Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Bruce

Nah hölgyek - urak, okos emberek... adott két gép, egy viszonylag jó, 1,8as proci rakat ram, és ami most a lényeg: Windows XP. Adott egy másik, kissé régebbi kaliber, 100 Mh-es proci és 16 RAM, valamint ezen Windows 98. A feladat: Meg kellene oldani hogy a két gép lássa egymást, de mivel a régiben nincs hálókártya, és nem is valószínű hogy találok hozzá megfelelőt, ezért a dolog direct connectben kéne hogy menjen, LPT1-en összekötve a két gépet. Nomármost én naiv azt gondoltam hogy összedugom, max még engedélyezem valahol a beállításokban vagy valami oszt' jó' van. Persze miért is lenne így, ugye.
Szóval megköszönném, ha valaki tudna ötletet adni ahhoz, hogy melyiket mit mire hogyan mettől meddig mikor miért állítsak be ahhoz, hogy a dolog működjön...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Alkyra

Ha jól emléxem a két OS nem kompatibilis hálózat szempontjából...mármint direct link kapcsán.
De ki tudja.:) Lehet h az Xpt rá bírod verni.:X

jettmoress

 @Bruce

Ez egyt jo kis problema, utoljra vagy 6 eve csinaltam hasonlot, de akkor is csak P1 gepeket kotottem ossze, DOSban. A kerdes inkabb az, hogy halozatot akarsz kezsziteni (habar nem tudom mire hasznalhatnad) vagy csak adatokat akarsz atvinni a masik gepre (ebben az esetben talan kiszedhetned a kissebbik HDDot es atrakhatnad a masik gepbe).

Bruce

Két azonos OPrendszer között nem lenne gond, és tény, adatátvitelhez tökéletes a HDDcipelés, de tesóimmal szerettünk volna egy kicsit Starcraftozni, Diablozni, Warcraft2zni, Age of Empirezni ésatöbbiésatöbbizni hálóban, és a régi gép régi volta miatt csak így oldható meg. Nomármost az XP elméletileg képes a 98al kapcsolatot létesíteni, de a 98ban egyáltalán nem is találtam a Direct Link beállításának lehetőségét...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Selmo

A starcraft megy direkt kapcsolaton keresztül, a többiről nem tudom. Próbáltátok a játékot? Mert alapból ehhez nem kell állítani semmit. :)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Bruce on 2006-10-07, 01:08:22
Nah hölgyek - urak, okos emberek... adott két gép, egy viszonylag jó, 1,8as proci rakat ram, és ami most a lényeg: Windows XP. Adott egy másik, kissé régebbi kaliber, 100 Mh-es proci és 16 RAM, valamint ezen Windows 98. A feladat: Meg kellene oldani hogy a két gép lássa egymást, de mivel a régiben nincs hálókártya, és nem is valószínű hogy találok hozzá megfelelőt, ezért a dolog direct connectben kéne hogy menjen, LPT1-en összekötve a két gépet. Nomármost én naiv azt gondoltam hogy összedugom, max még engedélyezem valahol a beállításokban vagy valami oszt' jó' van. Persze miért is lenne így, ugye.
Szóval megköszönném, ha valaki tudna ötletet adni ahhoz, hogy melyiket mit mire hogyan mettől meddig mikor miért állítsak be ahhoz, hogy a dolog működjön...
Van itthon egy régi hálókártyám ami anno egy P1-166ban dolgozott, van rajta 10mbit-es UTP (elvileg gond nélkül látja a 100-as hálót is, bár sose próbáltam) meg BNC is, PCI-os. Ha nagyon nem találsz sehol kártyát akkor egy sörért hozzádvághatom. :) Egyébként szerintem bármilyen PCI-os hálókártyának mennie kellene akármelyik gépben.
(Az már egy másik kérdés hogy ha van háló, honnan varázsolsz IPX-et az XP-re, ami csak a TCP/IP-t ismeri...)

