Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-06-07, 13:27:26
Asszem valami ilyesmit olvastam a manualban... végülis, ha csak ezen a gépen feltöltök, akkor megy maxon, ha meg a húgom is bekapcsolja, ő is tud netezni, csak mindkettőnké lassabb.
Amúgy pedig D-link DI604
ja jó :)
azt hittem tényleges ip-címenként állítható forgalomkorlátozásra képes :)
szóval igen, megosztja a gépek között a net-et, de ha csak az egyik is akár adsl esetében kihasználná a max feltöltés, akkor az összes csatlakozó gépen ugyanúgy meghal sajnos a letöltés, ezért is van bekapcsolva utorrent-ben nálam a scheduler, mert du 5-től éjfélig szülők is használnák a net-et, ilyenkor le kell csökkentenema  feltöltést 16KB/s-ről 10KB/s-re, hogy használható legyen :)

Raggie

Énnekem mindíg 4KB/s és 11KB/s között mozog! :rolleyes: :P :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

smash++

Sziasztok!Nekem egy játékkal akadtak problémáim.Chaos Legion Pc.
Az egyik gépemen:amdxp2200+,nvidia geforceti4200,1Gram.Ennél Nincs kép a movieknak csak felirat,de a játék max grafon nem szaggat.
A másik gépen:amdturion1,8,atix1300(512hyper memory),1Gram.Itt pedig van a videoknak kép de fejjel lefelé.A játék pedig enyhén szaggat.

Én nem tudok másra gondolni mint,hogy a driverekkel van gond.Szerintetek mi a hiba?
Valaki tud adni linket ezekhez a karikhoz legujabb driver letöltést.

Köszi!

smash++



Ööö, igen. Kódekhiba.
Nem tudom mikor játék ez, de én hasonlót tapasztalok az FF7-ben.
Ott tuti az a gond hogy régi a game és túl újj a kódek
[/quote]

A játék 2003-as elméletileg.Nekem is volt ilyen gondom az ff7-el,de a második gépemen nincs ilyen és már az elsőn sem.Ezek szerint túl új a codec?De ennek nem csak a videót kéne befolyásolni?Mert a játék is lassú a másodikon az elsőn pedig az eredeti codec van fent(és az a kari már egy picit régi,kb egyidős a gameval).
Esetleg még lehet gond a kompatibilitás vagyis az nvidia-t helyezi előtérbe az ati-val szemben?

Kyo-han

Quote from: smash++ on 2006-06-08, 12:38:42
Sziasztok!Nekem egy játékkal akadtak problémáim.Chaos Legion Pc.
Az egyik gépemen:amdxp2200+,nvidia geforceti4200,1Gram.Ennél Nincs kép a movieknak csak felirat,de a játék max grafon nem szaggat.
A másik gépen:amdturion1,8,atix1300(512hyper memory),1Gram.Itt pedig van a videoknak kép de fejjel lefelé.A játék pedig enyhén szaggat.

Én nem tudok másra gondolni mint,hogy a driverekkel van gond.Szerintetek mi a hiba?
Valaki tud adni linket ezekhez a karikhoz legujabb driver letöltést.

Köszi!

nekem kisebb gépen, fullon bőven ment, és 1x nem akadt be...monnyuk egyedül a vga-m volt jobb a tiednél...nem biztos, h a legújabb driver-t kellene megpróbálnod a karidhoz...felmész drivers.hu-ra, és kipróbálhatsz jópárat...sztem egy kicsit régebbit érdemes lenne, nem feltétlenül a legújabbat...

Raggie

Mér nem próbálod Mplayerc-vel? Nekem az tökéletesen működik már hosszú ideje.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

DVD-Video lejátszására inkább valami célprogram javasolt, pl. PowerDVD, WinDVD.
Failure is the default option

Member

Nekem viszi a PowerDVD az EL-t, még a fényerőt is tudom állítani, mivel a monitorom iszonyatsötét.

Raggie

Akkor biztos, hogy kodekhiba. Frissíts egyet az összes kodekeden azt meglátod...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Member

Néha előfordul, hogy a régi jobb. Én már 2,5 éve nem frissítettem, max új lejátszót tettem fel (WinMedia Classic). Viszont egyszer emlékszem, hogy új DivX-el nem ment a Slayers (de régen volt az), visszaraktam a régit, az vitte.

U.I.: Szegény White, most így van egy rakat mintás frizbid...

Selmo

VLC-vel próbáltad már?

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Tud vlk egy jó normális MKV convertert? Ki akarom szedni a Kamisama Kazoku-ből az intróját.
(kössz Lazza a tippet érte. nagyon jó anime.:)^^)
Amit neten találtam azért mind fitezni kell(mármint ami a normálisabb fajta..)
Virt. dubbal nem tudom kiszedni, mert nem érzékel az 1 sávon hangot..(vagy mi a baja..) :comp:
Előre is köszi.

Cobra

VirtualDubModnak van egy viszonylag friss verziója, azzal próbáld. Esetleg MediaCoder, bár azzal nem tudom mennyire tudod visszafelé alakítani a dolgokat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Necrid^

Quote from: Cobra on 2006-06-10, 17:38:19
VirtualDubModnak van egy viszonylag friss verziója, azzal próbáld. Esetleg MediaCoder, bár azzal nem tudom mennyire tudod visszafelé alakítani a dolgokat.
tudsz adni linket? engem is érdekelne.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Manitu

Quote from: Alkyra on 2006-06-10, 17:31:57
Tud vlk egy jó normális MKV convertert? Ki akarom szedni a Kamisama Kazoku-ből az intróját.
(kössz Lazza a tippet érte. nagyon jó anime.:)^^)
Amit neten találtam azért mind fitezni kell(mármint ami a normálisabb fajta..)
Virt. dubbal nem tudom kiszedni, mert nem érzékel az 1 sávon hangot..(vagy mi a baja..) :comp:
Előre is köszi.
Ha az egészet akarod konvertálni akkor River Past Video Cleaner Pro. Azzal kb bármiből bármit tudtam eddig csinálni. (mondjuk szintén fizetős, de megoldható ;) meg van neki trial verziója)
Ha csak a hangot akarod belőle kiszedni, akkor mkvtoolnix (addictson letölthető), de meg fog gyűlni vele a bajod, mert AC3-as hang van benne. (gondolom az orz verzió van meg neked, a másik mkv-t lazán vitte volna a vdub is :))


kikuchiyo

SÜRGŐS SEGÍTSÉG KÉNE!

A testvérem az imént bejött, és közölte, hogy a gépemben a dvd-író felrobbantott egy cd-t.
És valóban, szilánkosra tört, a tálcát csak félig lehet kinyitni, teli van cd-szilánkkal.

Mit lehet ezzel kezdeni?
Ha kiszerelem a meghajtót, leszedem a fémházát, akkor ki lehet annyira takarítani, hogy működjön, vagy kuka a sorsa?

HELP!!!!!!!!!!111
Failure is the default option

Darkstar

#4338
Quote from: kikuchiyo on 2006-06-11, 23:04:47
SÜRGŐS SEGÍTSÉG KÉNE!

A testvérem az imént bejött, és közölte, hogy a gépemben a dvd-író felrobbantott egy cd-t.
És valóban, szilánkosra tört, a tálcát csak félig lehet kinyitni, teli van cd-szilánkkal.

Mit lehet ezzel kezdeni?
Ha kiszerelem a meghajtót, leszedem a fémházát, akkor ki lehet annyira takarítani, hogy működjön, vagy kuka a sorsa?

HELP!!!!!!!!!!111

Szervizbe kell vinni. Nálam is történt már jó rég, meg tudták csinálni. (szerviz azért kell, mert a "robbanástól" sérülhet a fej vagy a mechanika is)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Tehát ne próbáljam én megbontani?

És mennyibe kerül egy ilyen műtét?

Mert a cucc már két és fél éves, a pedigréje sem túl fényes, és 10-15k-ért kapni egy vadiújat...
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-11, 23:09:04
Tehát ne próbáljam én megbontani?

És mennyibe kerül egy ilyen műtét?

Mert a cucc már két és fél éves, a pedigréje sem túl fényes, és 10-15k-ért kapni egy vadiújat...
Ha nem vagy túl elégedett vele, akkor szedd szét (gondolom tudod hogykell, ha már felmerült benned :)), tisztísd ki, és ha utána nem megy, vegyél újjat. Nememléxem, hogy mennyibe került a szerviz (lehet azért, mert ismerős csinálta, és ingyen volt.)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Úgy vagyok vele, hogy eddig teljesen jó volt, és minek cserélni, amíg működik...

Meglátom, mit lehet vele tenni.
Failure is the default option

Cobra

Szedd szét, garancia már úgysincs rá, ártani meg nem tudsz neki vele. A fejet csak fújással tisztítsd meg, lehetőleg sűrített levegővel, ne nyálassal :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Hát, ha nem garis, akkor szvsz nem érdemes a szervízzel bajlódni. Ha a fej meg a mechanika nem sérült, akkor azt te is ugyanúgy meg tudod csinálni, ha meg sérült, akkor a szervíz se nagyon. Nekik is olcsóbb, ha kicserélik egy újra, mintha elkezdenek bajlódni a fej cseréjével, akkor meg minek fizess még munkadíjat is egy új íróért.


Rage

Szerintem meg vegyel 6-7 ezerert egy uj DVDirot, imo jobban megeri, mint a szetszedessel / osszeszerelessel szorakozni.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Selmo

Kellene nekem egy olyan program, ami ki tudja szedni a konténerekből a fájlokat külön-külön. Elsősorban a hangsávok érdekelnek, bár béhány esetben a felirat is jól jöhet. Lehetőleg valami egyszerű progi legyen, nem utómunkálatokat akarok végezni, csak fájlokat csereberélni. És igen, a kiszedett fájlokra is szükségem lenne az eredeti MP3, OGG, SRT, stb. formátumokban, nem csak beilleszteni akarok, szóval valaki ajánljon valami egyszerűen kezelhetőt, ami megbízható és az sem lenne utolsó, ha munkalistát lehet benne csinálni, hogy dolgozzon, míg mást intézek.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Selmo: mencoder biztosan képes rá, csak ki kell bogarászni a manualból a megfelelő kapcsolókat.

mindenki: köszi a tanácsokat.
Szétszedtem, nagyjából kitakarítottam, de kétségeim vannak a további használhatóságával kapcsolatban...
A fej ugyan sértetlennek látszik, de a mechanika gyanús, hogy sérült. Vagy már a cd-től, vagy szétszedés közben tönkretehettem. Vagy akkor, amikor megpróbáltam rájönni, hogy működik. Sikerült, de mintha nem emelné meg eléggé a motort meg a fejet a tálca betolásakor.
Konklúzió: R.I.P. Gigabyte GO-W4040, élt 2 évet.
Cserébe megtudtam, hogy működik a tálcabehúzó automatika. :/

Újabb kérdés: milyen dvd-írót vegyek?
Legyen tartós, megbízható, tudjon dl-t.
Failure is the default option

Necrid^

#4347
Quote from: kikuchiyo on 2006-06-12, 01:43:26
Újabb kérdés: milyen dvd-írót vegyek?
Legyen tartós, megbízható, tudjon dl-t.
Attól függ mennyiért... nekem itt figyel a kis LG iróm 3 éve. nem panaszkodtam még.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Rage

Nekem is LG van, imo teljesen jo cucc. Es olcso is.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Apatilos

Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light