, az a helyi gépre loopbackel.
Ezt is lehet. 127.0.0.1=home
Mondtam is nektek azt a viccet BAF-on, hogy "There's no place like 127.0.0.1", de csak blarkenak esett le :p
De ez csak akkor, ha nincs routered.
Amúgy Vezérlõpult-> Hálózati kapcsolatok -> Helyi kapcsolat -> jobbklikk -> Állapot, és ott le vannak írva ilyen paraméterek.
(Igen, közgázos létemre már kineveztetek tiszteletbeli kockának :D )

Próféta

Quote from: Kuro_TenshiAmúgy Vezérlõpult-> Hálózati kapcsolatok -> Helyi kapcsolat -> jobbklikk -> Állapot, és ott le vannak írva ilyen paraméterek.
Vagy egyszerûen a parancssorba annyit írsz: "ipconfig"
Quote(Igen, közgázos létemre már kineveztetek tiszteletbeli kockának :D )
Nagyon helyes :D :jee:

katz

Milyen digitális fényképezõt tudtok ajánlani 50k körül? Elsõsorban egyéni tapasztalatok érdekelnek. Kinek milyen van, mennyire elégedett vele.
Ami engem érdekelne: max 6 Mp, 3-5x optikai zoom, 1G-ig bõvithetõ legyen, nem kellenek ilyen marhaságok, mint mozgoképfölvétel és társai

Cobra

Hobbi használatra szerintem felesleges a 6Mpixel, meg nem is kapsz ilyet 50k-ért. Inkább a 4-5Mpixeleseket nézd, pl itt
Nekünk Sony DSC40 van, szerintem egész jó amatõr gép, full auto-n elég jó képeket csinál. Canon A520 is elég jó gép. Többirõl nem tudok vélaményt nyilvánítani, csak ezeket ismerem közelebbrõl.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

katz

Quote from: CobraHobbi használatra szerintem felesleges a 6Mpixel, meg nem is kapsz ilyet 50k-ért. Inkább a 4-5Mpixeleseket nézd, pl itt
Hobbinak kell, ezért irtam, h max 6Mp ;)

Rage

#3912
Quote from: katzMilyen digitális fényképezõt tudtok ajánlani 50k körül? Elsõsorban egyéni tapasztalatok érdekelnek. Kinek milyen van, mennyire elégedett vele.
Ami engem érdekelne: max 6 Mp, 3-5x optikai zoom, 1G-ig bõvithetõ legyen, nem kellenek ilyen marhaságok, mint mozgoképfölvétel és társai
Nem 50k ugyan (ujonnan legalabbis, mi 45-ert vettunk most kb. 1 eves, tokeletes allapotban levot), de Konica-Minolta Dimage Z2. Jollehet, csak 4 Mpixel, de 10x-es optikai zoom es SD kartyaval akarmeddig bovitheto, mozgokepet is tud [Edit.: Ja, hogy az nem kell, most olvastam csak el rendesen. ] meg egyebek. Imho kellemes cucc.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Moha

Quote from: katzMilyen digitális fényképezõt tudtok ajánlani 50k körül? Elsõsorban egyéni tapasztalatok érdekelnek.
Nekem egy Canon Powershot A70 van. Régebbi darab, csak 3.2 MP. Meg vagyok vele elégedve úgy általánosan. Erõssége a makro. Egész közelre is jó felvételeket tud csinálni, bár néha kicsit szenvedni kell vele, ha az automatika a hátérre áll rá. Negatívumként annyit tudnék mondani, hogy a sötétebb képek zajosak. Pl. ha éjszaka, hosszú záridõs képet csinálok, akkor rendesen látszik a képzaj.

Amúgy tudom ajánlani az Imaging Resource-t. Itt rengeteg típus leírását megtalálod, tesztképekkel, összehasonlításokkal együtt. Én anno ez alapján választottam ki az én gépemet.

Itachi

hali tud vki egy letölthetõ ingyenes window-hider linket adni?Olyan progi amivel elrejthetem a letöltõ-ablakokat.Mert amit én ismerek az olyan, hogy felrak még vagy 250! db adware t ....Elõre is kösz.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Alkyra

Quote from: Itachihali tud vki egy letölthetõ ingyenes window-hider linket adni?Olyan progi amivel elrejthetem a letöltõ-ablakokat.Mert amit én ismerek az olyan, hogy felrak még vagy 250! db adware t ....Elõre is kösz.

Window-hider? Az mi? :) El tudnád mondani, hogy mi az?

Itachi

Quote from: AlkyraWindow-hider? Az mi? :) El tudnád mondani, hogy mi az?
Leírtam.Egy olyan progi amivel el tudod rejteni a megnyitott ablakokat.Többek közt a letöltõ ablakokat.Tököm kivan ,hogy mikor beállítom a letöltést és elmegyek otthonról az öcsém mert neki jáccania kell és nagy a apingje kikapcsolja azt.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Próféta

Quote from: ItachiLeírtam.Egy olyan progi amivel el tudod rejteni a megnyitott ablakokat.Többek közt a letöltõ ablakokat.Tököm kivan ,hogy mikor beállítom a letöltést és elmegyek otthonról az öcsém mert neki jáccania kell és nagy a apingje kikapcsolja azt.
Nem tudom, mennyire poweruser az öcsi. Az nem verné át, hogy egy másik felhasználói profilból indítod el a letöltést, aztán fast user switchinggel átváltasz a szokásosra? Közben bejelentkezve marad a másik profil, és vidáman futnak a progijai. Max a processz listában fogja látni, de ha oda benézeget, akkor nem sokat tehetsz. És ehhez semmilyen progit nem kellett beszerezned.
Ha eddig 1 felhasználó volt, értelemszerûen állítsd be õt autologonra (legegyszerûbben Tweak UI segedelmével, ingyenes és az M$ adja ki), hogy bootkor a user switching screen ne jelenjen meg, így nem is tud a létezésérõl, ha nem figyel oda.
Jah, WinXP-rõl beszéltem.

Alkyra

Quote from: ItachiLeírtam.Egy olyan progi amivel el tudod rejteni a megnyitott ablakokat.Többek közt a letöltõ ablakokat.Tököm kivan ,hogy mikor beállítom a letöltést és elmegyek otthonról az öcsém mert neki jáccania kell és nagy a apingje kikapcsolja azt.

Köszi.^^

Itachi

Quote from: ProfetaNem tudom, mennyire poweruser az öcsi. Az nem verné át, hogy egy másik felhasználói profilból indítod el a letöltést, aztán fast user switchinggel átváltasz a szokásosra? Közben bejelentkezve marad a másik profil, és vidáman futnak a progijai. Max a processz listában fogja látni, de ha oda benézeget, akkor nem sokat tehetsz. És ehhez semmilyen progit nem kellett beszerezned.
Ha eddig 1 felhasználó volt, értelemszerûen állítsd be õt autologonra (legegyszerûbben Tweak UI segedelmével, ingyenes és az M$ adja ki), hogy bootkor a user switching screen ne jelenjen meg, így nem is tud a létezésérõl, ha nem figyel oda.
Jah, WinXP-rõl beszéltem.
Nem egy gépen vagyunk.Hanem egy neten.....
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Próféta

Quote from: ItachiNem egy gépen vagyunk.Hanem egy neten.....
Nem értem, ez mit változtat. Az ablakokat úgy lövögeti le a gépeden, hogy odaül, nem? Nem elég, ha ott nem lát semmit, mert szépen a normális profilban vagy, és egy másik, "titkos" felhasználó futtatja az érzékeny letöltõ programjaidat?
UTP kábel kihúzás ellen védõ megoldásom nincs:)

Itachi

Quote from: ProfetaNem tudom, mennyire poweruser az öcsi. Az nem verné át, hogy egy másik felhasználói profilból indítod el a letöltést, aztán fast user switchinggel átváltasz a szokásosra? Közben bejelentkezve marad a másik profil, és vidáman futnak a progijai. Max a processz listában fogja látni, de ha oda benézeget, akkor nem sokat tehetsz. És ehhez semmilyen progit nem kellett beszerezned.
Ha eddig 1 felhasználó volt, értelemszerûen állítsd be õt autologonra (legegyszerûbben Tweak UI segedelmével, ingyenes és az M$ adja ki), hogy bootkor a user switching screen ne jelenjen meg, így nem is tud a létezésérõl, ha nem figyel oda.
Jah, WinXP-rõl beszéltem.
Hmm...Jó ötlet köszi.Kipróbálom.Én annyira nem vok egy power user, de amennyire te leírtad egy betanított majom is meg tudja csinálni, akkor nekem sem lehet bajom vele....:lame:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

kikuchiyo

Nagyon durva megoldás, hogy felraksz az eredeti rendszerre egy x86-emulátort (virtuális gépet), és azon futtatsz egy második windows rendszert. :)

Elõnye, hogy hacsak nem resetel, nem tudja kilõni a letöltõprogramodat, sõt nem is tud róla. Hátránya, hogy ehhez erõmû kell, különben látványosan lassabb lesz  a rendszer.
Failure is the default option

SaiyaGin

Találtam Scrapped Princess Dual-Audio-mkv-t, és elkezdtem tölteni a részeket. Amikor elkezdtem volna lejátszani õket, akadt egy bökkenõ: A Core Media Player, amivel az mkv-t játszani szoktam, azt írja ki, hogy "cannot render the file", meg "A mozgókép néhány adatfolyama nem támogatott formátumú." A BSPlayer meg a VLC media player még eddig sem jut el. :mad: Mi lehet a baj, és mit lehet tenni?

Hiei-sama

Quote from: SaiyaGinTaláltam Scrapped Princess Dual-Audio-mkv-t, és elkezdtem tölteni a részeket. Amikor elkezdtem volna lejátszani õket, akadt egy bökkenõ: A Core Media Player, amivel az mkv-t játszani szoktam, azt írja ki, hogy "cannot render the file", meg "A mozgókép néhány adatfolyama nem támogatott formátumú." A BSPlayer meg a VLC media player még eddig sem jut el. :mad: Mi lehet a baj, és mit lehet tenni?



Mplayert tudok ra mondani ha avval se megy vlmi gond lehet vagy nalad vagy a fileval.

SaiyaGin

#3925
Quote from: Hiei-samaMplayert tudok ra mondani ha avval se megy vlmi gond lehet vagy nalad vagy a fileval.

Ok, megpróbálom!

Szerk.: :eek: érdekes dolog ez az Mplayer:eek:

Szerk. 2: úgy tûnik a fájllal van a baj, a videó állati lassú...

Kyo-han

Quote from: SaiyaGinTaláltam Scrapped Princess Dual-Audio-mkv-t, és elkezdtem tölteni a részeket. Amikor elkezdtem volna lejátszani õket, akadt egy bökkenõ: A Core Media Player, amivel az mkv-t játszani szoktam, azt írja ki, hogy "cannot render the file", meg "A mozgókép néhány adatfolyama nem támogatott formátumú." A BSPlayer meg a VLC media player még eddig sem jut el. :mad: Mi lehet a baj, és mit lehet tenni?

Próbáltad frissíteni a matroska codec-eket?

Hiei-sama

Quote from: SaiyaGinOk, megpróbálom!

Szerk.: :eek: érdekes dolog ez az Mplayer:eek:

Szerk. 2: úgy tûnik a fájllal van a baj, a videó állati lassú...


Attol hogy lassu nem biztos hogy a fajl hibas ha lejatsza akkor tuti nem...Vagy a nem megfelelo mplayert szedted le es a geped nem birja.De ha mplayer lejatsza akkor a gepeden van codec hiba es ezert nem jatsza a tobbi lejatszo.

Moha

Quote from: ItachiNem egy gépen vagyunk.Hanem egy neten.....
Akkor egyszerû: bekapcsolod a fast user switchinget, adsz egy jelszót a userednek, belépsz, elindítod a letöltõ progit, utána meg szépen csinálsz egy switch usert. Így visszalép a login képernyõre, a progi fut a háttérben, de ha nem tudja a jelszót az öcskös, akkor nem tudja kilõni.
Ha resetel vagy kihúzza a kábelt, az ellen meg max úgy tudsz tenni, ha befenyíted az öcsit. :haha:

Kyo-han

De egy csomó idõt spórolsz meg azzal, ha a fenyítéssel kezdesz, és kiterjeszted a letöltésekre is :linsux: