Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

#8250
Ha az a driver nem megy fel, akkor ott valami nagyon nincs rendben.
Most nézem az alaplap kézikönyvét, a 3. oldalon van, hogy hol keresd a revision jelölést. (beszerelve nézve bal alsó sarok)
Azt egyébként jól sejtem, hogy van emellett még egy merevlemez? Az milyen?
Biost meg az @Bios-szal frissítsd, akkor letölti magának a megfelelőt. Elrontani meg csak úgy lehet, hogyha menet közben elmegy az áram.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Draconire on 2008-06-15, 13:18:08
Biost nem frissítek, akkor azt majd szervizben megcsinálják. Az kell még hogy elcsesszem teljesen.

mégegyszer nem szedem le az oldalát, beleuntam.

Pedig még egy fool-proof, félautomata bios-frissítő program is
van a gyári cd-n asszem @bios névvel

Ó, ez tényleg nagyon megerőltető, nehogy belehalj...

Másik sata-portra átdugást próbáltad már, volt eredménye?


Natessék, kell nekem ennem közben, meg lettem előzve :)

Fazék

#8252
Quote from: Cobra on 2008-06-15, 13:49:25Most nézem az alaplap kézikönyvét, a 3. oldalon van, hogy hol keresd a revision jelölést. (beszerelve nézve bal alsó sarok)
mint már írtam, a legrohadtegyszerűbb kiderítése hogy rev1 vagy rev2 a lap, az hogy hány usb port van rajta... rev1-en csak 4 db van hátul, rev2-n 6 db.
ld. a lap honlapján. sztem ezt igazán nem olyan bonyolult kideríteni. ;)

Próféta

Az illető merevlemez amúgy más gépben hibátlanul működik? Esetleg ugyanazon a gépen, más operációs rendszerrel (Vista, Linux)?

Draconire

Cobra: felment az a driver, csak mint írtam semmi eredménye nem volt, ugyanúgy nem látja az xp.
És megnéztem hogy hol kéne leolvasni a verziót, de ott semmi sem volt az alaplapon Egyébként 6 USB port van rajta és kék-lila kondenzátorai vannak, szóval az eddigiek alapján ez valami hibrid.
Van másik benne, egy WD800BB.

K_T: Igen, megerőltető, péntek éjszaka 3 órát szenvedtem vele, de mivel gondoltam majd másnap visszük vissza szervizbe így nem kérdeztem itt rá. Persze a szerviz zárva volt szombaton, szóval aznap is szenvedtem vele egy-két órát, ahogy ma is. Ha legalább VALAMI eredménye lenne akkor nem írtam volna azt amit, de NINCS. És most csakazértis frissítettem a BIOS-t, de ugyanúgy nem látja.
Ja és:
Quote from: Draconire on 2008-06-15, 12:45:29
Egyébként próbáltam mindegyik csatlakozót, egyikkel se látja az xp.


Quote from: Próféta on 2008-06-15, 14:29:05
Az illető merevlemez amúgy más gépben hibátlanul működik? Esetleg ugyanazon a gépen, más operációs rendszerrel (Vista, Linux)?
Nem tudom se más gépen, se más OS-en megnézni.

Próféta

#8255
Quote from: Draconire on 2008-06-15, 15:34:12
Quote from: Próféta on 2008-06-15, 14:29:05
Az illető merevlemez amúgy más gépben hibátlanul működik? Esetleg ugyanazon a gépen, más operációs rendszerrel (Vista, Linux)?
Nem tudom se más gépen, se más OS-en megnézni.
Akkor legalább egy kábelcserét ki tudsz próbálni?
EDIT: mondjuk ha BIOS látja, akkor csodát nem érdemes várni tőle.

Makos

Az szerintetek miért van hogy elkezd kattogni a 320 gigás winyóm amikor formáznám belőle az uccsó 60 gigás részt? (Természetesen nem tudom leformázni mer befagy tőle a gép) Már elvittem szervizbe is és aszongyák a winyónak semmi baja.
Bekapcsolásnál pedig kiírja valami oasmit h Status BAD, Backup and replace. (Amúgy működik csak idegesítő mindig restartot nyomni mer anélkül kiírja h nincs boot lemez :D) Ja és ezt a másik winyómnál is kiírja. Mind2 samsung.
Már többfélekképpen is átdugtam a kábeleket de sehogyse jó.
Esetleg a tápommal lehet valami baj? ^^"

Selmo

Ha a szervízben azt mondták jó, akkor én alaplapra tippelnék.

A tökéletesség unalmas.

Makos

Quote from: Selmo on 2008-06-15, 16:00:33
Ha a szervízben azt mondták jó, akkor én alaplapra tippelnék.

Nekem is ez volt a tippem de szervízbe aszonták h inkább a táp.

Mellesleg tényleg nem ártana már egy új alaplap :D

chilip

kérdés: ha töredezésmentesítek, és teszem azt az eggyik könyvtár neve elé rakok 4 db "a" betűt (tehát elvileg legelöl lesz a sorrendben), akkor a vinyó azon partíciójának a legelejére fogja átrakni? És ha nem, hogy tehetem oda? mert van egy telepítős könyvtáram egy 300 gigás partíción, de a sima XP SP1?-2 nélkül nem lát a vinyón mást, csak az első ~137 gigát. És mivel  az SP3 a telepítő könyvtárban van benne, egy esetleges reinstallnál kellemetlen problémák lépnének fel :D kiírni meg nem akarom :ejnye: így elég kényelmes, hogy ha reinstall van csak a C:-t kell, meg nem kell cserélgetni a CD/DVD-ket állandóan.

Zsiga

Quote from: chilip on 2008-06-16, 19:37:16
kérdés: ha töredezésmentesítek, és teszem azt az eggyik könyvtár neve elé rakok 4 db "a" betűt (tehát elvileg legelöl lesz a sorrendben), akkor a vinyó azon partíciójának a legelejére fogja átrakni? És ha nem, hogy tehetem oda? mert van egy telepítős könyvtáram egy 300 gigás partíción, de a sima XP SP1?-2 nélkül nem lát a vinyón mást, csak az első ~137 gigát. És mivel  az SP3 a telepítő könyvtárban van benne, egy esetleges reinstallnál kellemetlen problémák lépnének fel :D kiírni meg nem akarom :ejnye: így elég kényelmes, hogy ha reinstall van csak a C:-t kell, meg nem kell cserélgetni a CD/DVD-ket állandóan.
Van olyan töredezettségmentesítő program amelyik tud ilyet, a beépített windowsos nem. Arra egyébként nem gondoltál még hogy csinálj egy SP3-as telepítőlemezt? Vagy külön partíciót? Mert ez így elég veszélyes játék, simán elszállhat a 137GB-n felüli része annak a partíciónak...

chilip

eddig számtalan újratétele volt a winfosnak, de egyszer nem szállt el úgy, hogy a c:-t formáztam és rá a windowst, majd a d:-n lévő 300+ gigák nagy része. egyszerűen csak nem voltak elérhetők, pl. el akartam indítani és hibaüzenet, de SP2 után meg jó volt minden. (mien szar már hogy a windows XP alapból nem lát többet 137 gigánál és máig nem tud 4+ giga RAM-ot lekezelni  :facepalm: )

Zsiga

Quote from: chilip on 2008-06-16, 19:47:42
(mien szar már hogy a windows XP alapból nem lát többet 137 gigánál és máig nem tud 4+ giga RAM-ot lekezelni  :facepalm: )
Nehogy már a Windows legyen a hibás mert te egy 5 éves elavult telepítőlemezt használsz. ::) A 4GB ramra inkább nem is mondok semmit... :facepalm:

chilip

Quote from: Zsiga on 2008-06-16, 19:52:44
Quote from: chilip on 2008-06-16, 19:47:42
(mien szar már hogy a windows XP alapból nem lát többet 137 gigánál és máig nem tud 4+ giga RAM-ot lekezelni  :facepalm: )
Nehogy már a Windows legyen a hibás mert te egy 5 éves elavult telepítőlemezt használsz. ::) A 4GB ramra inkább nem is mondok semmit... :facepalm:

ne is mondj semmit :__devil:  :D

Manitu

Quote from: chilip on 2008-06-16, 19:47:42és máig nem tud 4+ giga RAM-ot lekezelni  :facepalm:
Milyen szar már hogy 32 bites szegény oprendszer. Mit vársz tőle? lol :facepalm:


Próféta

Quote from: Manitu on 2008-06-16, 20:46:32
Quote from: chilip on 2008-06-16, 19:47:42és máig nem tud 4+ giga RAM-ot lekezelni  :facepalm:
Milyen szar már hogy 32 bites szegény oprendszer. Mit vársz tőle? lol :facepalm:
PAE-t vár tőle. Persze az egyes processzek külön-külön úgy is csak 4GB-ot láthatnának egyszerre, szóval ez sem az igazi.

