Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Nekem Pioneer és eddig nincs vele gond.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

#4351
Quote from: Selmo on 2006-06-12, 00:51:16
Kellene nekem egy olyan program, ami ki tudja szedni a konténerekből a fájlokat külön-külön. Elsősorban a hangsávok érdekelnek, bár béhány esetben a felirat is jól jöhet. Lehetőleg valami egyszerű progi legyen, nem utómunkálatokat akarok végezni, csak fájlokat csereberélni. És igen, a kiszedett fájlokra is szükségem lenne az eredeti MP3, OGG, SRT, stb. formátumokban, nem csak beilleszteni akarok, szóval valaki ajánljon valami egyszerűen kezelhetőt, ami megbízható és az sem lenne utolsó, ha munkalistát lehet benne csinálni, hogy dolgozzon, míg mást intézek.
OGM fájlokhoz a Virtualdubmod mindenben megfelel a kritériumaidnak. Mkv-hoz pedig az mkvtoolnixot használom, de az aszem nem tud munkalistát.

DVD pörkölőm meg Asus (alias Pioneer), eddig tökéletes, bár még csak másfél éves. Philipset ne vegyél, az nálam egy hétig sem bírta.


sirtomi

Nekem NEC íróm van és tökéletesen működik. Semmi gond nincs vele.

sirtomi

Quote from: White SeeD on 2006-06-12, 10:38:35
Nekem LG-m van, de Pionert kellett volna venni:)
CSakhát LG feleannyi és azért annyira nem rosz.
Jó az LG, én valahogy a Pio írókkal nem szimpatizálok. Főleg mióta a haverom régebbi írója a 16x lemezeket nem hajlandó megírni.

Cobra

Én NEC-t javaslok, a 4550/51 elég jó és nem olyan vészes az ára. Az 51-es tud Labelflash-t. LG régebbi modelljeiből nagyon sok volt a selejtes, nem tudom az újabbak milyen minőségűek. Esetleg még a Samsungot is vedd számításba.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

NEC ND-3500A-m van, elégedett vagyok vele. mindent olvas, mindent megír.

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-06-12, 11:43:01
NEC ND-3500A-m van, elégedett vagyok vele. mindent olvas, mindent megír.
Nekem még a 2500A van, de firmware frissítés után írja a dl lemezeket is :)

Kyo-han

Quote from: sirtomi on 2006-06-12, 12:01:56
Quote from: Fazék on 2006-06-12, 11:43:01
NEC ND-3500A-m van, elégedett vagyok vele. mindent olvas, mindent megír.
Nekem még a 2500A van, de firmware frissítés után írja a dl lemezeket is :)

nekem 3520...eddig semmi bajom nem volt vele...kussol, és megcsinál mindent, amit akarok...mi kell még? :D

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-12, 01:43:26
Újabb kérdés: milyen dvd-írót vegyek?
Legyen tartós, megbízható, tudjon dl-t.
NEC, Pioneer vagy ASUS. Nem érdemes olcsót venni. Én az ASUS-t javaslom, még ha pofátlanul drága is, de ennek megfelelő az ellátottsága, nem csak egy zacsiban a kezedbe nyomják, mint az LG-t.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2006-06-12, 17:52:11
NEC, Pioneer vagy ASUS. Nem érdemes olcsót venni. Én az ASUS-t javaslom, még ha pofátlanul drága is, de ennek megfelelő az ellátottsága, nem csak egy zacsiban a kezedbe nyomják, mint az LG-t.
Csak akkor kapod zacsiban, ha oem-et veszel, amit normális országokban meg sem vehet az átlag ember, mert nem is neki akarta a gyártó eladni :)
Nagy különbség már nincs az árakban, mindnek eléggé lement az ára. Én Asusról nem sok jót hallottam eddig.

Selmo

Quote from: sirtomi on 2006-06-12, 17:58:32
Quote from: Selmo on 2006-06-12, 17:52:11
NEC, Pioneer vagy ASUS. Nem érdemes olcsót venni. Én az ASUS-t javaslom, még ha pofátlanul drága is, de ennek megfelelő az ellátottsága, nem csak egy zacsiban a kezedbe nyomják, mint az LG-t.
Csak akkor kapod zacsiban, ha oem-et veszel, amit normális országokban meg sem vehet az átlag ember, mert nem is neki akarta a gyártó eladni :)
Nagy különbség már nincs az árakban, mindnek eléggé lement az ára. Én Asusról nem sok jót hallottam eddig.
A mi piacunk elég árérzékeny, sokan viszik a zacsis verziót. Mondjuk nekem Pio van, de annak idején gondolkodtam, hogy ASUS legyen-e, de a nő azt mondta, hogy még 2 hét, mire lesz fekete előlapos belőle, annyit meg nem vártam, mert az meg már karácsonyi áremelés lett volna. De ASUSt eddig senki sem szidta. Mondjuk én meg LG szidást hallok mindenfelől. Biztos van valami magyarázat rá... :D

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Kösz mindenkinek, vettem egy Pioneer 111D-t.
Failure is the default option

Cherry_*

vki meg tudná mondani h mért van az h most már nem tom végignézni a cuccokat a youtube-n????:confused:
lécci valaki adjon vmi megfelelő magyarázatot mert idegesít h nem tom végignézni az ayashi no cerest :Eztneked:
szal please  :appl:

Selmo

Quote from: Cherry_* on 2006-06-12, 23:21:14
vki meg tudná mondani h mért van az h most már nem tom végignézni a cuccokat a youtube-n????:confused:
lécci valaki adjon vmi megfelelő magyarázatot mert idegesít h nem tom végignézni az ayashi no cerest :Eztneked:
szal please  :appl:
Hát ennyi információval senki sem tud segíteni. Talán ha elmondanád, hogy mi a helyzet, mi változott, milyen hibaüzenetet kapsz, ha kapsz, tettél-e fel új programot, vírusírtót, tűzfalat, routert. Próbáltad-e másik böngészővel, stb. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Factor_007

Hi!
Lenne egy kis problémám, az ftp-vel. Vagyis nem is nekem, hanem egyik haveromnak. Elmondása szerint, külföldről(Ausztria) nem éri el, vagy csak nagyon lassan az ftp-t. Régebben simán elérte, szal ez valami újabb keletű lehet.  Mi lehet az oka, és ha valami megoldást is tudnátok mondani rá akkor megköszönném. :)

Member

FTP elvileg egyáltalán nem mehet külföldről, úgyhogy szerencséje van, hogy ha egyáltalán megy.

Yakumo

Quote from: Factor_007 on 2006-06-13, 20:37:46
Hi!
Lenne egy kis problémám, az ftp-vel. Vagyis nem is nekem, hanem egyik haveromnak. Elmondása szerint, külföldről(Ausztria) nem éri el, vagy csak nagyon lassan az ftp-t. Régebben simán elérte, szal ez valami újabb keletű lehet.  Mi lehet az oka, és ha valami megoldást is tudnátok mondani rá akkor megköszönném. :)
Elvileg a külföldi elérés teljesen le lett tiltva. Így én sem értem, hogyan működhet egyáltalán. Valamilyen oknál fogva a haverodnál a tiltás csak lassulást eredményezett. Nem hiszem, hogy gyorsabb lesz, mert a tiltás érvényben van. Sajnos nem engedhető ki az ftp. Sorry.

Bruce

Egy munkatársam megkért hogy keressek neki valami hangfelismerő szoftvert, amivel diktálhat a wordbe meg parancsokat osztogathat a gépének... ez már szvsz a lustaság netovábbja, de mivel már megígértem gondoltam titeket is megkérdezlek, hátha tudtok valami jó és működőképes programot... akár elérhetőséggel is ;) :rolleyes:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Cobra

Azt hiszem a MS oldaláról le lehet szedni a sajátjukat, ami jó az Office-hoz. De igazából sose foglalkoztam ilyesmivel, csak mintha olvastam volna róla.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Én feltelepítettem magamnak a MS Speech SDK-t (amit tőlük lehet letölteni), de annyit értem el csak vele, hogy teljesen használhatatlanná vált a teljes beszédszintetizálás-beszédfelismerés modul. -_-
Failure is the default option

Ramiz

#4370
Csináltam egy Windows repair installt, és eltűnt a vágólap mint olyan! Semmilyen szöveget nem tudok copyzni! Láttatok már ilyet? Van megoldás? Megőrülök! Nem is vettem észre eddig, hogy mennyit is használom a vágólapot... :rolleyes:

edit: újrainstalláltam a Firefoxot és megy... :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 20:54:10
Csináltam egy Windows repair installt, és eltűnt a vágólap mint olyan! Semmilyen szöveget nem tudok copyzni! Láttatok már ilyet? Van megoldás? Megőrülök! Nem is vettem észre eddig, hogy mennyit is használom a vágólapot... :rolleyes:

edit: újrainstalláltam a Firefoxot és megy... :o
Érdekes, de mi köze a Firefoxnak a vágólaphoz? :D

Manitu

Quote from: Bruce on 2006-06-15, 09:04:38
Egy munkatársam megkért hogy keressek neki valami hangfelismerő szoftvert, amivel diktálhat a wordbe meg parancsokat osztogathat a gépének... ez már szvsz a lustaság netovábbja, de mivel már megígértem gondoltam titeket is megkérdezlek, hátha tudtok valami jó és működőképes programot... akár elérhetőséggel is ;) :rolleyes:
Scansoft Dragon NaturallySpeaking. Nagyon korrekt beszédfelismerő, Wordöt, Windowst, szinte mindent lehet vele dirigálni. Egyetlen baja van, hogy csak angolul ért (legalábbis fél éve még így volt). De ha szép amerikai angol kielytéssel tud a munkatársad beszélni, akkor nagyon tudom ajánlani.


TurboK

Quote from: Factor_007 on 2006-06-13, 20:37:46
Hi!
Lenne egy kis problémám, az ftp-vel. Vagyis nem is nekem, hanem egyik haveromnak. Elmondása szerint, külföldről(Ausztria) nem éri el, vagy csak nagyon lassan az ftp-t. Régebben simán elérte, szal ez valami újabb keletű lehet.  Mi lehet az oka, és ha valami megoldást is tudnátok mondani rá akkor megköszönném. :)

Annyit tudsz csinálni hogy FXPvel töltesz át neki, mert, mint azt már mondták, külföldre tiltva van az ftp.

Más: 64bites Windows tud futtatni sima 32bites progikat? Mert ha nincs ilyesmi probléma vele akkor nincs okom rá hogy 32bites verziót használjak. (és ha ez így van: tud valaki küldeni 64bites windows xp sp2-t?)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

sirtomi

Quote from: TurboK on 2006-06-16, 16:26:43
Más: 64bites Windows tud futtatni sima 32bites progikat? Mert ha nincs ilyesmi probléma vele akkor nincs okom rá hogy 32bites verziót használjak. (és ha ez így van: tud valaki küldeni 64bites windows xp sp2-t?)
64bites windows kihasználja egyáltalán rendesen a 64bites procik lehetőségeit?
Nem nagyon követtem az eseményeket ezen a téren és érdekelne :)

Cobra

64bites XP 3 hónapos (azt hiszem ennyi) tesztverziót le lehet szedni a MS oldaláról ingyen. Elvileg a 32bites programok mennek alatta, gyakorlatilag van néhány, ami nem. Régebbi játékoknál lehet gond, illetve noname vagy már nem támogatott hardverek drivereinél. Előnye nagyon kevés van, amelyik tömörítőprogram kihasználja, az gyorsabb többé-kevésbé, de másnál nincs észrevehető (pozitív) változás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

A leszedhető az magyar verzió vagy olyan nincs?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

SaiyaGin

Letöltöttem egy betűtípust a netről, bemásoltama C:/Windows/fonts-ba, az IrfanView felismeri, de a Word-ben nem tudom használni. Mit tegyek?
(Azt írja ki, hogy "nincs telepítve a rendszeren".)

Member

Nekem ez megy az Unicode MS-sel, csak a Frontpage ismeri fel a szimbólumokkal együtt.

Zsiga

Próbáljátok úgy hogy bemásolás helyett Control Panel(Vezérlőpult)/Fonts(Betűtípusok)/File(Fájl)/Install new font(Új betűkészlet telepítése), így elvileg működnie kell.