Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-09, 16:30:25
Quote from: Fazék on 2006-12-09, 16:27:21
Én ezt most nagyon nem értem...
minden gomb működik a billentyűzetemen, mindent elő tudok hozni belőle, amit kell, kivéve az altgr+c vagyis az 'and' jelet. szóval c, shift+c, ctrl+c, alt+c is hibátlanul működik, csak altgr+c-re nem reagál semmit... mi a fenétől lehet ez??  :confused: :comp:
Ctrl+Alt+c működik?
igaz, ezt kihagytam, természetesen ez se működött, de most már működik
mondjuk "vicces" program, mert nem volt elég, hogy kikapcsoltam a hotkey használatát, el is kellett állítom a ctrl+alt+c-ről a már kikapcsolt funkciót, hogy újból tudjam használni... :rolleyes:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-12-09, 16:37:31
Quote from: Zsiga on 2006-12-09, 16:30:25
Quote from: Fazék on 2006-12-09, 16:27:21
Én ezt most nagyon nem értem...
minden gomb működik a billentyűzetemen, mindent elő tudok hozni belőle, amit kell, kivéve az altgr+c vagyis az 'and' jelet. szóval c, shift+c, ctrl+c, alt+c is hibátlanul működik, csak altgr+c-re nem reagál semmit... mi a fenétől lehet ez??  :confused: :comp:
Ctrl+Alt+c működik?
igaz, ezt kihagytam, természetesen ez se működött, de most már működik
mondjuk "vicces" program, mert nem volt elég, hogy kikapcsoltam a hotkey használatát, el is kellett állítom a ctrl+alt+c-ről a már kikapcsolt funkciót, hogy újból tudjam használni... :rolleyes:
Szeretem az ilyeneket...  :__devil:
A Maxthon Beta meg az AltGr+G-t nyúlta le, de szerencsére egyszerű volt rájönni és kikapcsolni is. :)

Selmo

Szerintetek ez csekélység? A webeditorom az összes altgr+ í-y-x-c-v-b-n billt lenyúlta, így aztán lehet html kódot írni.  :oops:

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Tudom, hogy már valószínűleg vagy ezer alkalommal fel volt téve valami hasonló kérdés, de : ajánljatok már egy jó adat-visszahozó programot!
Win-reinstall volt, és valamiért  a vinyóm másik, nem windows-os partíciója (amihez elvileg hozzá se nyúltam) most random kiírogatot hibás fájlokat, majd miután megpróbáltam a javítását(tulajdonságok, eszközök, hibaellenőrzés), a kedves xp megoldotta azzal, hogy letörölt vagy 30 GB adatot  :jee:
Még semmit nem másolgattam rajta, szóval remélem legalább pár dolgot vissza tudok hozni...

Zsiga

Quote from: Gmer on 2006-12-12, 17:17:06
Tudom, hogy már valószínűleg vagy ezer alkalommal fel volt téve valami hasonló kérdés, de : ajánljatok már egy jó adat-visszahozó programot!
Win-reinstall volt, és valamiért  a vinyóm másik, nem windows-os partíciója (amihez elvileg hozzá se nyúltam) most random kiírogatot hibás fájlokat, majd miután megpróbáltam a javítását(tulajdonságok, eszközök, hibaellenőrzés), a kedves xp megoldotta azzal, hogy letörölt vagy 30 GB adatot  :jee:
Még semmit nem másolgattam rajta, szóval remélem legalább pár dolgot vissza tudok hozni...

Vinyóra GetDataBack, lemezre IsoBuster. Egyéb kérdés adatmentés témában? :)

Draconire

#5285
Quote from: Zsiga on 2006-12-12, 17:22:21
Vinyóra GetDataBack, lemezre IsoBuster. Egyéb kérdés adatmentés témában? :)
Thank You Dear Sir!
Ha minden jól megy, nemsokára egy christmas special posttal hálálom meg, a legszebb anime lányok topicban  :D


szerk: failure :(
Csak pár jelentéktelenebb adatot tudtam visszahozni, többféle beállítással se lett jobb eredmény...

Kuroi Tenshi

#5286
Nah...

dvd-írót lecseréltem.
erre mi van? Nero továbbra se hajlandó működni :rolleyes:

Minden más látja az írót, csak a nero nem. Reinstall után is csak a daemon tools virtuális
meghajtóját látja. Pedig eddig végig működött!

Milyen programot rakjak fel? Régóta ezt használtam, és nem vagyok az újabb progikkal
képben. Egy google search mindenféle szemetet hoz fel.
Ez a nero 5.x verzió volt, legális.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-12, 19:25:21
Nah...

dvd-írót lecseréltem.
erre mi van? Nero továbbra se hajlandó működni :rolleyes:

Minden más látja az írót, csak a nero nem. Reinstall után is csak a daemon tools virtuális
meghajtóját látja. Pedig eddig végig működött!

Milyen programot rakjak fel? Egy google search mindenféle szemetet hoz fel.
Ez a nero 5.x verzió volt, legális.
próbáltad kiírtani teljesen a registry-ből a nero-t? nem létezik hozzá valami agresszív eltávolító program?

én 6.3.1.15-ös Nero-t használok, egyszer próbáltam egy újabbra váltani és két rontott dvd után visszatértem erre.

Kuroi Tenshi

Csak simán un + reinstallt csináltam, eddig működött.

Akkor kereshetek valami registry-cleanert is. :haha:

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-12, 19:39:29Akkor kereshetek valami registry-cleanert is. :haha:
mondjuk nem biztos, hogy jó ötlet nekiállni registry takarítani, (bár én rendszeresen lefuttatok egy automatikusat jv16 power tools-al), tettem már így tönkre gépet... (sorry Nakedape) :redface: nem tudom pontosan hogyan működik a nero, szóval lehet hogy hülyeséget írok, de sztem az is lehet, hogy a program már túl régi az íród kezeléséhez és tényleg frissítened kell... de ez csak tipp

Kuroi Tenshi

Eddig működött.
Most meg reinstall után sem hajlandó.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-12, 19:47:05
Eddig működött.
Most meg reinstall után sem hajlandó.
de ha jól emlékszem azt mondtad, hogy az eddigi íróddal kezdődött a géped szórakozása, de akkor semmi sem volt azt hajlandó kezelni, és hogy az újat csak a nero nem szereti. próbáltad visszarakni az eddigi íródat, hogy azt esetleg nem komálja-e újra a nero (vagy hülyíti meg a gépet újból)?

Kuroi Tenshi

Jól van, akkor teljes problémaleírás.

Egyik napról a másikra, pont amikor kellett volna, a nero nem volt
hajlandó működni. Nem látta a dvd-írót, bár minden más igen.
nero le, nero fel. Semmi.

Feltételeztem, hogy hibás az író.

Új író.
Helyzet ugyanez. Minden látja, csak a nero nem hagy a "cd image
recorder"-en kívül mást választani.
nero le, nero fel. semmi.

Nero Infotool látja a meghajtót, csak a nero express nem.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-12, 19:56:15
Jól van, akkor teljes problémaleírás.
áááá megvan mire emlékeztem rosszul, bocsi :) összevontam a dvd-íród hibáját emlékeimben az mp3 lejátszód hibájával :haha:

akkor így már tiszta a helyzet és sztem még holnap vidd vissza az írót és kérd vissza a pénzed (a 3 napon belüli akármire hivatkozva) valami hülye indokkal, mondjuk hogy nem vált be, rontott lemezeket, vagy nem megfelelő minőségű, vagy akármi, mert fölösleges pénzkidobás volt úgy néz ki a csere.

a nero megjavítása meg jelen helyzetben gyanús, hogy csak vagy registry turkálással (amiből kellő ügyességgel akár baj is lehet), vagy vmi frissebb verziószám fölrakásával oldható meg, ami hátha fölülírja a problémás dolgait a rendszerfájlok között...

Kuroi Tenshi

Még jó lesz a húgom gépébe, ott csak egy mezei cd-olvasó van...

Újabb verzióhoz meg direkt azért kérdezem itt meg, mert vannak ám
különbségek verziók között, jó és rossz irányba egyaránt...
hogy a programok számát ne is említsem...

.Attila

Ingyenes én winfosénál jobb töredezettségmentesítőt keresek. Ajánlat?

Zsiga

.Attila: Ingyenesről nem tudok, egyébként Raxco PerfectDisk.

K_T: Használj ImgBurn-t. Nero-ból nálam a 6.6.0.15 már régóta jól működik egyébként.

Kuroi Tenshi

#5297
Kösz :)
Igaz, az íráspróba még hátravan, de ez legalább már működik.


Bár nem olyan egyszerű és user-friendly, mint a nero, de működött, kösz :)

Cobra

Lehet a Daemon tools-szal akad össze a Nero. DT le, Nero le, Nero 6.6 fel, DT 4.x fel (persze közben jónéhány restart kell).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Akkor eddig miért működött? ;)
Próbáltam dt kikapcsolását is, de az se oldotta meg.
Nerot asszem el is felejtem - ez az ImgBurn jónak
tűnik, bármilyen kicsi is (1M szemben a nero 7.5.vmi
>100M-s telepítőjével :3x3: ). Nem annyira egyszerű
és felhasználó-barát, de rá lehet jönni.

