Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

noriko

#3840
Eh..látom, nem tudok elszakadni ettõl a topic-tól...

Ez lehet, hogy eléggé :lame:  kérdés lesz, de nekem nem sikerült rájönnöm a megoldásra, és gondoltam megkérdezlek titeket, mert itt egész sok hozzáértõ ember szokott tömörülni :p (szerencsémre!)

A kérdés:
Hogyan és mivel kell kitömöríteni a darabolt zip-fájlokat? Amit átküldtek, azok egy .zip, egy .z01, egy .z02 és egy .z03 fájl. WinZip-em van. A .zip még oké, de a többit mindig csak "addingelni" akarja valamihez, vagy kiír valami hibaüzenetet. gondolom valahogy egyesíteni kéne õket elõször, vagy valami...

but but how??
:beken:

EDIT: u.i.: ez kicsit off, de melyik topic lett törölve ? most látom, hogy jelentõsen megcsappant a hozzászólásom! (csak kíváncsi vagyok hova írtam azt a sok post-ot :p )

EDIT2: huhh! annyira nem is voltam lemaradva :) Megtaláltam az elõzõre a választ. wakarimashita!
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: norikobut but how??
:beken:
Winrar esetleg?

noriko

#3842
Quote from: MohaWinrar esetleg?
hmm...
kár hogy nem tudom, hány átküldött képnek kéne lennie összesen...
Elvileg, ha a .zip-et megnyitom, akkor autómatikusan nyitja az összes többit vele? Mert azokat kapom a .zip megnyitásával, mint a többi három .z0x együttes megnyitásával. (winrar már nem kekeckedett üzenetekkel, köszi Moha!) Szóval csodálatos logikával ezt sikerült kisilabizálnom :D
(itt már csak megerõsítést kérek! :p)

EDIT:
:_piszka:
Ha már erre járok úgyis...Eszembe jutott egy új kérdés! :)
Van, hogy nem jelennek meg normálisan egy e-mailben az ékezetek, máskor meg ugyanaz a levél teljesen olvasható. Ez miért van? Illetve, ha mégsem lesz olvasható, akkor lehet valamit állítani valahol, hogy az legyen?
merci in advance!
"I wish I could, but I don't want to."

Manitu

Quote from: norikoEh..látom, nem tudok elszakadni ettõl a topic-tól...

Ez lehet, hogy eléggé :lame:  kérdés lesz, de nekem nem sikerült rájönnöm a megoldásra, és gondoltam megkérdezlek titeket, mert itt egész sok hozzáértõ ember szokott tömörülni :p (szerencsémre!)

A kérdés:
Hogyan és mivel kell kitömöríteni a darabolt zip-fájlokat? Amit átküldtek, azok egy .zip, egy .z01, egy .z02 és egy .z03 fájl. WinZip-em van. A .zip még oké, de a többit mindig csak "addingelni" akarja valamihez, vagy kiír valami hibaüzenetet. gondolom valahogy egyesíteni kéne õket elõször, vagy valami...

but but how??
:beken:
Nos igen, amikor winzip "addingolni" akarja, akkor valójában arra kíváncsi, hogy kitömörítse-é a többdarabos archív többi darabját is, vagy neked csak azok a fájlok kellenek, amik az elsõ darabban vannak :)
De ha pl commanderban belemész akármelyik darabjába, akkor az összerakja, tehát akármelyik darabból próbálod ott kimásolni, mindegyikkel menni fog... huh, ez lehet kicsit most kínaira sikeredett, a lényeg, mikor winzip kérdezi hogy "adding?" mond neki hogy igen :D


Moha

Quote from: norikoVan, hogy nem jelennek meg normálisan egy e-mailben az ékezetek, máskor meg ugyanaz a levél teljesen olvasható. Ez miért van? Illetve, ha mégsem lesz olvasható, akkor lehet valamit állítani valahol, hogy az legyen?
merci in advance!
A karakterkódoláson próbálj állítani a böngészõben.

noriko

Quote from: MohaA karakterkódoláson próbálj állítani a böngészõben.
ja...tényleg! :muhahah:  köszi!

Ooo ooo I have another one!  (/me :uzi: /me)
Az mitõl van, hogy a laptop nem tudja lejátszani a +DVD-t, fel sem ismeri, DE(!) egyszer már sikerült lejátszanom egyet régebben. Többször is. És ugyanazt már nem ismeri fel... (akkor csak mázlim volt, mi? :( )
"I wish I could, but I don't want to."

