Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-06, 15:22:47
Kérdés: hogyan lehet szöveget kimásolni egy olyan PDF dokumentumból, amiben ezt a lehetőséget letiltották?

Szerk: Jó, tudom, OCR, de hátha van valami kevésbé macerás mód is.
Adobe Acrobat pl. megnyitja a védetteket is. https://ecf.cand.uscourts.gov/cand/faq/pdf/pdf_info.htm#PS03

Raggie

Mien HDD-t érdemes venni? :)
(karácsonyra mindenképpen kell egy...)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Quote from: Raggie on 2006-12-07, 16:06:54
Mien HDD-t érdemes venni? :)
(karácsonyra mindenképpen kell egy...)
Western Digital: Halk, hűvös, megbízható, átlagos sebességű.
Hitachi: Halk, hűvös, megbízható, de nem annyira mint a WD-k, cserébe gyorsabbak.
Seagate: Gyenge középmezőny minden szempontból, bár a legújabb vinyóik egész korrektek.
Maxtor: A régebbiek hangosak, forróak, megbízhatatlanok, viszont nagyon gyorsak, a legújabbakat meg már a Seagate gyártja (megvették az egész céget, kb. a Maxtor lett a Seagate "Tesco gazdaságos" márkája).
Samsung: Ugyanolyan szarok mint a Maxtorok, csak még lassúak is.

Én egy 250-es vagy egy 320-as (jelenleg ezeknek a legjobb a Ft/GB aránya) WD Raid Edition-t ajánlok, a sebességen kívül mindenben a legjobb.

Moha

Újfent a segítségeteket kérném...

Így karácsony előtt, magamat "meglepve" - ha már most először és utoljára ki tudom használni a sulinetet - vettem egy Acer TravelMate 2490 notebookot.
A gondom az, hogy gyakorlatilag semmilyen oprendszert nem tudok felrakni rá (na jó, ez így nem igaz, win98-at pl nem próbáltam :P)
Most van rajta egy alap Linux, amit még nem is bánnék, ha nem lenne totál konzol módú. Semmilyen grafikus felület nincs rá felrakva én meg nem vagyok elég rutinos Linuxban, hogy elboldoguljak egy ilyen telepítésével, pláne hogy még a hálókártya sincs bekonfigolva, az ifconfig-ban csak a local loopback figyel... :P
WinXP telepítő némi töltögetés után kék halállal elszáll, Mandrake 10.1-es nem látja a CD-romot (ahhoz képest bootol róla). Össz-vissz egy Linux live CD-t sikerült szórabírnom rajta Most még töltök egy Kubuntut, hátha az...

Habár, nekem így ez erősen memória hibának tűnik, de nem tudom. Mindenesetre holnap visszaviszem, csak gondoltam, hátha tudok rá mondani valami okosat.

Kuroi Tenshi

#5254
Quote from: Zsiga on 2006-12-07, 19:47:28
Western Digital: Halk, hűvös, megbízható, átlagos sebességű.
Hitachi: Halk, hűvös, megbízható, de nem annyira mint a WD-k, cserébe gyorsabbak.
Seagate: Gyenge középmezőny minden szempontból, bár a legújabb vinyóik egész korrektek.
Azért azt tedd hozzá, hogy erősen WD fanboy vagy :p
A Seagate-et sokan megbízhatóbbnak tartják, mint a WD-t, bár mindenhol
ezt a két márkát tartják a két legjobbank.
Sőt, a Seagate mostanában 5 év garit ad minden belső merevlemezre, míg
a WD 1-5-öt... :hehe:

Ja és a Hitachi Deathstar Deskstar se volt egy megbízható széria;
a Samsung az utóbbi pár évben pedig gyors lemezeket is készített, de nem
igazán megbízható.

Moha:
OpenSuse10.1-et próbáltad?
Sok hardvert támogat alapból, az én laptopomon is ez van xp-vel dualbootban.

