Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Nézd meg a Pcland-et, vagy keress rá Depo-n.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Depon nincs, de itt van még pár fajta:
http://kiskerarak.hu/hardver/prices/cat?c=51.2&Vez%E9rl%F5k%E1rtya
Kouwell, STLab, SIL van jó árban

Kvikveg

Ilyen kiemelkedo betuket mint a csikokon tud valaki? Photoshop trukk vagy siman fontkeszlet?! hogy hivjak az ilyet angolul?
Egyszer mar kerdeztem, jott is egy megoldas.
Kep
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Kicsivel több önállóságot :o :)
Kiemelkedő betű, de nem teljesen ilyen: szöveg kijelölés majd jobbklikk -
betűtípus - domború - megadod neki a színt (meg háttérszínt). Pl olyat:
vörös háttér, fehér betű (a domború-hatás árnyéka fekete)

Lehet WordArttal is kísérletezni.

Tudom, ez megint nem a 100%-os megoldás, de gyors és egyszerű; az
eredeti pedig biztos vmi specko betűkészlet/WordArt v hasonló amúgy.

Fazék

van egy szép táblázatom egy szép papíron. kicsit fakó betűkkel
tökéletesen be lehet szkennelni, de a szövegfelismertetése egy rémálom, szóval nem akarnék vele szórakozni. szeretném a beszkennelt képet bináris képpé konvertálni. milyen kedves programmal tudom ezt megtenni, mert a jelenlegiekkel csak a drágalátos szürkeárnyalatúságot tudom előhozni, szimplán egy fekete-fehér képet nem sikerül az istennek se... előre is köszi a segítséget, mert magamtól kezdek már egy kicsit dühbe gurulni, hogy nem találok ilyen funkciót sehol se a gépemen lévő képszerkesztő programokban...

Draconire

Fazék: IrfanView -> save as -> portable bitmap

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-20, 23:13:19
Kicsivel több önállóságot :o :)
Kiemelkedő betű, de nem teljesen ilyen: szöveg kijelölés majd jobbklikk -
betűtípus - domború - megadod neki a színt (meg háttérszínt). Pl olyat:
vörös háttér, fehér betű (a domború-hatás árnyéka fekete)

Lehet WordArttal is kísérletezni.

Tudom, ez megint nem a 100%-os megoldás, de gyors és egyszerű; az
eredeti pedig biztos vmi specko betűkészlet/WordArt v hasonló amúgy.
Az egeszseges lustasag es a lehetoseg megadasa valami standard jo modszerre ugye...
Koszi.

Fazek: Photoshop Image/Adjust(?)/ Posterize - 2 szin. Nyilvan Grayscale-ban. Akkor ket szin lesz fekete es feher. Hogy utana mit csinalsz vele es hogyan mented...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#6247
Quote from: Gmer on 2007-05-20, 23:35:30
Fazék: IrfanView -> save as -> portable bitmap
ez nem nyert. egy szép fehér képet kapok alapbeállításokkal.
ezzel a képpel szenvedek... (1,3 MB)

Kvikveg: egy félmilliós program kellene egy ilyen (átlagfelhasználói szemmel) egyszerű(nek látott) feladat végrehajtásához? biztos egyéb programok is képesek rá, de én egyszerűen nem találom ezt az opciót bennük. irfanview meg nem szeret engem úgy néz ki...

szerk: meglett, tök egyértelmű helyen volt, csak én voltam a pancser... de ez se vált be... image/decrease color depth - 2 colors

pedig valamiért azt hittem, hogy ez frankón fog működni...

szerk2: inkább hagyjuk, kinyomtatom így egy kicsit sötétítve, hadd fogyjon csak a tinta... :)

Draconire

Quote from: Fazék on 2007-05-20, 23:40:40
ez nem nyert. egy szép fehér képet kapok alapbeállításokkal.
ezzel a képpel szenvedek... (1,3 MB)
shift+g ->itt elszórakozni a beállításokkal (contrast, gamma correction, etc) -> eredmény

