Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Darkstar

Érdekes, nekem ezzel sose volt gondom, mindíg megy elsőre. :) Ha meg dirket rákötöm gépet netre, azonnal, minden beállítástól függetlenül megy, pedig mindegyik másikra fel kellett rakni a kábelmodem programját.

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-12, 14:56:18
egyebkent amit Darkstar mond, az nekem le volt tiltva, es ugy is ment  :muhahah:
Erre csak annyit mondok, Xp. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Hali!
1. Az alaplapba valo elem mindhez ugyanolyan?
2. Mennyibe kerul kb?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2006-09-12, 15:04:30
Hali!
1. Az alaplapba valo elem mindhez ugyanolyan?
2. Mennyibe kerul kb?
Tudtommal mindegyikben CR2032-es van már egy jó ideje. Fogalmam sincs, mennyi.

Selmo

Quote from: White SeeD on 2006-09-12, 15:11:58
MAjd megpróbálom beállítani hogy egyenrangúak legyenek és akkor hátha.
Igaz nem vacakoltam vele sokáig, mivel volt jobb dolgom is meg csak fájjlmeghosztás miatt kellet a kapcsolat, a net csak extra lett volna, csak már Arsenálozni akarok egy jót és azt neten kell aktíválni :ejj:
Átjárónak beírtad a netes kártya ip-jét?
http://selmo.atw.hu/kepek/gateway.bmp

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-12, 16:26:44
Quote from: Kvikveg on 2006-09-12, 15:04:30
Hali!
1. Az alaplapba valo elem mindhez ugyanolyan?
2. Mennyibe kerul kb?
Tudtommal mindegyikben CR2032-es van már egy jó ideje. Fogalmam sincs, mennyi.
Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Valaki mondja már el, hogy hogyan tudok ilyen avatart csinálni animéből kivágva, mint volt itt pár DBZ-s avatár. Kérnék egy gyorstalpalót, hogy mi kell hozzá és hogyan megy. :D

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-09-12, 17:09:21
Valaki mondja már el, hogy hogyan tudok ilyen avatart csinálni animéből kivágva, mint volt itt pár DBZ-s avatár. Kérnék egy gyorstalpalót, hogy mi kell hozzá és hogyan megy. :D
Megnyitod a videót pl. Virtual DubMod-dal, kijelölöd a szükséges jelenetet, aztán File/Save image sequence (ekkor képkockánként kimenti a megadott könyvtárba), majd ha állókép kell akkor csak simán megvágod mondjuk Photoshopban, ha meg mozgó akkor valami Gif animátor programban összeillesztgeted, és kész is.

Selmo

Khm... ehhez kéne valami kodek pack, hogy lejátsza, meg egy animator, amivel gif lesz belőle. Az elsőt még megoldom, de a másodikra mondj már egy nevet.

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Quote from: Selmo on 2006-09-12, 17:32:17
Khm... ehhez kéne valami kodek pack, hogy lejátsza, meg egy animator, amivel gif lesz belőle. Az elsőt még megoldom, de a másodikra mondj már egy nevet.

Ulead GIF Animator

Kvikveg

mplayer.exe bla.avi -vo png ha jol emlekszem -ss mettol. Kepeket ua kvtarba teszi, mint video volt.
Adobe Image Ready pl tud animalt gifet. Es meg biztos sok mas is. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

#4690
Hello.

Valakinek van tapasztalata az ügyben, hogy tényleg élettartam garanciás-e a Chieftec?
Van egy kb 2 éves Chieftec tápom. Eddig az zümmögött a gépben és kifogástalanul működött. Mostanáig.
Az utóbbi időben párszor előfordult, hogy menet közben egyszer csak lekapcsolt a gép. Utána viszont vissza tudtam kapcsolni. Ma este viszont már nem volt hajlandó.
Kiszedtem a tápot, kitakarítottam, de továbbra is semmi. Táp bekapcs, ellenörző led világít (ergo +5VSB jó) de poweron-nál csak egy enyhe nyögést produkál, de nem indítja el a gépet.
Most egy kimustrált Codegen-ről működök, de nem szívesen használnám tartósan. Szóval szeritetek ha visszaviszem a tápod ahol vettem, ki kell cserélnijük egy-az-egyben, vagy nekiállnak javítani és esetleg csak hetek múlva kapom vissza?

