Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

#4200
Quote from: Member on 2006-05-17, 20:15:31
Megnéztem. Az a baj, hogy a kép JPEG és ezért a háttér nem egyenletesen fehér, hanem árnyalatokkal dúsított. Órákig el tudnék játszani vele, azt hiszem, mire minden pötty eltűnik. :frown:
uh, akkor így már érthető, reménykedtem, hogy nem én vagyok teljesen béna, vmi hasonlóra gyanakodtam. azért mégegyszer köszi :)

szerk: YESSS egy másik képpel ami gif volt alapból és csak keveset kellett rajta kijavítani már bevált az átlátszósítás hadművelet!

Fazék

Nincsen valahol egy jó kis összefoglaló, hogy BBCode-ban hogyan lehet szép agyonformázgatott táblázatot készíteni?
(bocsi hogy megint fölhozom, csak hátha átsiklottatok véletlenül fölötte, mert másik segítségkérésbe szerkesztettem bele korábban)

Selmo

Quote from: Fazék on 2006-05-17, 19:15:18
Milyen szerkesztő programmal tudok átlátszóvá tenni egy színt egy képen? Köszi :)
(jelenleg van Paint és Irfanview :D)

másik kérdés:
miért nem foglalkozik egyetlen általam talált oldal se a BBCode table tag-ek használatával?? tudna vki olyan oldalt adni, ahol megtudhatom hogyan paraméterezhető itt?
Quote from: Fazék on 2006-05-17, 20:38:22
Nincsen valahol egy jó kis összefoglaló, hogy BBCode-ban hogyan lehet szép agyonformázgatott táblázatot készíteni?
(bocsi hogy megint fölhozom, csak hátha átsiklottatok véletlenül fölötte, mert másik segítségkérésbe szerkesztettem bele korábban)
Fél órán keresztül kerestem, mert a múltkor véletlenül rábukkantam. http://www.simplemachines.org/community/index.php?PHPSESSID=a32be06024dfdfc387a71a1ee5bee66e&action=help;page=post#bbcref
Na, ezért aztán a következő 5 napban nyomatod a karmát.  :hehe:

EDIT: VAH! És még a fórumot is szétdobtam vele... :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2006-05-17, 21:54:53
Fél órán keresztül kerestem, mert a múltkor véletlenül rábukkantam. http://www.simplemachines.org/community/index.php?PHPSESSID=a32be06024dfdfc387a71a1ee5bee66e&action=help;page=post#bbcref
Na, ezért aztán a következő 5 napban nyomatod a karmát.  :hehe:

EDIT: VAH! És még a fórumot is szétdobtam vele... :ejj:
köszi, ez tényleg nagyon jó összefoglaló táblázat
kár hogy viszont "paraméterezni" úgy néz ki tényleg nem lehet a table tag-eket, olyannal mint width, align stb-vel, hanem rajtuk kívül kell játszadozni vele. azért köszi. megy a karma :)

Kvikveg

#4204
Nem tudja valaki vimmel hogyan lehet beiratni a filenevet?
Vagy az kene, hogy egy adott stringet keressen meg es alljon utana/elotte, es szurja be, vagy helyettesitessel.
Koszi!

edit: megoldottam. Csak par sortores jott be nem kivant pluszkent.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2006-05-18, 13:01:02
Nem tudja valaki vimmel hogyan lehet beiratni a filenevet?
Vagy az kene, hogy egy adott stringet keressen meg es alljon utana/elotte, es szurja be, vagy helyettesitessel.
Koszi!

edit: megoldottam. Csak par sortores jott be nem kivant pluszkent.
Te képes vagy vimezni? Tyűűű, le a kalappal előtted...   :jee:

jeanne

Tud valaki olyan konverterről, ami .flv-t alakít át .wmv vagy .avi-ba? Lehet én vagyok teljesen vak, de nem találtam. Esetleg más mód arra, hogy hogyan lehet pl Youtube-ról videót lementeni? Mert ezzel az flv dologgal eddig semmi baj, meg tudom  nézni a videókat, csak épp nem egyesével, egy fajta méretben, stb, stb szeretném.

Member

És kezdhetsz vadászni: http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q=%22flv+to+avi%22&meta=
Youtube-ról nem tudsz menteni (vagy csak én vagyok a hülye), ezért is utálom.

jeanne

#4208
Quote from: Member on 2006-05-18, 23:30:47
És kezdhetsz vadászni: http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q=%22flv+to+avi%22&meta=
Youtube-ról nem tudsz menteni (vagy csak én vagyok a hülye), ezért is utálom.

De tudok ám!  :hehe: (és sokan mások is csinálják, csak nem akarják elmondani,h  hogy...aki pedig hajlandó volt kiadni a becses titkát, annak most már nem találom a bejegyzését  :bruhuhu:) Csak egy minden lejátszóval használható állapotba kellene hozni őket és minden ok...
most nézem, a keresésed eredményeit (hasznosabbakat adott, mint az enyém :szemuveges:) mi a *****ért nem lehet egy olyan programot összedobni,amibe csak beírom, h mit akarok milyen formátumban megkapni és minden mást megcsinál :grrr:...ez nekem bonyolult!....külön csinálni ezt meg azt...ehhez én hülye vagyok :ejj:

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Alkyra

Lenne egy problémám srácok: Gondoltam kipróbálom a heroes 5öt s felraktam. Minden szép, meg jó a játék tök jól megy ám a kép...hangyás...vagy nem is tudom. Nem lehet elmagyarázni...a pixelek ugrálnak a képernyőn.(1.0 verem van)
SZerintem vagy a monitor vagy a videókártya a bűnős(LG Flatron 1720B a monitor s a kártya meg Radeon 9800 128mbs)...ám mindkettő drivere a legfrissebb a neten így halvány lila gőzöm sincs, hogy mi lehet a baja...(tuti, hogy windows...elegem van már ebből az ócskaságból...alíg várom, hogy újrarakjam majd a vizsgaidőszak után...)
Ha esetleg vlk lenne vm ötlete, hogy mi lehet a gond, akkor kérem írjon.

zu.i.: ez csak a heroesnál fordult előt. WoWnál abszolút nem érzékeltem ilyet.

Necrid^

Quote from: Alkyra on 2006-05-19, 01:18:28
Lenne egy problémám srácok: Gondoltam kipróbálom a heroes 5öt s felraktam. Minden szép, meg jó a játék tök jól megy ám a kép...hangyás...vagy nem is tudom. Nem lehet elmagyarázni...a pixelek ugrálnak a képernyőn.(1.0 verem van)
SZerintem vagy a monitor vagy a videókártya a bűnős(LG Flatron 1720B a monitor s a kártya meg Radeon 9800 128mbs)...ám mindkettő drivere a legfrissebb a neten így halvány lila gőzöm sincs, hogy mi lehet a baja...(tuti, hogy windows...elegem van már ebből az ócskaságból...alíg várom, hogy újrarakjam majd a vizsgaidőszak után...)
Ha esetleg vlk lenne vm ötlete, hogy mi lehet a gond, akkor kérem írjon.

zu.i.: ez csak a heroesnál fordult előt. WoWnál abszolút nem érzékeltem ilyet.
csinály róla egy screenshot-t. amugy DirectX?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kyo-han

Quote from: Alkyra on 2006-05-19, 01:18:28
Lenne egy problémám srácok: Gondoltam kipróbálom a heroes 5öt s felraktam. Minden szép, meg jó a játék tök jól megy ám a kép...hangyás...vagy nem is tudom. Nem lehet elmagyarázni...a pixelek ugrálnak a képernyőn.(1.0 verem van)
SZerintem vagy a monitor vagy a videókártya a bűnős(LG Flatron 1720B a monitor s a kártya meg Radeon 9800 128mbs)...ám mindkettő drivere a legfrissebb a neten így halvány lila gőzöm sincs, hogy mi lehet a baja...(tuti, hogy windows...elegem van már ebből az ócskaságból...alíg várom, hogy újrarakjam majd a vizsgaidőszak után...)
Ha esetleg vlk lenne vm ötlete, hogy mi lehet a gond, akkor kérem írjon.

zu.i.: ez csak a heroesnál fordult előt. WoWnál abszolút nem érzékeltem ilyet.

Powerstrip, v vmi buta tuningprogi nem fut amivel meg van húzva a VGA?
Monitorkábelt megmozgattad kicsit, h nem változik é a kép, mert lehet kontakthiba is...
...de a szutykos képből és a vga-ra tippelek...v túl van húzva, v már kezdi nem bírni a gyárilag beállított hivatalos teljesítményt...ritka dolog, de előferdül...
Ha nincs húzva a kari, és a monitor is oké, sztem megér egy próbát meglesni egy másik vga-val, ha van rá lehetőséged...

u.i: nem mindig tuti a legújabb driver sem...meglesném egy régebbivel is, biztos ami biztos...

