Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

#4140
Quote from: Kyo-han on 2006-05-06, 00:30:29Na kiéhez Zolikám?  :lol: :lol: :lol:
Mondhatjuk, h megszíttad a netezést, de lesz időd tanulni, és bejárni órákra...úgyse látunk sokat  :hopp:
Hoppá a fenébe! Egy kicsit lassabban megy nekem ez a kapcsolás dolog, mint gondoltam :haha:
Szóval már március óta itt lopod a napot. Üdv a fórumon :D
Hát ha az órák olyan szívásból állnak mint a mai, miszerint egy lousy 30%-ot érek el szóbelin, akkor erősen vonz a lógás koncepció :D
De legalább elértem, hogy Szecuko-szan elhívjon majd péntekenként sörözni, hogy gyakorolhassam az élő beszédet :D
Ja és köszönöm őszinte együttérzésedet  :lol:
OFF vége

amúgy tovább kísérleteztem a router-rel, és legutóbbi setup halálakor próbálkoztam az általam ismert lehetőségekkel, szóval megpingeltem a router-t. hiba nélkül válaszolt. megpingeltem a wlan-os gépet. az is válaszolt. természetesen wlan-os gépről is minden ping-elhető volt. csak éppen elérhető nem... a böngészők most nem timeout-oltak, hanem az idők végeztéig próbálkoztak volna a kapcsolódással... egy ebéd idejére otthagytam a gépet, és ugyanúgy csatlakozni próbált még visszatértemkor is. router se volt hajlandó az istennek se föléledni, akármit próbáltam, csak a router áramtalanítása segített a problémán. úgy érzem ennyi információval fölszerelkezve, immár nyugodt szívvel be merek állítani a szervízbe :)

Alkyra

Oké, én már mindent kipróbáltam, de semmi se jött be:

Következő a gondom:
1-Fel akartam rakni a Corel Paintshop Pro Trial vert, de regiszter problémák miatt nem engdélyezte...néztem, hogy mely reg.el van baja s megmondtam neki, hogy a system is írhatja s használhatja azt a reget. Erre a progi a soron következő reget szemelte ki magának. ismét átírtam. s kezdődött előlről az egész.-.-
2-Fel akartam rakni a ACDsee T80. Free Trialt a gépre s mire installnál már a next gomb megnyomásánál sírt, hogy
az msiexec.exe hibát észlelt s leállt...Innentől kezdve már semmire se reagált az install(ha next gombot nyomtam akkor kilépett magától...)

szal kéne vlm windows reg. s dll javító progi, mert kezd nagyon idegesíteni. újrarakni a windost nem fogom, mert az egy év lenne, mire mindent visszaállítanék olyanra, amire én akarom...
Van vlknek vlm ötlete?

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cobra

#4143
Quote from: Alkyra on 2006-05-07, 11:01:16
Oké, én már mindent kipróbáltam, de semmi se jött be:
Részvétem, nekem is volt hasonló gondom, a WinRar egyik crackje ölte meg a Win-emet pár hete. Jobb megoldást nem találtam, mint a Win reinstall.
Ja igen, miután felraktál minden eddig használt és jól működő programot, csinálj egy backupot.
Még egy : rendszervisszaállítás be van kapcsolva? Lehet az rendbe tudná tenni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Sob. Én nem akarom újrarakni a windoswomat.-.-
Mindent újra felrakni, beállítani, letölteni? Nah azt már nem. Az egy hetembe telne.
Hülye, idióta windows...

Alkyra

LOL! Mostmár működik.XD
Süllyedjek el, de vlmért felrakta.(ám az install végén volt egy error, hogy az msiexec.exe ismeretlen memória területre mutat.Oo)

Member

Windows-t javítgatni nem érdemes, ha az elcsesződik, nincs többé. Régen én is 1,5 évig tartottam egy haldokló windowst, micsoda megkönnyebbülés volt, amikor szereztem egy CD-t és leölhettem végre...

Kyo-han

Quote from: Alkyra on 2006-05-07, 11:36:20
Sob. Én nem akarom újrarakni a windoswomat.-.-
Mindent újra felrakni, beállítani, letölteni? Nah azt már nem. Az egy hetembe telne.
Hülye, idióta windows...

Olyan húdesok cuccod nem lehet a win-hez, amiből mindig a frissnek kell fent lennie...azaz ésszerű megoldás kiírni az olyanokat, amik nagy helyet foglalnak, és nincs hetente új verzió belőle  :comp:

Moonshiner

#4148
 :oops: Ödönnél  fellépett a kékhalál állapta.  :oops:
Azt írta ki, hogy kéri a javítócd-t, hát betettem. A harddrive ki volt ütve, megcsináltam. Elvileg most már érzékelnie kellene a telepítőcd-t is, de csak egy piros fény kezd el világítani+ morog egy sort. És érdekes  módon a detecting secondary master és a detecting secondary slave felcsrélődött. Mármint redes sorrendben szerepelnek, de az előbbihez ír ki none-t az utóbbihoz meg krikszkrakszokat.
Valahogy működésbe kellene hozni sürgően, mert kellene. Mi ilyenkor a teednő? Valami dugasz más helyre lett visszapárosítva?  :confused:  :comp:

Kuroi Tenshi

Egy kicsit technikaibb leírását a hdd kiütésének lehetne? ;)
Meg a körülmények se ártanána:
mitől lett kékhalál
milyen hibát írt ki
mi történt a hddvel
állítottál valamit a biosban?
stb

Moonshiner

#4150
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-07, 23:10:07
Egy kicsit technikaibb leírását a hdd kiütésének lehetne? ;)
Meg a körülmények se ártanána:
mitől lett kékhalál
milyen hibát írt ki
mi történt a hddvel
állítottál valamit a biosban?
stb

Először csak úgy, minden előzmény nélkül, legalábbis, ha volt nem tűnt fel, lefagyott. Utána kiírta, hogy valami  windows/blabla/system/config... ?? (lehet, felcseréltem) vagy meghibásodott, vagy nincs rajta a gépen, javításhoz telepítő cd + j gomb megnyomása. Meglett. Utána jött a kattogás. Nuku hardrive. Utána szétszedtem, életemben először és lett hard drive, de a betett cd-t nem volt hajlandó érzékelni. Ott jelent meg a cd mellett, a gépen az a piros fény, mikor a cd-t próbálta olvasni.
Remélem, így megfelel. A hdd nem érintkezett rendesen. A biosban maradtak az eredeti beállítások.

Cobra

Szerintem addig ne nagyon kapcsold be a gépet, amíg valaki hozzáértő át nem nézte, mert könnyen lehet, hogy elszáll pár alkatrészed (azt meg gondolom nem szeretnéd).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moonshiner

Ok.
Köszönöm a segítséget!
( De lehet már késő.. )

Itachi

Tud vki egy jó spyware adware killer linket adni? Mert tegnap még semmi nem volt, de ma miután bekapcsoltam a gépet állandó popup meg hasonlókat kapok, hogy a gépemet spyware támadta meg, és ininen és innen ezt a progit töltsem le majd vegyem meg....Van egy crackelt spysweeperem ami ugyan sok adware t és egy trojan it is talált, de nem tudja leszedni.Pontosabban leszedei, de újra felrakja magát mindegyik.3 szor scanneltem és 3 szor volt mindig ugyanaz a 6 +98 trace.Segítséget előre is köszönöm, nem hiányzik most egy format c....:(
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Member

Hát igen, ezt már én is eljátszottam párszor, szerintem nincs más megoldás, mint egy alapos formázás. Egy jobb spyware-ölő biztosan nem ingyenes, azok a köcsögök, akik a spywaret írják, nem érdemlik meg a kreditet.

Itachi

A röhej, hogy egy trojan is felmászott valahogy.Elég pipa vok.Gyakorlatilag az internet security t csak addig szoktam kikapcsolni amíg WoW ozok.Bár megesik néha,hogy közben a netre is felnézek, lehet akkor kaptam a szart.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kuroi Tenshi

Régiek, de ezeket szoktam használni:

lavasoft adaware
spybot search & destroy
cwshredder
meg tűzfal.

kikuchiyo

Spybot-irtókat csökkentett módban érdemes futtatni.
Failure is the default option

Draconire

Van egy 90 napos trial verzióm a Spy Sweeper 4.5-ből.
Ha lejár akkor egy win re-installal megy megint.
Nekem eddig elég jól bevált, bár nem vagyok valami advenced user :smile:
Ha esetleg kell akkor elküldhetem kb 8,5 MB.

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-08, 15:30:54
Régiek, de ezeket szoktam használni:

lavasoft adaware
spybot search & destroy
cwshredder
meg tűzfal.
Hmmm... nekem AVG free version-öm van + Kerio Pers.Firewall? Ezek milyenek? (ez most így kicsit fura, h én kérdem, de nem naon ismerem őket :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manitu

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 22:11:12
Hmmm... nekem AVG free version-öm van + Kerio Pers.Firewall? Ezek milyenek? (ez most így kicsit fura, h én kérdem, de nem naon ismerem őket :) )
Kerio egész jó tűzfal, kipróbáltam már egy párat, de mindig visszatértem ehez. könnyen kezelhető, átlátható, és olyan részletességgel lehet konfigolni, ahogy az ember csak akarja.


Vinsanity

hellosztok!
nekem az a gondom hogy:
letöltöttem ftp-ről a yu yu hakusho összes részét,de amikor a 46-os részt meg akarnám nyitni virtualdubmod-dal kiír egy hibát.
ezután beleraktam a hangot és mikor lementené kilép egy crash-sel
szerintetek mit csináljak ?
nagyon fontos plz help !
előre is kösz

Vinsanity

 :lol:
letöltöttem azt a részt újra és jó lett :D :rotfl:

Raggie

Quote from: Esy on 2006-05-11, 23:54:19
:confused: Vagy akkora fájdalmas hülyeség lenne, hogy nem hajlandó semmi lejátszani?  :D
Akkor vagy leetöltési hibás a fájl, vagy pedig keress egy újabb verziót a K-lite-ból! Nekem még régebben az volt a problémám pl a Texhnolize lejátszásával, hogy az AC3filter nem volt feltéve...

Mit ír ki hibaüzenetnek?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Alkyra

#4164
Keresek egy normális, minőségi videó konverter s kódoló programot!
Kérlek írjátok le, hogy ti mit haszáltok s tapasztalataitokat róla. Előre is köszi!(term. adok érte karmát.^^)

Kyo-han

Quote from: Alkyra on 2006-05-13, 09:01:21
Keresek egy normális, minőségi videó konverter s kódoló programot!
Kérlek írjátok le, hogy ti mit haszáltok s tapasztalataitokat róla. Előre is köszi!(term. adok érte karmát.^^)

Mit akarsz mire konvertálni?

Alkyra

Quote from: Kyo-han on 2006-05-13, 11:34:35
Quote from: Alkyra on 2006-05-13, 09:01:21
Keresek egy normális, minőségi videó konverter s kódoló programot!
Kérlek írjátok le, hogy ti mit haszáltok s tapasztalataitokat róla. Előre is köszi!(term. adok érte karmát.^^)

Mit akarsz mire konvertálni?

Öhm...mindent mindenre?XD Mondom, nekem egy profi s minőségi converter s kódoló progi kell.
de leginkább avi-t s mpeget szeretnék.

Kyo-han

Látod minden egybe progit nem ismerek, viszont én pl a DVDx-et használom a DVD-ből avi-ra konvertáláshoz...
Alapvetően nem egy nehéz és bonyolult progi, ha nem full kezdő az ember és nem elsőre lát ilyet...annyi bajom volt csak vele, h néha a codec-ek kiválasztásánál a képarány torzult, és a jobb és bal oldalról bevett kb 1 cm-t (15"-os monitoron), és így keskenyebb lett a kép...de ez csak akkor történt, ha vmit nem jól állítottam be...namost kódolás közben is meg lehet szakítani a műveletet, és akkor is tökéletesen lejátszható avi-t generál...szóval egy 1,5-2 órás filmből ha csak 4 percet kódolsz és megszakítod, már bőven elég ahhoz, h lásd h mi lesz a végeredmény...
Ami nagyon tetszett benne, h szépen kiszámol nekem mindent...ezalatt azt értem, h miután a codec ki lett választva, bitrate  be lett állítva, stb, a progi kiszámolta a leendő avi file várható méretét, illetve ott még midnig zongorázhattam olyanokkal, h pl ha 1000mb lett, szóltam neki, h 700mb-s cd-nként alkossa meg, és automatikusan úgy vágta szét...oké, ez már nem egy aktuális példa, mert ugye 90ft egy üres dvd, és akkor már drágán veszi az ember, de jó lesz ez majd nemsoká, ha majd kezd jönni a HD-DVD, meg a Blue-Ray...majd akkor DVD-re tömörítek :D
Jah, és ha jól tom, freeware a DVDx  :D
DVD-ről csak hangot leszedni az I'mTOO DVD to Audio converter-t használom...gyakorlatilag a kezelőfelülete teljesen olyan, mint egy sima mp3 grabber progi-é...szintén wav-ba, mp3-ba, mp4-be, cda-ba meg hasonlókba generál...koncert DVD-khez tökéletesen jó...
És ugye az örök progi, a VirtualDub...ezzel lehet játszani avi-k, wmv-k, mpg-k, stb egyikből másikba konvertálásához...továbbá tud avi-ból ogm-et, v mkv-t, ami több hangsávot tárolhat, és több feliratot is...tehát egy video file-ban több nyelv és több felirat is lehet...majdhogynem olyan, mintha dvd lenne, viszont asztali nem játsza le, ha jól tudom...legalábbis még nem láttam olyan asztalit, ami ogm-et v, mkv-t játszott volna...
Ezek amiket felsoroltam, ezek egytől egyig teljesen jó progik ahhoz, amiket leírtam, viszont nem tudja egyik sem minden funkciót...sztem olyan progit nem is fogsz találni, ami mindent tökéletesen tud...

gr33n

Hi!

Valaki tudna segíteni? Olyan lejátszó kéne vagy progi ami-vel tudok jó screenshot-okat csinálni. Eddiig a MCP is megtette de most valamiért nem akar engedelmeskedni. Van olyan progi amivel abban a századmásodpercben printel mikor én akarom?

Draconire

Hát én ezt szoktam használni, elég egyszerű és kicsi: Movie Snapshot