Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2008-07-07, 14:24:47
Nekem nincs pénzem a felső kategóriás (Core2 quad, Phenom) cuccokra, marad a középkategória. Ott viszont egy E6550 kb. az Athlon X2 6000+ teljesítményét hozza, talán kicsit többet.
Viszont egy E6550 az 32ezer, egy 6000+ meg csak 27 körül van. Azon kívül, ahogy néztem, az alaplap is (közép kategóriában) AMD-hez olcsóbb, mint Intelhez.
Ha jól tudom, idén télen az Intel kihozza az új architektúrát (beépített memóriavezérlő, mint az AMD-nél), ami valószínűleg a 775 végét fogja jelenteni, az AM2 viszont egyelőre tartja magát (igaz, anno a 939-re is mondták, hogy marad...)

u.i.: Ja igen... még egy fontos szempont számomra: zajszint! Minél halkabb gépet szeretnék, vízhűtés nélkül... azaz a proci hőtermelése is fontos ill. valószínű videókártyából is passzív hűtésest fogok venni.

(E6550 27.5k)
E7200 ~ 23.5k, 45nm-es, alacsony fogyasztású. Hozzá egy Ninja, és
akár passzívan is mehet, ha van egy kis légmozgás a házban. Az
AMD-nél meg most már 4xx0e az energiatakarékos széria neve.

Az Intel télen csak a felsőkategóriát fogja kihozni, a középkategória
csak jövő év elején-közepén jön. De különben is, mit számít, hiszen
épp az előbb mondtad, hogy úgyis egyben fogod lecserélni a gépet ;)
Amúgy meg az AMD AM2+-nál tart, és jövőre jön az AM3...

A "ritkán szoktam játszani" mit jelent? Egy alaplapi HD3200 (ami egy
jelenlegi alsókategóriás vidkarinak felel meg, mint a neve is mutatja)
elég lesz, akár egy GMA X3000 / 3100 (amivel meg max 1-2 évvel
ezelőtti játékok vonaglanak) is? Vagy külön kártyát veszel inkább?
Ha külön veszed, akkor az AMD melletti talán legnagyobb érv - az
erős alaplapi videó - is kiesik. És ha már külön vidkarit veszel, akkor
az inteles géphez akár egy alsókategóriás alaplap is elég, valamivel
jobbak, mint a nem-AMD-s alsókategóriás AM2 lapok. Nálam például
egy 945GC-s, ma már 10k alatt kapható lap van, 200-ról stabilan
300-ra húzva, és semmi baj vele.

Moha

Köszi az eddigi tanácsokat, a 7200-as tényleg nem tűnik rossznak.
A "nem szoktam játszani" annyit tesz, hogy mondjuk néha nekiesek a wow-nak, meg szeretnék esetleg GTA SanAndreas-ba majd belekóstolni, de nagyrészt inkább ősrégi játékokat veszek elő, ha épp kedvem szottyan. Mondjuk úgy, hogy kb 10%-ban használom játékra a gépet. Arra gondoltam, veszek egy 10-12ezer körüli passzív hűtéses VGA-t.
Alaplapból a P35 chipeseket néztem, gondolom azok jók...
HDD-ből milyen márkát ajánlotok?

Cobra

P35 jó drága és ha nem akarsz nagyon tuningolni vagy 4-nél több meghajtót a gépbe, akkor felesleges.
HDD-ből WD, , Hitachi, Samsung Spinpoint F1 vagy Seagate, ebben a sorrendben. Ha több lemezt akarsz, akkro érdemes rendszerlemezne kegy 160Gb-os 1 tányérost és mellé tárolónak egy WD GP-t (500-1000Gb-ig).
Tápegyésgből is mindenképpen egy márkásabbat 12/14 cm-es ventillátorral.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Most van egy 80-as Maxtor és egy 120-as Samsung, mindkettő IDE. A 80-ast a géppel együtt nagynénémnek akarom adni netezős gépnek, a 120-ast nem tudom érdemes-e meghagyni rendszerwinyónak...
Tápból van egy 450W-os Chieftec 12cm-es ventivel, az gondolom jó lesz, csak egy jól szellőző házat akarok venni még hozzá.

zsozso

Quote from: Moha on 2008-07-07, 20:52:39
Most van egy 80-as Maxtor és egy 120-as Samsung, mindkettő IDE. A 80-ast a géppel együtt nagynénémnek akarom adni netezős gépnek, a 120-ast nem tudom érdemes-e meghagyni rendszerwinyónak...
Tápból van egy 450W-os Chieftec 12cm-es ventivel, az gondolom jó lesz, csak egy jól szellőző házat akarok venni még hozzá.

Gigabyte p35-ds3 15+fa.
Death is the only redemption

Fazék

Quote from: zsozso on 2008-07-07, 22:15:35Gigabyte p35-ds3 15+fa.
ez ennyire időtállóan jó lap, hogy még mindig érdemes ilyet venni? :eek:

Kuroi Tenshi

#8376
Quote from: Cobra on 2008-07-07, 20:38:14
P35 jó drága

Inkább úgy mondanám, hogy jó (tuningra), de drágább, mint egy tuningot
kevésbé bíró lap. (Ha igazán drágát akarsz, akkor még mindig ott vannak a
felsőkategóriások, X38/48, 790i, stb...) Egy G31 vagy P31 bőven elég, és
10-15k között már egész jókat is kapni belőlük (pl Gigabyte G31M-S2L)

Sztem a régi winyót ne rakd bele: a mostani lapokon már csak egy IDE
port van, és mivel általában arra szokott menni a doovd is, ezért arra nem
szerencsés még egy winyót rakni, mert a dvd nagyon visszafogná a
sebességét.

Ha Delta belű az a 450-es Chieftec, akkor jó, ha nem, akkor is elmegy,
csak kicsit hangos lesz - venticsere, vagy ellenállás/zener.
Jól szellőző házak: CoolerMaster Elite 33x-széria és Asus TA-982 elől-
hátul 12-es ventihelyek, és egész olcsóak.

Quote from: Fazék on 2008-07-07, 22:55:26
Quote from: zsozso on 2008-07-07, 22:15:35Gigabyte p35-ds3 15+fa.
ez ennyire időtállóan jó lap, hogy még mindig érdemes ilyet venni? :eek:
Ja, egész jól sikerült sorozat, a P45 csak azért érdekesebb, mert az
már x8 + x8 PCIe2.0 CrossFire-t is tud, ami PCIe1.1-ben dupla x16-osnak
felel meg - ez pedig eddig csak felsőkategóriás lapokon volt.

Fazék

#8377
megtennétek a kedvemért, hogy kiválasztanátok a legértelmesebb vételt az aliencomp jelenlegi árlistájáról:redface:
elvileg holnap érkezik vissza vagy sem a 2900 pro kártyám a javításról, de ha minden igaz van rá 0.0047% esély, hogy levásárolhatom és akkor már valami tűrhető vételt akarnék csinálni, de max 46k bruttó legyen a kártya, kétlem hogy a 2900 pro-t 25 bruttónál többre értékelnék... nagyon köszi előre is :merci:

(ugyebár kötöttem az ebet a karóhoz, hogy csak nvidia, mert az tud tisztességes képaránykezelést, de ha annyival jobb a 4850, mint 8800GT, akkor nincs sok értelme csak ezért a tulajdonságért ragaszkodni az nvidia-hoz és 20% pénzspórolásért egy olyan kártyát venni, ami 40-50%-kal gyengébb...)

lehetőleg 2-3 kártyát soroljatok föl, hátha nincs készleten az első.

bár valószínűleg úgyis tök fölöslegesen fárasztalak titeket, úgyse vásárolhatom le, na mindegy :) azért köszi előre is :)

Alkyra

Szeretnék érdeklődni a Nintendo DS (lite)-ról, ha esetleg van valakinek. Tapasztalatok, mennyire "hackelhető"(futattható-e homebrew program rajta. rakhatok-e rá mp3-mat, filmeket etc) mikre kell figyelni s mennyiért vette.
A válaszokat előre is köszönöm.

Cobra

Érdekes árak, gondolom elég sok bentragadt készlet van a listában. Egyébként 4850 vagy 8800GTS.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-07-09, 19:33:13


4850 (amelyik olcsóbb - teljesen ugyanazok a kártyák, ugyanaz gyártja,
csak más-más matrica van rajtuk és esetleg mások a tartozékok, cd-k),
vagy az akciós 8800GTS-512; vagy a GB vagy MSI 8800GT.
A 8800GT/S nem 40-50%-kal, hanem inkább 20% +-15%-kal gyengébb
játéktól függően. 4850 előnye a sebességen kívül, hogy a memory leak
nem érinti, halkabb (a 8800GT-k, főleg a gyári hűtősek, elég hangosak)
és kicsit alacsonyabb fogyasztású is, ha jól emlékszem.

Fazék

Sztetek milyen jelenleg könnyedén kapható ati kártyával egyenértékű a 2900pro 512-esem teljesítmény tekintetében?

kikuchiyo

Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Kb 512MB-os 3850-nel, vagy kicsivel alatta.

Fazék

#8384
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-11, 20:03:36
Kb 512MB-os 3850-nel, vagy kicsivel alatta.
hát igen, nekem is ilyen gyanúm volt. na mindegy, ismét faszláma voltam. 256-os 3850-et akartak adni helyette és ahhoz képest volt feláras a 8800GTS.
utólag jutott eszembe, hogy föl kellett volna hívnom téged, hátha tudsz segíteni. mindegy, mindig is hülyebéna vásárló voltam, túlságosan megörültem, hogy kapok helyette mást és ilyenkor nem tudok ésszerűen gondolkodni... bár előre is föltehettem volna a kérdést.. na mindegy, az már tuti, hogy 40 bruttó fölött nem veszek többé videókártyát, azon még viszonylag keveset bukok...

szerk: mivel a múltkor hasonlót raktál föl a 8600GT-mhez, ezt a driver-t raktam föl hozzá:
XTreme-G 177.41 XP 32bit
ez ugye jó lesz?

szerk2: mi a fenétől van, hogy nem tartja meg az aspect ratio-t? pedig ugyanazt állítottam be, mint a 8600GT esetében, hogy nvidia driver kezelje az aspect ratio szerinti megjelenítést és nyugodtan rakjon fekete sávokat oldalra... ez volt az egyik legfőbb szempont, hogy a 4850-nel szemben e kártya mellett döntöttem... ha most ez nem működik, holnap viszem is vissza :(
(na jó, természetesen nem viszem vissza, de akkor is örülnék, ha kiderülne mitől van ez... :()

Cobra

Akkor most 8800GTS-ed van? Remélem 512Mb-os.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-07-11, 20:12:31
szerk: mivel a múltkor hasonlót raktál föl a 8600GT-mhez, ezt a driver-t raktam föl hozzá:
XTreme-G 177.41 XP 32bit
ez ugye jó lesz?

Akkor 8800GTS lett belőle? Na, csak sikerült :)

Azért raktam fel azt, mert a nv sok (béta)-biosával ellentétben azok a srácok
a stabilabb biosokat javítják, tehát valószínűleg nem a legfrisebb, de stabilabb
és ugyanannál a verziónál pár %-kal jobb. Sztem jó lesz az.

Az aspect ratiora sajnos nincs tippem, de ha eddig működött, akkor működnie
kéne. Próbáld meg ezt a verziót törölni, és azt visszarakni, ami előzőleg volt a
gépen és működött.

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-07-11, 21:55:53
Akkor most 8800GTS-ed van? Remélem 512Mb-os.
természetesen. az amit 4850 után ajánlottatok, hogy talán második legjobb vétel 40k alatt a boltból :) tudom hogy a 320 és 640-esnél a sima 8800GT is jobb :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-11, 22:48:57Azért raktam fel azt, mert a nv sok (béta)-biosával ellentétben azok a srácok
a stabilabb biosokat javítják, tehát valószínűleg nem a legfrisebb, de stabilabb
és ugyanannál a verziónál pár %-kal jobb. Sztem jó lesz az.
ok. danke :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-11, 22:48:57Az aspect ratiora sajnos nincs tippem, de ha eddig működött, akkor működnie
kéne. Próbáld meg ezt a verziót törölni, és azt visszarakni, ami előzőleg volt a
gépen és működött.
no igen, ez lesz a köv lépés, csak ahhoz be kéne kapcsolnom a notebook-ot, mert azon tartok minden app-ot driver-t...  :redface:

Kuroi Tenshi

Ha nem törölted még le, úgy emlékszem egy C:\Temp mappába raktam
a kibontatlan fájlt, mint ahogy általában szoktam, hátha még megvan.

Fazék

sajnos amit leszedtél a 8600GT-hez, az nem működött ehhez a kártyához, mert még nem volt driver benne hozzá :haha:
ezután próbálkoztam még az xtreme-g driver-ekkel, de sajnos mindegyiknél jelentkezett a probléma, legalábbis azon verziószámtól biztosan, amelyik már föl is ismerte a kártyámat.

ezután picit utánaolvastam a problémának, és úgy néz ki ez általános jelenség (lehet hogy csak a 8800GTS szériát érinti), hogy hiába állítod be bármelyikre az aspect ratio viselkedésnél a 4 opció közül, mindenképpen az első beállítás marad (még ha nem is azt jelzi), vagyis hogy bármilyen felbontást kap, ő szépen kihúzza a képernyő széléig. és az nvidia immár másfél éve nem képes kijavítani ezt a hibát... de ajánlották, hogy pl az én kártyám esetében a leadtek driver-nél nem jelentkezik a probléma, leszedtem, és tényleg hibátlanul működik immár a fekete sávok oldalra kirakása. azt hiszem túl fogom élni, hogy cserébe egy fél éves (169.06) driver-t kell használnom. az az 1-2 fps, amit esetleg nyernék a frissebbel, nem fog hiányozni. :)

Fazék

frankó... ezzel kapcsolatban tudtok segíteni?
google-t használva temérdek segítséget írnak, de így hirtelen egyetlen igazán biztos megoldást sem találok. mindegyik csak ilyen "ez talán megoldja..." és elég esetlegesek a visszajelzések.
hátha már ti is találkoztatok ilyennel és vágjátok, hogy mi a helyzet. köszi előre is.
(persze azért nézelődök én is tovább)

QuoteValószínűsíthető dolgok:
- memória hiba (memtest86.com)
- hibás driver
- túlhajszolt proci
- túlmelegedett rendszer
utóbbi kettőt igencsak kétlem.

kikuchiyo

 :eek:

Nekem is van egy hasonló kérdésem:

Használható állapotba hoztam az új gépet, eközben rutinszerűen megnéztem az induláskor betöltődő programokat. Volt köztük egy gyanús kriksz-kraksz. És valóban, a registry megfelelő részében (HKLM/.../SOFTWARE/MICROSOFT/WINDOWS/CurrentVersion/Run) volt egy ilyen:
"GEST"="m■'|\ü■"
A kockák helyén két nem nyomtatható karakter. WTF? Máris beszedett egy rootkitet?

Rákerestem, és ez a gest Program Files\Gigabyte\gest.exe összefüggésben szokott előkerülni, ami logikus lenne, mert Gigabyte az alaplap, csakhogy ilyen fájl nem létezik. Egyébként semmi értelmeset nem találtam.

What to do? Mindenesetre kitöröltem ezt a sort a registryből, de mi a további teendő?
Hogy lehet felderíteni és leszedni, ha mégis valami szutyok?
Failure is the default option

Cobra

Fazék, ez mikor jön elő?
kiku: Spybotot rakd fel, ha az nem talál semmit, akkor valószínűleg nem kártékony program.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-07-14, 13:14:50Fazék, ez mikor jön elő?
egyszer windows betöltés közben jött elő és azonnal restart-olt, el se tudtam olvasni, csak a hibanaplóból, illetve másodszor NWN2 karakterkreálás után az első pályabetöltés közben.
azóta nem jött elő, de még próbálgatom kiakasztani

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-13, 22:36:08
What to do? Mindenesetre kitöröltem ezt a sort a registryből, de mi a további teendő?
Hogy lehet felderíteni és leszedni, ha mégis valami szutyok?
Erről még konkrétan nem hallottam, de volt már dolgom egy pár mocsok cuccal.
Szerintem is futtass rajta valami jó spyware irtót, hátha az talál valamit. Amúgy, ha nem létezik a file, akkor lehet, hogy ártalmatlan, de azért jobb félni, mint megijedni.

Újabban pl. szeretnek notify processként futni a dögök, mert ott ált. senki nem keresi őket, futó taskok között sem látszik, és ráadásul, mivel a notify még csökkentett módban is elindul, marha nehéz őket kiírtani.
Nézz szét itt: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify
Itt max pár .dll szokott lenni (wlnotify.dll, cryp32.dll, cryptnet.dll, cscdll.dll,sclgntfy.dll), ha itt találsz valami gyanúsat, akkor töröld!

kikuchiyo

Arra gyanakszom, hogy ez inkább csak valami installálási melléktermék lehet, a pontosságukról híres tajvani jómunkásemberek révén.
Failure is the default option

Liquid Snake

#8396
Vki nem tud egy olyan progit amit elindítva egy gombnyomásra képeket lehet csinálni az asztalról ill ha megy a Mozilla és onnan kell vmi akkor onnan. Olyan kéne mint pl a Fraps, 5 gombnyomás 5 kép csak ugye az csak játékkal műxik. pls nagyon kéne :S

edit.: nah közben meglett. Google is my friend...

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-14, 23:51:02
Arra gyanakszom, hogy ez inkább csak valami installálási melléktermék lehet, a pontosságukról híres tajvani jómunkásemberek révén.
Hehe... nem sok olyan alaplapot találsz, amelyikre ne az lenne írva, hogy "Made in Taiwan"  :hopp:

chilip

Quote from: Liquid Snake on 2008-07-15, 00:14:38
Vki nem tud egy olyan progit amit elindítva egy gombnyomásra képeket lehet csinálni az asztalról ill ha megy a Mozilla és onnan kell vmi akkor onnan. Olyan kéne mint pl a Fraps, 5 gombnyomás 5 kép csak ugye az csak játékkal műxik. pls nagyon kéne :S

edit.: nah közben meglett. Google is my friend...

SnagIt 8 nagyon felhasználóbarát :) tud scrollos weboldalról is képet csinálni, meg időzítő is van rajta, ha menti, utána lehet buzerálni is egy szerkesztővel, ha akarod stb. ha esetleg nem ezt találtad volna :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2008-07-15, 01:04:04
Hehe... nem sok olyan alaplapot találsz, amelyikre ne az lenne írva, hogy "Made in Taiwan"  :hopp:

Érdekes, én a többségükön "Made in China" feliratot látok ;)
De igaz, szinte mindegyik alaplap"gyártó" (pontosabban tervező)
(Asus, Foxconn, Gigabyte, MSI, DFI, Biostar, Tyan, stb..) tajvani.
A teljes neveik néha viccesek -- "kicsicsillag" (MicroStar Int. = MSI),
"gyímántvirág" (Diamond Flower I = DFI)