Liquid Snake

Hi mindenkinek! Az lenne a kérdésem h ismer valaki olyan programot ami például egy zene számból különveszi magát a zenét meg mondjuk az énekes hangját? Van egyáltalán ilyen progi?

Darkstar

Miért csinálja azt ez a b*****s FF, hogy a ma reggeli leállítás után eldobta az összes könyvjelzőmet, most rendesen nem is enged hozzáadni, ráadásul ha kilépek belőle, el is felejti szépen az összeset?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2006-12-14, 22:40:24
Miért csinálja azt ez a b*****s FF, hogy a ma reggeli leállítás után eldobta az összes könyvjelzőmet, most rendesen nem is enged hozzáadni, ráadásul ha kilépek belőle, el is felejti szépen az összeset?
ajjajj... gyorsan bookmark history-ból előkaparod egy régebbi még jó bookmark.html-t, szépen elmented, megjegyzed milyen kiterjesztéseket raktál föl hozzá, hogy majd a következőhöz tudd miket kell leszedni, majd firefox uninstall, maradék file-ok törlése application data, stb-ből is és legfrissebb firefox újrarak. ugyanez a problémám volt, ugyanígy nem találtam rá normálisabb megoldást, de idegkímélés végett sztem jobb, ha kapásból ennek vágsz neki.
re-install, frissítés se segített nekem anno, valamiért meghülyült és csak ő tudja miért, de mivel hülye még csak meg se tudja mondani... ekkor gondolkodtam el komolyan, hogy böngészőt váltok, és 1-2 hónapig Maxthon-t használtam, de már annyira megszoktam a Firefox kényelmes dolgait, hogy nem tudtam váltani :redface:

Kuroi Tenshi

Quote from: Liquid Snake on 2006-12-14, 22:08:30
Van egyáltalán ilyen progi?
Van. Csak nem az átlaghalandók számára.
Hangstúdiókban biztos előfordulnak ilyenek is, de ott is inkább
multitrackkel csinálják ezt.

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-14, 23:37:49
Quote from: Liquid Snake on 2006-12-14, 22:08:30
Van egyáltalán ilyen progi?
Van. Csak nem az átlaghalandók számára.
Hangstúdiókban biztos előfordulnak ilyenek is, de ott is inkább
multitrackkel csinálják ezt.

Szóval akkor az a lényeg h adjam fel a keresését... Gondoltam is h nem lesz csak úgy mert azért elég bonyolult lehet a hangsávokkal "játszani".

Kuroi Tenshi

Ha multitrackes a felvétel, akkor nem nehéz dolog, sok
programmal meg lehet ezt csinálni, sőt, az összes multi-
tracket kezelni tudó szerkesztővel. Viszont ha sztereóra
le van mixelve, ... ahhoz már vas is kell rendesen, meg
elég komoly programok, amikkel még én se találkoztam.

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-15, 00:17:36
Ha multitrackes a felvétel, akkor nem nehéz dolog, sok
programmal meg lehet ezt csinálni, sőt, az összes multi-
tracket kezelni tudó szerkesztővel. Viszont ha sztereóra
le van mixelve, ... ahhoz már vas is kell rendesen, meg
elég komoly programok, amikkel még én se találkoztam.

És tudnál nekem ilyen multitracket kezelő programot ajánlani?

Kuroi Tenshi

"Ipari standard" a Cubase. Eddig még csak ezt használtam,
de tudom, hogy még egy rakás van ezen kívűl, változó
funkcionalitással. Freeware-ek közül asszem az audacity
is kezel több sávot. Google multitrack editor biztos kidob
jópár találatot.

Fazék

#5308
tudom nem szép dolog, de unokatesómnak át kell másolnom egy kétrétegű jo-khm-édett dvd-t.
mi a metódus?
dvd decrypter majd utána dvd shrink, vagy dvdshrink magától is megoldja a védelem eltűntetését?
vagy esetleg mást ajánlanátok a feladathoz?

szerk: ja és valami olyan csúnyán védett a dvd, hogy a számítógép elég hülyén nézett rám, amikor le akartam játszatni vele... szóval nem tette meg végül

Liquid Snake

#5309
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-15, 00:38:11
"Ipari standard" a Cubase. Eddig még csak ezt használtam,
de tudom, hogy még egy rakás van ezen kívűl, változó
funkcionalitással. Freeware-ek közül asszem az audacity
is kezel több sávot. Google multitrack editor biztos kidob
jópár találatot.

Köszi, sokat segítettél, holnap megnézem most már elég álmos vagyok úgyhogy megyek alszok. Jóéjt mindenkinek!