Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2008-05-01, 02:49:34
Laptopban lehet cserélni hangkáryát garanciavesztés nélkül?

edit: rájöttem mi a gondja: a zaj amit hallok az ahogy a wincseszter pörög...Hogy a túróba tud az rámaszni az audió kimeneti jelére???

edit2: a Fényre már...az mp3 lejátszómhoz szoktam, ami fényévekkel jobb hangminőséget produkál mint ez a szar SigmaTel. nem is lehet állítani se EQt se hanghordozást, se semmit! -.-
Elvileg ezek a hd szarok integráltak, de ha lehet  rakni bele vlm jobb hangkártyát akkor befizetek egyre...
Nem, egy chip ráforrasztva az alaplapra...

ööö durva. Gondolom mechanikusan adja át a rezgést?

Miért ne lehetne eq-t állítani? Tölts le hozzá programot.

Válogass:
http://www.depo.hu/szamitogepek_es_alkatreszei/hangkartyak_es_hangszerkesztok/hangkartyak
Picimacisat/expresscardosat csak azért nem ajánlom, mert
a.) kellhet másra a slot
b.) szűkebb a kompatiblitása
c.) az usb-sben is ugyanaz van.

Quote from: Fazék on 2008-05-01, 11:39:46
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-01, 02:40:16Ja és hajrá a cipelgetéséhez - 3.5kg csak a noti? Nekem már a
2.5kg-os noti + töltő + doksik + jegyzetek + stb cuccot is
megérzi a nap végére a gerincem... (hülye aszimmetrikus
teher-elosztás)
+1
következő notebook-om garantáltan 2 kiló vagy alatta lesz, kell a francnak über videókártya bele...
:tezsvir:
Erős vidkaris gépnek olcsóbb és erősebb az asztali, munkába
pedig úgyse kell erős gép, és akku-zabáló vidkari sem hiányzik
bele. Már alig várom, hogy jöjjenek az Atom-platformos gépek
és valaki (Clevo?) kihozzon belőlük egy tabletet... vagy
legalább lenyomja a hagyományos tablet subnotik árát.

Moha

Hali!

A jelenlegi billentyűzetem lassan cserére szorul (az egész gép is, mert 5 éve nyúzom már, de mindegy), de manapság a normális billentyűzet ritka, mint a fehér Zorro.
Szóval tud valaki ajánlani nekem olyan billentyűzetet, ami megfelel az alábbiaknak (és kapható valahol):

- Multimédiás gombok (play/pause, next, prev, hangerő és mute mindenképpen kell)
- "office" és/vagy programozható gombok (számológép pl. gomhoz már nagyon hozzászoktam)
- Nyílbillentyűk felett normális 3x2 sorban legyenek a gombok, a "power/sleep/wake up" és a "bazinagy delete gomb" a halálom, aki ezeket kitalálta annak:  :uzi: (Sajnos ezzel az összes Logitech billencs kilőve, pedig azok volnának a legjobb minőségűek)
- Lehetőleg legyen fekete vagy fekete-ezüst
- Ára max 8000 HUF, ha vezeték nélküli akkor még mondjuk plusz 2000

Aki tud valamit ajánlani, szívesen venném. Láttam anno a Media Markt-ban egy Trust KB-2200 jelzésű billencset, az maga lett volna a tökély, csak akkor épp nem tudtam megvenni, azóta meg sajna nem láttam sehol. Ha esetleg valaki (pl. pesten) lát ilyen típust, szóljon, kifizetem postával együtt, csak vegye meg! :)

Member

Átlag mennyit bír egy billentyűzet? Mert az egyém vmi Rock (gondolom noname) és már 8 éves. :D

Manitu

Van nekem több mint 10 éves billentyűzetem is, ami még elvileg működik. (gyakorlatilag már nincs olyan port a gépeken, amire rá tudnám dugni :D). Amit most püfölök, az is egy 7-8 éves darab. Nem nagyon romlanak el ezek, ha nem állítasz beléjük egy csavarhúzót :)

Moha: Én mégis valami Logitechet ajánlanék, nem olyan vészes az a bazinagy delete gomb, és különben is, ki a fene használja az insertet? :D


Member

Quote from: Manitu on 2008-05-02, 15:34:31
Moha: Én mégis valami Logitechet ajánlanék, nem olyan vészes az a bazinagy delete gomb, és különben is, ki a fene használja az insertet? :D
Most hogy belegondolok, nem használok ezen a dögön egy rakás gombot, abból a 6-osból konkrétan 5-öt. :eek:

Az insert-et talán ki is tépem, mert csak idegesít, ha este félrenyomok, biztonságos út a kibelezésére?

Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2008-05-02, 15:34:31
Moha: Én mégis valami Logitechet ajánlanék

Van itthon egy mx518 és 1-1 labtec ( = logitech value) egér és billentyűzet
(ami bár labtec kínálatában kezdte, már logitech logóval kapni), és az mx518-at
leszámítva nem vagyok annyira elragadtatva tőlük, de még az mx-szel sem
vagyok teljesen megelégedve...
sztem már a logitech sem hozza azt a minőséget, mint egykor, már csak a név/
brand és az árszínvonal maradt meg. Pár napja apám tizenéves P2-es notiját
szereltem. Olyan jó billentyűzeten már évek óta nem gépeltem, pedig volt már
kezemben pár billentyűzet és gép...

Alkyra

#8046
Srácok van vlm köze a DVD íróm driverének a Daemon tools-hoz? Több ötletem már nincs.
Melty bloodot akartam felrakni, de az eng patch mindig azt  mondja, hogy nem találja a japán cdt...A poén az, hogy a másik számítógépemen semmi gond nincs vele. Bemountolom s fel is rakja gond nélkül.
Ugyanaz a DT s SPTD je  van mindekettőnek...(4.10 s 1.50)

oh mind2 ön japán kódlap van.(kipróbáltam magyar kódlap alatt is ugyanezt hozta elő..)
Egyb. betölti rendesen a mount ot, sőt el is indítja az installt neki...de csak nem akarja felrakni...

Cobra

Daemon Tools a cd írókat szokta megzavarni néha, de fordítva is elképzelhető.
Moha, Fujitsu Siemens-t nézd meg, illetve Geniust. Minőségre inkább Microsoftot mondanék, de ha jól tudom nekik az összesen álló 2 soros a nyilak feletti gombsor.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

#8048
Hogy kell kilőni a vista alatt TELJESEN ezt a buzi DEP-et? bcdedit /set nx AlwaysOff-ot kiröhögi. Azt állítja, hogy végrehajtotta, elindítom KotOR-t, erre kilövi. Manuálisan hozzá akartam adni advanced settingsben az "erre ne applájold" részlegbe, de kijelentette, hogy "szori, de ezt csak DEP-pel együtt tudod futtatni." (This program must be run with DEP enabled. You cannot turn off DEP for this program.)

Edit: nem szóltam, illegálban restartolt és nem érvényesítette a változtatásokat.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Moha

Quote from: Manitu on 2008-05-02, 15:34:31Moha: Én mégis valami Logitechet ajánlanék, nem olyan vészes az a bazinagy delete gomb, és különben is, ki a fene használja az insertet? :D
Én pl. :) Mivel odabent a melóhelyen a vékony klienseken nem megy a CTRl+C kombináció, így már teljesen rászoktam helyette a CTRL+Insert-re, bár ez még a kisebbik baj, mert az insert azokon is megvan, csak fentebb.
Persze, tudom én, miért kell a nagy DELETE gomb, de akkor legyen akkora a CTRL és az ALT is... :hopp: Na, amúgy viccen kívül, ilyen billencseken a home és end egymás mellett van, én viszont nem tudnám megszokni a vizszintes orientációt...

Lehet, hogy sokan nem használják ezeket a gombokat (windows klikk-klikk dolgokhoz tényleg nem kell), de programozásnál, webszerkesztésnél egész más...

Amúgy ilyen téren nagyon konzervatív vagyok. Régi, bevált dolgokon nem szívesen változtatok. A mostani billencsemen pl. az app (váltás a futó progik között) és close (aktív ablak bezárása) gombokat is úgy megszoktam, hogy még az irodában is próbálom nyomkodni néha :D tehát nem szívesen mondok le róla...

Na mindegy, lehet, hogy kénytelen leszek megszokni az új trendet...

Manitu

Quote from: Moha on 2008-05-03, 21:36:22Na, amúgy viccen kívül, ilyen billencseken a home és end egymás mellett van, én viszont nem tudnám megszokni a vizszintes orientációt...
Nem feltétlenül. Az enyémen például függőlegesen nyújtották meg a delete gombot, a home, end, page up, page down kombó a helyén maradt. És egyáltalán nem hiányzik az insert (bár továbbra is megvan, a print screen-en egy módosító billentyűvel elérhető), pedig bőszen programozok én is.


teraflare

Huhh az előbb az egész notebookom fogta magát és az egész képernyőt zöld fehér csíkosra varázsolta (nem fradis a screensave-erem) meg elhalgatott minden. Reset után most működik. Valakivel már fordult ilyen elő? Kell félnem hogy ez az első kis infarktusa volt és kezd haldokolni?

Moha

Quote from: Manitu on 2008-05-03, 23:38:57
Quote from: Moha on 2008-05-03, 21:36:22Na, amúgy viccen kívül, ilyen billencseken a home és end egymás mellett van, én viszont nem tudnám megszokni a vizszintes orientációt...
Nem feltétlenül. Az enyémen például függőlegesen nyújtották meg a delete gombot, a home, end, page up, page down kombó a helyén maradt. És egyáltalán nem hiányzik az insert (bár továbbra is megvan, a print screen-en egy módosító billentyűvel elérhető), pedig bőszen programozok én is.
Tényleg! Nincs valami statisztikázó program, amivel meg lehet nézni, hogy melyik billencset hányszor nyomta meg az ember? :D

Cobra

Quote from: teraflare on 2008-05-04, 19:31:05
Huhh az előbb az egész notebookom fogta magát és az egész képernyőt zöld fehér csíkosra varázsolta (nem fradis a screensave-erem) meg elhalgatott minden. Reset után most működik. Valakivel már fordult ilyen elő? Kell félnem hogy ez az első kis infarktusa volt és kezd haldokolni?
Lehet a hűtéssel lesz gond. Ha nincs sűrített levegőd, akkor fogj egy porszívót és rakd a szellőzőnyílásokhoz. (persze ne maximumon, mert kiszívhat a poron kívül mást is :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2008-05-04, 21:47:46
Ha nincs sűrített levegőd, akkor fogj egy porszívót és rakd a szellőzőnyílásokhoz.
EZT NE!
Ezt a ventilátorok (pontosabban a csapágyak) nagyon nem szeretik.
Legalább előtte dugj be valami drótot, hogy ne pörögjön a szíváskor a
venti, úgy még oké, de akkor is inkább sűrített levegő vagy tüdő.

teraflare

 :merci:
A porszívózást azt inkább tényleg kihagyom, de a tüdős tisztítás megtörtént. Sűrített levegőből max szódáspatron van itthon  :haha:

Kuroi Tenshi

Kicsit részletesebb páciens- és tünet-leírással (hány éves, igp vagy
diszkrét, hangosodott-e mostanában a ventilátor, esetleg halkult-e/
nem jár, proci-hőmérsékletek, stb) pontosabb diagnózist tudunk adni,
de azt már most meg tudjuk állapítani, hogy nem lupusban szenved.

Zsiga

Kéne nekem egy 3,5" SATA vinyóhoz való USB-s külső ház. FireWire meg eSATA nem kell, torrent meg egyéb okosságok sem, csak azért kellene hogy ki tudjak vinni pár filmet/zenét majd Amerikába a nyáron. Sebességre jó lenne ha 30MB/s-ot tudna, és legalább egy 500-as de inkább egy 750-es vinyót kezeljen gond nélkül.
Merre lehet ilyesmit kapni Pesten max. 10k körüli áron?

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2008-05-05, 01:17:10
Kéne nekem egy 3,5" SATA vinyóhoz való USB-s külső ház. FireWire meg eSATA nem kell, torrent meg egyéb okosságok sem, csak azért kellene hogy ki tudjak vinni pár filmet/zenét majd Amerikába a nyáron. Sebességre jó lenne ha 30MB/s-ot tudna, és legalább egy 500-as de inkább egy 750-es vinyót kezeljen gond nélkül.
Merre lehet ilyesmit kapni Pesten max. 10k körüli áron?
Ha talalsz nekem is szoljal...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2008-05-05, 01:17:10
USB-s külső ház. FireWire meg eSATA nem kell

Sebességre jó lenne ha 30MB/s-ot tudna
Sajnos az usb-sek továbbra sem sebesség-bajnokok, a
30MB/s-t peak sebességként tudják, az e-satával tudják
csak felülmúlni. Depos kínálat nem túl bíztató, mert nincs
legtöbbjükben rendes vagy egyáltalán akármilyen hűtés,
és az tapasztalatból kevés/öngyilkosság. Nálam egy
erősen átalakított külső ház, teteje-alja perforált lemezre
cserélve, tetején egy 70×10-es venti párszázas rpm-mel,
és még így kézre meleg a teljes fémház pár órás használat
után is már (pedig csak egy kéttányéros WD 250-es van
benne...)
Ha WD GP megy bele, akkor a gyengébb hűtéssel is talán
kibírja, de más nem igazán.

A lényeg: usb-sek lassúak, ált. <30; vannak olcsó
e-satások is; viszont a hűtés bajos lesz ebben az ár-
kategóriában.