Alkyra

#4213
A vicces az, ha  Screenshotot csinálok belőle, akkora  képen nem látszik a hiba..ergo tuti, hogy a monitor a bűnős...
A kábelekekkel semmi gond s nem használok vga húzót se...hummmaa...hol tudom lejebb venni a vga teljesítményét?
A DirectXet most megnézem...úgytűnik, hogy updatel vlmt...meglátjuk utána.


...Nincs változás..viszont most néztem meg, hogy mikori a monitor illesztő progija(ezzel voltak gondok még az elején mikor a monitort vettem s nem találtam az illesztő progit hozzá..-.-)...vlm 3 éves már.XD Szal jó öreg a szentem...LG Flatron 1720B-m van...keresek hozzá egy frisebb drivert, ha van...

Member

Lehet, hogy rossz ötlet, de van egy olyan hülyeség, hogy "Hardveres gyorsítás", elvileg grafikai hibák kiütésére találták ki, de a Microsoftban bízni, háát... Talán egy próbát megér.

Cobra

Nézted milyen frissítésen megy a játék? Szerintem visszaáll 60Hz-re és azt látod. Sisplay Options alatt van a 3D Refresh Rate Override (CCC-nél), azt rakd Same as Desktop-ra.
Monitor driverből meg nem szokott nagyon frissítés kijönni, szóval azt nem valószínű, hogy találsz újabbat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kyo-han

Monitor driver-t tök felesleges frissíteni...ha esetleg lenne újabb sem használna semmit sztem...amúgyis a legtöbb moncsi plug and play, szal tök felesleges buherálni...
Nem lehet, h a friss vga driver a bűnös???
Csak egy példa...annó a SW:KotOR is rinyált nekem, mert új driver volt fent...eggyel régebbivel meg tökéletesen ment...
Vga teljesítményt csak húzóprogival tod lejjebb venni, de azt nem ajánlom, mert ha nagyon leveszed, akkor meg azért lesz tré a kép, mert nem vágja majd a kari h most mi van...natúr ha húzva lett volna, akkor kellett volna csak gyárira visszatenni...

Darkstar

Próbáld ki, hogy egész képernyőre kiteszel vmi nagyon egyszínű képet, először egy sötétet, aztán egy világosat. Ha akkor is látszik, akkor valsz pixelhibás a monitor.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

gr33n

Valaki meg tudja mondani hogy honnan birom letölteni a

-Junk Force
-Hinadori Girl

Mangákat?

Alkyra

#4219
Nézd meg AHG-n vagy Lurkon. Ott tuti fenn vannak.
Oh s köszönöm a segítséget srácok! Bejött.^^

Vagy mégse...Kéne találnom egy régi drivert amivel működtek is a dolgok. Beh.
Hülye driverek..minek updateltem??

Alkyra

#4220
*alky felrakja a régi 5.5ös drivert hozzá éss....minden hibátlanul megy.XDXD :hopp: :hopp: :hopp: :whoah:
még a Heroes is megjavult.HAHAHA*
Imádom ezeket az új cuccokat.XD Milyen érdekes, hogy a régi cuccok milyen jók volta...minek kellett elcseszni őket...ehh

Hát ezt nem hiszem el.JOBB(!!!) a grafikája a játékna a RÉGI driverrel mint az újjal! Még én is észreveszem a különbésget, annyira feltűnő!!
HAHHAHA. Mosntantól nem fogok updalteni, csak ha vlm nem fog menni a régivel...bár ezt erősen kétlem.

Kyo-han

Old School cuccok rulzz  :whoah:

Lazzaret

 No kérem. Volna egy kis problémam ami már kezd idáig fajulni --> :morci: :Eztneked: :comp:

No akkor tömören. A lényeg hogy van olyan mkv amit szétbontok. Ugye a videot avivá alakitja és valamilyen hangfájlá a hangsávot (a hang most nem érdekes). A gondom az hogy a video sáv tömöritetsége az wmv3. Ez meg milyen tömöritetség :_piszka: és milyen kodec kell hozzá hogy át tudjam alakítani sima divx-es avi-vá? Bármit próbálok semmi. A gép még lesem játsza ezt a fájlt. Még az MPlayer sem.  :bruhuhu: HELP ME!!!


www.arkangyalok.uw.hu

Member

Lehet, hogy hülye vagyok, de a wmv Windows Media Video asszem. De kérdezz meg  okosabbakat, akik értenek is hozzá. :D

Manitu

Quote from: Lazzaret on 2006-05-21, 18:10:04
No kérem. Volna egy kis problémam ami már kezd idáig fajulni --> :morci: :Eztneked: :comp:

No akkor tömören. A lényeg hogy van olyan mkv amit szétbontok. Ugye a videot avivá alakitja és valamilyen hangfájlá a hangsávot (a hang most nem érdekes). A gondom az hogy a video sáv tömöritetsége az wmv3. Ez meg milyen tömöritetség :_piszka: és milyen kodec kell hozzá hogy át tudjam alakítani sima divx-es avi-vá? Bármit próbálok semmi. A gép még lesem játsza ezt a fájlt. Még az MPlayer sem.  :bruhuhu: HELP ME!!!
Azt igazándiból nem értem, hogy ha mkv-ban lejátszotta, akkor aviban miért nem, ugyanaz a kodec kell hozzá, hiszen a videosávon semmi változtatás nem történt. wmv3 az valóban a Windows Media Video, és mint olyan Microsoftos cucc, és eléggé védik -> a legtöbb nem MS progi csak hasraütésszerűen kezeli. Ahoz hogy divx-et csinálj belőle, először is kell egy divx encoder, de mivel az fizetős, a feltörtek meg általában nem működnek, ezért inkább Xvidet ajánlanék. A konvertálást meg a River Past Video Cleaner Pro nevű progival próbáld meg, wmv videokkal nálam eddig ez vált be leginkább.


Lazzaret

Köszi a segítséget mindketőtöknek. Et a River Pastot is kipróbáltam de szinte semmivel semit sem akar kezdeni bármit is át akarnék vele alakítani. De ha valaki megtudná csinálni a kövi fájlt azt megköszönném. No ezzel vana gondom Ahh! My Goddes 03.mkv. Fent van ftp és animestarson. Ha valakinek sikerülne átalakítani annak adnék egy ftp címet és ha megtenné feltehetné nekem oda. ( Sajna kevés az időm, és csak egyre kevesebb lesz :( ) Előre is köszi annak aki tudna nekem segíteni.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

#4226
Megkérdezhetem, hogy mi a fenének akarod szétszedni? Nyilván nem szinkront akarsz beletenni, mert AMG-hez olyan nincs. Magyar felíratot sem akarhatsz beletenni, mert az már van benne, meg ahoz amúgy sem kell szétszedni. Ha meg beégetett magyar felírattal kellett volna, akkor meg nyilván az avikat szedted volna le animestarsról, szóval egyáltalán minek?
Amúgy megnéztem animestarson, és elméletileg divx-ben ban az mkv-ban a videosáv, nem tudom hogy sikerült neked abból wmv3-ast csinálni :confused: Mindegy, mindjárt lejön és belenézek.

Edit: Közbe lejött, a video tényleg wmv3-as, nem értem mért írták akkor divx-nek animestarson...


Lazzaret

#4227
Én sem értem. Igazából ahoz kell hogy DVD-t tudjak belőle csinálni. Szeretem tv-n megnézni a családdal az animéket.

edit:csak egy modszert ismerek ahoz hogy dvd-t csináljak. Azt is csak úgy ha beleégetem a feliratot. Sajna azt már nem tudom hogy kell olyan dvd-t kreálni ahol nem kell beleégetnem a feliratott hanem választani lehessen az angol és a magyar között.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Quote from: Lazzaret on 2006-05-21, 20:31:41csak egy modszert ismerek ahoz hogy dvd-t csináljak. Azt is csak úgy ha beleégetem a feliratot. Sajna azt már nem tudom hogy kell olyan dvd-t kreálni ahol nem kell beleégetnem a feliratott hanem választani lehessen az angol és a magyar között.
Ez esetben javaslom, hogy töltsd le animestarsról az avikat. Azokba már bele van égetve a felírat, megspórolod vele, hogy wmv3-ból divx-be konvertálod, meg a felírat beégetését. Eleve ez két pont, ahol a video minősége romlik, ráadásul nem tudom milyen géped van, de ha a legmodernebb cucc, ez akkor is legalább egy óra meló lenne részenként.


Lazzaret

OK És köszi a segítséget  :tezsvir:


www.arkangyalok.uw.hu