Fazék

Moha: sztem ha elmész aludni, akkor indítsd el a Memtest86+ -t, sokkal magabiztosabban tud az eladók elé hajítani egy visszavitt gépet az ember, ha meg is bizonyosodott a hibáról :)

Raggie

Huh... köszönöm az infót Zsiga+K_T de nekem nem szerver wincsi kell, csak egy mezei "jóónagy" vincsi. Mondjuk a lényeg az ár: ezek amiket felsoroltatok mien árban vannak kb? (mondjuk egy 250GB-s)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moha

#5257
Quote from: Fazék on 2006-12-07, 22:40:46
Moha: sztem ha elmész aludni, akkor indítsd el a Memtest86+ -t, sokkal magabiztosabban tud az eladók elé hajítani egy visszavitt gépet az ember, ha meg is bizonyosodott a hibáról :)
Egy pass-t már végigfuttattam rajta, az nem talált hibát.
Most lekaptam egy friss Kubuntu-t, megpróbálom azt felrakni.

Egyébként az is lehet, hogy SP2-es XP kellene neki.

Edit: Ez egyre jobb... benyomtam a Kubuntut, ez meg nem akarja kezelni a touchpad-ot, USB egerem meg nincs. :P
Elnézést, én voltam a hülye... ki lehet kapcsolni a touchpadot, és úgy tűnik, reboot után is megjegyzi. XD

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-07, 22:36:01
Quote from: Zsiga on 2006-12-07, 19:47:28
Western Digital: Halk, hűvös, megbízható, átlagos sebességű.
Hitachi: Halk, hűvös, megbízható, de nem annyira mint a WD-k, cserébe gyorsabbak.
Seagate: Gyenge középmezőny minden szempontból, bár a legújabb vinyóik egész korrektek.
Azért azt tedd hozzá, hogy erősen WD fanboy vagy :p
A Seagate-et sokan megbízhatóbbnak tartják, mint a WD-t, bár mindenhol
ezt a két márkát tartják a két legjobbank.
Sőt, a Seagate mostanában 5 év garit ad minden belső merevlemezre, míg
a WD 1-5-öt... :hehe:

Ja és a Hitachi Deathstar Deskstar se volt egy megbízható széria;
a Samsung az utóbbi pár évben pedig gyors lemezeket is készített, de nem
igazán megbízható.
Khmm... Most mondjam azt hogy az utóbbi két-három évben megfordult a gépemben hosszabb-rövidebb ideig kb. 20 vinyó (minden említett márkából), és tapasztalatból beszélek; vagy csak annyit hogy lurk moar? :)
Megbízhatósági statisztikáknak nézz utána mondjuk a storagereview-n, de akár a nagyobb itthoni hardverfórumokon is elolvashatod több olyan ember véleményét akik pl. adatmentéssel foglalkoznak. Nem a Seagate-et fogják ajánlani.
Garancia: Mutass nekem itthon olyan kiskert ami megadja az 5 év garit... Először odáig kéne eljutnunk hogy az EU-s szabályoknak megfelelően mindenre megadják a két évet, aztán lehet öt évről beszélni.  Mellesleg a "sima" WD-kre 3 év van, a WD Enterprise vinyókra (RE és Raptor sorozatok) meg 5. Nem 1. ;)
A Deathstar még IBM volt, volt olyanom is. Jó régen. Ez kb. olyan érv a Hitachi ellen mintha én azt mondanám hogy a Seagate fos mert megvették a Maxtort és mostantól ők is ugyanolyan hulladékot fognak gyártani.

Raggie: Nem vagyok képben az árakkal kapcsolatban, már vagy két hónapja nem vettem vinyót.  :redface:  :D

Kuroi Tenshi

Moha: 1 pass nem pass, szokták mondani. Sima xp-nek is működnie kéne,
nincs olyan, hogy csak sp2, semmi más  :3x3: valami nagyon nem stimmel
a laptopoddal... esetleg rossz cd?

Quote from: Zsiga on 2006-12-07, 23:23:56
Khmm... Most mondjam azt hogy az utóbbi két-három évben megfordult a gépemben hosszabb-rövidebb ideig kb. 20 vinyó (minden említett márkából), és tapasztalatból beszélek; vagy csak annyit hogy lurk moar? :)
Megbízhatósági statisztikáknak nézz utána mondjuk a storagereview-n, de akár a nagyobb itthoni hardverfórumokon is elolvashatod több olyan ember véleményét akik pl. adatmentéssel foglalkoznak. Nem a Seagate-et fogják ajánlani.
Garancia: Mutass nekem itthon olyan kiskert ami megadja az 5 év garit... Először odáig kéne eljutnunk hogy az EU-s szabályoknak megfelelően mindenre megadják a két évet, aztán lehet öt évről beszélni.  Mellesleg a "sima" WD-kre 3 év van, a WD Enterprise vinyókra (RE és Raptor sorozatok) meg 5. Nem 1. ;)
Még a 20 is kevés "tapasztalathoz" :p
Storagereviewhoz lusta voltam regisztrálni; egy általam rendszeresen látogatott elég nagy
külföldi hardverfórumon (thg) meg pl Seagate > WD az állás.
http://support.wdc.com/warranty/policy.asp Retail kit - 1 év. 1-től 5-ig mondtam :hehe:

Raggie, nézz itt körül: http://www.depo.hu/?pn=sub&c_main=68&c_id=91, vagy még itt is
megnézheted: http://kiskerarak.hu/

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-07, 23:38:05
Quote from: Zsiga on 2006-12-07, 23:23:56
Khmm... Most mondjam azt hogy az utóbbi két-három évben megfordult a gépemben hosszabb-rövidebb ideig kb. 20 vinyó (minden említett márkából), és tapasztalatból beszélek; vagy csak annyit hogy lurk moar? :)
Megbízhatósági statisztikáknak nézz utána mondjuk a storagereview-n, de akár a nagyobb itthoni hardverfórumokon is elolvashatod több olyan ember véleményét akik pl. adatmentéssel foglalkoznak. Nem a Seagate-et fogják ajánlani.
Garancia: Mutass nekem itthon olyan kiskert ami megadja az 5 év garit... Először odáig kéne eljutnunk hogy az EU-s szabályoknak megfelelően mindenre megadják a két évet, aztán lehet öt évről beszélni.  Mellesleg a "sima" WD-kre 3 év van, a WD Enterprise vinyókra (RE és Raptor sorozatok) meg 5. Nem 1. ;)
Még a 20 is kevés "tapasztalathoz" :p
Storagereviewhoz lusta voltam regisztrálni; egy általam rendszeresen látogatott elég nagy
külföldi hardverfórumon (thg) meg pl Seagate > WD az állás.
http://support.wdc.com/warranty/policy.asp Retail kit - 1 év. 1-től 5-ig mondtam :hehe:
Az a 20 pont elég ahhoz hogy tudjam, hogy állnak sebességben, zajban, melegedésben; a megbízhatóságról szóló információimat pedig a már említett forrásokból szereztem. (Tanultam én is statisztikát, meg nem is vagyok egészen hülye. ;)) Ha csak a saját megfigyeléseimet vettem volna alapul, akkor a Maxtor végzett volna leghátul három halottal, utána a WD két áldozattal, az ezüstérmes helyen egy hullás holtversenyben a Seagate és a Samsung, az élen pedig a Hitachi, veszteségek nélkül. (Az már egy másik kérdés hogy melyik hogy és mennyire döglött meg...)
A Tom'sHardware-en jobb helyeken legfeljebb csak mosolyognak. ;)
A Retail kit-nél az alap gari 1 év, amit bővíthetsz pénzért többre, ha akarod. A vásárlók pedig általában ezt nem teszik meg, éppen ezért alakult ez így. A dobozos WD-k elsősorban az amerikai piacra készülnek, ahol nem divat a fél esetleg egy évnél több gari. Nem mellesleg itthon nem kaphatóak.

