Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Ha így lenne, érteném.

De infrastructure módban megy, lent van a pincében a router, ahhoz csatlakozik mindkét gép.

És van, hogy a gépem nélkül is megy nála.
De ha hosszabb ideig nincs bekapcsolva a gépem, akkor már nem. Legalábbis asszem, nem győződtem még meg róla, hogy determinisztikus a jelenség.
Failure is the default option

Xzone

Szerintem a router a felelős a dologért, nézd át a LAN IP és a wireless beállításokat imo. Talán ráakadsz valami hibára.

Próféta

Lehet, hogy alapból neked osztja a DHCP az első szabad címet, és azt nem szereti valamiért az öcsi gépe? De ha te elhalászod előle, akkor már a másodikat kapja, és az jó, amíg kikapcsolás után le nem jár a lease?

Egyáltalán: jelerősséggel van gond, vagy csak a kapcsolódásnál?
Meg tudsz nézni valami részletes logot, hogy mi zajlik, amikor az öcsi kapcsolódik? /var/log/fogalmamsincsmi, vagy Windows Event Log? Ha más nem, sikeres és sikertelen küldeményeket számolnia kéne a csatlakozáskor, azt talán GUI-ra is kivezették...
Esetleg router oldali logot is nézz, ha van.

Cobra

Szerintem is IP kiosztási gubanc lesz. Lehet routerben be van kapcsolva a DHCP, de a laptopon fixre van állítva az IP. Így ha mindkét gép ki van kapcsolva és az övé lett előbb bekapcsolva, akkor ő kapná a .100-at, de neki a .101 van fixre benyomva.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio

egyszer már beírtam ezt ide: szóval az a gond hogy a windows vista képnézegetőjében elsárgult minden. van egy alap sárgás színe az egésznek. a többi programmal jó, a windows media centerrel is.
valaki azt tanácsolta a multkor hogy keressem meg a vistában az egyes programok színséme beállítását vagy mit mert valszeg csak az állítódott el. feltúrtam már az egész vistát meg a help-jét de még így se találom. szóval tudja valaki hol kell ezt átállítani?

Zsiga

Quote from: Baggio on 2008-05-24, 17:20:19
egyszer már beírtam ezt ide: szóval az a gond hogy a windows vista képnézegetőjében elsárgult minden. van egy alap sárgás színe az egésznek. a többi programmal jó, a windows media centerrel is.
valaki azt tanácsolta a multkor hogy keressem meg a vistában az egyes programok színséme beállítását vagy mit mert valszeg csak az állítódott el. feltúrtam már az egész vistát meg a help-jét de még így se találom. szóval tudja valaki hol kell ezt átállítani?
Képernyőbeállítás/Speciális/Színkezelés. Ami színbeállítás van a Vistában az mind ezen belül van.

Manitu

Egyébként nem használ. Nálam is ugyanazt csinálja, csak annyi különbséggel, hogy nem elsárgult, hanem defaultból egy sárgás alaptónust rak rá. Nem sűrűn használom azt a progit, úgyhogy nem tudom, hogy régebben jó volt-e, nálam friss install után is már eleve olyan. Szvsz ezt vagy featurenek szánták Microsofték, vagy valami bug került bele valamelyik frissítéssel.


Baggio

hmm nekem első installnál nem volt ilyen sárga layer de egyszer csak bekattant. én sokat használom ugyhogy elég zavaró. de ezek szerint nem lehet vele mit kezdeni. köszi az ionfót

Manitu

No, a múltkor nem néztem túlzottan utánna, mivel úgysem használom a progit, most meg épp nincs kéznél Vista, de asszem megtaláltam a megoldást. Jól sejtettem, valami updatenél került bele a gixer, méghozzá a monitor driverekbe. Némelyik monitor vistás drivere nem jól kezeli az ICC profilokat. Úgy tűnik egyébként, hogy egyéb programokat is érinthet a dolog, teljesen random módon, szóval ha haza megyek, akkor nekem sem árt kezdenem valamit a problémával ::)
workaround


Baggio

uhh ezer kösz néha már kurva idegesítő volt. de a link utasításait követve megoldódott.  :merci:

Fazék

22"-os monitorok közül melyiket érdemes most venni átlagos otthoni használatra? főleg filmnézésre lenne csak használva sztem.
Samsung 225BW még mindig nyerő? vagy van azóta jobb, hatékonyabb, bla-bla? :)
köszi előre is.
esetleg ha link-eltek pár jobb hardver-es oldalról külföldi tesztet, azokat már szívesen átfutom, de prohardver-en csak a múlt évi cikk van, ami már kicsit elavulhatott azóta

Alkyra

#8111
Akadt egy kis apróbb gondom...A nyomtatóm tud dvd-re nyomtatni. Ezt én szépen ki is használom.^^(rohadt drága a nyomtatható dvd lemez...főleg h verbatint veszek)

Mostanában viszont egyik se sikerül úgy ahogy akarom. Cover XP-t használok s mindig "félrecsúszik" a kép, a dvdt félrenyomtatja...Ez meglehetősen bosszantó. A poén az, hogy csak néha csinálja s nem tudom, hogy mi alapján dönt úgy, hogy most félre nyomja az egészet...Gondolom a kép méretekkel lehet valami...

Esetleg valaki ismer valami jó programot amivel rendesen tudnék nyomtatni dvdre? De egyéb információk is jól jönnének.(a dvd kép mérete, esetleg valami más fontos tudnivaló)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

Rounin

Quote from: Alkyra on 2008-05-25, 21:18:50
Mostanában viszont egyik se sikerül úgy ahogy akarom. Cover XP-t használok s mindig "félrecsúszik" a kép, a dvdt félrenyomtatja...Ez meglehetősen bosszantó. A poén az, hogy csak néha csinálja s nem tudom, hogy mi alapján dönt úgy, hogy most félre nyomja az egészet...

Ez biztosan szoftveres hiba...? Nekem inkább tűnik a nyomtató problémájának.

Amúgy most "mindig" vagy csak "néha"? :hehe:
Utóbbi esetében biztos vagyok benne, hogy a nyomtató sara, nem a szoftveré.
(bár hp8100-asnál kisebb nyomtatókkal nincs sok tapasztalatom :D)

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-05-25, 21:22:36
Quote from: Alkyra on 2008-05-25, 21:18:50
Mostanában viszont egyik se sikerül úgy ahogy akarom. Cover XP-t használok s mindig "félrecsúszik" a kép, a dvdt félrenyomtatja...Ez meglehetősen bosszantó. A poén az, hogy csak néha csinálja s nem tudom, hogy mi alapján dönt úgy, hogy most félre nyomja az egészet...

Ez biztosan szoftveres hiba...? Nekem inkább tűnik a nyomtató problémájának.

Amúgy most "mindig" vagy csak "néha"? :hehe:
Utóbbi esetében biztos vagyok benne, hogy a nyomtató sara, nem a szoftveré.
(bár hp8100-asnál kisebb nyomtatókkal nincs sok tapasztalatom :D)

szerintem kép függő, mert pl az egyik képet tök jól megcsinálja, a másikat már nem. s ugyanazaokat a beállításokat használom csak a képek méretei mások.. SZal  tuti, hogy szoftver...vagy a kép méret...

Rounin

Quote from: Alkyra on 2008-05-25, 21:29:18

szerintem kép függő, mert pl az egyik képet tök jól megcsinálja, a másikat már nem. s ugyanazaokat a beállításokat használom csak a képek méretei mások.. SZal  tuti, hogy szoftver...vagy a kép méret...


Aha, tehát adott képet mindig elront? Akkor nem szóltam.

Manitu

Én pedig akkor is a nyomtató tálcájára gyanakodnék először. Nem lehet, hogy valami kilazult, és elcsúszik a lemez a tervezett helyéhez képest? (nem ismerem a mechanikáját, elképzelhető, hogy ilyen nem fordulhat elő, de a "félrecsúszik" papír alapú nyomtatásnál is ilyen problémákra vezethető általában vissza.)


Alkyra

Quote from: Manitu on 2008-05-25, 21:37:29
Én pedig akkor is a nyomtató tálcájára gyanakodnék először. Nem lehet, hogy valami kilazult, és elcsúszik a lemez a tervezett helyéhez képest? (nem ismerem a mechanikáját, elképzelhető, hogy ilyen nem fordulhat elő, de a "félrecsúszik" papír alapú nyomtatásnál is ilyen problémákra vezethető általában vissza.)


hmm...feláldoztam most 2 dvd-t...beállítottam őket egy olyan méretre ami biztosan jó volt egy előző nyomtatásnál...s minden oké....(1000*1000 res méret)..ezekszerint a képek amik fennvannak cdcover-en nem mindig jól vannak beállítva...Mind1. Mostmár ezt is tudom. Mé nem találtak ki valami szabványt ezeknek a programoknak s akkor mindenki azt követné? Neeeem. Az túl egyszerű lenne...

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-05-25, 21:17:45
esetleg ha link-eltek pár jobb hardver-es oldalról külföldi tesztet, azokat már szívesen átfutom, de prohardver-en csak a múlt évi cikk van, ami már kicsit elavulhatott azóta
http://www.xbitlabs.com/articles/other/

225bw-nél van olcsóbb vagy jobb.
A monitorvásárlást a sűrű vizsgaidőszakra és sok munkára tekintettel
vizsgák utánra halasztottam, így a legújabb modellekkel nem vagyok
annyira képben, de a 223bw egy hasonló tulajdonságú, olcsóbb és
népszerű alternatíva, vagy pedig a 2232bw, ami gyorsabb panelű
(mielőtt valaki belekötne ebbe, a 2ms-osnak és az 5ms-osnak
hírdetett panelek teljes színskálán mért váltás-idő átlaga >10ms...).
Új modell a lassabb 2243bw, a gyorsabb 2253bw és a ledes háttér-
világítású, és ezért még drága T220, ezekről nem tudok sokat és
tesztek is alig vannak; viszont mivel újak, ezért még drágábbak is.
Én a 2232bw-t ajánlanám, az már most is jó árban van.

Cobra

Nem túl drága árkategóriéban nem volt túl nagy változás az elmúlt 1 évben, ahogy néztem. Az újabb típusok inkább a 80+ e Ft-os kategóriában vannak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Pedig ha jól emlékszem az elmúlt 1 évben jött a 223 és a
2232bw is, a 225-öt és 226-ot leváltva, és ezek már
olcsóbbak is náluk ;) Sztem pont fordítva, itt van nagyobb
mozgás, ahogy egyre több TN modell érkezik a piacra.

Cobra

De ezek szinte semmivel nem tudnak többet, mint az elődmodellek, vagy tévedek?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Baggio

nekem 223BW van és nagyon elégedett vagyok vele. és hatalmas :D
már megvan egy ideje és még mindíg rácsodálkozok néha hogy mekkora. a kép és a színek nagyon szépek. csak ajánlani tudomén karácsony tájékán asszem 64ezerért vettem anno.

Draconire

Gépvételhez tanácsokat kérek, avagy "It's that time again!".

Szóval: ~170k pénzből kéne nekem:
-videókártya
-alaplap
-processzor
-RAM
-táp
-és bónuszként egy winchester, minél nagyobb de ha necces az összeg hozzá akkor valami kisebb is megteszi, legfeljebb később bővítek

Kb. van elképzelésem, de lehet hülyét csinálok magamból ha leírom, szóval nem fogom.^^

Zsiga

Lapot procit majd mondja K_T, én egy középkategóriás Abit vagy Gigabyte lapot vennék, intel chipsettel, meg egy szintén középkategóriás, jó tuningpotenciállal rendelkező C2D procit. (Esetleg ha sokat tömörítesz filmeket akkor egy négymagost, de általános használatra illetve játékra még évekig nem lesz rá szükség.)
Videokártyát a leggyorsabbat amire marad majd pénzed a végén. :) (Valami G92-es nVidia-t.)
Ramból 2*2GB-t, nagyjából tökmindegy milyet, illetve ha nagyon tuningolni akarsz akkor valami gyorsat. Ask K_T for details.
Tápból Corsair vagy Seasonic, 4-500W-os kategóriából amelyik szimpatikus. Halkak, erősek, megbízhatóak, 20k alatt.
Vinyóból mindenképp valamelyik új szériás 333GB/platter-es verziót javasolnám, pl. a Samsung és a WD legfrisebb darabjai ilyenek, illetve ami 640GB-s az szintén tuti ilyen.

Cobra

Monitor nélkül azért elég jó gép kijön ennyi pénzből, még Intelből is. Szerintem processzornak (ha Intel), akkor egy E8400, alaplap meg P35 chipset Gigabyte vagy Asus-tól. Abitot meg MSI-t inkább nem javaslom.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2008-05-26, 18:35:02
Gépvételhez tanácsokat kérek
Ha már emlegetve lettem, akkor íme:

P35-ös DDR2-es lap, Gigabyte vagy Asus. <20k
Intel E7200 - 45nm Penryn mag, 3MB cache, 2.53G/1066, és csak 26k
Proci-hűtő: gyári is jó, de 4-5k-ért már egy jobbat kapni (AC Freezer7pro vagy
CM HyperTX(2?))
Ramból 800 is elég, még ha húzod is; az optimális 1:1-nél az már cpu 50% oc.
Vistahoz 2×2GB (vagy 4×1), Xp-hez elég 2×1GB. <20 ill. <10k.
Vidkari: 8800GT, már ~35k-ból kijön. A mostani többi mostani nv kártya is mind
ugyanezen a G92-es gpu-n alapul, tehát alig gyorsabbak. Majd júliusban jön a
GT280 és lemossa a mostaniakat a pályáról, de ez még sokáig erős kártya lesz,
főleg ilyen áron.
Vidkari-hűtő: a gyári hűtő irdatlan, kb olyan, mint ami a 79GS-emen volt:
hangos és nem hatékony. Ajánlott csere: AC S1 + egy vékony 80-as venti;
vagy CM Graphics Chilla. Pontos árakat most nem tudok mondani, mert deponál
olcsóbban is lehet szerezni; kb 6k AC+venti
Táp: Corsair és Seasonic mellett lenne még néhány, csak sajnos idehaza nem
kaphatóak... Corsair VX450 vagy 550: halk, magas hatásfok, 15 ill. 17k
Ház: rád van bízva, legyen 10k. CM Elite 33x-széria olcsó és jókat hallani róla.
HDD: ha nagy tárhely kell, akkor inkább most vennék egy gyors egytányéros
320-ast rendszervinyónak és játékoknak (Zsiga majd megmondja, hogy WD-nél
melyik kódú 3200AAKS az), és nagy háttértárnak megvárnám, mire a GP 1TB is
normál áron lesz kapható. 15k (+~35k)

Eddig: 154k mindenből a nagyobbal számítva.
Csak 2GB ram, procihűtő nélkül: 139k

Draconire

#8126
Ok, köszönöm a válaszokat!

Akkor ezek alapján pár kérdés:
-Videókártyának elfogadható-e egy MSI NX8800GT-T2D1GE-OC?

-Egy Intel C2D E8400 ki fog jönni elvileg, szóval hozzá való alaplapot keresek, és mivel alaplapok között teljesen el vagyok veszve a kismillió verziószám miatt, ezért inkább mondjatok ti valamit, aminek ha lehet, van két fast ethernet csatlakozója és nem drágább 20k-nál.

Okítsatok nyugodtan, nem azért gyűjtögettem ennyit, hogy hülyeségre költsem.^^

szerk: ja és házzal nem kell számolni, az van egy szép, nagy, jól szellőző.

Kuroi Tenshi

MSI -OC kb jelentős feláron ugyanaz, mint a többi.
Ha elszórni akarod a pénzed, akkor vedd azt :hehe:
Amúgy az a darab refnyákos quimonda (gaymonda)
memóval, ami szar, alig húzható, néha a gyári specet
sem éri el. A nem-ref nyákosok jobb Samu ramot
használnak. Ld ph!-teszt.
Választék depo szerint:
Galaxy 32.7k - Samu ram, de vannak hibás gpu-k is
közte, hűtő hangos. Ld ph teszt.
Inno 35,3k - ha jól tudom ref
Evga 36,6k - teljesen ref
GB 36,7k - nemref, samu ram, ld ph teszt
Viszont jobban belenézve, a jobb helyekről már
gyorsan fogy, egyre kevesebb helyen kaphatóak.

E8400 38k, de mivel 333fsb-s, ezért sokkal kevésbé
húzható, mint a 266fsb-s E7200, ami 26k. Másrészt
40k-ért már négymagost is kapni.

Penrynekkel minden x3x-szériás intel lap megy, meg
még néhány 965-ös és nvidia. Gigabytenál nagyon
neház megállapítani, hogy melyik milyen: pl P35-DS3
P35-ös ;) Asusnál P5k(-...), és még az abitnak van
egy-két jó lapjuk, IP35(-...) néven.

2db fast eth? Fast eth = 100Mbps. Gb eth-re gondolsz?
Az viszont nagyon ritka, leginkább csak szerver-lapokon
ill. néhány most jövő P45-ös lapon lesz. Olcsóbb PCI-s
Gb eth kártyát venni, 1-portos ~2-2,5k, használt ~1-2k

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-27, 20:05:41
2db fast eth? Fast eth = 100Mbps. Gb eth-re gondolsz?
Az viszont nagyon ritka, leginkább csak szerver-lapokon
ill. néhány most jövő P45-ös lapon lesz. Olcsóbb PCI-s
Gb eth kártyát venni, 1-portos ~2-2,5k, használt ~1-2k
Emlékeim szerint a Gigabyte-nak volt régen az a jó szokása hogy sok lapjukra dual lan-t raktak, azóta leszoktak róla?

Kuroi Tenshi

Az vagy nagyon régen volt, vagy csak néhány lap alapján
tévesen általánosítasz. A felsőbb-kategóriás lapjaikra
tényleg tettek dupla Gb eth-et, de az nem a <20k árszint.