Selmo

XP-re simán lehet IPX/SPX-et varázsolni, csak hozzá kell adni a protokollt. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Bruce

Quote from: Selmo on 2006-10-07, 10:38:22
A starcraft megy direkt kapcsolaton keresztül, a többiről nem tudom. Próbáltátok a játékot? Mert alapból ehhez nem kell állítani semmit. :)
Én a többiről is tudom, és igen, azzal kezdtük :)

Quote from: Zsiga on 2006-10-07, 11:04:28
Quote from: Bruce on 2006-10-07, 01:08:22
Nah hölgyek - urak, okos emberek... adott két gép, egy viszonylag jó, 1,8as proci rakat ram, és ami most a lényeg: Windows XP. Adott egy másik, kissé régebbi kaliber, 100 Mh-es proci és 16 RAM, valamint ezen Windows 98. A feladat: Meg kellene oldani hogy a két gép lássa egymást, de mivel a régiben nincs hálókártya, és nem is valószínű hogy találok hozzá megfelelőt, ezért a dolog direct connectben kéne hogy menjen, LPT1-en összekötve a két gépet. Nomármost én naiv azt gondoltam hogy összedugom, max még engedélyezem valahol a beállításokban vagy valami oszt' jó' van. Persze miért is lenne így, ugye.
Szóval megköszönném, ha valaki tudna ötletet adni ahhoz, hogy melyiket mit mire hogyan mettől meddig mikor miért állítsak be ahhoz, hogy a dolog működjön...
Van itthon egy régi hálókártyám ami anno egy P1-166ban dolgozott, van rajta 10mbit-es UTP (elvileg gond nélkül látja a 100-as hálót is, bár sose próbáltam) meg BNC is, PCI-os. Ha nagyon nem találsz sehol kártyát akkor egy sörért hozzádvághatom. :) Egyébként szerintem bármilyen PCI-os hálókártyának mennie kellene akármelyik gépben.
(Az már egy másik kérdés hogy ha van háló, honnan varázsolsz IPX-et az XP-re, ami csak a TCP/IP-t ismeri...)
Ez szép és jó, de sajna abban csak egy PCI van, és abban van a hangkártya :redface: a többi meg ilyen böszme hosszú valami. Régi ez nagyon... Bár valahol porosodik egy másik hangkártya azzal a hosszú csatlakozóval aminek nem tudom a nevét, kiprószálom. Ha megy, akkor bevizsgálók egy hálókártyát. Amint szerzek.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

jettmoress

#4928
Ha sikerul is valamilyen csoda folytan osszekapcsolni a kettot ... ize ... jatek nem surun hiszem hogy jatszhato lenne a P1es gepen ... ha egy P2 lenne (400-500MHz) vagy tobb RAM, de azon a gepen jatszhatatlanul akadozna meg egy regi jatek is, foleg ha halozaton akarsz jatszani   :ejj:

Szerezz be egy (annal) jobb gepet, azzal valoszinuleg a halokartya elhelyzese se lesz gond.  :jee:

btw a "boszme hosszu valami" az ISA slot, talan 8x ha jol emelkeszem (PCI elodje), es ha felkutatsz vmi regi gepek lerakatjat tuti hogy talasz egy ISAs hangkartyat, vagy halo kartyat, de az valoszinuleg csak koaxialis kebelel lesz hasznalhato. (abban az esetben ha nagyon ragaszkodsz a P1 gephez)

Fazék

Quote from: Bruce on 2006-10-07, 11:14:19Ez szép és jó, de sajna abban csak egy PCI van, és abban van a hangkártya :redface: a többi meg ilyen böszme hosszú valami. Régi ez nagyon... Bár valahol porosodik egy másik hangkártya azzal a hosszú csatlakozóval aminek nem tudom a nevét, kiprószálom. Ha megy, akkor bevizsgálók egy hálókártyát. Amint szerzek.
Azt nevezik vala ISA port-nak, ha emlékezetem nem csal meg :)

és én ha minden igaz, tudok ISA hálókártyával is szolgálni, de le kell ellenőriznem majd az üzletben, mielőtt biztosra merem mondani :)

Próféta

Win98 (Second Edition 2 legalábbis) tud kábeles összeköttetést, csináltam.
A telepítéskor vagy összetevők hozzáadása/eltávolítása ablakban legyen beikszelve a Közvetlen Kábelkapcsolat.
Utána megy. Emlékeim szerint W95-ös és W98-as gépet össze tudtunk kötni, és gameltünk.

Fazék

Akinek van tapasztalata vele, le tudná írni, hogy hogyan kerülhető ki a windows genuine blabla?
sajnos automatic update nem megoldás, mindenképpen a windows update oldal kéne néköm. köszönöm.

Zsiga

#4932
Quote from: Fazék on 2006-10-07, 15:42:51
Akinek van tapasztalata vele, le tudná írni, hogy hogyan kerülhető ki a windows genuine blabla?
sajnos automatic update nem megoldás, mindenképpen a windows update oldal kéne néköm. köszönöm.
Vedd meg. :rolleyes:
(Régebben próbáltam, de már nem emlékszem hogy kell. :))


Quote from: Selmo on 2006-10-07, 11:09:52
XP-re simán lehet IPX/SPX-et varázsolni, csak hozzá kell adni a protokollt. :redface:
Odáig oké hogy hozzáadod, csak nem mindig szeret működni a kis drága. (Legalábbis amikor legutóbb - még az SP1 előtti időkben - próbáltam, még ez volt a helyzet.)

Fazék

Más:
gépben van 2 Quantum ATLAS IV 9 WLS scsi vinyó vszleg raid 1-ben volt anno (ugye ez az amikor a két vinyón ugyanaz van elméletileg?), win2000 server volt rajta, a rendszer meghalt.
vhogy el kéne érni rajta az adatokat.
föl lett rakva xp egy 20 GB-os sima vinyóra, hogy majd abból elérjük a SCSI vinyókról az adatokat. persze ezt csak képzeltem, hogy ilyen könnyű lesz... szóval azt mondja xp, hogy fönt vannak rendesen a scsi driver-ek, fölismeri a két quantum scsi vinyót. mégis az egyik vinyót tök üresnek mutatja, a másikra meg azt mondja, hogy nincs is formázva...

valami ötlet, hogy mégis hogyan tudnám elérni a rajtuk lévő adatokat?
(marhára nem értek az egész SCSI témakörhöz, vhogy azért mégiscsak meg kéne oldani a problémát... köszi :))

Quote from: Zsiga on 2006-10-07, 15:50:39Vedd meg. :rolleyes:
(Régebben próbáltam, de már nem emlékszem hogy kell. :))
megvettem. köszi. :rolleyes: Nakedape-nak mondd, hogy vegye meg, az ő gépeivel szenvedek
(úgy sejtettem, hogy legalább 1 ilyen zseniálisan értékes hozzászólást fogok kapni...)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-10-07, 16:06:04
Más:
gépben van 2 Quantum ATLAS IV 9 WLS scsi vinyó vszleg raid 1-ben volt anno (ugye ez az amikor a két vinyón ugyanaz van elméletileg?), win2000 server volt rajta, a rendszer meghalt.
vhogy el kéne érni rajta az adatokat.
föl lett rakva xp egy 20 GB-os sima vinyóra, hogy majd abból elérjük a SCSI vinyókról az adatokat. persze ezt csak képzeltem, hogy ilyen könnyű lesz... szóval azt mondja xp, hogy fönt vannak rendesen a scsi driver-ek, fölismeri a két quantum scsi vinyót. mégis az egyik vinyót tök üresnek mutatja, a másikra meg azt mondja, hogy nincs is formázva...

valami ötlet, hogy mégis hogyan tudnám elérni a rajtuk lévő adatokat?
(marhára nem értek az egész SCSI témakörhöz, vhogy azért mégiscsak meg kéne oldani a problémát... köszi :))
Ha az XP nem egy meghajtónak látja akkor az nincs RAID-ben. Lehet hogy az oprendszer alól volt szoftveres RAID-be rakva (van a gépben hardveres RAID-vezérlő?), az valóban megszűnik ha az oprendszer megadja magát. Ha tükrözve volt akkor mindkét vinyón ugyananak kéne lennie, ha RAID0 (stripe) akkor meg őszinte részvétem.
Ezzel érdemes esetleg próbálkozni: http://www.runtime.org/raid.htm

Fazék

#4935
Quote from: Zsiga on 2006-10-07, 17:10:23Ha az XP nem egy meghajtónak látja akkor az nincs RAID-ben. Lehet hogy az oprendszer alól volt szoftveres RAID-be rakva (van a gépben hardveres RAID-vezérlő?), az valóban megszűnik ha az oprendszer megadja magát. Ha tükrözve volt akkor mindkét vinyón ugyananak kéne lennie, ha RAID0 (stripe) akkor meg őszinte részvétem.
Ezzel érdemes esetleg próbálkozni: http://www.runtime.org/raid.htm
oké, köszi, megpróbálkozom ezzel. mondjuk máshonnan javaslatra először getdataback-el ugrottam neki naív módon a trial verzióval és mikor végre mutatta, hogy szinte mindent szépen ügyesen lát, ami kék nekem, örömmel kattintottam a copy gombra és szembesültem a ténnyel, hogy ezt már nono nem szabad... útálom az ilyen trial-okat... legalább inkább valami visszahozatali MB limit-je lenne, vagy mittomén, hogy lássa az ember, hogy tényleg működik mielőtt megveszi... nénjüket...
szerk: persze megértem őket, hogy így csinálják, de ez akkoris bunkóság, legalább kiírnák előre nagy betűkkel, hogy "ezzel a verzióval csak ellenőrizni tudod, de adatot ténylegesen visszahozni nem"...
(kis betűvel elrejtve lehet hogy bele volt írva, de nem emlékszem rá)

szerk: én úgy tippelem, hogy hardware-es raid támogatás van benne, mert egy ugyan ősrégi, de durván szerver gép kinézetű  'Senorg server' a gép :D (egy bazinagy kocka :haha:) (33x42x34 cm3-es a háza :eek:)

jettmoress

#4936
@ Fazek

a Windows Genuine bla bla problemadra van megoldas ...

az eges gondot egy wga(es meg valami) exe es hozza tartozo fileok okozzak ....

tehat szepen bemesz safe modeba, search wga*.* -> shift delete az osszes file. a'szem van egy par amit nem enged de az elhanyagolhato.

[edit]  :G getdataback serial [/edit]

[edit] @Fazek - valamit elirtal mert a szelesseget meg elhiszem hogy 33 de a hossza 34 (az kicsit kevesnek tunik... vagy 10-15 centivel)  :ejj:[/edit]

Fazék

#4937
Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 17:34:58[edit]  :G getdataback serial [/edit]
[spoiler]ez sajnos nem olyan egyszerű... mert ki is kell húzni a net-et, stb, mert vszleg induláskor leszedi a tiltott kulcsokat, vagy nem tudom, de pl nem működött egyik kulcs se vele, meguntam uninstall, registry-ből is kitakarítottam a biztonság kedvéért, isohunt, leszedtem legutóbbit, kulccsal együtt (biztosra megyünk), net kihúz, install, és így már elfogadta a kulcsot és újból a meghajtó elemzésénél tart

szerk2: most már az adatmásolásnál. kíváncsi vagyok, hogy azokat is visszahozza-e sértetlenül, amik miatt szenvedek ezzel... (2 évvel ezelőttig az összes levele Nakedape-nak (kb 6 év termése...))

szerk3: azért írtam spoiler-be ezt, mert kicsit pofátlanságnak érzem a trial verzióval kapcsolatos kitörésem után a program feltöréséről beszámolnom  :redface:[/spoiler]

a wga témában tényleg elég ennyi? mert ezt olvastam google kereséseknél, de nem akartam elhinni, hogy ennyivel meg lehet úszni... köszi :)

szerk:
Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 17:34:58[edit] @Fazek - valamit elirtal mert a szelesseget meg elhiszem hogy 33 de a hossza 34 (az kicsit kevesnek tunik... vagy 10-15 centivel)  :ejj:[/edit]
43 cm hosszú/mély/hátra/nemtomhogyírjam 33 cm széles/elől 34 cm magas. pontos értékek :)
mondom hogy kocka :)

jettmoress

annyit mondok hogy ugyanaz a gondom volt . (wgaval)
PMezzem az en serialomat a getdatabackhez?

Fazék

Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 17:44:52
annyit mondok hogy ugyanaz a gondom volt . (wgaval)
PMezzem az en serialomat a getdatabackhez?
köszi már nem kell :) nem olvastad el a spoiler-be írt részt? :)

köszi mégegyszer segítséget :merci:

jettmoress

a szerkeszteseket nem neztem ... amugy szivesen segitek ha tudok

wgas problemat sikerult megoldani?

Fazék

Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 18:07:49
a szerkeszteseket nem neztem ... amugy szivesen segitek ha tudok

wgas problemat sikerult megoldani?
egyelőre az adatvisszahozással játszadozom, majd utána ugrok csak neki a wga témának, de majd jelentek :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-10-07, 17:42:58
Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 17:34:58[edit]  :G getdataback serial [/edit]
[spoiler]ez sajnos nem olyan egyszerű... mert ki is kell húzni a net-et, stb, mert vszleg induláskor leszedi a tiltott kulcsokat, vagy nem tudom, de pl nem működött egyik kulcs se vele, meguntam uninstall, registry-ből is kitakarítottam a biztonság kedvéért, isohunt, leszedtem legutóbbit, kulccsal együtt (biztosra megyünk), net kihúz, install, és így már elfogadta a kulcsot és újból a meghajtó elemzésénél tart

szerk2: most már az adatmásolásnál. kíváncsi vagyok, hogy azokat is visszahozza-e sértetlenül, amik miatt szenvedek ezzel... (2 évvel ezelőttig az összes levele Nakedape-nak (kb 6 év termése...))

szerk3: azért írtam spoiler-be ezt, mert kicsit pofátlanságnak érzem a trial verzióval kapcsolatos kitörésem után a program feltöréséről beszámolnom  :redface:[/spoiler]

a wga témában tényleg elég ennyi? mert ezt olvastam google kereséseknél, de nem akartam elhinni, hogy ennyivel meg lehet úszni... köszi :)

szerk:
Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 17:34:58[edit] @Fazek - valamit elirtal mert a szelesseget meg elhiszem hogy 33 de a hossza 34 (az kicsit kevesnek tunik... vagy 10-15 centivel)  :ejj:[/edit]
43 cm hosszú/mély/hátra/nemtomhogyírjam 33 cm széles/elől 34 cm magas. pontos értékek :)
mondom hogy kocka :)
A spoiler szerk#2-re: Javasolnám hogy Nakedape kollégának adjatok egy henger DVD-t hogy kiírja minden fontos cuccát két példányban, meg két kurvanagy pofont hogy többet ne felejtse el. :D

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-10-07, 18:13:07A spoiler szerk#2-re: Javasolnám hogy Nakedape kollégának adjatok egy henger DVD-t hogy kiírja minden fontos cuccát két példányban, meg két kurvanagy pofont hogy többet ne felejtse el. :D
a 3. kurvanagy pofon meg nekem jár, hogy hozzáértés nélkül ne turkáljak egy olyan rendszer registry-jében, amin rengeteg nem mentett adat van... :redface:

de legalább ha másfél év elteltével is, de úgy néz ki sikerült visszahoznom a leveleit (kopp-kopp) :)

Bruce

Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 12:11:17
Ha sikerul is valamilyen csoda folytan osszekapcsolni a kettot ... ize ... jatek nem surun hiszem hogy jatszhato lenne a P1es gepen ... ha egy P2 lenne (400-500MHz) vagy tobb RAM, de azon a gepen jatszhatatlanul akadozna meg egy regi jatek is, foleg ha halozaton akarsz jatszani   :ejj:

Szerezz be egy (annal) jobb gepet, azzal valoszinuleg a halokartya elhelyzese se lesz gond.  :jee:

btw a "boszme hosszu valami" az ISA slot, talan 8x ha jol emelkeszem (PCI elodje), es ha felkutatsz vmi regi gepek lerakatjat tuti hogy talasz egy ISAs hangkartyat, vagy halo kartyat, de az valoszinuleg csak koaxialis kebelel lesz hasznalhato. (abban az esetben ha nagyon ragaszkodsz a P1 gephez)
Heh, ami vicces az az, hogy a Starcraft akadás nélkül száguld rajta, a war2 szintén, a Diablo ami kicsit néha gáz tud lenni, de a céljátékok spec. nagyon aranyosan futnak :D Persze lehet hálóban már morcoskodnának... :redface:

Mindenesetre azért köszi a tippeket, bevizsgálok valami bontót vagy valamit. Amúgyis gondoltam már valami "komolyabb" régi gépet :rolleyes: Mert régi gép kell... DOSos játékok miatt, ugyebár, mert azért jó a DOSBox, de annyira nem mindig. Nah, de ez már off... :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Selmo

Érdekes problémám adódott, a haver áthozta  winyóját rackben, és a windowsom, tetűlassan indult el, szaggatott, mint az állat, mire 5 perc alatt leállítottuk és újraindítottuk, ekkor már rendesen leindult, de a haver winyóját csak pio módban hajlandó kezelni. Lemez letörölve, újra felismertetve, ugyanez. Fogalmam sincs a dologról, a múltkor még jó volt. Mi lehet a gondja?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 12:11:17
Ha sikerul is valamilyen csoda folytan osszekapcsolni a kettot ... ize ... jatek nem surun hiszem hogy jatszhato lenne a P1es gepen ... ha egy P2 lenne (400-500MHz) vagy tobb RAM, de azon a gepen jatszhatatlanul akadozna meg egy regi jatek is, foleg ha halozaton akarsz jatszani   :ejj:
Ezek a mai gyerekek, akik már elfelejtették, hogy ghz alatt is van gép. Anno egy 75MHz-es P I-en játszottam SC-ot :haha:

jettmoress

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-07, 21:39:46
Quote from: jettmoress on 2006-10-07, 12:11:17
Ha sikerul is valamilyen csoda folytan osszekapcsolni a kettot ... ize ... jatek nem surun hiszem hogy jatszhato lenne a P1es gepen ... ha egy P2 lenne (400-500MHz) vagy tobb RAM, de azon a gepen jatszhatatlanul akadozna meg egy regi jatek is, foleg ha halozaton akarsz jatszani   :ejj:
Ezek a mai gyerekek, akik már elfelejtették, hogy ghz alatt is van gép. Anno egy 75MHz-es P I-en játszottam SC-ot :haha:

Nem felejtettem el hogy van gep 1ghz alatt is ... tulsagosan is emlekeztet az hogy a suliban ossze kene hozzam az "antik" gepek termet.

btw ... eszembe jutott az ezzel valo gondom
eddig konnyen mentek a dolgok ... a P3 gepelre klonoztam a ghostal a rendszereket, ment minden rendben, de a dolog valahogy nem akar mukodni a P2 gepeken (233MHz, 64 RAM)
a klonozott OP rendszer (windows 2000 a gyenge gepek es multi useres kornyzet miatt) nem mukodik. Bootolaskor mindig ujraindul ...
ami a legvaganyabb az egeszben az hogy amikor megprobaltam a "pain in the ass" modszert, azaz mindegyikre kulon instalalni mar az elejen nem megy a dolog mert nem akar bootolni a CDrol (igen ... bootolhatos CD) "Booting from CD-ROM: Failed... "  :wtf:  :ejj:

otletek?

Kuroi Tenshi

Hm...
nincs ötletem.
Van itt még valahol egy múlt évezredbeli laptop hasonló jellemzőkkel (233, 64), az azonban 98-al hajlandó működni.
(Még van NT is, ami ugyancsak alacsonyabb gépigényű, és a többfelhasználós is működik benne.
Meg persze a linux is :) Tudom, diákoknak fura lenne, de pl hugoméknál, a Fazekasban is linux van a gépeken.)
Pedig bootolós lemezzel működnie kéne. Biztos, hogy jó a lemez és a meghajtó?
És ha már itt vagyunk, a driverek?

jettmoress

bootolos lemezzel nem tudok winddowst instalalni (ugyebar "cannnot run setup in dos" vagy hasonlo szovege van)
linuxhoz nem ertek, az info kabinetben van 1 linux server (az gyakorlatilag a suli tuzfala), de azt az info tanar olyan regen instalalta hogy mar el is felejtette hogyan kell.
a 98 az nem alkalmas a suliba, NTt nem ismerem de ugy hallotam nagyon xar, milleniumrol szo se lehet, xp meg fel orat eltartana amig elindul => 2000

mar csak azt kenen kitalaljam mit csinaljak?

kerdes: lehet olyan boot filet szerkeszteni mely a HDDra felmasolt installt inditsa el?