Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Raggie

Nem akarok hülyeséget modani, de mintha úgy emlékeznék, hogy ha Nero-val írod a DVD-t, annak van valami ilyen átalakítója, amivel DVD formátumba is át lehet alakítani, meg menüt is csinálhatsz, meg feliratokat is. Asszem...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lazzaret

Igen? Eddig Uladot használtam de akkor má megnézem ezt a Nero-s dolgot is. Köszi Raggie! :tezsvir:


www.arkangyalok.uw.hu

Kyo-han

mkv-hez és avi-hoz 2 tök külön codec kell...
próbáld meg a VirtualDub-al szétbombázni, ha mindenképp szét akarod...viszont javaslom, h először csináld meg avi-ba codec nélkül...rohadtsok hely kell majd neki a gépen (csak 1x csináltam ilyet, de az 1 órás videjót sikerült 25G-re alakítani :lol:), és csak aztán kódold le DivX-el v xVid-el...így nem fognak ütközni a codec-ek tutira, és nem fog behányni a végeredmény 5 percenként a lejátszóban...
annyi még, h ha DivX-re kódolsz, onnan ne csináld vissza DVD formátumba, mert iszonyatosan csúnya lesz a minősége...

Manitu

Quote from: Raggie on 2006-05-21, 21:58:23
Nem akarok hülyeséget modani, de mintha úgy emlékeznék, hogy ha Nero-val írod a DVD-t, annak van valami ilyen átalakítója, amivel DVD formátumba is át lehet alakítani, meg menüt is csinálhatsz, meg feliratokat is. Asszem...
A Nero Vision Express-el meg tudod csinálni a vobokat, de maga az általában neroként emlegetett "Burning Rom" nem tudja. A 7-es szériáját nem ismerem, a 6-osban ez még nem volt alapban a része a csomagnak.

Quote from: Kyo-han on 2006-05-21, 23:19:25
próbáld meg a VirtualDub-al szétbombázni, ha mindenképp szét akarod...
VirtualDub még mindig nem nagyon kezeli az mkv-t. Az ominózus fájlban csak két olyan feature van, ami miatt már nem tudja megnyitni :D

A felírat az más kérdés. Nagyon nem értek hozzá, de az biztos, hogy DVD-re a manapság divatos formázott felíratokat nem tudod máshogy rávarázsolni, csak ha beégeted a videoba. A DVD-n a felíratok nem szövegként vannak rajta, hanem két fájlban, egy index fájl, ami tartalmazza, hogy az adott felírat mettől meddig jelenjen meg, és egy sub fájl, amiben bitmapként van eltárolva minden sor. Ha találsz egy olyan progit, ami ezeket létrehozza egy sub vagy srt fájlból, akkor egy reauthor progival csinálhatsz a DVD-re menüt, és abba beillesztheted. Elméletben, mert gyakorlatban még sosem csináltam. Reauthornak jó az Ulead, vagy a fent emlegetett Nero is, viszont a felírat elkészítéséhez nem tudok progit. Mindenesetre visszafele a bonyolultabb a művelet, és ha arra van, akkor erre is kell lennie.


Selmo

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy egy mai DivX-es asztali DVD lejátszó gond nélkül behúzza a SUB és SRT fájlokat az DivX-XviD kódolású AVI-k mellől. Én így nézek pár sorozatot TV-n. Lehet, hogy több formátumot is behúz, de én csak ezeket használom. Ha azonosak a fájlnevek, akkor gond nélkül kiteszi képernyőre a magyar feliratot.
Ha pedig mindenképpen kódolni akarsz, akkor XviD-et használj, mert gyorsabb, mint a DivX. Persze egy 45 perces sorozat még így is 1 óra nálam.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Sajnos nem minden lejátszó kezeli megfelelően a feliratokat, pl a mi Grundigunk csak alap srt-t képes megjeleníteni. Pedig nem lett volna sok munka még legalább a .sub-ot belerakni a szoftverbe, meg talán a formázott .srt se lett volna nagy munka.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Quote from: Manitu on 2006-05-22, 00:49:06
A Nero Vision Express-el meg tudod csinálni a vobokat, de maga az általában neroként emlegetett "Burning Rom" nem tudja. A 7-es szériáját nem ismerem, a 6-osban ez még nem volt alapban a része a csomagnak.
Arra gondoltam, igen. :)
Quote from: LazzaretIgen? Eddig Uladot használtam de akkor má megnézem ezt a Nero-s dolgot is. Köszi Raggie!
Szívesen. De mint most kiderült ehez le kell töltened a Nero Vision Express-t. De mondjuk a nero-honlapon van ingyenes trial-verzió (nekem is az van ;) ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Selmo

