Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

"Cannot run setup in dos?"
Biztos, hogy jól csinálod?
Bios -> boot order -> cd előre.

vannak felhasználóbarátabb, windows-szerűbb linux-disztrók is. Pl opensuse elég windows-szerű szvsz.
98 miért nem jó? Persze, 2000 jobb, de ha az nem megy...
NT SP4 sem volt annyira rossz szerintem. Jó, a támogatottsága más kérdés...
xp meg 64 ramon? Inkább el se akarom képzelni  :eek: :comp:

A kérdéshez meg:
hm... ahhoz előbb a fájlrendszert fel kell ismerni, és az oprendszer nélkül már bajos lehet, ha fat(16)nál modernebb.
Elméleti lehetőség van a megoldására, de nem hinném, hogy könnyen menne.
Ja meg az is, hogy szereti az oprendszert a lemez elejére írni. Ha már adat van ott, akkor olyan töredezett lesz, mint a csuda.
Arról se feledkezzünk meg, hogy hogyan másolod fel. Gondolom valami oprendszer alatt. De már evvel is bajok vannak, hogy egyáltalán azt felrakd, nem? Ha mégis sikerül, azt utána hogy törlöd? Mert ha két hasonló oprendszer van egyszerre, az hajlamos összeakadni.

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-08, 04:10:26
xp meg 64 ramon? Inkább el se akarom képzelni  :eek: :comp:

Otthon öcsémék egy ilyen összeállításon szenvednek és valóban nem ajánlott. Egészségtelen, de legalább könyvet olvasni jó mellette. Esetleg nosztalgiázni jó, felidézni a régi c64 kazettás időket...

jettmoress

Quote from: jettmoress on 2006-10-08, 00:21:38
... nem megy a dolog mert nem akar bootolni a CDrol (igen ... bootolhatos CD) "Booting from CD-ROM: Failed... "  :wtf:  :ejj:
innen kezdodnek a bajok ...

Quote from: jettmoress on 2006-10-08, 03:49:53
... linuxhoz nem ertek
...a 98 az nem alkalmas a suliba, NTt nem ismerem de ugy hallotam nagyon xar, milleniumrol szo se lehet, xp meg fel orat eltartana amig elindul
felsoroltam azokat az OP rendereket amikhez nem ertek vagy nem alkalmasak ebben a helyzetben

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-08, 04:10:26
A kérdéshez meg:
hm... ahhoz előbb a fájlrendszert fel kell ismerni, és az oprendszer nélkül már bajos lehet, ha fat(16)nál modernebb.
Elméleti lehetőség van a megoldására, de nem hinném, hogy könnyen menne.
Ja meg az is, hogy szereti az oprendszert a lemez elejére írni. Ha már adat van ott, akkor olyan töredezett lesz, mint a csuda.
Arról se feledkezzünk meg, hogy hogyan másolod fel. Gondolom valami oprendszer alatt. De már evvel is bajok vannak, hogy egyáltalán azt felrakd, nem? Ha mégis sikerül, azt utána hogy törlöd? Mert ha két hasonló oprendszer van egyszerre, az hajlamos összeakadni.
ezt ugy gondoltam hogy hasznalok egy gepet amirol indul a setup es mindig egy masik gepnek a HDDjat rakom be hogy annak instalalja (van vagy 10-15 ugyanolyan P2 gep)


U.I. ennyien nezunk animet szombat ejjel buli/alvas helyett  :ejj:

Kuroi Tenshi

Quote from: Rounin on 2006-10-08, 04:31:57
Otthon öcsémék egy ilyen összeállításon szenvednek és valóban nem ajánlott. Egészségtelen
És a gépnek még mennyire...
Állandóan a pagefileba írogat és törlöget, ami nagyban lecsökkenti a merevlemezed élettartamát.
Ha csak egy mód van rá, szerezzetek bele még ramot. Ha egy nlite-al karcsúsított xp-t használsz, akkor nagyobb alkalmazások és játékok nélkül beleférsz a 64+128-as keretbe, máskülönben a 64-et dobhatod el, és 256+128 alatt meg se állj.