Selmo

Quote from: chilip on 2008-06-16, 19:47:42
eddig számtalan újratétele volt a winfosnak, de egyszer nem szállt el úgy, hogy a c:-t formáztam és rá a windowst, majd a d:-n lévő 300+ gigák nagy része. egyszerűen csak nem voltak elérhetők, pl. el akartam indítani és hibaüzenet, de SP2 után meg jó volt minden. (mien szar már hogy a windows XP alapból nem lát többet 137 gigánál és máig nem tud 4+ giga RAM-ot lekezelni  :facepalm: )
http://support.microsoft.com/kb/303013/hu

A tökéletesség unalmas.

chilip

Quote from: Selmo on 2008-06-16, 21:22:36
Quote from: chilip on 2008-06-16, 19:47:42
eddig számtalan újratétele volt a winfosnak, de egyszer nem szállt el úgy, hogy a c:-t formáztam és rá a windowst, majd a d:-n lévő 300+ gigák nagy része. egyszerűen csak nem voltak elérhetők, pl. el akartam indítani és hibaüzenet, de SP2 után meg jó volt minden. (mien szar már hogy a windows XP alapból nem lát többet 137 gigánál és máig nem tud 4+ giga RAM-ot lekezelni  :facepalm: )
http://support.microsoft.com/kb/303013/hu

írva vagyon a postomban hogy alapból, tehát semmi SP nincs rajta....  ::)

Ramiz

Tököm kivan a dvd-kkel! Sorra szarnak be az mp3-gyűjteményem lemezei, amiket hengerben tartottam a fiókban és alig használtam (néha a gépre felrakni valamit). Se a Sepultura, se a Roots-könyvtáram nem olvasható (két külön lemez), szerintem az egész elfelejtett mindent. Egy éves lemezek!!! :Eztneked: Vagy gigavincsi kell, vagy valami kis energiafogyasztású, tartós háttértároló. Vagy audio cd-k...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Dvd-kel én is így vagyok. Sorra mennek tönkre a régebbiek, márkától, típustól és használattól függetlenül.

SaiyaGin

Nekem voltak olyan TDK-lemezeim, amik fél év után kipurcantak, pedig alig használtam őket. :_piszka:

Zsiga

Zenét kiírni DVD-re? :zomg: Elég nagy zenegyűjteményem van, jelenleg 180GB, szerintem az átlag fórumozóé maximum feleennyi, inkább kevesebb. És még ez is bőven ráfér egy 250-es vinyóra, amit 10k-ért hozzádvágnak akárhol...

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-06-17, 15:12:04
Zenét kiírni DVD-re? :zomg: Elég nagy zenegyűjteményem van, jelenleg 180GB, szerintem az átlag fórumozóé maximum feleennyi, inkább kevesebb. És még ez is bőven ráfér egy 250-es vinyóra, amit 10k-ért hozzádvágnak akárhol...
Vinyóm is ment már tönkre... de ezentúl azért én is azt fogom csinálni, amit te.

Más: van valakinek olyan cd-olvasója a padláson, amit egy 486-ossal be tudnék olvastatni? :) Megkérdezem a phn is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tierce

#8273
Sziasztok!


Van egy "kis" problémám. Remélem tudtok tanácsot adni.
Most vettem új gépet. A konfig a következő:


- Intel Core 2 Duo E6850 3.00 Ghz proci

- Zalman CNPS8000 CPU hűtő

- MSI NX8800GT Zilent 512MB GDDR3 videókari

- ASUS, P5K alaplap

- 4GB 2x2GB Kingston 800MHz CL5 memória

- 500GB HDD Samsung SATA-II 7200, NCQ, 16MB Cache

- Creative SB audigy 7.1

- Zalman 120mm rendszerhűtő ventillátor



Nos a probléma nem az, hogy van új gép :)
Hanem az, hogy felraktam a Call of Duty 4-et a gépre, elkezdtem vele játszani és először, mindig a Tutorialban az egyik résztől megállt és elmosódott a kép. Olyan mintha Driver hiba lenne. AZ alap driverrel is próbáltam, a legújabbal és egy korábbival is. Mindig, azóta is meg-meg áll a kép.
Egyik nap megpróbáltam megint a Tutorialtól elkezdeni a game-t, amikor is simán átvittem azt a részt. Aznap minden hiba nélkül MAX grafikával végig is nyomtam a játékot. Semmi baja nem volt. Ez kb. 6-7 órát jelentett egyhuzamban. Azt hittem végre valahára feltettem a megfelelő drivert, amikor is elkezdődtek megint ugyanazek a bajok, ezuttal már a multiplayer módban. Azóta felraktam a F.E.A.R. és a Crysis című játékokat is. Ott is elöjönnek a bajok: egyszer csak, meghatározatlan időközönként, megáll, elsőtétül v. eltorzul a kép, gyakran lefagy, a szokásos fagyás hang kiséretében.