Quote from: Cobra on 2006-05-22, 01:24:41
Sajnos nem minden lejátszó kezeli megfelelően a feliratokat, pl a mi Grundigunk csak alap srt-t képes megjeleníteni. Pedig nem lett volna sok munka még legalább a .sub-ot belerakni a szoftverbe, meg talán a formázott .srt se lett volna nagy munka.
:eek: Pedig ez csak egy "TESCO gazdaságos" 1x K-s PHILIPS... Mondjuk a formázott felirat az itt is gyanús...

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Nagyon :lame: kérdés:
Hogyha magától nem csinálja meg a gép a Local Area Connection-t, akkor hol lehet? Ezzel bénázok mióta, és nem találom, help szerint automatikusan kell(ene) mennie. Létezik, hogy a hálózati kártyához valami szaros driver kell?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

#4239
Ez a Grundig is a 10k-s kategória. A vicc az, hogy ebben a kategóriában a név nélküli készülékek sokszor jobbak, mint a márkásak.

Ramiz így látatlanban nem tudok mit mondani, legfeljebb annyit, hogy nézd meg az eszközöknél látja-e rendesen a hálókártyát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Cobra on 2006-05-22, 10:15:34
Ez a Grundig is a 10k-s kategória. A vicc az, hogy ebben a kategóriában a név nélküli készülékek sokszor jobbak, mint a márkásak.
Teszkó gazdaságos Orionnal nyomom, az viszi az srt-t meg a subot is. Persze a formázó utasításokat is szépen kirakja a képernyőre ha vannak, de annyi baj legyen :) Egész jó lenne, ha nem fagyna le állandóan :D


Kyo-han

Quote from: Manitu on 2006-05-22, 00:49:06
Quote from: Kyo-han on 2006-05-21, 23:19:25
próbáld meg a VirtualDub-al szétbombázni, ha mindenképp szét akarod...
VirtualDub még mindig nem nagyon kezeli az mkv-t. Az ominózus fájlban csak két olyan feature van, ami miatt már nem tudja megnyitni :D

Akkor vmit nem jól csináltál, mert már jópár mkv-t átbuheráltam vele...(na nem mindet sikeresen, mert soxor bénáztam én is  :lol:)

Manitu

Quote from: Kyo-han on 2006-05-22, 13:05:01Akkor vmit nem jól csináltál, mert már jópár mkv-t átbuheráltam vele...(na nem mindet sikeresen, mert soxor bénáztam én is  :lol:)
Pedig ez így van. Magát az mkv-t tudja kezelni, alap szinten. Csak az mkv azon lehetőségeivel nem boldogul, ami miatt egyáltalán használják az mkv-t, és ami miatt az kiszorította az ogm konténert. Virtualdub egyáltalán nem kezeli a formázott ASSA felíratokat, a beágyazott betűtipusokon is sokszor problémázik, a chapterekkel is van baja, a dinamikusan linkelt fájlokról már ne is beszéljünk. Nem támogatja a VBR-es mp3 hangot, a h264-es videot, és ha jól emlékszem az AAC hangsávot sem.
Ha az mkv-ban csak sima divx/xvid video van egy mondjuk 128kbps-es mp3 hangsávval meg egy vagy két formázatlan srt felíratsáv, akkor persze zsírul viszi, de csak ezért nem érdemes mkv-ba rakni a filmet :D


Kvikveg

Kerdes: Xerox 6100 szines lezernyomtatoval szivok, bizonyos ontapado papirra ha nyomtat, nem ragad ra rendesen a festek. Latszik, hogy ha tul meleg, akkor lejon a papirrol.
Honnnan a fraszbol lehet tudni, hogy az adott papir jo-e hozza??? Ezen ami nem jo, nincs semmi extra info, csak kis kepecske, hogy szines lezernyomtatohoz hudejo... A nyomtatonak van haszn. utasitasa, az talan valamennyire segit, de nem mondhatnam, hogy megszunt a bizonytalansagom...
Ma egesz nap ezzel szivtam. Jo meleg nyari nap, nyomtato nem hul le... :grrr: :grrr: :grrr:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Lézernyomtató az nagy szívás! :D :__devil:

Egyébként sztem ott tudnak segíteni, ahol vetted a papírt! Ott ha ezt elmondod, akkor csak tudnak valami jobbat javasolni (mondjuk lefogadom, hogy benne lesz a "talán ha egy másik féle ...-ot venne meg itt nálunk..." rész).

