Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kvikveg

#5970
Az nem wav?
Ugy ertem egybol, mindenfele ki- es betomorites nelkul ki lehet szedni belole elvileg, es ez a lenyeg.

Uff, ez gyors volt. :eek: Milyen formaban dobja ki, mert a winamp valami total kuka hosszat ir ra.

edit:
Na ezert kell bizni az mplayerben. Ket oraja alhatnek.  :haha:
:hail:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Megpróbáltam átklónozni faterom gépében a rendszerpartíciót egy másik vinyóra. Próbáltam Ghost-tal, és ImageDrive-val is, mindkettő elszállt CRC hibával. Vinyót tesztelve az eleje felé hibás szektort jelzett, SMART adatokban reallocated sector count 24...

Szerintetek van rá esély, hogy át tudjam rakni a másik hdd-re a rendszert (anélkül, hogy újra kelljen telepíteni), vagy halott ötlet?

Előre is kösz a segítséget.

Moha

kikuchiyo

#5972
Mármint melyik vinyón van hibás szektor? A forrás vagy a cél? Előbbi esetben javíttasd ki Scandiskkel, utóbbi esetben meg használj olyan vinyót, ami nem hibás. :)

Szerk: az Offtopic/Egyéb HWSW topikban leírtam egy hosszabb módszert, amivel segédprogramok nélkül is lehet rendszerpartíciót klónozni.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Hajh de csodás
a routerbeállítás...

:__devil:
Ma már odáig eljutottam, hogy a routert megvettem.
Otthon régi ki, új be, gép be, 192.168.1.1, beállít.
Save, restart, és nincs net.

Beállítani eddig annyit állítottam be, hogy tonlány =>
PPPoE, nethozzáférés név és jelszó, wifinél ssid, wpa
és a hozzá tartozó jelszó. Disconnected.
1212 (vagy 1234?)-en kértünk új nevet és jelszót -
avval sem. Bezzeg az a sz@r dlink még mindig működik
(már amikor nem szakad).

De hogyafenébe lehet ez. Ha resetelem és csak annyit
írok be neki, hogy pppoe név és jelszó, akkor már
elvileg működnie kéne, nem? Be kéne írnom macet is
meg mindenfélét?

Moha

A forrás vinyón van a hibás sector. Majd megpróbálom kijavítani, egyelőre nem sikerült.

Cobra

#5975
KT hagy ne keressek vissza, milyen router?
Illetve a T-Com tesztszerverét próbáld (már ha T-Comos adsl) jelszó: adsl@test  passs: test  IP: 192.168.9.1
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

K_T: nálam szinte ugyanez volt. Triviális bénázás, elírtam a felh. nevet (lemaradt a végéről a @t-online.hu). n+1 nap volt, amíg rájöttem.
Mac-et természetesen klónozni kell. Asszem még annyit kell beállítani, hogy dinamikus pppoe, bár az az én D-Link routeremen default volt.

Cobra

#5977
Adsl-nél felesleges a MAC klónozás, mert senkit nem érdekel a MAC címed. Csak az UPC meg talán 1-2 másik kábeles szolgáltató használja a MAC alapú kapcsolatszűrést.
Egyébként ha nagyon nem megy, akkor van egy eladó Linksys WRT54G-m    (csak kicsit bugos a legutóbbi firmware frissítés óta, lényegében működik)  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Asus wl500g p.
Az @t-online.hu is ott van.
Mac-klónozás előtt nem kéne, hogy legyen net?
Asszem holnap reggel egy reset all, vissza felhasználónév és
jelszó, aztán másik felhasználónév és jelszó, és akkor talán -
vagy nem.
Az a vicc, hogy a dlink routerből a jelszót nem tudom (csak a
csillagokat látom), illetve van még egy 10karakteres jelszó, de
avval nem működött. A tonlány helpdesktől kért felhasználónév
és jelszóval se működött. A dlinken nem akarom kipróbálni,
mert az legalább még működik (ha olyanja van...)

Cobra

A tesztszervert próbáld ki, hogy oda tudsz-e csatlakozni. Ha nem, akkor a routerrel van gond, ha oda felmegy, akkor meg a felhasználóval  :hehe:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#5980
Ok, kösz, holnap reggel megnézem.


/reggel:
Hátez...

Reset all, beállítom, hogy pppoe, név, jelszó, és erre műxik :3x3:
De akkor tegnap miért nem volt hajlandó? Lehet, hogy a kért
jelszócserét csak mostanra végezték el? Na mindegy, műxik.
Beállítottam WPA2 és Wep-128-re wifit, és két fallal és jópár
bútorral arrébb a szobámban is megy a net :hopp:
Már csak egy usb/sata külső vinyó ház megy egy jó adag
beállítás kell, és egy év után újra rászabadulok az ftpre :D

Darkstar

Őő, lame kérdés, de ez az, amit valami miatt mindíg elfelejtek...
C++-ban ahhoz kéne a parancs, hogy a progi ablaka addig látszódjon, amíg nem nyomok neki egy entert (ki is írja, hogy press enter to... vagy valami hasonló)
Momentán  getch()-al oldottam meg, de van valami másik módszer is, ami nem jut eszembe, h mi...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

tanshin

 :3x3: :eek: http://kepfeltoltes.hu/view/070323/firefox_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyszercsak ez az indítókép fogadott az f-nél. összvissz 1 ablakot lehet megnyitni, és azok a szürke sávok az alján és fönt is megmaradnak (átméretezni az ablakot is csak addig a méretig engedi ahogy itt is látszik), nem tüntethetők el. Mi lehet a probléma? Kéremszépen, akinek van ötlete írja le!

Köszönöm előre is
"Close your eyes...  ...can you see, what I can see?"

Darkstar

Nem biztos, hogy az, de van olyan extension, ami ilyen csíkokat jelenít meg (a neve most nem ugrik be). Nézd meg, hogy nem ez lehet-e a probléma.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Hülye kérdés, de egyre idétlenebbül zúgnak a ventilátoraim, szóval ha esetleg nem tűnne fel vmi gáz, a hardware monitor jelzi a bajt, mielőtt ropogósra sül valami? :redface:

Darkstar

#5985
Melyikek? A házé nem számít, hardverekben meg ma már van védelem ilyen eshetőségre. Persze ere alapozni nem jó, ilyenkor érdemes az adott ventit cserélni.

Viszont releváns kérdés: vista alá van valami egyszerűen konfigolató automatikus fordulatszámszabályzó a vidkártya ventijéhez? (Olyasmi kéne, mint Xp alatt az Experttool)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Most egy pillanatra elkussoltottam a zenét (ritkaság :D), most nem zörögnek, de induláskor néha úgy küldi mind a két hardware cucc kórusban, mint két hurutos nőstény sakál szoprán kórusban.

Kuroi Tenshi

5V, 7V, vagy 1W-os 220Ohmos poti? :o :D

Member, talán meg kéne olajozni ;) vagy cserélni.

Darkstar

#5988
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-23, 18:10:53
5V, 7V, vagy 1W-os 220Ohmos poti? :o :D
Nem?  :haha:

Nekem semmire nem kelljen figyelnem (forrasztanom veg végképp ne ^^), szépen végezze magától a dolgát. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

thrall

#5989
nemtud valaki valami jó Style XP-hez hasonlító progit, amihez nem kell, vagy valahol találhatok működő CD kulcsot?

edit: aszem megoldottam

Próféta

Quote from: Darkstar on 2007-03-22, 12:41:49
Őő, lame kérdés, de ez az, amit valami miatt mindíg elfelejtek...
C++-ban ahhoz kéne a parancs, hogy a progi ablaka addig látszódjon, amíg nem nyomok neki egy entert (ki is írja, hogy press enter to... vagy valami hasonló)
Momentán  getch()-al oldottam meg, de van valami másik módszer is, ami nem jut eszembe, h mi...
Őő, késő válasz, de ha véletlenül Visual Studio-t használsz, akkor attól függ, hogy debug módban indítod, vagy simán csak start. Shift/ctrl/semmi + F5 körül próbálkozz.
Amúgy ez teljesen annak a döntése, aki a parancssor ablakot megnyitja. Ezen kívül tényleg csak annyit tehetsz, hogy vársz 1 leütést.

Moha

Quote from: tanshin on 2007-03-23, 08:07:54
Egyszercsak ez az indítókép fogadott az f-nél.
Gyanítom, megsérülhetett a config. Én ilyen esetben bacupról szoktam visszamásolni. Ha nincs backupod, akkor próbáld esetleg törölni (vagy legalább is máshova átmozgatni) a beállítás fájlokat. Ekkor ugyan mindent be kell újra állítani, de a problémát megoldhatja.

Fazék

Zsiga, melyik programot is ajánlottad sérült cd/dvd-lemezekről adatvisszanyerésre?

Selmo


A tökéletesség unalmas.


Alkyra

Billentyűzetett szeretnék venni. A legfontosabb szempontok:
strapabíró, csöndes(mint 1 laptop billyentyűi pl), kényelmes s NEM kell extra izé-bizé rajta...
Ki mit használ s mit érdemes haszálni? Olyan 10-15k ft költenék rá.
előre is köszönöm. :merci:

Cobra

Logitech, Fujitsu-Siemens. MS-nek nincs olyanja, ami megfelel a kritériumoknak, más márkát meg szerintem kerülj el (esetleg Genius, de szerintem nekik sincs ilyen kivitelű).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Alkyra


Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !