Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Alkyra

#8340
Ez most egy furcsa kérdés lesz...Van annak valamilyen veszélye, ha rapidshare-ről már két hónapja direktből töltök? Pontosabban: Ha van egy rapid link az nekem úgy műküdik, mint egy direkt link. Rákattintok s máris menthetem.Semmi betűbeírás s társai.
Nincs semmilyen cookiem, passwordom, programom s még be se vagyok jelentkezve rapidshare-en. Nem az ip-hez tartozik(haverhoz levittem most Oroszlányra s ott is működött) csak a gépemhez.(szal itthon a többi számítógépemen úgyanúgy irogatni kell)

Ez lassan két hónapja már, hogy így van s mindig működik s akár egyszerre 10 fájlt is tudok tölteni.(11 márcsak azért nem, mert nem bírja a net)

Szóval itt Nekem már valami bűzlik...Kerestem vírusírtóval dolgokat, de semmi akárcsak a spyware(spyware doctor legfrissebb) keresőnél.

chilip


Rounin

Nekem is így van.... :confused:

Nem is foglalkoztam vele, csak meglepett egy rövid időre.

Alkyra

Nem csináltam semmit. Egy héten keresztül olyanokat írott ki előtte, hogy 25GB átlépted többet nem tölthetsz, utána viszont már a lentebb írt esemény történt.

Ramiz

Quote from: Alkyra on 2008-07-02, 17:16:12
Nem csináltam semmit. Egy héten keresztül olyanokat írott ki előtte, hogy 25GB átlépted többet nem tölthetsz, utána viszont már a lentebb írt esemény történt.

The FBI is coming for your ass...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Quote from: Ramiz on 2008-07-02, 21:29:31
Quote from: Alkyra on 2008-07-02, 17:16:12
Nem csináltam semmit. Egy héten keresztül olyanokat írott ki előtte, hogy 25GB átlépted többet nem tölthetsz, utána viszont már a lentebb írt esemény történt.

The FBI is coming for your ass...

Mint múltkor?:)

Ramiz

Megvan a megoldás az Adobe Flash Player mizériára: nem csak simán újratelepíteni kell, amikor a böngésző hiányolja a drivert: az Adobe készített egy külön uninstallert hozzá... :rolleyes: :uzi:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Az előbb a gépem mindenféle előzetes sikítás nélkül készenlétbe küldte magát. megpróbáltam bekapcsolni, de újra kikapcsolt, levettem az oldallapot, újból bekapcsoltam, semmit sem éreztem benne tűzforrónak, bekapcsoltam és azóta 10 perce megy gond nélkül.
amit csináltam:
Firefox-ban ment a háttérben egy 100 MB-os mov file letöltése
és néztem éppen media player classic-ban a Die Hard 2 - 720p-s változatát

a gép: GA-P35DS3, 4x1 GB Kingmax RAM, Inno3d Geforce8600GT, Corsair 450W, Samsung 320-as vinyó, WD5000AAKS vinyó, és egy NEC-ND3500A dvd-író.
azt hiszem semmit sem hagytam ki a felsorolásból.
szóval innentől csak azt kérdezném, hogy mi a fészkes fenétől állt le magától a gép?  :eek: :comp: :comp:

Cobra

Billentyűzeten van stand-by gomb? Ha stand-by-ba ment le, nem kikapcsolt, akkor az nem lehet túlmelegedésvédelem, se áramhiány.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Hmm...Ez kérlek vagy egy szép vírus vagy csak simán megnyomtad a standby gombot s beragadt.

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-07-04, 23:33:03
Billentyűzeten van stand-by gomb? Ha stand-by-ba ment le, nem kikapcsolt, akkor az nem lehet túlmelegedésvédelem, se áramhiány.
nincs stand-by gomb, ez egy jóóóó régi vacak Genius billentyűzet.

a megoldás sokkal egyszerűbb és fájdalmasabb. ld. alant

előbb a folytatás:
szóval filmnézés közben újból jelentkezett a probléma, egyszer csak kikapcsolt a gép, minden ok nélkül.
és utána nem is volt hajlandó megnyikkanni se, nem reagált semmire.

