Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Samsung vinyó itt is van.  :haha: Lehet megvan a gond?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-12-16, 14:41:47
Samsung vinyó itt is van.  :haha: Lehet megvan a gond?
:)
Mondjuk tesóm gépén Samsung vinyóval megy, bár az PATA, nem SATA, de elképzelhető.

Cobra

Rakjátok fel a Speedfant, annak is van Smart része, bár túl sok információt nem ad.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

Hát nekem samsung vinyóval tökéletesen megy, szóval a samsung önmagában tuti nem hibaforrás.^^

.Attila

Winfos word most jól felbaszta az agyamat.
Élőláb: hol lehet beállítani, hogy amit írok, az csak az aktuális oldalon jelenjen meg?

Előhívtam a súgót, ahol nincs címszó keresés (WTF??????). Csak néhány témakör volt, és mindössze néhány hülye dolgot mond. Hát ez tényleg fos.
Nem lehet megtalálni egy alapvető dolgot, és a segítő is egy rakás szar.

Próféta

Quote from: .Attila on 2006-12-16, 22:37:23
Winfos word most jól felbaszta az agyamat.
Élőláb: hol lehet beállítani, hogy amit írok, az csak az aktuális oldalon jelenjen meg?
Én azt hiszem, hogy az élőláb fogalmilag azt jelenti, hogy minden oldalon megjelenik. Persze bisztos lehet valahogy makrókkal trükközni, hogy oldalszámfüggő tartalma legyen, de nem arra való.
Amit keresel, az inkább valami lábjegyzet, vagy ilyesmi, nem?

(t) tévedés joga fenntartva

Kuroi Tenshi

Élőfej/élőlábat a word2003 jól elszúrta, ott az Élőfej/élőláb
eszköztár - Oldalbeállítás - Elrendezés fülön lehet, az "Első
oldal eltérő" beikszelésével, vagy a Hatókör beállításával, de
még ez sem engedi, hogy minden oldalon más legyen.

.Attila

Szerencsére pont az utolsó oldalon akarom használni az élőlábat, így a hatókört az "aktuális ponttól" opcióra állítva meg tudtam oldani a problémát.
Próféta: a lábjegyzet az élőlábba jön ;)

Próféta

Quote from: .Attila on 2006-12-16, 23:42:36Próféta: a lábjegyzet az élőlábba jön ;)
Megnéztem, és csakazértse. Word 2002 legalábbis úgy értelmezi az élőláb fogalmát, mint én.

.Attila

Quote from: Próféta on 2006-12-17, 00:15:17
Quote from: .Attila on 2006-12-16, 23:42:36Próféta: a lábjegyzet az élőlábba jön ;)
Megnéztem, és csakazértse. Word 2002 legalábbis úgy értelmezi az élőláb fogalmát, mint én.

Mert Microsofték hülyék :rolleyes:
Lábjegyzet a lap legaljára kerül, a szövegtörzs alá. Ott pedig az élőláb van.

Próféta

Quote from: .Attila on 2006-12-17, 01:19:06Mert Microsofték hülyék :rolleyes:
Lábjegyzet a lap legaljára kerül, a szövegtörzs alá. Ott pedig az élőláb van.
Ott a lábléc van.
Nem tanultam nyomdászatot, de általános ismereteimből így rémlik.

.Attila

Akkor mégis hova rakjam a megjegyzéseket, ha nem az élőlábba? Most maradjunk a wordnél.

Kuroi Tenshi

Van egy olyan is, hogy Beszúrás - Hivatkozás - Lábjegyzet :)

Épp az élőláb felett van, a szövegtörzs alatt - illetve annak a
területéből vesz el.

Selmo

Amúgy különböző élőláb/élőfej használata szakasztöréssel kivitelezhető. Az oldal végére egy folyamatos szakasztörést kell beszúrni és a köv oldalra máris azt írsz amit akarsz az élőfejbe/élőlábba, csak a megegyezik az előzővel kapcsolót ki kell venni. ;)

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-17, 02:12:22
Van egy olyan is, hogy Beszúrás - Hivatkozás - Lábjegyzet :)

Épp az élőláb felett van, a szövegtörzs alatt - illetve annak a
területéből vesz el.

Köszönöm, ezt kerestem :)

Zsiga

Quote from: .Attila on 2006-12-17, 11:53:47
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-17, 02:12:22
Van egy olyan is, hogy Beszúrás - Hivatkozás - Lábjegyzet :)

Épp az élőláb felett van, a szövegtörzs alatt - illetve annak a
területéből vesz el.

Köszönöm, ezt kerestem :)
Tehát mégse a "Winfos word" volt a hülye?  :lame:

.Attila

Quote from: Zsiga on 2006-12-17, 17:33:36
Quote from: .Attila on 2006-12-17, 11:53:47
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-17, 02:12:22
Van egy olyan is, hogy Beszúrás - Hivatkozás - Lábjegyzet :)

Épp az élőláb felett van, a szövegtörzs alatt - illetve annak a
területéből vesz el.

Köszönöm, ezt kerestem :)
Tehát mégse a "Winfos word" volt a hülye?  :lame:

Hát ebben az esetben nem. De a lábjegyzettől most majdnem idegrohamot kaptam. Egy dokumentumban kijelöltem egy pár szót, beszúrás lábjegyzet, és széttördelte szakasztörésekkel a szöveget, és az istenért nem lehetett normálisan megcsinálni. Mivel több dokumentum egy darabjáról volt szó, ezért az egy dokumentumba illesztés után csináltam meg, ott már nem hülyült.

Selmo

Ismer valaki olyan programot, amivel képfájlokat - mds/nrg/iso stb. - lehet összefűzni? Van egyáltalán ilyen? Mondjuk a nem emuláló nrg-ket még össze tudom fűzni új képbe, de az mds/bwt fájlokkal ezt nem lehet megtenni. :(

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

"Hülyeség ellen nincs orvosság... vagy mégis? :)" jeligével az alábbi kérdést tenném fel alázattal: van módszer arra, hogy valahogy abszolút védetté tegyek fájlokat (könyvtárakat), azaz bármilyen program megnyithassa őket, de VÉLETLENÜL se felülírni, se törölni ne engedje őket, még figyelmeztetés után sem? Csak akkor lehetne őket törölni, ha külön megkeresném azt a beállítást vagy programot, ami védi őket, és kiikszelném a védelmet (magyarul véletlenül nem).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Intézőben Írásvédett (meg esetleg Rejtett) nem elegendő?

Írd ki őket CD/DVD image-be, és akkor csak olvasható :)

Yakumo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-20, 22:13:31
Intézőben Írásvédett (meg esetleg Rejtett) nem elegendő?

Írd ki őket CD/DVD image-be, és akkor csak olvasható :)
Én is ezen gondolkoztam, de ugye az kéne, hogy figyelmeztetés után se lehessen törölni. Ilyenről még nem nagyon hallottam. Viszont a második ötlet jónak tűnik.
*mik lehetnek ENNYIRE fontosak vajon? :D *

Selmo

Quote from: Ramiz on 2006-12-20, 22:09:59
"Hülyeség ellen nincs orvosság... vagy mégis? :)" jeligével az alábbi kérdést tenném fel alázattal: van módszer arra, hogy valahogy abszolút védetté tegyek fájlokat (könyvtárakat), azaz bármilyen program megnyithassa őket, de VÉLETLENÜL se felülírni, se törölni ne engedje őket, még figyelmeztetés után sem? Csak akkor lehetne őket törölni, ha külön megkeresném azt a beállítást vagy programot, ami védi őket, és kiikszelném a védelmet (magyarul véletlenül nem).
XP alatt a biztonság fülön tudod a felhasználói jogokat kiosztani, itt be lehet állítani, hogy csak olvashatók legyenek a dolgok, ekkor nem tud egy program sem módosítani rajtuk. Pont ezzel szívtam, az egyik játéknál, a mentett állásokat nem tudtam felülírni. :D

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Hát, ha WinXP és NTFS, akkor azt tudom javasolni, hogy csinálj egy korlátozott usert, és (rendszergazdaként) vedd el tőle az írási jogot az adott fájlokra.
Aztán használd a korlátozott usert. Ha véletlenül te (vagy az öcsikéd :)) le akarná törölni a cuccot, csak egy "Access denied" üzenetet fog kapni.
A letörléséhez át kell jelentkezned arra a userre, akinek van írási joga.

A módszer hátránya, hogy módosítani sem lehet az így kezelt fájlokat, viszont működik.

Szerk: Selmo ötlete még jobbnak tűnik...
illetve pontosan az, amit én mondok, csak az a gond, hogy GUI alól csak a saját profilodon belül garázdálkodhatsz így.
Failure is the default option

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-20, 22:25:22
Szerk: Selmo ötlete még jobbnak tűnik...
illetve pontosan az, amit én mondok, csak az a gond, hogy GUI alól csak a saját profilodon belül garázdálkodhatsz így.
Rendszergazdaként nem. ;)

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Hát nem tom, pont ezzel szívtam nemrégiben, a Tulajdonságok->Biztonság fülből elérhető opciók ki voltak szürkítve (rendszergazdaként is), ha nem a rendszerpartíción próbálkoztam.
De segít rajtunk az égből pottyant ejtőernyő... helyett a CACLS parancs command line-ból.
Igaz, hogy ez a tapasztalat XP Home rendszerből származik. Professionalnál más lehet a helyzet.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Milyen dvd-boltot tudtok ajánlani, ahol be lehet menni és venni, és
nem kell rendeléssel, postázással, stb szórakozni? (Mondjuk azért
ne a világvége után két sarokkal legyen...)
Még régen Blarke mondta ezt: http://www.dvdr.atw.hu/ a Blaha
közelében, ez még van?
2.) AluBoxba slim-normál-dupla is befér, vagy annak saját tokjai
vannak? (képek alapján nehéz eldönteni)
:merci:

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-20, 22:36:51
Hát nem tom, pont ezzel szívtam nemrégiben, a Tulajdonságok->Biztonság fülből elérhető opciók ki voltak szürkítve (rendszergazdaként is), ha nem a rendszerpartíción próbálkoztam.
De segít rajtunk az égből pottyant ejtőernyő... helyett a CACLS parancs command line-ból.
Igaz, hogy ez a tapasztalat XP Home rendszerből származik. Professionalnál más lehet a helyzet.
Ez akkor fordulhat elő, ha nem te vagy a tulajdonosa a fájloknak, ilyenkor a speciális fülön a tulajdonos lapon be kell állítani, hogy te legyél a tulajdonos ill. a rendszergazdák és máris tudsz jogokat osztani.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

K-T: azt nem tudom, hogy Blarke mondta-e, de a Blaha közelében (Akácfa utca, a gyorsétteremnél kell befordulni és elindulni a BKV pótdíjpénztár felé, egy piros rácsos bolt) még mindig megvan a bót. Bemész, mondod, hogy "50 db mínuszos TDK-t aggyá" és a kigyúrt, kopasz tag aggya is.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Igen, ő is ezt az Akácfa-utcai boltot mondta. Szóval még van, remek.
Akkor már csak a boxot kell kiderítenem.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-12-20, 23:14:39
Igen, ő is ezt az Akácfa-utcai boltot mondta. Szóval még van, remek.
Akkor már csak a boxot kell kiderítenem.
Múlt pénteken jártunk ott Vilivel, akkor még megvolt. :)
Az aluboxnak saját belső kis tokjai vannak, olyasmik mint a CD-mappák belső része.

Quote from: Selmo on 2006-12-20, 16:43:20
Ismer valaki olyan programot, amivel képfájlokat - mds/nrg/iso stb. - lehet összefűzni? Van egyáltalán ilyen? Mondjuk a nem emuláló nrg-ket még össze tudom fűzni új képbe, de az mds/bwt fájlokkal ezt nem lehet megtenni. :(
Nem igazán hallottam még ilyen programról. Mire kéne egész pontosan?
Egyébként valami ISO-editor biztos tud ilyesmit, de csak sima adatlemezek esetében van értelme a dolognak, ahol csak egyszerűen kiszedi az adatokat a képekből és bepakolja egy közös iso-ba. Ezt pedig manuálisan is meg lehet csinálni pillanatok alatt a DaemonTools+TotalCommander+ImgBurn trióval.