Egyébként: vízhűtés rulz! (tízpercenként egy pohár vizet neki! ;)  :whoah:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Quote from: Raggie on 2006-05-23, 01:23:50
Lézernyomtató az nagy szívás! :D :__devil:

Egyébként sztem ott tudnak segíteni, ahol vetted a papírt! Ott ha ezt elmondod, akkor csak tudnak valami jobbat javasolni (mondjuk lefogadom, hogy benne lesz a "talán ha egy másik féle ...-ot venne meg itt nálunk..." rész).

Egyébként: vízhűtés rulz! (tízpercenként egy pohár vizet neki! ;)  :whoah:
:D Igen, van egy olyan erzesem, ha a papireladot hivom fel, kozlik, hogy javittassuk meg a nyomtatot, ha a Xeroxot, akkor meg kozlik, hogy nem jo a papir, vegyunk naluk 10szer annyiert... De azert megdobom ezt is azt is hatha. :)
Az a vicc, hogy Xeroxnak van ooo etikettje tobbfele - nem is tudtam, hogy igy hivjak... De ezek kozul 2 csak nyomdageppel kompatibilis, tobbihez semmi info - hurra... Azt hiszem felhivom oket...
Normal papirra kiraly modon nyomtat amugy.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kyo-han

Quote from: Manitu on 2006-05-22, 13:13:21
Quote from: Kyo-han on 2006-05-22, 13:05:01Akkor vmit nem jól csináltál, mert már jópár mkv-t átbuheráltam vele...(na nem mindet sikeresen, mert soxor bénáztam én is  :lol:)
Pedig ez így van. Magát az mkv-t tudja kezelni, alap szinten. Csak az mkv azon lehetőségeivel nem boldogul, ami miatt egyáltalán használják az mkv-t, és ami miatt az kiszorította az ogm konténert. Virtualdub egyáltalán nem kezeli a formázott ASSA felíratokat, a beágyazott betűtipusokon is sokszor problémázik, a chapterekkel is van baja, a dinamikusan linkelt fájlokról már ne is beszéljünk. Nem támogatja a VBR-es mp3 hangot, a h264-es videot, és ha jól emlékszem az AAC hangsávot sem.
Ha az mkv-ban csak sima divx/xvid video van egy mondjuk 128kbps-es mp3 hangsávval meg egy vagy két formázatlan srt felíratsáv, akkor persze zsírul viszi, de csak ezért nem érdemes mkv-ba rakni a filmet :D

Na ezt nem vágtam látod...inkább ogm párti vok, aminek oka, h régebben behánytak a matroska codec-ek a gépemen soxor, és így az mkv-k lejátszása elég felejtős volt, így amit abban szedtem le, küldtem át azonnal ogm-be...
Legalább tanultam megint vmi újat  :cool:

smash++

Valaki tudna nekem segíteni abban,hogy hogyan tudok a hozzászólásaim alá beilleszteni kis videót?Nagyon örülnék neki ha valaki leirná nekem a lépéseket.Ez egy wmv fájl és 14Mb,Quality   1728Kbps .Nincs weboldalam
Köszi!

sirtomi

Quote from: smash++ on 2006-05-23, 17:55:51
Valaki tudna nekem segíteni abban,hogy hogyan tudok a hozzászólásaim alá beilleszteni kis videót?Nagyon örülnék neki ha valaki leirná nekem a lépéseket.Ez egy wmv fájl és 14Mb,Quality   1728Kbps .Nincs weboldalam
Köszi!
Te komolyan egy 14 megás wmv fájlt akarsz berakni aláírásnak a postjaidba???
Vagy valamit félreértettem?

Raggie

Quote from: smash++ on 2006-05-23, 17:55:51
Valaki tudna nekem segíteni abban,hogy hogyan tudok a hozzászólásaim alá beilleszteni kis videót?Nagyon örülnék neki ha valaki leirná nekem a lépéseket.Ez egy wmv fájl és 14Mb,Quality   1728Kbps .Nincs weboldalam
Köszi!
Azt aláírásként kell berakni, mindenkinek úgy van. De aláírásba nem lehet videót beilleszteni, csak maximum animált gif-et. Azt meg gif converterrel lehet. Másrészt csak belinkelni lehet(akár képet, akár gifet) egy meglévő tárhelyről, nem tudod csak úgy a gépedről. Csinálj egy tárhelyet az Ultraweb-en, tök ingyenes csak regelni kell. Valamint még asszem van valami méretbeli korlátozás is(a részletekért olvasgasd végig a Moha aláírásában szereplő linkeket ;) ).

Én spec nem szoktam ilyet csinálni, de vannak sokan, akik nagyon szeretik, és már másoknak is segítettek animált gifet csinálni, sztem kérj valaki ilyesmitől segítséget.

sirtomi: :D nem, nem értetted félre. Csak még újonc az illető! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

sirtomi

Quote from: Raggie on 2006-05-23, 18:00:25
sirtomi: :D nem, nem értetted félre. Csak még újonc az illető! ;)
Sejtettem :)
Ha lehetne wmv-t is berakni szegény esetleges modemes forumiták felkötnék magukat :)

Member

#4251
Keress rá gugliban a Bannershop GIF Animator 4.5-ra, az egy shareware gif-animátor, 30 napig ingyenes és képekből tud csinálni animált gif-et. Ha mindig sec-ben csinálsz a filmedből egy screenshot-ot, az már elég.
500 kbyte az aláírás max mérete, erre ügyelj.
Szép is lenne, ha videót lehetne berakni, egyrész az adatforgalom kiölné a fórumot, amíg mindenkinek betölti, aztán a hangok zavarnák a hallgatott zenék, ilyenek.

EDIT:
Ha kell, adok meg tárhelyre ftp címet, de ígérd meg, ha TC-t használsz, szétkapcsolod és nem csak lelépsz!

smash++

HEHE :D!Azt gondoltam,hogy wmv nem lehet betenni csak azt nem tudtam,hogy mit csináljak belőle.A másik meg nem tudom hogy hogyan csináljak belőle mást:).De megkaptam a jó irányt.Köszi!
tényleg újonc vagyok(ilyen területen főleg)

Kyo-han

Quote from: sirtomi on 2006-05-23, 18:05:09
Quote from: Raggie on 2006-05-23, 18:00:25
sirtomi: :D nem, nem értetted félre. Csak még újonc az illető! ;)
Sejtettem :)
Ha lehetne wmv-t is berakni szegény esetleges modemes forumiták felkötnék magukat :)

Ha mindenkinek egy 14mb-s wmv lenne bent, én is felkötném magam, pedig 1,5Mb/s-em van :comp:
Gondolj bele...egy oldalt kb 5 percig töltene...vissza akarsz olvasni vmit, és fél élet...

sirtomi

Quote from: Kyo-han on 2006-05-23, 19:25:50
Ha mindenkinek egy 14mb-s wmv lenne bent, én is felkötném magam, pedig 1,5Mb/s-em van :comp:
Gondolj bele...egy oldalt kb 5 percig töltene...vissza akarsz olvasni vmit, és fél élet...
Gondolom azért mindenki nem élne ezzel a lehetőséggel :)

Member

Én a kedvenc epizódjaimat linkelném be... :__devil: 200+ mega, mit számít az? :p

Ramiz

Megint a Local Area Connectionnal van gondom: most azt írja ki "Connected" helyett, hogy "Limited or no connectivity". Amióta felraktam a Service Pack 2-t. Ez meg mit jelent? Nem sikerült "repair"-ral megjavítanom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kyo-han

Quote from: Member on 2006-05-24, 00:56:29
Én a kedvenc epizódjaimat linkelném be... :__devil: 200+ mega, mit számít az? :p

Hehe...megoldanám h a bővített verziós Gyűrűk ura legyen bent...persze a trilógia egyben  :lol: :lol: :lol:

Kyo-han

Kérdés: ismer vki a divx.lap.hu oldalon felsorolt feliratos oldalakon kívül másikat?
Meg is kérhetem, h adjon, ha ismer? :D
Az "A szavak titkos élete"-hez kellene, és az istennek sem találok sehol...a film meg spanyol, szal 1 árva szót sem értek...(spanyol cím: La vida secreta de las palabras)
Angol felirat is tökéletesen megteszi...

Cobra

Quote from: 0 on 2006-05-24, 10:56:13
Megint a Local Area Connectionnal van gondom: most azt írja ki "Connected" helyett, hogy "Limited or no connectivity". Amióta felraktam a Service Pack 2-t. Ez meg mit jelent? Nem sikerült "repair"-ral megjavítanom.
Ha ADSL-ed van router nélkül, akkor 2 kapcsolat lesz a listában és az egyiknél normális ez a jelzés. Ha viszont nem megy rendesen a net, akkor valami gond lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !