Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

m46u5

Quote from: kikuchiyoOké, a többit majd a bíróságon...:rolleyes: :)
Nekem is ez jutott eszembe :)

Más:
Olyan problémával állok szemben, hogy egy nyomtatni való dolgot a listából nem tudok kitörölni, pedig marhára jó lenne (hiába nyomom azt, hogy cancel(törlés), kiírja hogy törli, de az Istenért sem akarja megtenni).
Azt tudom, ha egy (vagy több) nyomtatandó cucc van a nyomtató listáján, az XP hajlamos a végtelenségig megőrizni, az újraindítástól sem felejti el (ez már nem w98), ha viszont egy lapot teszek a nyomtatóba, ki lehet írtani a várólista összes elemét.
A probléma nála ott van, hogy a nyomtató egy bizonyos "Symantec Fax Starter Edition", ami azért cinkes, mert ilyenem nincs (sem faxom, sem más fizikai eszközöm). Viszont minden egyes újraindítás után macerál, hogy ki kellene nyomtatni azt a valamit (a poén az, hogy azt sem tudom, hogy mit :rolleyes: )
A nyomtató eltávolítása sem megoldás, mert addig nem hajlandó kiírtani amíg van valami a nyomtatandók listáján (22-es csapdája).
Valakinek valami ötlete (regisztráció buzerálása, XP megerőszakolása, miegymás) - lehetőleg ne XP újratelepet, mert az nincs egy hetes :rolleyes:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Moha

Tud valaki egy kép-szortírozó programot ajánlani?
Olyasmire gondolok, amivel nézegetem a képeket és különbözõ könyvtárakba tudom õket pakolni, lehetõleg úgy, hogy közben át is tudom nevezni, ha akarom.

Vagy inkább álljak neki és írjak egyet magamnak? :haha:

Slayer_Ace

Azt hiszem az ACD See tud hasonlókat, bár nem vagyok benne biztos

Sidney

Én most egész más témában szeretnék segítséget kérni: Ismer vki olyan weboldalt vagy ftp-t, ahonnan mangát / animet németül lehet letölteni? (vagy animet esetleg német felirattal?)

m46u5

Quote from: MohaTud valaki egy kép-szortírozó programot ajánlani?
Olyasmire gondolok, amivel nézegetem a képeket és különbözõ könyvtárakba tudom õket pakolni, lehetõleg úgy, hogy közben át is tudom nevezni, ha akarom.

Vagy inkább álljak neki és írjak egyet magamnak? :haha:
Ja az ACDSee nagyszerûen kiszolgál téged ezen a téren (is).
Mindenesetre ha kipróbálod javaslom az 5-ös változatot, az újabbak szerintem nem annyira jók, bár a 8-as (legújabb) már majdnem tetszett, csak amire én használom arra sajnos nem jó (már a 6-os sem volt az :().
Amúgy úgy tudod elõcsalogatni ezt a többnézetes részét, hogy ha betöltöttél egy képet (pl. total commander-ben rányomsz egy enter -> bejön az acdsee már ha társítva van hozzá), és nyomsz egy entert :), vagy ha az ikonjával indítod alapból azt a felületet hozza be.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Kvikveg

Tobbnezetes?
Nalam egyik oldalt kep, masikon filelista. Drag'n'droppal masol, nem mozgat. Es bazi sok kep eseten nehezkes felmaszni a konyvtarig. Van valami copy to opcioja, de az sem a gyors megoldasok koze tartozik.
En igazabol ezzel nezem, Wincommanderrel masolom/atnevezem. Asszem Shift+F6ra beirja a filenevet, igy nem kell begepelni, ha csak kicsit kell modositani rajta.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

ugyanaz a hiba lép föl Attilának az ftp-mre csatlakozáskor, mint múltkor. vagyis a log szerint mintha szépen beléphetett volna és nincs semmi gond, és a végén egyszerûen csatlakozási hibával nem engedi be végülis... a többiek interhost-os tárhelyére föl tud csatlakozni és a fura, hogy az enyémre is ment egy pár hétig és most megint nem... mitõl lehet ez?? :(

Alkyra

Quote from: MohaTud valaki egy kép-szortírozó programot ajánlani?
Olyasmire gondolok, amivel nézegetem a képeket és különbözõ könyvtárakba tudom õket pakolni, lehetõleg úgy, hogy közben át is tudom nevezni, ha akarom.

Vagy inkább álljak neki és írjak egyet magamnak? :haha:

Irfan View. Tökéletes, manga olvasáshoz, minimális képszerkeztéshez s ami a legfontosabb, hogy ingyenes.

JaFaR

Technikai helpre lenne szükségem.
Jövõ héten kanji prezentáció lesz, ahhoz kellene összedobni vmit, de nem csak egy egyszerû cuccot. Az anyag és és a kanjik már megvannak. Az anyag a Yosakoi videok lennének, ezeket kéne szerkeszteni. Pontosabban: nyilakat kéne belerakni, a nyilak tövénél lennének a kanjik, a hegyénél pedig a tárgy, amit a kanji jelent. Ehhez keresek programot és leírást, hogy hogyan kell megcsinálni. Thx.

Moha

Photoshop-ban lehet nyilat rajzolni: a sima vonal beállításai között van egy olyan, hogy "arrowheads" és meg lehet adni a nyílhegy alakját és méretét.
A kanjikat az újabb photosopnak be kell tudnia írni, régebbinél olyan tudok mondani, hogy pl. word-ben megírni, aztán printscreen és beilleszteni photoshopba. :)

Alkyra

Vlk megmondaná, hogy hogyan tudok menteni a Brave Soul nezeveteû játékban???:lul: :lul:
Egyszerûen nem jövök rá.Mentem már fogadóba. ott nem lehet.(menj aludni mester oszt tsá.)összenyomkodtam az összes gombot(aminek az lett az eredménye hogy meghalt a game.:D).Ötlete vlknek?

Dreamcleaver

Quote from: AlkyraVlk megmondaná, hogy hogyan tudok menteni a Brave Soul nezeveteû játékban???:lul: :lul:
Egyszerûen nem jövök rá.Mentem már fogadóba. ott nem lehet.(menj aludni mester oszt tsá.)összenyomkodtam az összes gombot(aminek az lett az eredménye hogy meghalt a game.:D).Ötlete vlknek?

A fogadósnál lehet, asszem az elsõ misszió után, aztán missziók között. A game mellesleg elég gyakran kiugrik, olyankor az adott missziót lehet elõrõl kezdeni. Ja és ez itt nem off egy picit? :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Quote from: DreamcleaverA fogadósnál lehet, asszem az elsõ misszió után, aztán missziók között. A game mellesleg elég gyakran kiugrik, olyankor az adott missziót lehet elõrõl kezdeni. Ja és ez itt nem off egy picit? :D

Mé? Segítséget kértem. :D Miért lenne ez off?

sirtomi

Még mindig fordító progit keresek! Ezt a NeuroTran -t nem sikerült beüzemelnem, meg sajna kéne a francia - angol változata is.

Valaki segítsen! Francia szöveget kéne fordítani magyarra, de ilyen progit véletlenül sem találtam. Ez a NeuroTran tudna franciáról angolra, angolról magyarra. Tudom borzalmas lesz az eredmény, de jobb ötletem ninccs eddig.

m46u5

Quote from: sirtomiMég mindig fordító progit keresek! Ezt a NeuroTran -t nem sikerült beüzemelnem, meg sajna kéne a francia - angol változata is.

Valaki segítsen! Francia szöveget kéne fordítani magyarra, de ilyen progit véletlenül sem találtam. Ez a NeuroTran tudna franciáról angolra, angolról magyarra. Tudom borzalmas lesz az eredmény, de jobb ötletem ninccs eddig.
LINK1 - Erre már nem emlékszem, hogy használtam-e
LINK2 - Ez a NeuroTran internetes változata, tud mindenféle nyelven, viszon BAROMI RITKÁN ÉRHETÕ EL :( :rolleyes: :ejj: :beken: (sokat kell frissíteni az oldalt, aztán tuti elõbb-utóbb bejön)
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

sirtomi

Quote from: m46u5LINK1 - Erre már nem emlékszem, hogy használtam-e
LINK2 - Ez a NeuroTran internetes változata, tud mindenféle nyelven, viszon BAROMI RITKÁN ÉRHETÕ EL :( :rolleyes: :ejj: :beken: (sokat kell frissíteni az oldalt, aztán tuti elõbb-utóbb bejön)
Köszi szépen! Közben a NeuroTran netes változatát megtaláltam, de sajna franciáról nagyon gyengén fordít magyarra, egy rakás szót nem tud. Angolról viszont egész jó csak magyarítani kell :)

A másikat is kipróbálom.

JaFaR

Quote from: MohaPhotoshop-ban lehet nyilat rajzolni: a sima vonal beállításai között van egy olyan, hogy "arrowheads" és meg lehet adni a nyílhegy alakját és méretét.
A kanjikat az újabb photosopnak be kell tudnia írni, régebbinél olyan tudok mondani, hogy pl. word-ben megírni, aztán printscreen és beilleszteni photoshopba. :)
"Köszi, de nekem arra volna szükségem, hogy ezeket egy videóba beillesszem. Kanjikat és nyílakat tudok gyártani sokféle módon."

m46u5

Quote from: JaFaR"Köszi, de nekem arra volna szükségem, hogy ezeket egy videóba beillesszem. Kanjikat és nyílakat tudok gyártani sokféle módon."
Erre bármilyen videóvágó program megfelel.
Pl: Adobe Premiere, Ulead VideoStudio, Pinnacle Studio, vagy olyan amit esetleg hallottál/használtál.
Javasalom pl az Adobe Premiere-t, tuti lehet egy meglévõ videót összevágni, a videóra képet rakni, vagy egy képet videóra konvertálni (idõzíteni), rengeteg áttûnési effekt van benne.
A lényeg, hogy videóvágó progi a kérdésedre a válasz.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Necrid^

miért van ez h bármit tõltõk le a netról az max sebbeségel ami 481k/s de h vmit tõltõk az ftpról akkor 40-80k/s között jón le? vki help.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

m46u5

Quote from: Necridmiért van ez h bármit tõltõk le a netról az max sebbeségel ami 481k/s de h vmit tõltõk az ftpról akkor 40-80k/s között jón le? vki help.
Lehet, hogy telített a szerver, vagy csupán korlátozva vagy.
Feltételezem az a 481k/s -os sebesség torrent, meg efféle progiknál van, ott ugyebár egyszerre több kapcsolat van, ezért tud olyan nagy sebességgel jönni (sok kicsi sokra megy).
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

Quote from: m46u5Lehet, hogy telített a szerver, vagy csupán korlátozva vagy.
Feltételezem az a 481k/s -os sebesség torrent, meg efféle progiknál van, ott ugyebár egyszerre több kapcsolat van, ezért tud olyan nagy sebességgel jönni (sok kicsi sokra megy).
nekem folyamatosan 140-el jön a manna az ftp-rõl, szóval máshol lehet a hiba.

Necrid^

#3501
Quote from: m46u5Lehet, hogy telített a szerver, vagy csupán korlátozva vagy.
Feltételezem az a 481k/s -os sebesség torrent, meg efféle progiknál van, ott ugyebár egyszerre több kapcsolat van, ezért tud olyan nagy sebességgel jönni (sok kicsi sokra megy).
pont az a poén hogy más szerver. akkor annyival jón. pl az elõbb letõltõttem egy amv amv.org-ról és ott is max sebességel. de ftpról egyszerüen nem értem miért jón ennyivel. :confused:

Edit: most valamennyvel jóbb lett. fel ugrott 160-300 között.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Alkyra

Hali. Kéne egy kis segítség. Nem tudom miért, de egyszerûen KÉPTELEN betölteni a következõ odalt nekem az ff se az ie...
//www.wow-europe.com/en

Nem értem miért. Ffnél idõtúllépés van, ie meg azt mondja, hogy nincs is ilyen oldal..(pedig tegnap ezen reggeltem a Wowomat s most be is hozta 1mpre csak amikor arra kattintottam, hogy managa account akkor megint nem hozott be semmit...)
Nektek bejönn?Halány lila gõzöm sincs, hogy nálam miért nem...

Fazék

Quote from: AlkyraHali. Kéne egy kis segítség. Nem tudom miért, de egyszerûen KÉPTELEN betölteni a következõ odalt nekem az ff se az ie...
//www.wow-europe.com/en

Nem értem miért. Ffnél idõtúllépés van, ie meg azt mondja, hogy nincs is ilyen oldal..(pedig tegnap ezen reggeltem a Wowomat s most be is hozta 1mpre csak amikor arra kattintottam, hogy managa account akkor megint nem hozott be semmit...)
Nektek bejönn?Halány lila gõzöm sincs, hogy nálam miért nem...
nem sokat javít a helyzeteden, de ha megnyugtat, akkor nálam sem jön be az oldal, vszleg túl van terhelve...

m46u5

Quote from: Fazéknem sokat javít a helyzeteden, de ha megnyugtat, akkor nálam sem jön be az oldal, vszleg túl van terhelve...
Nálam megy, ha ez megnyugtató (ie): kép
De valszeg tényleg nagyon le van terhelve.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Necrid^

Quote from: AlkyraHali. Kéne egy kis segítség. Nem tudom miért, de egyszerûen KÉPTELEN betölteni a következõ odalt nekem az ff se az ie...
//www.wow-europe.com/en

Nem értem miért. Ffnél idõtúllépés van, ie meg azt mondja, hogy nincs is ilyen oldal..(pedig tegnap ezen reggeltem a Wowomat s most be is hozta 1mpre csak amikor arra kattintottam, hogy managa account akkor megint nem hozott be semmit...)
Nektek bejönn?Halány lila gõzöm sincs, hogy nálam miért nem...
Nálam se jón be. valszeg el van terhelve.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: m46u5Nálam megy, ha ez megnyugtató (ie): kép
De valszeg tényleg nagyon le van terhelve.
jó hogy eszembe juttattad, fölrakom a StyleXP-t :p én is szép windows-t akarok! :D

Djinn

"Letöltöttem az Adobe Premier Pro 1.5-öt, és egy kis help kéne.
Szeretnék feliratok megjeleníteni rajta, ill. azokat mozgatni, pl. jobbról balra elmegy a szöveg. A másik, hogy villogtatni szeretnék szöveget. Harmadrészt: szeretnék nyillal mutogatni a videoban bizonyos helyekre, és a nyilak tövénél szövegek lennének. A nyilakat mozgatni is kéne.
Hogy kell ezeket megcsinálni?"
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

cassie

Quote from: belldandyitten keresd:

ftp.animehq.hu:2121 (login: anime/pw: anime)

/Anime1/Onegai_Twins-OVA/[ee]_onegai_twins_-_ova_[0531185a].avi

huhh.. én mindent megpróbáltam, de nem sikerül belépnek sehogy.. tudna vki segíteni??? mert próbáltam total commanderrel eg mindenhogy de nem jött ösze :S
Vera

m46u5

Quote from: Djinn"Letöltöttem az Adobe Premier Pro 1.5-öt, és egy kis help kéne.
Szeretnék feliratok megjeleníteni rajta, ill. azokat mozgatni, pl. jobbról balra elmegy a szöveg. A másik, hogy villogtatni szeretnék szöveget. Harmadrészt: szeretnék nyillal mutogatni a videoban bizonyos helyekre, és a nyilak tövénél szövegek lennének. A nyilakat mozgatni is kéne.
Hogy kell ezeket megcsinálni?"
Hát én erre sajnos csak azt tudom mondani, hogy :G (pl "Adobe Premiere tutorials"), lévén már nagyon régen szórakoztam ilyennel.
Azért itt van néhány link: 001, 002, 003
De pl a Total Training is nagyon sok tutorialt készített az Adobe termékekhez (is) video formátumban, ilyeneket tudsz tölteni donkey-ról (van sok), de szerintem torrenten is találni.
Célszerû amúgy video tutorialokat keresni, mert akkor csak végig kell nézzni, hogyan kell megoldani az adott szerkesztést.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."