és a megoldás:
[spoiler]nékem az asztal alatt bent hátul vannak felrögzítve az áramelosztók. mikor hazahoztam lanparty-ról, és újból el kellett rendezni a kábeleket az asztal alatt, könnyen lehet, hogy kicsit hanyag voltam, mert éppenséggel csak félig volt bedugva a dugvilla a konnektorba és ezt nem olyan meglepő módon igencsak zokon vette a gép :D
remélem nem okoztam benne semmi kárt ezzel a 3 rövid áramszünettel... ^^"[/spoiler]

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-06-29, 16:09:26
szerk: nu álljunk csak meg egy szóra kérem szépen:
arra még mindig nem kaptam magyarázatot, hogy hogyan lehet, hogy közben a helyi hálózat hibátlanul működik?! szóval hibátlanul másolok a másik gépre hálózaton keresztül, hibátlanul tudok garázdálkodni a router setup-jában, hibátlanul tudok hálózaton keresztül nyomtatni, csak azt a drága jó net-et mintha nem kapná a router-től rendesen...  :comp: :(
Gyanús. Van egy olyan érzésem, hogy csak a router szórakozik veled. Ez nem egy ilyen szokásos router-újraindítást igénylő cucc?

Ping és traceroute 64.233.187.99-ra? (vagy akármilyen más Google, Index.hu, mtv.hu, stb. stabil IP címre). Értelemszerűen ebben az áldott állapotban a notebookról kéne a mérést végezni; esetleg mellé referenciaként ugyanakkor kezdeményezett traceroute másik (neten elérő) gépről és normális működés közbeni állapotban a kérdéses notebookról. Ha minden tök jó, akkor esetleg ping a google.com, mtv.hu, stb. címekre, hátha a névfeloldással van gáz a problémás esetben.

Más: a kérdéses hálókártyán letilt/engedélyez helyett egy sima "Javítás"? (avagy ipconfig /renew és társai)

A két gépen a hálókártya és a csatlakozó TCP/IP stack, DHCP, stb. konfigurációja 1:1 azonos?

Fazék

#8352
Quote from: Próféta on 2008-07-05, 01:54:35Gyanús. Van egy olyan érzésem, hogy csak a router szórakozik veled. Ez nem egy ilyen szokásos router-újraindítást igénylő cucc?

Ping és traceroute 64.233.187.99-ra? (vagy akármilyen más Google, Index.hu, mtv.hu, stb. stabil IP címre). Értelemszerűen ebben az áldott állapotban a notebookról kéne a mérést végezni; esetleg mellé referenciaként ugyanakkor kezdeményezett traceroute másik (neten elérő) gépről és normális működés közbeni állapotban a kérdéses notebookról. Ha minden tök jó, akkor esetleg ping a google.com, mtv.hu, stb. címekre, hátha a névfeloldással van gáz a problémás esetben.

Más: a kérdéses hálókártyán letilt/engedélyez helyett egy sima "Javítás"? (avagy ipconfig /renew és társai)
eldőlt. te is ott leszel a köv. usteam lanpartyn :D
aki ilyen kérdéseket tud föltenni hálózattal kapcsolatban, hogy a felét se értem, annak ott a helye, hogy helyrehozza az éppen nem működő hálózatot  :angyali:
szerk: no és persze esetleg mellesleg akár még játszhat is :lazza:

nu akkor próba:
ha jól értem a dns -t is fölveted, mint hibalehetőséget, erre én is gondoltam, de abba már nem gondoltam bele, hogy mit tudnék tenni ezen hiba földerítésére, a dns-beállítások ellenőrzésén túl, köszönöm a tippeket, köv elszálláskor teszek velük egy próbát :)
Quote from: Próféta on 2008-07-05, 01:54:35A két gépen a hálókártya és a csatlakozó TCP/IP stack, DHCP, stb. konfigurációja 1:1 azonos?
na ez már nagyjából kínai :haha:
de ha mégis jól érteném, akkor igen, egyetlen egy utolsó számbeli eltérés van a két gép ip-címe között és az összes többi beállítás hajszálpontosan egyezik.

Dreamcleaver

Nemrég ajánlgattátok egymásnak ezt a Samsung 2232BW monitort. Azt kérdeném, hogy van a Samsungnál, ami hasonlóan jó minőségű (ergo lehet rajta videót nézni, játszani, és szép a kép), de nem widescreen, hanem 4:3 képarányos? Min 22 colos kéne.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

#8354
4:3-as monitorból szerintem max 21"-osat kapsz, de azt is bőven 6 számjegyű árért. 19" feletti 4:3-as monitorok már erősen profi kategóriások, szóval jó lesz a képe, de marha drága hozzá.
Találtam egy 21-es 4:3-ast, ami TN paneles, ez nem lesz túl drága, cserébe nem is a legjobb a képe Samsung 214T  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-07-05, 15:48:04
Azt kérdeném, hogy van a Samsungnál, ami hasonlóan jó minőségű (ergo lehet rajta videót nézni, játszani, és szép a kép), de nem widescreen, hanem 4:3 képarányos? Min 22 colos kéne.

Nincs. 4:3 kihalt.
Ha nagyon ragaszkodsz 4:3-hoz és egy jó monitort akarsz, akkor Dell 2007FP,
ugyan 20", de S-IPS panelos, és már 90k körül kapni.

Quote from: Cobra on 2008-07-05, 18:21:03
Találtam egy 21-es 4:3-ast, ami TN paneles, ez nem lesz túl drága, cserébe nem is a legjobb a képe http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/detail.do?group=monitorsstoredevices&type=monitors&subtype=lcdmonitors&model_cd=LS21BRBAS/EDC ; :)

Az NEM TN-es, hanem (S?)-PVA-s, TN-nél jobb a képe, de drága és nagyon
ritka már. Ez a T244 öccse, és a 215TW elődje - és már a 215TW is réginek
számít már...

Cobra

Tényleg Spva, most hogy megnéztem az adatait. A főoldalán 5ms-nak írja a magyar oldal, ez vezetett félre (valójában 8ms-os).
Viszont akkor jó a képe, csak ugye húzós ára lesz. 215TW wide, szóval az nem játszik most. 244T-re a Samsung német oldala 999€-t ír ajánlott árnak  :zomg: A 214T "csak" 580€.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Jó hát akkor marad a widescreen, csak már előre látom, hogy egy-két régebbi cucc sírni fog miatta. Meg hiányozni fog a filmeknél a fekete csík alul, ahová letoltam a feliratokat. Kösz a válaszokat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-07-05, 21:42:29
Jó hát akkor marad a widescreen, csak már előre látom, hogy egy-két régebbi cucc sírni fog miatta. Meg hiányozni fog a filmeknél a fekete csík alul, ahová letoltam a feliratokat. Kösz a válaszokat.
ha nem is akkora, mint 4:3-nál, de itt is lesz fekete csík alul a legtöbb filmnél. (sajnos)
a régebbi cuccok pedig csak akkor sírnak miatta, ha "gagyi" ati/amd videókártyád van. nvidia driver-ek tisztességesen vannak megírva és kirakják a két fekete csíkot oldalra, ha úgy akarod. ati driver-től égnek állt a hajam, amiket produkált "centered timing" címén... :comp:

Cobra

Ne aggódj, normál wide screen filmnél ugyanúgy lesz alul csík, igaz abba csak 1 sor szöveg fog beleférni :)
Játékokhoz meg a videókárya driverébe be lehet állítani, hogy tartsa meg az aspect ratiot és akkor elvileg kerül 2 oldala 1-1 fekete csík.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Hmm igaz ez nem hardver sem szoftver de azért beírok hátha tud valaki segíteni... Van egy elég régi mikrohullámú sütő itthon. Névszerint Whirlpool VIP20. És van egy olyan gond, hogy az alsó forgókapcsoló kitört a helyéről. Szervizet nem találtam, meg ilyen alkatrészboltot sem a neten. Ha esetleg valaki jártas a témában vagy tud vmi tanácsot adni h honnan szerezhetnék be egy ilyen forgókapcsolót az pls segítsen.

http://kepfeltoltes.hu/view/080706/5290901115873_20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

sirtomi

Vettem egy 500GB-os WD vinyót és elég furcsán rezonál tőle a gép. Mintha ritmikusan fel fel pörögne, az asztal lapon is érezni. Rögzítéssel lehet valami gond? Vagy a vinyónak lenne valami baja?

Fazék

Lehetséges hogy a MySQL Service Manager, ha nincs is használatban, de el van indítva, annyira visszafogjon egy CeleronM 1.5Ghz 512MB RAM-os Lenovo notebook-ot, hogy szinte teljesen ellehetetlenüljön a használata?

Selmo

Most komolyan, kikapcsol, megnéz?

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2008-07-06, 21:06:53
Most komolyan, kikapcsol, megnéz?
fogj vissza egy kicsit az arcból, danke :)

pont ezért tettem föl a kérdést, mert kikapcsoltam és kb használhatóvá vált a gép, de azért érdeklődök, mert még mindig nem érzem az igazinak, ami persze könnyen lehet, hogy azért van, mert elszoktam a lassabb gépektől. illetve közben talált vmi spyware-szerűséget is a gépen és azt is levettem, de nem tűnt túl komolynak, nem hiszem hogy attól lett volna lassú.

szóval nem tőled kérdeztem, hanem azoktól, akik használnak mysql-t és tudják milyen erőforrás-zabáló vagy sem. ;)

Selmo

Szerinted hány fajta MySQL létezik? :) Így látatlanba nem sokat lehet róla mondani. De simán elképzelhető, hogy vírusírtó és tűzfal mellett nem éppen gazdaságos szerveralkalmazásokat futtatni egy ilyen gépen. Nálad jobban, senki sem fogja tudni jobban kipróbálni, hogy mennyit fog vissza azon a gépen. Ha én indítok egy Apache szervert, az megeszik úgy 40 mega ramot és kb. semmi prociidőt. A barátnőm laptopja is lassabb, mint az asztali gép, pedig modernebb és ugyanaz van rajta, szóval ez valószínűleg procibetegség lehet, mert semmi más okot nem találtam ezen kívül.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2008-07-06, 21:46:34Szerinted hány fajta MySQL létezik? :)
őszintén megvallom elképzelésem sincs. fogalmam sincs mire való ez a mysql adatbázis móka. valamelyik hülye könyvelőprogram, vagy akármi rakta föl a gépre, mert hogy szüksége van rá, azt se tom melyik... anyám meg csak hozzámvágta a gépet, hogy csináljak már vele valamit, mert lehetetlen használni...
én megteszem ami tőlem telik, de szinte biztos vagyok benne, hogy a végén oda jutunk, hogy szídni fog, hogy valami nem működik...

Moha

#8367
Srácok... egy kérdésem volna...

Mindenfelé mondják, hogy mostanában csak Inteles gépet érdemes venni. Nos, néztem teszteket, és azok alapján én ebben nem vagyok olyan biztos.
Nekem nincs pénzem a felső kategóriás (Core2 quad, Phenom) cuccokra, marad a középkategória. Ott viszont egy E6550 kb. az Athlon X2 6000+ teljesítményét hozza, talán kicsit többet.
Viszont egy E6550 az 32ezer, egy 6000+ meg csak 27 körül van. Azon kívül, ahogy néztem, az alaplap is (közép kategóriában) AMD-hez olcsóbb, mint Intelhez.
Ha jól tudom, idén télen az Intel kihozza az új architektúrát (beépített memóriavezérlő, mint az AMD-nél), ami valószínűleg a 775 végét fogja jelenteni, az AM2 viszont egyelőre tartja magát (igaz, anno a 939-re is mondták, hogy marad...)
Nekem eddig csak Intel rendszerem volt, de tesómnak pl. egy Athlon X2 5000+ van, és semmi baja nincs vele.
Esetleg, ha tudtok ajánlani olyan oldalakat, ahol ezzel kapcsolatos tesztek vannak, azt megköszönöm, ill. saját tapasztalatokat is várok.

Személy szerint én olyan emberke vagyok, hogy egyszer megveszek egy gépet és azt sokáig használom. Nem vagyok tuningmániás és ritkán szoktam játszani, tehát annyira nem kell a teljesítmény, a megbízhatóság, stabil működés sokkal fontosabb! Most ami miatt váltani akarok az főleg az olcsó memória ill. hdd, mivel a mostani gépet ilyen téren már nem tudom bővíteni.

Szóval: ha középkategóriában gondolkodunk: intel vagy amd?

u.i.: Ja igen... még egy fontos szempont számomra: zajszint! Minél halkabb gépet szeretnék, vízhűtés nélkül... azaz a proci hőtermelése is fontos ill. valószínű videókártyából is passzív hűtésest fogok venni.

zsozso

Quote from: Moha on 2008-07-07, 14:24:47
Srácok... egy kérdésem volna...

Mindenfelé mondják, hogy mostanában csak Inteles gépet érdemes venni. Nos, néztem teszteket, és azok alapján én ebben nem vagyok olyan biztos.
Nekem nincs pénzem a felső kategóriás (Core2 quad, Phenom) cuccokra, marad a középkategória. Ott viszont egy E6550 kb. az Athlon X2 6000+ teljesítményét hozza, talán kicsit többet.
Viszont egy E6550 az 32ezer, egy 6000+ meg csak 27 körül van. Azon kívül, ahogy néztem, az alaplap is (közép kategóriában) AMD-hez olcsóbb, mint Intelhez.
Ha jól tudom, idén télen az Intel kihozza az új architektúrát (beépített memóriavezérlő, mint az AMD-nél), ami valószínűleg a 775 végét fogja jelenteni, az AM2 viszont egyelőre tartja magát (igaz, anno a 939-re is mondták, hogy marad...)
Nekem eddig csak Intel rendszerem volt, de tesómnak pl. egy Athlon X2 5000+ van, és semmi baja nincs vele.
Esetleg, ha tudtok ajánlani olyan oldalakat, ahol ezzel kapcsolatos tesztek vannak, azt megköszönöm, ill. saját tapasztalatokat is várok.

Személy szerint én olyan emberke vagyok, hogy egyszer megveszek egy gépet és azt sokáig használom. Nem vagyok tuningmániás és ritkán szoktam játszani, tehát annyira nem kell a teljesítmény, a megbízhatóság, stabil működés sokkal fontosabb! Most ami miatt váltani akarok az főleg az olcsó memória ill. hdd, mivel a mostani gépet ilyen téren már nem tudom bővíteni.

Szóval: ha középkategóriában gondolkodunk: intel vagy amd?

u.i.: Ja igen... még egy fontos szempont számomra: zajszint! Minél halkabb gépet szeretnék, vízhűtés nélkül... azaz a proci hőtermelése is fontos ill. valószínű videókártyából is passzív hűtésest fogok venni.

e7200
Death is the only redemption

Cobra

Sajnos a középkategóriában is jobb jelenleg az Intel, mert az alaplapok ára is eléggé lement. Mondjuk ha nem kell komoly 3D teljesítmény, akkor inkább egy 780G chipes lap és bele egy 45W TDP-s Athlon X2. Árban csak azért jössz ki jobban, mert nem kell külön videókártya. Számítási teljesítményben viszont jelenleg az Intel vezet, még ha a processzorárakat is beleszámítjuk.
Hide and fear, Cobra Commander is here !