Alkyra

#8060
Quote from: Zsiga on 2008-05-05, 01:17:10
Kéne nekem egy 3,5" SATA vinyóhoz való USB-s külső ház. FireWire meg eSATA nem kell, torrent meg egyéb okosságok sem, csak azért kellene hogy ki tudjak vinni pár filmet/zenét majd Amerikába a nyáron. Sebességre jó lenne ha 30MB/s-ot tudna, és legalább egy 500-as de inkább egy 750-es vinyót kezeljen gond nélkül.
Merre lehet ilyesmit kapni Pesten max. 10k körüli áron?
off
mész ki amerikába? de jó Neked.:)
on

amit Kvikveg kollega írt. én is pályázok már régóta egy ilyenre.:)


edit: oké, vettem egy külső hangkártyát ami usb -s. Nahmost a wincsi zaja megszűnt. Helyette van a Wifi zaja....Ahányzor a Wifin megy vlmen adat lehet hallani egy szerény recsegést a füllhallgatóban.
Kérdés miért? Ki tudom kapcsolni? Nagyon zavaró, hogy őszinte legyek.-.-
Biztos, hogy a Wifi mivel ha kikapcsolom rögtön megszűnik az egész zajos dolog...
Kis segítséget kérnék akkor ebben: Mi okozhatja azt, hogy behallom az integrált Wifi hangját s tudom e szabályozni? A biosban s a windowsban beállítások tömkelege van. Tuti, hogy tudom valamivel módosítani, hogy ne legyen ez a zaj...

Cobra

Jobb ötletem nincs, minthogy végigpróbálsz több csatornát a wi-fi-n. Mondjuk elég furcsa, hogy áthallatszik, én csak wireless fejhallgatónál tudnám ezt elképzelni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

A) Hiper-érzékeny a hallásod
B) Ott valami nagyon nem stimmel...

Wifi-forgalom fülhallgatóra? Erre már épkézláb ötletem sincs o.0

Alkyra

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-05-06, 22:55:38
A) Hiper-érzékeny a hallásod
B) Ott valami nagyon nem stimmel...

Wifi-forgalom fülhallgatóra? Erre már épkézláb ötletem sincs o.0

A. A sennheiseremmel kíválóan lehet hallani. A sonym alatt már annyira nem, de ott is lehet azért.
B. Az lehet...Remélem nem valami alaplapi hiba, mert akkor lehet vinni szervízbe s az megin elvenne  jó pár hetet s Nekem msot szükségem lenne erre a laposra.

Cloud

 Lenne egy kis problémám...Néhanapján szoktam egy windows update-t nyomni. A minap is így tettem és jelezte hogy SP3 update készen áll. Le is jött rendesen, el is kezdőtött telepítés. Aztán kis idő múlva kiírja hogy "Hozzáférés megtagadva". Így telepítés nem folytatódik, és amivel addig végzett azt leszedi a gépről és kér egy reset-et.
Ezt miért csinálja?
(op. rendszer: Windows Xp Daytona Edition SP2)
Eddig minden más frissítés normálisan telepítődött, ezért nem értem miért csinálja ezt a gép.

Zsiga

Quote from: Cloud on 2008-05-07, 18:22:57
Lenne egy kis problémám...Néhanapján szoktam egy windows update-t nyomni. A minap is így tettem és jelezte hogy SP3 update készen áll. Le is jött rendesen, el is kezdőtött telepítés. Aztán kis idő múlva kiírja hogy "Hozzáférés megtagadva". Így telepítés nem folytatódik, és amivel addig végzett azt leszedi a gépről és kér egy reset-et.
Ezt miért csinálja?
(op. rendszer: Windows Xp Daytona Edition SP2)
Eddig minden más frissítés normálisan telepítődött, ezért nem értem miért csinálja ezt a gép.

Tehát másolt Winre nem megy fel az SP? Mi ebben a meglepő? ::)

Cobra

Moddolt, másolt XP-re ráadásul. Szerintem teljesen normális.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-05-07, 22:53:03Tehát másolt Winre nem megy fel az SP? Mi ebben a meglepő? ::)
speciel nekem hibátlan eredeti (nem moddolt) xp-m van, és windows update-en keresztül nem hajlandó föltelepülni, pedig 2x is kiadtam neki a feladatot :)

Cloud

#8068
Akkor eddig miért ment fel minden frissítés normálisan?
Moddingolt másolt xp-m van, de eredeti serial-om van hozzá(igen eredeti xp-s matrica)

Akkor lehet hogy a microsoft-al van a gond?

Kuroi Tenshi

Itt campusos (volume licence) xp, mondtam neki, hogy töltse le,
de azóta sem csinált semmit nálam se.