Tukan

Quote from: TutegalKabelszatNet?
Úgy nézem, õk is a Pantel hálózatát használják. Néha elõfordul, hogy Pantelen keresztül route-olt cím külföldinek látszik az usteam-en.
Próbáld meg közvetlenül a 193.202.89.3 címet. Nem nagy esély, de egy próbát megér:)
Küldj egy tracert az gépedrõl az usteamre, a kapott listát ha elküldöd zsozsonak mailben, abból kiderül mi a gond.

Köszönöm az infót:)

Yakumo

Quote from: norikoja...tényleg! :muhahah:  köszi!

Ooo ooo I have another one!  (/me :uzi: /me)
Az mitõl van, hogy a laptop nem tudja lejátszani a +DVD-t, fel sem ismeri, DE(!) egyszer már sikerült lejátszanom egyet régebben. Többször is. És ugyanazt már nem ismeri fel... (akkor csak mázlim volt, mi? :( )
Na ez nálam is ismert probléma és kecsap mester is tudna róla mit mesélni:D Ezeknek a szerencsétlen laptopoknak általamnemérthetõ okból sokkal érzékenyebbek az olvasói, mint egy asztali gépnek. Ez van. És az idõ múlásával ez csak romlik:o :hogyaza: Talán lehet rajta segíteni egy szervizes tisztítással, de más ötletem nekem sincs. Még én sem próbáltam,de nálunk is ez van a laptoppal:rolleyes: Az újabbakkal talán már nincs ilyen probléma, bár nem tudom.

Ramiz

Tudtok megbízható dvd-lejátszó progit mondani XP alá? MP Classic, Windows MP és PowerDVD mind sz@r, állandóan lefagynak és összeomlanak...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: RamizTudtok megbízható dvd-lejátszó progit mondani XP alá? MP Classic, Windows MP és PowerDVD mind sz@r, állandóan lefagynak és összeomlanak...
Nekem PowerDVD még az életben nem omlott össze/ fagyott ki, szóval lehet nem a software-ben keresendõ a probléma:o

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Alkyra

A most megjelent ipod nano(1gb) felõl szeretnék érdeklõdni.
Ha esetleg lenne vlknek, akkor kérem írja le a tapasztalatait. Hol vette, mennyiért s milyen(nekem fekete kell^^)?
Ha tudnátok oldalt, honnan meg tudom rendelni, akkor kérlek linkeljétek be azt is.
Elõre is köszönöm.:merci:

Kuroi Tenshi

Miért pont az iPod? Vannak jobb vagy hasonlóan jó flashes 512MB-1GB-2Gb-os lejátszók, amik az apple logo és design nélkül jóval kevesebbe kerülnek, és szélesebb választékban állnak rendelkezésre. Az iPod túl van "hype"-olva, és ez meg is látszik az árán.

Danhibiki

#3853
Srácok!
Nem megy az msn-em a géprõl és ezért kénytelen vagyok pl.: e-messenger-rel nyomni, de ezeket utálom! Szóval szerintetek mi lehet a gáz? Mert a hibakódot amit jelez az msn, az nincs benne a súgóban! Az a furi, h három gép csatlakozik egy router-hez és nálunk van 2 gép és egyikrõl sem megy az msn, ellenben a szomszédban meg simán msn-eznek! Régebben ment... Lefuttatom az msn-nel a hibaelhárítót és semmi hibát nem jelez...HELP!!!:bruhuhu:
Edit: A megoldás: MSN 7.0:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Alkyra

Quote from: Kuro_TenshiMiért pont az iPod? Vannak jobb vagy hasonlóan jó flashes 512MB-1GB-2Gb-os lejátszók, amik az apple logo és design nélkül jóval kevesebbe kerülnek, és szélesebb választékban állnak rendelkezésre. Az iPod túl van "hype"-olva, és ez meg is látszik az árán.

Akkor tudsz egy jobbat mondani?
Én mindenre nyitott vagyok, csak a nano feketében piszkosul tettszik s a touchpados megoldás is vonz.
Nekem minõségi cucc kell, ami nem meg tönkre egyhamar, bírja a strapát s nem hülyül meg rögtön ha rá akarom csatlakoztatni a gépre.(az alaplapom a pspmet még mindig nem szereti..rejtély, hogy miért..)

Kuroi Tenshi

Quote from: AlkyraAkkor tudsz egy jobbat mondani?
Megpróbálhatok, de egy ideje nem kísérem figyelemmel az mp3-lejátszókat.
Milyen és mire kell? Mármint:
 - kell-e színes kijelzõ és mindenféle vicik-vacak flanc, vagy inkább csak zenét játsszon?
 - mekkora kapacítású legyen? Milyen memóriával (flash vagy HDD, esetleg cserélhetõ memóriakártya)?
 - milyen fájlformátumokat tudjon kezelni?

stb.

Azonkívûl néhány jobb márka, aminek a választékában érdemes körbenézni:
az apple mellett van még az iRiver, Cowon iAudio és a Creative is.
Van még néhány, de ezeken kívûl sok gagyi is van.

Danhibiki

Quote from: White SeeDNekem az megdöglött 2 használat után:) Azóta megy a 4mb-s Mirandám ami 4 progit kezel egyszerre gyak 0 gépigénnyel:D
Igen?! Nekem a 7.5 nem akart az Istené sem elindulni! Miranda? Ez nekem új....:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Alkyra

Quote from: Kuro_TenshiMegpróbálhatok, de egy ideje nem kísérem figyelemmel az mp3-lejátszókat.
Milyen és mire kell? Mármint:
 - kell-e színes kijelzõ és mindenféle vicik-vacak flanc, vagy inkább csak zenét játsszon?

Hát jó lenne,ha színes lenne, de elég hacsak mp3mat tudd lejátszani.
Max zenehallgatásra s háttértárként használnám.(ha esetleg kell vlm s a fiúknál laptopon rajta van)

Quote from: Kuro_Tenshi- mekkora kapacítású legyen? Milyen memóriával (flash vagy HDD, esetleg cserélhetõ memóriakártya)?
Bõven elég normál 1 giga memo. Nekem nem is kell több.
Quote from: Kuro_Tenshi- milyen fájlformátumokat tudjon kezelni?

Elég az mp3, de tudja kezelni s érzékelni a könyvtárakat.^^
Quote from: Kuro_Tenshistb.
Touchpados legyen, színes kijelzõs, igényes legyen kidolgozva a formája, strapabíró legyen(mindig magammal hordom az mp3 lejátszómat) szépen játsza le a számokat, legyen belõle fekete színben s stílusos legyen a cucc.^^

(alkyra további télapónak üzent "Mit akarok még" listáját az adott oldalon megtekinthetõ:hahaha: )

Szal röviden igényes zenelejátszót akarok. Azért gondoltam az ipodra, mert
-a hype mellett- egy haveromnak is az van s õ nagyon dícséri.
Ha tudsz szebbet, jobbat, okosabbat ajánlani, akkor örömmel várom tanácsaidat.

sirtomi

Quote from: AlkyraAkkor tudsz egy jobbat mondani?
Én mindenre nyitott vagyok, csak a nano feketében piszkosul tettszik s a touchpados megoldás is vonz.
Nekem minõségi cucc kell, ami nem meg tönkre egyhamar, bírja a strapát s nem hülyül meg rögtön ha rá akarom csatlakoztatni a gépre.(az alaplapom a pspmet még mindig nem szereti..rejtély, hogy miért..)
Ha minõségi cucc kell, akkor iPod Nano -t szerintem nevegyél. Nem az én tapasztalatom, de állítólag hajlamos hamar tönkremenni és nagyon könnyen karcolódik meg ilyenek.

Fazék

Quote from: White SeeDKeress rá googleban és láss csodát. Egy kicsi ám annál hasznosabb és stabilabb program ami 4 klienset kezel (msn icq, yahoo meg még valami:)
én is a Miranda-t használom, de egyre többször van probléma vele... msn és icq-ék mindent megtesznek, hogy nehezen lehessen bármi is kompatibilis velük. pl kezdetektõl fogva van pár tizedmásodperc késlekedés az msn kliensnél üzenésnél, ami kicsit zavaró, de icq pedig idõnként teljesen ledöglik. szóval macerás egy kicsit, de még nem adtam föl a használatát, mert az vitathatatlan hogy kémkedésmentes és ráadásul minimális erõforrást használ.

Alkyra

Quote from: sirtomiHa minõségi cucc kell, akkor iPod Nano -t szerintem nevegyél. Nem az én tapasztalatom, de állítólag hajlamos hamar tönkremenni és nagyon könnyen karcolódik meg ilyenek.

Asszondod?Hmm...Érdekes.
Én azt olvastam a felhasználóktól(rákerestem s voltak páran akik megmondták a véleményüket az ipodról), hogy ez már alig karcolódik.
Hogy hamar tönkremegy? Ilyet most hallottam elõször.
Majd meglátjuk.Természetesen jól körbeszaglászom elõször.
Köszi az infot azért!:merci:

sirtomi

Quote from: AlkyraAsszondod?Hmm...Érdekes.
Én azt olvastam a felhasználóktól(rákerestem s voltak páran akik megmondták a véleményüket az ipodról), hogy ez már alig karcolódik.
Hogy hamar tönkremegy? Ilyet most hallottam elõször.
Majd meglátjuk.Természetesen jól körbeszaglászom elõször.
Köszi az infot azért!:merci:
Én annyira még nem néztem utána. Lehet hogy rossz embertõl hallottam :) Nézz azért utána tényleg.

Alkyra

Quote from: sirtomiÉn annyira még nem néztem utána. Lehet hogy rossz embertõl hallottam :) Nézz azért utána tényleg.

Hopp mit találtam. Ez most eléggé megmozgatta a mérleget nálam...
http://it.news.hu/c.php?mod=10&id=16002&p=

Hm...lehet, hogy ha ipodot veszek vennem kell mellé védõtokot is?Beh.

Kuroi Tenshi

A színes kijelzõ sztem felesleges, és erõteljesen szûkítené is a lehetõségeket.
Touchpadot meg inkább merevlemezeseken láttam (pl Zen Touch), 1gigásban még nem; minek is az? A gombok kezelhetõbbek, nem nyomkodja magát össze-vissza a zsebedben meg egyszerûbb -> megbízhatóbb. Hangzásra vagy kinézetre kell neked "igényes"?

Itt van három jobb márka:

iAudio - nagyon jó cucc, de sajnos elég borsos is az ára...
iRiver - ezek is jók, csak idehaza nehéz megtalálni
Creative - olcsóbbak, mint a fenti kettõ és az apple, viszont ezeknek is elég jó a hangjuk, és elég széles a választék.

Nekem egy Creative MuVo Tx 512-esem van kb egy éve, és eddig nem voltak vele problémáim, kivéve a búgó kijelzõ-háttérvilágítást, ami annak a sorozatnak a gyengéje volt; viszont a hangchipje jobb, mint sok másiknak. Én errõl tudok bõvebbet is mondani.

Alkyra

#3864
Quote from: Kuro_TenshiA színes kijelzõ sztem felesleges, és erõteljesen szûkítené is a lehetõségeket.
Touchpadot meg inkább merevlemezeseken láttam (pl Zen Touch), 1gigásban még nem; minek is az? A gombok kezelhetõbbek, nem nyomkodja magát össze-vissza a zsebedben meg egyszerûbb -> megbízhatóbb. Hangzásra vagy kinézetre kell neked "igényes"?

Itt van három jobb márka:

iAudio - nagyon jó cucc, de sajnos elég borsos is az ára...
iRiver - ezek is jók, csak idehaza nehéz megtalálni
Creative - olcsóbbak, mint a fenti kettõ és az apple, viszont ezeknek is elég jó a hangjuk, és elég széles a választék.

Nekem egy Creative MuVo Tx 512-esem van kb egy éve, és eddig nem voltak vele problémáim, kivéve a búgó kijelzõ-háttérvilágítást, ami annak a sorozatnak a gyengéje volt; viszont a hangchipje jobb, mint sok másiknak. Én errõl tudok bõvebbet is mondani.

Köszönöm szépen az infot. Most alaposan körülnézek a neten s mérlegelek.
:merci:
Aztán majd még írok.

Edit:
Megnéztem azt iaudiot. Tényleg nagyon jó, de 15e ft drágább, mintha ipodot vennék tokkal együtt.XD(legalábbis a pixmania árai szerint)
Kutatok tovább.^^