Ezenkívül jónéhányszor elöjött a következő hibaüzenet: NV4_Disp képernyőillesztő meghibásodott

Utánanéztem, hogy mit is jelenthet ez, és azt találtam, hogy nagyon sokmindennél kiírhatja ezt a gép. Driver problémánál, Túlmelegedési problémánál, Stabilitási gondoknál (CPU, VGA, Memória)

Ezenkívül a fórumokon találtam mégegy említésre méltó dolgot, méghozza a GeForce 8800-as videókártyákra jellemző tipushibát, az úgynevezett
"Texture Leak" problémát. Azt írják, hogy ez egy régóta ismert, de csak manapság bejelentett "texture leak" probléma. Ez lényegében azt jelenti, hogy a GF8800 nem képes minden texturát eltávolítani a memóriájából, és egy idő után a nem használt és bentmaradt texturák miatt betelik a memória. A nem használt texturák bentmaradnak a memóriában és elzabálják a helyet
Az orvoslás egyelőre annyi, hogy lépj ki ALT-TAB-bal és vissza, esetleg lépj ki a játékból és indítsd újra.


És valóban, amikor megáll és eltorzul a kép, akkor jónéhányszor megtudtam csinálni azt, hogy gyorsan letettem Tálcára ALT-TAB-al a game-t, utána visszalépve, újból jó volt a képminőség és tudtam tovább játszani. Sajnos volt, hogy utána nemsokára megint elöjött a probléma, de olyan is, hogy nem. Nagyon rendszertelen az egész. De ezt sem mindig lehet eljátszani, mert gyakran fagy a játék és muszáj ujraindítani a gépet, sőt inkább ez utóbbi dominál.



A kérdésem tehát az, hogy szerintetek mi lehet a baj? Netán a VGA-nak ez a "Texture Leak" problémája, vagy teljesen más?
Csak mert lehet hogy visszaviszem a videókártyát a garanciával, de ha mégsem ez volt a baja? HOgy tudom leellenőrizni? Mert lehet, hogy csak a memóriának van baja, de lehet hogy egészen másnak. Hőmérsékletet lemértem programmal, elvileg nem melegszik túl semmi. Memória tesztet is futtattam, egész estére benthagytam, reggelig futott. Az sem írt hibát.
Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?



Előre is köszi.

Tierce



Kuroi Tenshi

CNPS8000? Eh... hány fokos a proci terhelésnél?
Geforce ram-túlcsordulás régóta van, de tudtommal csak
annyit okoz, hogy amíg ki nem üríti, addig belassul.
Már nem emlékszem mit raktam fel, valami -flush? Google.
Kép eltorzulásról pontosabb definíciót kérek, esetleg
screenshottal megtámogatva. Sztem akár cpu- vagy
chipset-túlmelegedés is lehet, vagy valamilyen instabilitás.
Orthos, atitool stressz-teszt. Kérdezd meg a ph-n is, ott
többen értenek hozzá. Ilyesmi hibákról nem hallottam,
lehet, hogy tényleg a vidkarival nincs valami rendjén.
Vagy valami más - a tápot például nem említetted, hogy
milyen, pedig akár az is lehet a ludas...

Cobra

Igen, a táp fontosabb információ lett volna, mint a házhűtő meg a hangkártya :)
Processzorhőfok se ártana információként.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tierce


A tápom: Chieftec GPS-400AA-101 A

A CPU hőmérséklete: alapállapotban 26 fok, terhelve: kb. 38 fok

Videókari hőmérséklete: alapállapotban 49 fok, terhelve: kb. 62 fok



Képek a képtorzulásról:

http://kepfeltoltes.hu/view/080618/DSC00216_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080618/DSC00217_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080618/DSC00220_www.kepfeltoltes.hu_.jpg




Amikor ezeket a képeket csináltam, mindig lefagyott a játék.
Szerintetek mi baj lehet? Lehet, hogy a táp nem elég?
















Fazék

wd5000aaks vinyóm van, amit szeretnék tükrözni, vagyis raid1 érdekelne.
ugyanilyen vinyót érdemes vennem, vagy ugyanúgy megteszi bármi más 500GB-os?

Kuroi Tenshi

Quote from: Tierce on 2008-06-18, 15:44:31

A tápom: Chieftec GPS-400AA-101 A

Hmm... ez a  még-épp-talán-elégséges határvonala...
Lehet a vidkari is, és a táp is.


Fazék:
csak a GB-méret számít

Tierce

Köszi a gyors választ.
És milyen tápot javasolnál?