Quote from: jettmoress on 2006-10-08, 04:37:53
ezt ugy gondoltam hogy hasznalok egy gepet amirol indul a setup es mindig egy masik gepnek a HDDjat rakom be hogy annak instalalja (van vagy 10-15 ugyanolyan P2 gep)

U.I. ennyien nezunk animet szombat ejjel buli/alvas helyett  :ejj:
...
Nem tudom, hogy működni fog-e.
De ha minden kötél szakad, megpróbálhatod.
Amire vigyázz: a lemezt fat(16)-ba formatáld, különben dos nem ismeri fel. Miután install megvolt, futtathatsz rajta egy fat32- vagy ntfs-konverziót
De még mindig azt gondolom, hogy vagy a boot-lemez rossz, vagy a cd, vagy a bootolásnál van valami elállítva. Ennek elvileg működnie kellett volna...

Ui-hoz: én meg előadást írtam, hidd el, szívesebben buliztam vagy aludtam volna :hehe:

jettmoress

#4954
@ Kuroi Tenshi
Hat az lesz, hogy viszek holnapra 2 CD-ROMot itthonrol, 2 bootolhato Win2000 CDt es vagy 2 boot floppyt, ha igy se fog menni akkor marad a vegso megoldas => babralni a bootfileal  :bruhuhu:  :comp:

Fazék

magyar nyelvű Win ME-ben hol van a képernyő tulajdonságain belül képernyő frissítés állítása?
csak mert telefonon kéne segítenem, de váltig bizonygatja apám, hogy nincsen a speciális/ monitor ill. képernyő fülön belül ilyen állítási opció...  :confused:

kikuchiyo

Desktopon jobbklikk, tulajdonságok, beállítások fül, speciális gom, csatolók, frissítési gyakoriság mező? (Igaz, ez 98)
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-09, 17:13:02
Desktopon jobbklikk, tulajdonságok, beállítások fül, speciális gom, csatolók, frissítési gyakoriság mező? (Igaz, ez 98)
a teljes speciális menüt végignézettem vele a biztonság kedvéért, az összes fült és azt mondja nincsen... :rolleyes:
van valami lehetőség hogy xp-ből tudjak távoli segítséget nyújtani azon a ME-s gépen?
most nincs kedvem csak ezért autókázással tölteni fél órát, hogy beállítsam neki...

Darkstar

Kérdés: Windows elől el lehet rejteni particiót? Muszály voltam újrarakni (ez most az én hibám volt  :oops:), és mivel a suliban állandóan b*szogatnak a tanárok, hogy mindenki tegyen egy linuxot a win mellé, lehasítottam az xp részéről 5 gigát, erre fog menni a kubuntu. Namost én azt a meghajtót el szeretném tüntetni a windows elől, hogy sehol se lássa (legalábbis intézőben ne, TC se mutassa). Lehetséges ez?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Szerintem XP nem ismeri a linuxos fájlszerkezetet, tehát nem fogja látni.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-10-09, 20:06:57
Szerintem XP nem ismeri a linuxos fájlszerkezetet, tehát nem fogja látni.
Jól gondolod, nem látja az XP a Linux-partíciókat.

Darkstar

Mindjárt kiderült, hamarosan nekiállok. :) (elvileg ext3+swap-ra lesz formázva)

Ed.: mi lehet a gondja, nem tudom kézzel megadni, hogy hova települjön, az egész vinyót meg véletlen sem fogom hagyni, hogy lezúzza. (Hibaüz: The advenced partitioner (qtparted) crashed. További info a /var/log/installer/syslogban, vagy futtasd újra a ... (eddig fér ki, és nem görgethető) Van try again (semmit nem ér), automatic particioning (ezt inkább ne), cancel.) Eddig soha linuxtelepítéssel nem volt gondom (bár erre a gépre nem is próbáltam). Mi lehet a baj? Ja, a rendszer: Kubuntu  6.06 64bit Live, szépen el is indul a cdről (mostis innen írok), de amikor telepíteni akarom, a fenti a baja.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Az hát. :) Amúgy live módban sem tudom mountolni alá a vinyókat, érdekes mindenesetre.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Nem lehet, hogy nem ismeri a verziód az alaplap chipsetjét?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-10-09, 20:55:22
Mindjárt kiderült, hamarosan nekiállok. :) (elvileg ext3+swap-ra lesz formázva)