Kvikveg

Ja, ez image/adjust levels....
Illetve contrast/brightness.
Biztos mas is jo ra, de en ezt hasznalom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#6250
Quote from: Gmer on 2007-05-20, 23:49:43
Quote from: Fazék on 2007-05-20, 23:40:40
ez nem nyert. egy szép fehér képet kapok alapbeállításokkal.
ezzel a képpel szenvedek... (1,3 MB)
shift+g ->itt elszórakozni a beállításokkal (contrast, gamma correction, etc) -> eredmény
azannya... és most nekem is összejött... pedig ebben a menüpontban is kétszer is próbálkoztam a csúszkák tologatásával, hogy így vagy úgy hátha jó lesz, de mindig (szinte) teljesen egyszínű képet kaptam... most meg elsőre sikerült nekem is a te végeredményed... tipikusan égetem magam :haha:

köszi a segítséget, legközelebb már talán menni fog magamtól is  :merci:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

A keleti nyelvek fájljainak telepítésével lenne egy kis gondom... és mielőtt mindenki idelinkelné a mindenhol megtalálható "megnyitod a vezérlőpultot és..." kezdetű mantrát: nem, nem az a baj, hogy nem tudom hogy kell, hanem az, hogy nem tudom megszerezni a file-okat. Amikor telepíteni akarom őket a komplex írásrendszerekkel együtt, akkor kéri az sp2-es windows disket, vagy mi. És hiába teszem be neki a gyári sp2-es windowsdvd-t, nem találja rajta. Valaki esetleg nem tud valami alternatív beszerzési módot ezekre? előre is thx!

Alucat

őőő nekem valamiért nem is kérte. szóval kérte, én meg folyamatosan OK-t nyomtam úgy hogy benne sem volt a lemez és sikerült.
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Alkyra

Quote from: Lythis on 2007-05-24, 15:34:56
A keleti nyelvek fájljainak telepítésével lenne egy kis gondom... és mielőtt mindenki idelinkelné a mindenhol megtalálható "megnyitod a vezérlőpultot és..." kezdetű mantrát: nem, nem az a baj, hogy nem tudom hogy kell, hanem az, hogy nem tudom megszerezni a file-okat. Amikor telepíteni akarom őket a komplex írásrendszerekkel együtt, akkor kéri az sp2-es windows disket, vagy mi. És hiába teszem be neki a gyári sp2-es windowsdvd-t, nem találja rajta. Valaki esetleg nem tud valami alternatív beszerzési módot ezekre? előre is thx!

hm. rossz cdt raksz bele. a telepítő sp2est legyen a cdromban, ami a gépen jelenleg működik.
Egyb. nekem is feltette a kérdést, hogy a gépen már van ilyen fájl s ha nem akarok akkor nem kell berakni a cdt.^^
bár én már a windwos telepítésénél igényeltem ezt a lehetőséget.
Egyb. miért kell ez?Vlm japán gamehez?


u.i: az avád isten.XD:hail:

Darkstar

Gyorskérdés: mivel néha használom az Xp-t is, és most kezd idegesítően viselkedni, az újratelepítése mellett döntöttem. A kérdés az lenne, hogy melyiket tegyem fel: a simát vagy a 64 biteset? Mindkettő megvan eredetiben.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

A zikszpé megmakacsolta a hálózati beállításait, hiába állítgattam
mindent vissza, és most bekapcsolásnál bejelentkezni akar és jelszót
kér, ctrl-alt-del-re meg meg nem a feladatkezelőt, hanem egy hülye
panelt hoz elő "Rendszerbiztonság" néven, Zárolás/Kijelentkezés/
Leállítás/stb opciókkal. Hogy lehet ezt kiölni végre belőle?  :morci:
Kösz

Manitu

DS: XP 64 bites drivereivel sokat szívtam anno. Meg egy-két égebbi program az istenért sem indult el rajta, amik kellettek volna. Szvsz amíg nem lesznek _nagyon_ elterjedtek a 64 bites programok, addig nem árt, ha egy 32 bites OS is van kéznél.

K_T: most hirtelen nem tudom, de ctrl+alt+esc biztosan a feladatkezelőt hozza elő.


Cobra

DS: 64 bites XP = Server2003, ezért elég sok játék nem megy alatta, meg ami nem megy rendesen Vista 64bit alatt, az szerintem XP64 alatt sem működik. XP-ből szerintem csak a sima 32bites SP2-t érdemes felrakni és mellé egy 64bites Vista-t (bár én ezzael megvárom a Vista SP1-et).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: Cobra on 2007-05-27, 20:44:41
XP-ből szerintem csak a sima 32bites SP2-t érdemes felrakni és mellé egy 64bites Vista-t
Most is így van, akkor maradok ennél. Köszi mindkettőtöknek!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Update: msconfiggal forced rendszervisszaállítás helyretette.
Nem túl elegáns, de működött. (Amúgy mekkora gyökérség, hogy csak
msconfiggal tudtam elérni, hogy visszaállítsa, a többi nem volt hajlandó

na most térhetek vissza az alapproblémához, hogy ez a gép is végre
lássa a routerre kötött meghajtót. Hálózati helyek teljesen üres:
"Munkacsoport gépeinek megjelenítése" -> "Nem érhető el; hozzáférési
jog van?" A másik gépet pedig meg tudom innen pingelni.
Ha beírom a címét: \\ASUSSTORAGE\smbshare
erre a válasz: nem találja.
Pedig tudom, hogy valaha innen is ment, csak most nem hajlandó.
Vki ötlet? Már egy rakás dolgot végigpróbáltam, és kifogytam.

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-05-27, 20:28:49
Gyorskérdés: mivel néha használom az Xp-t is, és most kezd idegesítően viselkedni, az újratelepítése mellett döntöttem. A kérdés az lenne, hogy melyiket tegyem fel: a simát vagy a 64 biteset? Mindkettő megvan eredetiben.
Ha szeretnéd elkerülni a driverek miatti hajtépést, iletve főleg 32-bites programokat használsz rajta akkor a simát. A 64 bites egyébként sokkal gyorsabb (már maga a rendszer, mert teljesen új kernel van alatta).
http://logout.hu/cerebellum/1598/windows_xp_x64_edition.html

Darkstar

Az a cikk jól elbizonytalanított...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga


Darkstar

Mind1, próba cseresznye alapján kipróbálom a 64bitet, ha nem jön be, akkor viszateszem a 32est. MSDNAA rulz. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-27, 21:02:42
na most térhetek vissza az alapproblémához, hogy ez a gép is végre
lássa a routerre kötött meghajtót. Hálózati helyek teljesen üres:
"Munkacsoport gépeinek megjelenítése" -> "Nem érhető el; hozzáférési
jog van?" A másik gépet pedig meg tudom innen pingelni.
Ha beírom a címét: \\ASUSSTORAGE\smbshare
erre a válasz: nem találja.
Pedig tudom, hogy valaha innen is ment, csak most nem hajlandó.
Vki ötlet? Már egy rakás dolgot végigpróbáltam, és kifogytam.

I'm talking outta my ass here, but...
amikor én szenvedtem a win alatti fájlmegosztással, akkor előkerült egy olyan porbléma, hogy a hálózaton lévő windows rendszereken futó "számítógép tallózó/computer browser" szolgáltatások betesznek egymásnak. Elvileg úgy kéne mennie a dolognak, hogy a gépek szépen eldöntik egymás között, hogy ki legyen a master, de gyakorlatban összeakadnak (mindegyik az akar lenni). A megoldás nálam az volt, hogy a testvérem laptopján kilőttem ezt a service-t, így már működik a megosztás mindkét gépről.
Failure is the default option

Darkstar

Na, ez gyorsan felment, viszont most IE7ből nekem melyik kell? Az Xp sp2-es, vagy ez?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Darkstar on 2007-05-27, 22:05:30
Na, ez gyorsan felment, viszont most IE7ből nekem melyik kell? Az Xp sp2-es, vagy ez?
"Supported Operating Systems: Windows Server 2003 Service Pack 2 x64 Edition; Windows Server 2003 x64 editions; Windows XP Professional x64 Edition" ::)

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Ebben a másodperben akartam beírni, hogy tárgytalan. :D Nem vettem észre ^^ Azért thx.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-05-27, 21:55:29
"számítógép tallózó/computer browser" szolgáltatás
Nem használt; egyszer már működött, láttam mindkét gépen egyszerre, de most
semmikép sem hajlandó ezen a gépen működni.


Edit:
és b****+. Kikapcsolom a tűzfalat, és egyből megjelenik  :grrr: :eek: :D
De azt nem értem, hogy a másikon ugyanez a tűzfal van, és mégis engedte  :3x3:
na mindegy, a lényeg, hogy egy hülye tűzfal miatt fél napot elszúrtam - és majdnem
az ikszpém is - a beállításokkal. ::) De legalább megvan :D