Előre is köszi, ha van ilyen tapasztalatotok.

Moha

Darkstar

Tapasztalatom ugyan nincs, csak kapcsolódik ide, hogy hiába életartam-garanciás valami "gyárilag", az nem azt jelenti, hogy meg is kapod itthon. Konkrétan nekem a GEIL memóriáim a gyártó oldala szerint élettartamgaranciásak + a dobozukon is rajta van, mégis a magyarországi forgalmazó csak 5 év garit ad rá.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Nekem az 5 év is elég lenne, tekintve, hogy úgy 2 éve vettem. :hehe:
De, mikor vettem a nagykerben azt mondta a srác, hogy élettartam garis, szóval ha elromlik csak simán hozzam vissza. Bár még nekik egyet sem hoztak vissza...

RE@L

Nállam az internet personal hubbal van megosztva. Egy sima régi  4 dugaszossal. 5. dugaszba megy a modemből a kábel, a másik négy szabad, két gép be sincs állítva hogy lássa egymást de elvileg beállíthatnám és mindkettő külön csatlakozik az internetre 1 ip alatt.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zsiga

Quote from: Moha on 2006-09-12, 22:13:52
Hello.

Valakinek van tapasztalata az ügyben, hogy tényleg élettartam garanciás-e a Chieftec?
Van egy kb 2 éves Chieftec tápom. Eddig az zümmögött a gépben és kifogástalanul működött. Mostanáig.
Az utóbbi időben párszor előfordult, hogy menet közben egyszer csak lekapcsolt a gép. Utána viszont vissza tudtam kapcsolni. Ma este viszont már nem volt hajlandó.
Kiszedtem a tápot, kitakarítottam, de továbbra is semmi. Táp bekapcs, ellenörző led világít (ergo +5VSB jó) de poweron-nál csak egy enyhe nyögést produkál, de nem indítja el a gépet.
Most egy kimustrált Codegen-ről működök, de nem szívesen használnám tartósan. Szóval szeritetek ha visszaviszem a tápod ahol vettem, ki kell cserélnijük egy-az-egyben, vagy nekiállnak javítani és esetleg csak hetek múlva kapom vissza?

Előre is köszi, ha van ilyen tapasztalatotok.

Moha
Elvileg amíg garis addig cserélniük kell, ha nem állsz neki rögtön asztalt csapkodni akkor valószínűleg fogják is. (Ez mondjuk erősen függ attól hogy hol vetted, mert ugye van pár olyan bolt ahol a garancia csak addig jár amíg ki nem léptél az ajtón fizetés után...)
Ami viszont fontos, hogy az élettartam-garancia nem azt jelenti amit a legtöbben értenek rajta, vagyis nem azt vállalja a gyártó hogy a termék örökéletű, ha 10 év múlva megdöglik akkoris cserélik. Az élettartamgari azt jelenti, hogy amíg a terméket gyártják +1-2 évig (gyártója válogatja, ha dobsz egy mailt a Chieftec supportnak ők megmondják a szériaszám alapján hogy garis-e még náluk) van rá garancia.

Moha

Oké, majd meglátom.
Annyira azért nem régi darab, szóval hátha.
Viszont a javítással meg úgy vagyok, hogy ha elviszik javítani, ki tudja, nem valami gagyi alkatrészt tesznek-e bele... Szóval azért vettem Chieftec tápot, mert az legalább ha meg is döglik, nem viszi magával a gépet a gagyi alkatrészek miatt...
Nomeg normális teljesítményt ad le és stabilabban.
Ez a codegen 300W-os (ami tuti nem ad le ennyit) a Chieftec meg 360-as. Szóval most nem is mertem rákötni mindent.

De úgy szeretem, mikor egy rakás gond egyszerre ugrik a nyakamba....  :morci:
Na mindegy, azért köszi.

Fazék

#4696
plíz help:

szóval adott egy régi tipikusan kompakt (ex-banki) Compaq gép. P3 500 pro procival, vmi Intel alaplappal (chipset-et ha fontos holnapra megkérdezem), amire van egy fektetve rácsatlakoztatható egység, ami tartalmaz 2 PCI vagy 1 PCI és 1 ISA port-ot.
namármost eddig egy Diamond Monster 3D II kártya volt egymagában az egyik PCI port-ban és hibátlanul működött. ma megpróbáltunk a mellette lévő PCI port-ba beletolni egy SMC wireless hálókártyát (azt hiszem EZ az a drágaság). de nem volt hajlandó észrevenni a kártyát a windows ME (ez a max, amit még tűrhetően bír a gép, win98SE telepítő cd-met meg valami mocsok alak lenyúlta). nem volt hajlandó megjelenni se ismeretlen se ismert eszközként. kipróbáltuk, hogy kivettük a DM3D II videókarit és beraktuk abba a PCI port-ba, és immár egyedül visszaraktuk a gépbe, de úgy se volt hajlandó föléledni.
ezután beleraktuk egy másik jóval frissebb gépbe és ott hibátlanul azonnal kiszúrta a gép, hogy hohó itt van valami finomság és seperc alatt a router-hez is tudtunk csatlakozni vele, szóval a kártya kifogástalanul működött. visszaraktuk próbaként a régi gépbe, de egyszerűen mintha nem észlelné a gép hogy ott lenne, le sem reagálja...

és most jönnek a hülye kérdések:
1. PCI port-ból is volt esetleg több típus és a túlságosan új PCI kártyákat a túlságosan régi PCI port-tal rendelkező gépek már nem ismerik föl?
2. he?
3. ezeknek a rohadt gépeknek lelkük van és élvezik ha szívatják az embert?

bármilyen tippet szívesen fogadok :) előre is köszi.

szerk: most olvasom, hogy ez kék neki hivatalosan:
QuoteA computer with a bus-mastered PCI slot, and PCI card and socket services compliant with revision 2.2 of the PCI specification

szóval lehetséges, hogy ezt a szintet nem üti meg a gép és itt van a vérfarkas elásva?

Tutegal

Quote from: Fazék on 2006-09-13, 02:39:54
plíz help:

szóval adott egy régi tipikusan kompakt (ex-banki) Compaq gép. P3 500 pro procival, vmi Intel alaplappal (chipset-et ha fontos holnapra megkérdezem), amire van egy fektetve rácsatlakoztatható egység, ami tartalmaz 2 PCI vagy 1 PCI és 1 ISA port-ot.

és most jönnek a hülye kérdések:
1. PCI port-ból is volt esetleg több típus és a túlságosan új PCI kártyákat a túlságosan régi PCI port-tal rendelkező gépek már nem ismerik föl?
2. he?
3. ezeknek a rohadt gépeknek lelkük van és élvezik ha szívatják az embert?

bármilyen tippet szívesen fogadok :) előre is köszi.

szerk: most olvasom, hogy ez kék neki hivatalosan:
QuoteA computer with a bus-mastered PCI slot, and PCI card and socket services compliant with revision 2.2 of the PCI specification

szóval lehetséges, hogy ezt a szintet nem üti meg a gép és itt van a vérfarkas elásva?

Ha jól értem a leírásod, egy PCI elosztóban akarod egyszerre használni a videó- és hálókártyát? A PCI-s videók ugyan jól tűrték az IRQ megosztást, de sok hálókártya kényes erre. Úgy emlékszem, a régebbi 10/100-as, Realtec chippel szerelt hálókártyák jól működtek ilyen kompakt szerelésű gépben. Ilyen gépben használható wireless hálókártyára nincs ötletem. Lehet jobban járnál, ha bontóbol kérnél egy normál méretű AT házat, amibe rendesen, egymás melletti PCI helyekre be lehet állítani a kártyákat.

Fazék

#4698
Quote from: Tutegal on 2006-09-13, 09:36:35
Ha jól értem a leírásod, egy PCI elosztóban akarod egyszerre használni a videó- és hálókártyát? A PCI-s videók ugyan jól tűrték az IRQ megosztást, de sok hálókártya kényes erre. Úgy emlékszem, a régebbi 10/100-as, Realtec chippel szerelt hálókártyák jól működtek ilyen kompakt szerelésű gépben. Ilyen gépben használható wireless hálókártyára nincs ötletem. Lehet jobban járnál, ha bontóbol kérnél egy normál méretű AT házat, amibe rendesen, egymás melletti PCI helyekre be lehet állítani a kártyákat.
az alaplap ugye benne van vízszintesen laposan. van rajta egyetlen egy csatlakozási felület (aminek fogalmam sincs a típusáról... kicsit az ISA-ra hasonlít), amire rádugandó ez a 3 port-ot (egyszerre használható 2 PCI vagy 1 ISA és 1 PCI) tartalmazó egység, ami 90 fokban el is dönti a kártyákat így azok az alaplappal párhuzamosak, mert csak így férnek el magasságban a házban.
én ilyen megoldást még korábban nem láttam, bocsi, ha nem tudom rendesen leírni, ma elkérem majd a típusszámot és talán képpel is tudok szolgálni hozzá.

szerk: na csak találtam róla egy KÉPET

Cobra

Quote from: Fazék on 2006-09-13, 02:39:54
szerk: most olvasom, hogy ez kék neki hivatalosan:
QuoteA computer with a bus-mastered PCI slot, and PCI card and socket services compliant with revision 2.2 of the PCI specification

szóval lehetséges, hogy ezt a szintet nem üti meg a gép és itt van a vérfarkas elásva?
Ott a béka, farkas, akármi elásva, a kártyának 2.2-es PCI kellene, de a P3-nál max 2.1 van, vagy régebbi. Esetleg úgy lehetne megoldani, hogy keresel egy USB kártyát, ami megy 2.1-es PCI-n (ne mbiztos, hogy lesz ilyen) és szerzel egy USB-s wireless kártyát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-09-13, 02:39:54
(chipset-et ha fontos holnapra megkérdezem)
Nem túl szorosan kapcsolódó, de:
1. cpu-z -re keresés, letöltöd, és voilá. Proci adatai, memória adatai és timingjai, alaplap típusa és bios revisionje.
2. elmész gyártó honlapjára, ott szériaszám alapján rákeresel. Hátha van ott valami érdekes vagy fontos

Úgy látom, van ott két usb-port. Talán azokkal?

Selmo

Ezeken viszont csak 1.1-es USB van, elég annak a sebessége?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Az adsl idehaza ritkán gyorsabb 2,5Mbps-nál, ami 320KBps.
Wiki szerint USB 1.1 sebessége 12 Mbps.

Tutegal

Quote from: Fazék on 2006-09-13, 10:22:42

[az alaplap ugye benne van vízszintesen laposan. van rajta egyetlen egy csatlakozási felület (aminek fogalmam sincs a típusáról... kicsit az ISA-ra hasonlít), amire rádugandó ez a 3 port-ot (egyszerre használható 2 PCI vagy 1 ISA és 1 PCI) tartalmazó egység, ami 90 fokban el is dönti a kártyákat így azok az alaplappal párhuzamosak, mert csak így férnek el magasságban a házban.
én ilyen megoldást még korábban nem láttam, bocsi, ha nem tudom rendesen leírni, ma elkérem majd a típusszámot és talán képpel is tudok szolgálni hozzá.

szerk: na csak találtam róla egy KÉPET

Tényleg, ebbe a Compaq házba egyedi alaplapot, tápot építettek, nem érdemes normál házba átszerelni.
Az USB portja valószínűleg 1.1 ami 12Mbps maximum, szóval a legrégebbi 802.11b wireless-t tudó USB kártya esetleg működhet vele, de a sebessége csak netezésre elég.
Úgy látom, van integrált ethernet csatlakozója. A másik lehetőséged, ha jószívű a boltos, és becseréli a kártyát egy olcsó wireless Access Point-ra. Az AP-t és a gépet meg összekötöd egy rövid hálókábellel.

Lythis

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mit lehet kezdeni az msn 8100030d hibaüzenetével? Igen, utánajártam google-n, és amik ott vannak kilistázva, mint megoldások, kb egyáltalán nem hajlandóak működni.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-13, 11:16:38Nem túl szorosan kapcsolódó, de:
1. cpu-z -re keresés, letöltöd, és voilá. Proci adatai, memória adatai és timingjai, alaplap típusa és bios revisionje.
2. elmész gyártó honlapjára, ott szériaszám alapján rákeresel. Hátha van ott valami érdekes vagy fontos
a gép a szomszédban van. cpu-z-t ismerem, le is írtam a kedvükért egy papírra a gép összes adatát fél évvel ezelőtt, amikor megvették. de a papír is a szomszédban van, és olyan későn már nem zavarjuk az alvó embereket :)
QuoteÚgy látom, van ott két usb-port. Talán azokkal?
a két usb port természetesen csak 1.1-es, szóval vannak kétségeim milyen faintosul menne rajta keresztül egy usb-s wireless egység, de ma mindenképpen kipróbáljuk, mert anyu notebook-jához pont egy ilyen szörnyeteg van, és pont jó lesz próbára :)

Fazék

Quote from: Tutegal on 2006-09-13, 11:48:23Tényleg, ebbe a Compaq házba egyedi alaplapot, tápot építettek, nem érdemes normál házba átszerelni.
Az USB portja valószínűleg 1.1 ami 12Mbps maximum, szóval a legrégebbi 802.11b wireless-t tudó USB kártya esetleg működhet vele, de a sebessége csak netezésre elég.
Úgy látom, van integrált ethernet csatlakozója. A másik lehetőséged, ha jószívű a boltos, és becseréli a kártyát egy olcsó wireless Access Point-ra. Az AP-t és a gépet meg összekötöd egy rövid hálókábellel.
hmmm ez az utóbbi jól hangzik, fogalmam se volt, hogy ez így is működhet :) köszi.

és köszönöm a többieknek is a segítséget  :merci:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-09-13, 19:18:56
a két usb port természetesen csak 1.1-es, szóval vannak kétségeim milyen faintosul menne rajta keresztül egy usb-s wireless egység,
Mint mondtam, USB 1.1 12 Mbps-os ;) adsl meg 2-2.4 általában, ennél ritkán nagyobb idehaza.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-09-13, 19:22:48
Quote from: Fazék on 2006-09-13, 19:18:56
a két usb port természetesen csak 1.1-es, szóval vannak kétségeim milyen faintosul menne rajta keresztül egy usb-s wireless egység,
Mint mondtam, USB 1.1 12 Mbps-os ;) adsl meg 2-2.4 általában, ennél ritkán nagyobb idehaza.
köszi, de én most nem a sebessége miatt említettem a problémát, azt én is jól tudom, hogy usb1.1 az 12Mbps és az usb2.0 480Mbps-es elméleti sebességre képes... viszont franc tudja hogy milyen kényes egy frissebb usb-s eszköz a régebbi port-okat illetően... persze elméletileg kompatibilis, csak lassabb, de láttam már éjjeliőrt nappal meghalni...

Selmo

Quote from: Lythis on 2006-09-13, 17:12:46
Nem tudja véletlenül valaki, hogy mit lehet kezdeni az msn 8100030d hibaüzenetével? Igen, utánajártam google-n, és amik ott vannak kilistázva, mint megoldások, kb egyáltalán nem hajlandóak működni.
Semmit, napok óta ezt csinálja a fél világnak, az msn központjában van a bibi.  :ejj: Próbálkozol és vagy felenged vagy nem...

A tökéletesség unalmas.