Ed.: mi lehet a gondja, nem tudom kézzel megadni, hogy hova települjön, az egész vinyót meg véletlen sem fogom hagyni, hogy lezúzza. (Hibaüz: The advenced partitioner (qtparted) crashed. További info a /var/log/installer/syslogban, vagy futtasd újra a ... (eddig fér ki, és nem görgethető) Van try again (semmit nem ér), automatic particioning (ezt inkább ne), cancel.) Eddig soha linuxtelepítéssel nem volt gondom (bár erre a gépre nem is próbáltam). Mi lehet a baj? Ja, a rendszer: Kubuntu  6.06 64bit Live, szépen el is indul a cdről (mostis innen írok), de amikor telepíteni akarom, a fenti a baja.
Más disztribekkel próbáltad esetleg?

Darkstar

#4966
Még nem, csak ez van kéznél. De lehet próbálok keresni egy másikat, viszont jó lenne tudni, ennek mi a baja.

Quote from: Cobra on 2006-10-09, 21:03:06
Nem lehet, hogy nem ismeri a verziód az alaplap chipsetjét?
Nemhiszem, a disztrib jóval újjabb kiadású, mint az alaplapom. + Látja is a windowsos vinyókat szépen névvel, mindennel, csak épp mountolni nem hajlandó.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-10-09, 21:05:32
Még nem, csak ez van kéznél. De lehet próbálok keresni egy másikat, viszont jó lenne tudni, ennek mi a baja.

Quote from: Cobra on 2006-10-09, 21:03:06
Nem lehet, hogy nem ismeri a verziód az alaplap chipsetjét?
Nemhiszem, a disztrib jóval újjabb kiadású, mint az alaplapom. + Látja is a windowsos vinyókat szépen névvel, mindennel, csak épp mountolni nem hajlandó.
A driver-kérdést gondolom egyszerűen tisztázhatod ha megkeresed a Linux-féle "Eszközkezelőt" (meg ne kérdezd hol van és hogy hívják, egyszer volt Linux a gépemen, akkoris ment a levesbe egy óra után...) és ott megnézed hogy milyen drivert adott automatikusan a chipsetnek.

Egyébként meg hagyd a fenébe, adok ingyen Vista RC1-et (vagy akár RC2-t is). :D

Darkstar

Ha van működő 64bites RC 2d azt elfogadom. Mondjuk valamikor egy sörért cserébe? :D (Pirula mikor jön legközelebb? :)) Lehet, h hagyom, de akkor most mit csinálok azzal az 5GBs lukkal, amit hagytam a linuxnak? :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-10-09, 21:31:47
Ha van működő 64bites RC 2d azt elfogadom. Mondjuk valamikor egy sörért cserébe? :D (Pirula mikor jön legközelebb? :)) Lehet, h hagyom, de akkor most mit csinálok azzal az 5GBs lukkal, amit hagytam a linuxnak? :)
RC1-em van letöltve, állítólag az RC2-ben picit bugos az Aero, nameg még ezt se tanultam meg, de szerintem ezzel már kihúzom a Retail-ig. Ha nagyon kell leszedhetem az RC2-t.
Az 5GB meg pont jó lesz pl. swapnek, hiberfilnek, temp.int.files-nek.

Darkstar

Azt hittem, azért írod, mert már kipróbáltad. :) Akkor majd leszedem valamikor, egyenlőre amíg nem omlik össze/lassul be megint az xp, marad fent az.

