Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: noriko on 2007-05-10, 15:43:05
Ha leszedem, attól még az esetleges spyware/vírus a gépen marad nem? Vagy az IE-vel lejön az is?
Igen, de mivel nincs rá gyógyszer és a leírás szerint csak IE7 alatt csinálja a dolgait, ez egyfajta karantén lenne. Esetleg megpróbálhatod, hogy törlöd csökkentett módban az érintett fájlokat, ha hagyja.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

#6211
Vírusirtó mit mond? Mert az egy dolog hogy a MS még nem adott ki patchet a hibára, de a hibát kihasználó vírus/spyware attól még leirtható. Egy frissen felfedezett vírust minden valamirevaló víruskereső a legközelebbi frissítése után már le tud takarítani, ez a legrosszabb esetben is egy-két nap.
Szóval a megoldás csak annyi hogy felteszel egy állandóan futó víruskeresőt (ajánlom a NOD32-t), az meg majd szól ha valami rondaság akarna letöltődni a gépedre. :)

noriko

#6212
Hát, a víruskereső még fut, és eddig nem jelzett. (McAfee)
Néztem a Spybot-tal és Ad-Aware-rel, semmi idevágó.
Leszedtem közben egy SpywareBlaster nevezetű programot, ami állítólag jó a megelőzésre. :) (persze ennél az esetnél már nem tud segíteni.)
Most a HijackThis nevezetű progival csináltam egy log filet, amit benyújtottam egy spyware-es szakértő fórumon elemzésre, úgyhogy remélem ők megtalálják rajta, hogy mit töröljek ki és honnan!  :redface:
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

#6213
A legujabb IE tamogatja mar a png atlatszo kephatteret?
Illetve a fuggoleges irast es a fenti dolgot valamelyik konkurens?
Nyomtatasnal el lehet erni, hogy ha hatternek szint adtam meg, akkor az egesz lap olyan szinu legyen, es ne lassak margokat. Az ok, hogy a nyomtato nem mindenhova tud nyomtatni, de ez meg annal is beljebb veszi, es csak ott szines, ahol a webtartalom van. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kisvirag

miután felsőbb utasításra 3 samsung és 2 LG modell közül kellett választanom (samsung 731BF, 732NB, 74B,LG 1732P-SN, 1753S-SF) és szétnéztem a szegedi pc boltok (már amelyik rendelkezik honlappal és árlistával) között, a választásom a legutolsóra, az LG 1753S-SF-re esett, amit az IDC-ben 40500 pézért vesztegetnek (igaz megrendelésre).
vicces különben, micsoda különbségek vannak, 5-6k is akár, a legviccesebb pedig, hogy a többi modellnél mindenütt az edigital online áruház árai voltak a legjobbak, ezt a kérdéseset viszont 49990-ért árulják...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Cobra

LG-ből a 1732 nem tudom mennyibe kerül, de azon van DVI, paneltípusuk viszont valószínűleg ugyanaz.
Samsungból olyat, hogy 732NB nem találtam, csak 732N-t, ezen sincs DVI és elég középkategóriás a tudása, viszont jól néz ki :) A 740B egy régebbi típus, de van rajta DVI és ha nem játszol, nem fogsz észrevenni szerintem különbséget. A 731BF gondolom a legdrágább verzió, de arra neked nincs szükséged.
Bár a Samsungok drágábbak, de nagyvonalúbb a garancia rájuk és általában szebb a képük.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: kisvirag on 2007-05-10, 18:47:02
... a választásom a legutolsóra, az LG 1753S-SF-re esett, amit az IDC-ben 40500 pézért vesztegetnek (igaz megrendelésre).
Nem rossz monitor. Munkára teljesen jó szerintem.
Az ára is jó, LG honlapján is enyi kb az ajánlott fogyasztói ár :)

Darkstar

Tablet pc. Ki milyet venne/ajánlana (szeretnék vele 500k alatt maradni). Eddig az Asus R1F-eket nézegettem. Illetve másik kérdés: megéri külföldről venni az esetleges árkülönbség miatt vagy inkább az mo.-i kínálatot nézegessem?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Belföld vs külföld viszonylatban 1 szó: gariztatás.

Tabletből én is a hasonló elforgatható kijelzőjű tablet/notebookokat
ajánlanám, de érdemit nem tudok mondani.
Nézd át a review-oldalakat:
http://www.tabletpcreview.com/default.asp?newsID=589
és notebookreview

Member

Halika,
Araki most írta, hogy a windowsban nem látszik a 80 gigás vinyóm (azt nem írta, hogy biosban igen vagy nem). Szóval a kérdésem az lenne, hogy mivel lehet kinyerni az adatokat, ha esetleg kihalt volna a cucc? Van rá mód?

Zsiga

Quote from: Member on 2007-05-14, 14:56:10
Halika,
Araki most írta, hogy a windowsban nem látszik a 80 gigás vinyóm (azt nem írta, hogy biosban igen vagy nem). Szóval a kérdésem az lenne, hogy mivel lehet kinyerni az adatokat, ha esetleg kihalt volna a cucc? Van rá mód?
Előszöris, más gép látja? Vagy másik kábelre, másik csatornára kötve látszik? Windowsban csak a Sajátgépből hiányzik, vagy az Eszközkezelőben sincs, illetve valami diagnosztikai program (pl. Everest) se látja? Ha eddig nem a válasz akkor gáz van. :(
Ha a bios látja akkor szoftveres a hiba, meg kell nézni mit mond rá a Getdataback. Ha a bios se látja akkor csak szakember tudja menteni, de az 40-50k legalább... (Van mechanikai hibára utaló jel, pl. furcsa zaj, égésnyom az elektronikán?)
Ha van rajta olyan adat ami fontos és megér 40-50k-t (gondolom nincs, de hátha :) ) akkor viszont semmit ne próbálkozzatok vele, egyből szakemberhez, sokkal nagyobb eséllyel tudnak úgy adatot visszaállítani ha még senki nem piszkálta.

Member

#6221
Hát ha ezeket a kérdéseket átküldöm Araki-nak, lefordul a székről. :) Elég sík nulla hardware-s téren. :lame:
Hááát, rajta van egy csomó Death Note, az összes PPG Z, az összes metál zeném, meg ilyenek.

EDIT: Hangulatos lenne, ha a 8 éves Qvantum Fireball-om még most is szolgálna, egy 1,5 éves Maxtor pedig meghalna... :ejj:

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-05-14, 15:30:43
1,5 éves Maxtor
Hangulatos? Talán. De nem meglepő. Sajnos.
A HDD-k néha fogyóeszközök. A Maxtor főleg az tud lenni.

Member

Araki most azt írta, hogy megint van (D:) meghajtó. Szerintem veszek vagy 20 DVD-t a Media-ban és kiírok magamnak mindent, ami kellhet, még a végén pár "életművem"/elkövetkezendő célom dől romba.

Selmo

Jó döntés, de nem ártana megmozgatni kicsit a kábeleket, hátha ott a bűnös.

A tökéletesség unalmas.

thrall

meg vegyél egy másikat maxtor helyett :D

Member

Quote from: Selmo on 2007-05-14, 19:32:10
Jó döntés, de nem ártana megmozgatni kicsit a kábeleket, hátha ott a bűnös.
Elég fosul tudtam csak berakni, szóval lehet, hogy tényleg. :/
Quote from: thrall on 2007-05-14, 21:31:04
meg vegyél egy másikat maxtor helyett :D
Ha állod a költségeket, akár. De most erre nincs felesen. :)

Selmo

Gondoltam tesztelgetek, módosítok kicsit, ezért feltettem egy szervert, és elindítottam, létrehoztam az SQL adatbázist is, azonban a fórum telepítője a php. ini fájlban meghatározott session.save_path nem megfelelő! üzenettel fogad. A kérdéses érték: session.save_path = "/tmp" Valaki felhomályosítana, hogy ide mit írjak?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

cd /
md tmp

mármint, van-e /tmp?
Bár gondolom nyilvánvaló...
... és mielőtt bárki is megsértődne, nem len00bozásból írtam, csak
biztos ami biztos, én is szoktam elfelejteni dolgokat.

Selmo

Nade hol kellene lennie? :D Mindegy feltettem az atw-re, ott megy.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

#6230
Quote from: Selmo on 2007-05-16, 02:00:31
Nade hol kellene lennie? :D Mindegy feltettem az atw-re, ott megy.
Szerintem a gyökérben kellett volna lenni ennek a tmp-nek, vagy amit a motor a saját gyökerének használ. Na ezt jól leírtam :)

Szerk:
Vettem tdk dvd lemezeket, de az íróm (NEC 2500A -> 2510A) csak 2-szeresen írhatónak ismeri fel és nem is hajlandó megírni. Egy ugyanilyen henger tdk lemezt már megírtam, gondolom valami a lemez alapanyagában változhatott, mert más íróval sikerült megírni.

Honnan tudok leszedni újabb firmware-t az írómhoz? Van egyáltalán? Nem nagyon találok egyenlőre.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Gregory

Mostanság elkezdett rendetlenkedni a hangszóróm.
Egy [pár] Genius SP-Q10-es van, és az utóbbi időben egyre hangosabban zúg, függetlenül attól, h ki vagy be van-e kapcsolva [hha nem jut áramhoz, akkor természetesen abbahagyja]. Volt már valakinek hasonló gondja/hallott-e már róla...


A másik problémám pedig, h mi lehet az oka annak, h a gépem nem hajlandó használni/kezelni a videókártyát, és csak a ráintegrálttal müxik? Az alaplap viszonylag új [február környékén lett beszerelve, de már újonnan se müxött], ASRock, több videókártyával is próbálkoztam, a hozzá hasonló, közel ugyanakkor beszerzett másik alaplapon pedig kifogástalanul müxik minden.

Kvikveg

Alapzugas: nem tudom mennyire hangos, en az osregi sony CD/kazetta/radio kutyumnel vettem eszre, hogy ha aram alatt van, mindig zug egy kicsit. De alig-alig. Csak nalunk olyan siri csend van, hogy azt is hallom ejjel.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Quote from: Gregory on 2007-05-16, 14:58:18
A másik problémám pedig, h mi lehet az oka annak, h a gépem nem hajlandó használni/kezelni a videókártyát, és csak a ráintegrálttal müxik? Az alaplap viszonylag új [február környékén lett beszerelve, de már újonnan se müxött], ASRock, több videókártyával is próbálkoztam, a hozzá hasonló, közel ugyanakkor beszerzett másik alaplapon pedig kifogástalanul müxik minden.
Ha minden jól van beállítva, vidd vissza a boltba, hogy nézzék meg.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Gregory on 2007-05-16, 14:58:18
A másik problémám pedig, h mi lehet az oka annak, h a gépem nem hajlandó használni/kezelni a videókártyát, és csak a ráintegrálttal müxik? Az alaplap viszonylag új [február környékén lett beszerelve, de már újonnan se müxött], ASRock, több videókártyával is próbálkoztam, a hozzá hasonló, közel ugyanakkor beszerzett másik alaplapon pedig kifogástalanul müxik minden.
BIOS-ban be van állítva hogy használja a külső VGA-t? Gépkönyv mit ír róla? Nem lehet hogy csak akkor megy ha előtte letiltod az integráltat?

Gregory

Quote from: Kvikveg on 2007-05-16, 15:20:39
Alapzugas: nem tudom mennyire hangos, en az osregi sony CD/kazetta/radio kutyumnel vettem eszre, hogy ha aram alatt van, mindig zug egy kicsit. De alig-alig. Csak nalunk olyan siri csend van, hogy azt is hallom ejjel.
Gyakran anime nézés közben a beszédet/háttérzenét elnyomja a zúgás, valamint rosszabb pillanataiban a halknak korántsem mondható metal zenéimet is. Aludni semmiképp se lehet mellette...

Quote from: Zsiga on 2007-05-16, 16:15:42
Quote from: Gregory on 2007-05-16, 14:58:18
A másik problémám pedig, h mi lehet az oka annak, h a gépem nem hajlandó használni/kezelni a videókártyát, és csak a ráintegrálttal müxik? Az alaplap viszonylag új [február környékén lett beszerelve, de már újonnan se müxött], ASRock, több videókártyával is próbálkoztam, a hozzá hasonló, közel ugyanakkor beszerzett másik alaplapon pedig kifogástalanul müxik minden.
BIOS-ban be van állítva hogy használja a külső VGA-t? Gépkönyv mit ír róla? Nem lehet hogy csak akkor megy ha előtte letiltod az integráltat?
A BIOS-t még nem nagyon nézegettem, egyrészt időhiány miatt, ma este sztem megnézem őket.

Kuroi Tenshi

Alaplap - gari. Asrock. Olcsó húsnak rövid a lejárati ideje
(estenként negatív...). Ha eddig működött vele.
Ha eddig se, akkor lehet, hogy BIOSban alapértelmezettre az
alaplapi van beállítva.

Hangszóró: kh, törött vezeték és sérült árnyékolás. Saccra.
Mozgasd meg a vezetéket, recseg-e.

Cobra

Másik tápegységgel is meg kellene nézni (valami univerzális), lehet hogy az haldoklik. Persze a kábelezéssel is lehet gond, mitn ahogy KT írta.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Hol lehet Pesten (esetleg Budán) 4 SATA-porttal rendelkező PCI kártyát szerezni? És nagyjából mennyiért?
Alternatív megoldásként egy kétcsatornás változat is megteszi, PCI-E 1x csatolóval az alján.