m46u5

Hi!
Nekem iRiver - iFP-790-esem van. Elsõdlegesen én mondjuk nem mp3 lejátszásra, hanem diktafon használatra vettem anno, és bizony meg vagyok vele elégedve, hisz határozottan jó minõségben vesz fel. (máshol is olvastam, hogy átlagon felüli a minõsége az iRiver termékeknek)
Pozitív vélemény:
-Minõségi lejátszás - ehhez hozzájárul az, hogy az alap fülhallgató amit hozzá adnak, állítólag egy "gyengébb" sennheiser típus, amit ha jól tudom a minõségi kategóriába szoktak sorolni
-Határozottan jó minõségû felvétel - persze azért nem árt ha normális a környezet, de pl egy nagy elõadóban is jól fel tudta venni eddig a tanár monológjait.
-Könnyen kezelhetõ, kicsi!, egy elemmel/akksival sokáig bírja, ... (nézzétek meg a hivatalos oldalt :D)
(az elõzõ kettõ megjegyzéshez egy aprócska történet: haverral battyogtunk edzésre a fõút mentén (sok autó/zaj, stb.), miközben valahogy bekapcsolódott a felvétel gomb (elfelejtettem a biztonsági zárat benyomni :o) és kb 3 órányi anyagot felvett. Eredmény: bár zajos, és többnyire a táska tartalmában zötyögõ apróságok zöreje hallatszott, érteni lehetett mit beszéltünk az oda vezetõ úton :D)
-Kezeli a könyvtárszerkezetet (Alkyra).

Negaív vélemény (és talán egyesek számára ez a domináns):
-Mai szemmel tekintve kicsit kevés a memóriája
-Saját szoftver nélkül nem tudod máshol használni :(
-Kell hozzá usb kábel, ha másolgatni akarsz rá/róla

Ha esetleg konkrét kérdése lenne valakinek ezzel a ketyerével kapcsolatban nyugodtan tegye fel, megpróbálok rá válaszolni :)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Kuroi Tenshi

Na akkor én is nekiállok

Van egy Creative MuVo TX 512MB-osom, amit egy éve szereztem 25ért, mostanában már 20 alatt is láttam. Eddig egész rendesen mûködött, pedig párszor már esett le, meg beakadt a fülhallgató zsinórja és kirántotta.
Elõnyök:
 - kicsi és könnyû
 - jó a hangminõsége, jó chip van benne
 - gépbe bedugva felismeri háttértárolónak
 - zenét és adatot fájlkezelõben csak áthúzod rá
 - megbízhatóbb, mint a sok gagyi
 - egész sokáig bírja elemmel. Ahhuhat használok ehhez is, egy héten 1-2-szer kell csak újra feltölteni

Hátrányok:
 - az lcd háttérvilágítás búg (az újabb szériákban talán már kijavították), de ki lehet kapcsolni
 - csak mp3 és wma formátumokat kezel, és max 160 kbps-ig
 - nem túl nagy a kimenõ-teljesítménye, néhány fülhallgatóval halk

Kb ennyi.

Az iAudio drága, de egyike a legjobbaknak, messze jobb, mint az apple
ja meg Sennheiserbõl az MX500-ast ajánlom. Kecsappal rendeztünk egy fülhallgató-tesztet, és szerinte messze jobb, mint a 400-asa

Alkyra

Quote from: Kuro_TenshiNa akkor én is nekiállok

Van egy Creative MuVo TX 512MB-osom, amit egy éve szereztem 25ért, mostanában már 20 alatt is láttam. Eddig egész rendesen mûködött, pedig párszor már esett le, meg beakadt a fülhallgató zsinórja és kirántotta.
Elõnyök:
 - kicsi és könnyû
 - jó a hangminõsége, jó chip van benne
 - gépbe bedugva felismeri háttértárolónak
 - zenét és adatot fájlkezelõben csak áthúzod rá
 - megbízhatóbb, mint a sok gagyi
 - egész sokáig bírja elemmel. Ahhuhat használok ehhez is, egy héten 1-2-szer kell csak újra feltölteni

Hátrányok:
 - az lcd háttérvilágítás búg (az újabb szériákban talán már kijavították), de ki lehet kapcsolni
 - csak mp3 és wma formátumokat kezel, és max 160 kbps-ig
 - nem túl nagy a kimenõ-teljesítménye, néhány fülhallgatóval halk

Kb ennyi.

Az iAudio drága, de egyike a legjobbaknak, messze jobb, mint az apple
ja meg Sennheiserbõl az MX500-ast ajánlom. Kecsappal rendeztünk egy fülhallgató-tesztet, és szerinte messze jobb, mint a 400-asa

Woah!:eek:
Köszönöm a segítséget srácok!^^
Alaposan megfontolom a dolgokat, s jól körbenézek a piacon mielõtt döntök.

Kuroi Tenshi

Majd mondd el, mire jutottál, és körbekérdezek róla a hifi-fórumon, ahova még nagyritkán be szoktam nézni

Alkyra

Most látom csak...800 körül vannak a postjaim száma?
Ez érdekes. Nagyon érdekes.
Múltkor még 1200 körül voltam. Töröltek egy topicot vagy, mi?