Cobra

Moha, ha nem a legolcsóbb 180k-s verziót vetted (TM2492NWLMi), akkor jól átvertek (ugyanis a többin van gyárilag XP). Ha a legolcsóbbat, akkor meg egyéb problémák lehetnek. Ha a legolcsóbbat vetted, akkor szerintem cseréld be a 200k-s verzióra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-12-07, 23:55:04
A Retail kit-nél az alap gari 1 év, amit bővíthetsz pénzért többre, ha akarod. A vásárlók pedig általában ezt nem teszik meg, éppen ezért alakult ez így. A dobozos WD-k elsősorban az amerikai piacra készülnek, ahol nem divat a fél esetleg egy évnél több gari. Nem mellesleg itthon nem kaphatóak.
Bárhogy is csavarod, az 5 még mindig több, mint az (1-)3-5.

Mindegy, a lényeg: ezt a két márkát tartják a kettő legjobbnak.
Szvsz egyikkel sem jársz rosszul, egy árban vannak, és alig drágábbak,
mint a Maxtor, amit viszont érdemesebb kerülni.

kikuchiyo

(Irreleváns trollkodós megjegyzés)
Szép, szép ez a sok szakértő elemzés a különféle high-end cuccokról (most éppen vinyók, de általában is: alaplapok, procik, videokártyák, házak), de a gyakorlatban ebből az szokott lenni, hogy a júzer lemegy a bótba, és megveszi, ami van.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

A lúzer júzer talán.
Az okos júzer előbb kérdez, majd utánanéz;
és mikor látja, hogy a depo szerint a kerülendő Maxtor és az
ajánlott Seagate 250GB-os vinyója között csupán egy ezres
a különbség, talán hallgat az okos szóra :)
Akinek nem számít, hogy mit és mennyiért vesz meg, az tőlem
menjen a sarki boltba; akinek viszont számít, az nézzen körül.

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-07, 23:38:05
Moha: 1 pass nem pass, szokták mondani. Sima xp-nek is működnie kéne,
nincs olyan, hogy csak sp2, semmi más  :3x3: valami nagyon nem stimmel
a laptopoddal... esetleg rossz cd?
3 windows CD-vel is próbáltam, mindegyikkel ugyanott fagyott meg. Valami pci.sys-ben talált hibát. Ugyanezen lemezekkel más gépre gond nélkül felment a windows.
Quote from: Cobra on 2006-12-07, 23:58:32
Moha, ha nem a legolcsóbb 180k-s verziót vetted (TM2492NWLMi), akkor jól átvertek (ugyanis a többin van gyárilag XP). Ha a legolcsóbbat, akkor meg egyéb problémák lehetnek. Ha a legolcsóbbat vetted, akkor szerintem cseréld be a 200k-s verzióra.
Az olcsóbb verziót vettem meg. Így 160K volt. Sajna ez kb. a maximum, amit most rá tudtam szánni, így is hitelbe mentem. Ja, és nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem egy XP home nem igazán ér 20ezret... Ha többet tudnék rá áldozni, akkor már egy Dell-t vettem volna :D

Próbáltam rárakni a Kubuntu-t. Az először behülyült, majd második-harmadik próbálkozásra csak elindult a telepítés. Eljutott kb 60%-ig, és ott megállt. Következő műsorszámként már indításkor I/O errort írt... Nem akar ez összejönni  :frown: Gyanítom, hogy itt összetett a probléma...
Mindegy, ma éjszaka úgy hagyom, hadd fusson rajta a Memtest, aztán majd meglátom. Csak sajna holnap nem tudom mikor viszem vissza... 6-tól dolgozok, délután meg lenne dolgom...

Fazék

Quote from: Moha on 2006-12-08, 01:39:53Csak sajna holnap nem tudom mikor viszem vissza... 6-tól dolgozok, délután meg lenne dolgom...
gondolom nem kell neked külön kihangsúlyozni, de sztem az ilyen hibásnak vélt dolgokat a lehető leghamarabb vissza kell vinni az eladóhoz, még a vételtől számítva 2 (max 3) napon belül.

zsozso

Diskek teren aki aztmondja, hogy van olyan marka ami megbizhato vagy van olyan ami nem, az nem mond igazat, vagy csak kevessel volt tapasztalata. Lattam en mar mindenbol jot is rosszat is, a marka mindegy ki kell fogni mindegyikbol a jo peldanyt. Elmult mar az az idoszak, amikor megvettel egy draga markat es az jobb volt, mint az olcsobb.
Death is the only redemption

Zsiga

Quote from: zsozso on 2006-12-08, 02:20:55
Diskek teren aki aztmondja, hogy van olyan marka ami megbizhato vagy van olyan ami nem, az nem mond igazat, vagy csak kevessel volt tapasztalata. Lattam en mar mindenbol jot is rosszat is, a marka mindegy ki kell fogni mindegyikbol a jo peldanyt. Elmult mar az az idoszak, amikor megvettel egy draga markat es az jobb volt, mint az olcsobb.
Nyilván nem lehet a márka alapján egyértelműen megmondani hogy egy bizonyos vinyó meddig fog élni mert vannak véletlenek és gyári hibák meg gyenge szériák mindenhol, viszont a statisztikák azt mutatják hogy vannak különbségek, a tapasztalatok meg azt hogy pl. egy Maxtor hajlamosabb szó nélkül megdögleni egyik percről a másikra (főleg ha nem volt megfelelően hűtve, amit sokan elfelejtenek), míg egy jobb márkánál jó eséllyel van még időd lementeni minden adatot ha figyeled a S.M.A.R.T-ot.

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

SaiyaGin

Az utóbbi napokban a monitorom felvette azt az érdekes szokást, hogy időnként magától kikapcsol.   :comp: (Újraindítástól megjavul.) Mitől lehet, mit csináljak?  :confused:

sirtomi

Quote from: SaiyaGin on 2006-12-08, 13:51:48
Az utóbbi napokban a monitorom felvette azt az érdekes szokást, hogy időnként magától kikapcsol.   :comp: (Újraindítástól megjavul.) Mitől lehet, mit csináljak?  :confused:
Na ilyet nekem is csinált! Lekopogom egy ideje nem csinálja, pedig nem nyúltam semmihez.
Nem tudtam rájönni a hiba okára. Nem olyat is csinált, hogy a hang is elment, teljesen olyan volt, mintha kikapcsoltam volna a géped, pedig nem :)

zsozso

Quote from: Zsiga on 2006-12-08, 12:31:06
Quote from: zsozso on 2006-12-08, 02:20:55
Diskek teren aki aztmondja, hogy van olyan marka ami megbizhato vagy van olyan ami nem, az nem mond igazat, vagy csak kevessel volt tapasztalata. Lattam en mar mindenbol jot is rosszat is, a marka mindegy ki kell fogni mindegyikbol a jo peldanyt. Elmult mar az az idoszak, amikor megvettel egy draga markat es az jobb volt, mint az olcsobb.
Nyilván nem lehet a márka alapján egyértelműen megmondani hogy egy bizonyos vinyó meddig fog élni mert vannak véletlenek és gyári hibák meg gyenge szériák mindenhol, viszont a statisztikák azt mutatják hogy vannak különbségek, a tapasztalatok meg azt hogy pl. egy Maxtor hajlamosabb szó nélkül megdögleni egyik percről a másikra (főleg ha nem volt megfelelően hűtve, amit sokan elfelejtenek), míg egy jobb márkánál jó eséllyel van még időd lementeni minden adatot ha figyeled a S.M.A.R.T-ot.

Nem fenyezni akarom a maxtort, sot egy maxtor nincs mar a serverben, de soha nem doglott meg maxtor disk a serverben. Bezzeg seagatebol 1.5 honap alatt 4 is.
Death is the only redemption

Moha

Hát ez vicces... egész éjjel és ma reggel futott a notin a memtest, 65 pass ment végig, egy hibát sem talált.
Most kaptam egy SP2-es telepítőt... és az szépen elindult.

Hmm... Na, azért alaposan át fogom vizsgálni a gépet, töviről-hegyire és ha valami zűr van, hétfőn még mindig benne vagyok a 3 munkanapban.

Kuroi Tenshi

Most már kezd egy kicsit zavaró lenni a router...
naponta párszor 1-2 percre kikapcsol.

Tud valaki olyan siteról, ahol a teljesítményadatok mellett az összerakás és alkatrészek
minőségét és a megbízhatóságot is összehasonlítják? Vagy kicsit közvetlenebbül: 20e
alatt ki milyen routert ajánlana, amin pár port mellett van Wifi /b/g is, és kb 10 méterre
két falon és pár bútoron még netezhető sebességben is áthatol?
Kösz :)

Fazék

#5275
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-08, 16:38:10
Most már kezd egy kicsit zavaró lenni a router...
naponta párszor 1-2 percre kikapcsol.

Tud valaki olyan siteról, ahol a teljesítményadatok mellett az összerakás és alkatrészek
minőségét és a megbízhatóságot is összehasonlítják? Vagy kicsit közvetlenebbül: 20e
alatt ki milyen routert ajánlana, amin pár port mellett van Wifi /b/g is, és kb 10 méterre
két falon és pár bútoron még netezhető sebességben is áthatol?
Kösz :)
én jelenleg egy D-Link DI-524-et használok és elégedett vagyok vele (kopp-kopp). mondjuk előtte meghalt kettő DI-514-es szerencsére még garanciális időn belül, szóval nem merem azt mondani, hogy megbízható tökéletes egység, de én egyelőre örülök neki, hogy ha két szervízjárással is, de még mindig egy garanciális router-em van :D és ez mintha stabilabban is működne, mint az előző széria :)

szomszéd smc-t (ilyen 8-as alakszerűségben lekerekítettet, hirtelen nem vágom a típusszámot) vett és folyamatosan szív vele. szóval smc-t nem javasolnék, pedig pont azt a modellt, amelyiket ők vették dícsérték több vásárlói oldalon is, úgyhogy ezekben sem lehet megbízni.

szerk: egy másik ismerősöm Gigabyte router-t vett, amihez adtak 1 usb-s wi-fi egységet is, és ő hibátlanul elégedett vele. (pedig az usb-s wi-fi-ktől óva intik általában az embert)

Kuroi Tenshi

Most ez itt egy DI-604 (nem én vettem), és mióta lejárt a garija, egyre
rosszabb. Van itt egy ugyancsak D-link modem is (azt pedig a t-kom adta),
és az se valami nagyon masszív, de még jobb ennél.
Szóval d-linket inkább hanyagolom :)
GB-nak még utánanézek, kösz :)

ED: má megint szétment... két óra alatt harmadszor  :__devil:

Darkstar

D-linkből ittis kettő halt meg (később kiderült, hogy hiába volt boltban garancialevéllel, mindennel véve, csempész cucc volt), most is van egy, de ahelyett a saját Gigabyte-omat használom. Továbbá gyanítom, hogy a most meglévő D-link sem eredeti, mert az alján lévő matrica nem olyan, mint amilyet a gyártó honlapján mutogatnak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#5278
Én ezt most nagyon nem értem...
minden gomb működik a billentyűzetemen, mindent elő tudok hozni belőle, amit kell, kivéve az altgr+c vagyis az 'and' jelet. szóval c, shift+c, ctrl+c, alt+c is hibátlanul működik, csak altgr+c-re nem reagál semmit... mi a fenétől lehet ez??  :confused: :comp:

szerk: áááááááááááááááá megvan! szóval reagál, csak tetülassan. megnyomom és kb fél percre rá derül ki csak a felbukkanó ablakból, hogy ez a hülye ati catalyst control center eltulajdonította az altgr+c-t... most már csak meg kell találnom, hogy hol tudom erről a baromságról lebeszélni...

szerk2: megvan. kikapcsolva. győzelem!

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-12-09, 16:27:21
Én ezt most nagyon nem értem...
minden gomb működik a billentyűzetemen, mindent elő tudok hozni belőle, amit kell, kivéve az altgr+c vagyis az 'and' jelet. szóval c, shift+c, ctrl+c, alt+c is hibátlanul működik, csak altgr+c-re nem reagál semmit... mi a fenétől lehet ez??  :confused: :comp:
Ctrl+Alt+c működik?