Más. DVD betüjelét hogy lehet változtatni? Lemezkezelésnél csak a vinyók vannak. (Win Xp)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-10-09, 23:30:23
Azt hittem, azért írod, mert már kipróbáltad. :) Akkor majd leszedem valamikor, egyenlőre amíg nem omlik össze/lassul be megint az xp, marad fent az.

Más. DVD betüjelét hogy lehet változtatni? Lemezkezelésnél csak a vinyók vannak. (Win Xp)
Biztos csak vinyó? Nézd meg mégegyszer, nálam ott vannak az ODD-k is.

Selmo

Quote from: Darkstar on 2006-10-09, 23:30:23
Azt hittem, azért írod, mert már kipróbáltad. :) Akkor majd leszedem valamikor, egyenlőre amíg nem omlik össze/lassul be megint az xp, marad fent az.

Más. DVD betüjelét hogy lehet változtatni? Lemezkezelésnél csak a vinyók vannak. (Win Xp)
Pedig ott kell lennie, vagy a Windows nem is látja.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Eh, NC, csak a felsorolást néztem, egy másik fülön ottvolt.  :lame: Kösz. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

első itteni postom... :redface:
lenne egy 200 gig. vinyó amit felrakok egy vadi új sp2-es xpre, új gépre (p4).. mire közli h nincs formálva, pedig van.. illetve ha ő formálná kb 30 gigának akarná felismerni, mi lehet ez, mit tehetek? van valami kapcsoló ami nem enged nagyobb merevlemezt, címzés, stb? segítség jól jönne mert dolgoznom kéne ma vele :D

ui:elsődlegesen szoftveres hibahárítás kéne, mert gépet szétszednem nehéz, mert csak a balkezem működik jelenleg :redface:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Quote from: Nakedape on 2006-10-10, 10:11:18
első itteni postom... :redface:
lenne egy 200 gig. vinyó amit felrakok egy vadi új sp2-es xpre, új gépre (p4).. mire közli h nincs formálva, pedig van.. illetve ha ő formálná kb 30 gigának akarná felismerni, mi lehet ez, mit tehetek? van valami kapcsoló ami nem enged nagyobb merevlemezt, címzés, stb? segítség jól jönne mert dolgoznom kéne ma vele :D

ui:elsődlegesen szoftveres hibahárítás kéne, mert gépet szétszednem nehéz, mert csak a balkezem működik jelenleg :redface:
Pedig az első tippem az hogy a vinyó van úgy jumperelve hogy limitálja a látható kapacitást 30valahány GB-ra. BIOS látja a rendesen egyébként?

Cobra

Jumperelés nem valószínű, viszont a biost tényleg meg kellene nézni. Milyen alaplap?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

#4977
nna jártam biosföldön, vinyót látja mérethez 338000 MB (? kb, nagyságrendet inkább mg se próbálltam dekódolni) volt írva kb, ami sztem fedi azt hogy win alatt is így kezdődik szerinte a szám.. a alalap mármint az hogy intel petium 4-es 3Ghz az csak a proci? alaplap infó ezen felül kéne? mondjk a gépnek TUTI h bírnia kéne
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

A 338 000 Mb az 330 Gb, szóval valami nem stimmel :)
Ha ez az a HDD, aminek a formatálásával Fazék szenvedett, akkor valami nem sikerült rendesen. Ráadásul ha  bios se látja rendesen, akkor ott hardveres gond lesz véleményem szerint. Illetve régebbi alaplapok nem nagyon tudnak mit kezdeni a 250Gb körüli vagy nagyobb HDD-kel. Rakj fel egy Everestet vagy CPU-Z-t, azzal meg tudod nézni az alaplapod chipsetjének a típusát. Ha megírod, akkor többet tudunk segíteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

#4979
P4es gépeknek már kell kezelnie a nagy vinyókat, viszont tényleg létezik egy ilyen "kompatibilitást segítő" juperelés, amit Zsiga is mondott, és az pont 30 giga körül fogja le a kapacitást.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん