Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Anime-nél nem láttam különbséget a képminőségben, szóval én inkább kikapcsoltam. Ami eleve rosszul van letörmörítve, az utána se lesz sokkal szebb, amit meg jól csináltak meg, arra felesleges szerintem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: White SeeD on 2007-02-14, 18:49:24
Quote from: Fazék on 2007-02-14, 01:19:28
ja igen, ssid broadcast-ot mindenképpen tessék kikapcsolni!
Ezt spec nem találtam meg. Vagy más a neve.
ez csak akkor lett volna érvényes rád, ha wireless router-ed lenne, de Cobra szólt, hogy vszleg csak sima kábelesed van, szóval nálad ez lényegtelen :)

Cobra

Ha nem adja meg a pontos típusát, akkor az életbe nem derül ki mit tud a router. Sajnos SMC oldalán ilyen, hogy Barricade, nincsen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-02-14, 23:39:51
Ha nem adja meg a pontos típusát, akkor az életbe nem derül ki mit tud a router. Sajnos SMC oldalán ilyen, hogy Barricade, nincsen.
barricade név alatt csak ezt az egy modellt találtam. szóval gyanús, hogy nem wireless a router :)
(+ egy print server-eset, de kétlem, hogy WS olyat vett volna :))

kikuchiyo

A Norton Ghost-ból melyik változatot lop vásároljam meg?
Adware és "Press OK to send report to NSA" nélküli verzió kéne.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-15, 00:14:26
A Norton Ghost-ból melyik változatot lopjam galádul el?
Adware és "Press OK to send report to BSA" nélküli verzió kéne.
fixed. :D
Nemtom. Bump

-EU a tápra vonatkozik, különben ugyanaz.

Cobra

Ghostból én a 9-est próbáltam, bár nem látom gyakorlati hasznát. Image backupot tudok a Nero-val is csinálni és az legalább nem fut állandóan a háttérben, mint a Ghost.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Nem image backupra kell, hanem a rendszerpartíció átmásolására.
A háttérben futás engem is idegesít, majd leszedem, ha elvégezte a dolgát.
Failure is the default option

sirtomi

#5738
Quote from: Próféta on 2007-02-14, 18:25:29
A pdfcreator ingyenes, és nekem hibátlanul műxik. Nem egészen azt csinálja, amit kérsz, hanem feltelepít egy nyomtatót, és amit azon nyomtatsz, azt pdf-fé varázsolja. Ezek után rajtad áll, hogy a képeket hogyan szeded össze (Word?), és hogyan állítasz belőlük össze egy pdf formába konvertálandó dokumentumot.
Megtennéd, hogy leírod, akár pm-ben, hogy hogyan kellene ennek működnie? Van 114 db tif/jpg állományom és ebből kellene nekem egy pdf. Próbáltam wordből pdfcreatorra nyomtatni, de nem jelenik meg az eredmény. Mentés és kész. Valószínűleg én vagyok hülye már megint :D

Szerk: Kevesebb fájllal működik. Nem tudom mi a max, de kb száz kép már kiakasztotta :(

Fazék

#5739
kikuchiyo ezt a tanácsot adta anno:
QuoteAzt nezd meg, mennyire szinkronizal a modem, es hogy mennyi a S/N margin.
ezt hogyan kell? redface

Attól függ, hogy milyen modemed van. Az enyém DLink 360T, A MÓDSZER Wink a következő:
- a router kiiktatásával kösd a modemet közvetlenül a PC-re
- állítsd be az internet-kapcsolatok tulajdonságainál a 192.168.1.2 fix IP-címet és 255.255.255.0-t a subnet masknak
- böngészőben a modem webes felülete a 192.168.1.1 címen érhető el, user/pass= Dlink/Bridge

A külsőre ugyanolyan 360R modemmel állítólag nem működik ez A MÓDSZER.
Az SNR-t nekem nem írja ki, lehet, frissíteni kéne a firmware-t.
most eljutottam a próba lehetőségéhez, de mivel siemens xpresslink modem-em van a fenti procedúra semmilyen eredménnyel nem jár, nem tudom elérni a modem-et...
tipp, hogy ennél az adsl modem-nél hogyan tudnám lekérni az adatait?

szerk: ilyenem van

kikuchiyo

kikuchiyo ezt a tanácsot adja most:

IP: 192.168.254.254
user/pass: superuser/admin

de nem kezeskedik érte.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-15, 23:31:24
kikuchiyo ezt a tanácsot adja most:

IP: 192.168.254.254
user/pass: superuser/admin

de nem kezeskedik érte.
sajnos nem vált be, de azért köszönöm kikuchiyo-nak

kikuchiyo

Esetleg az itt lévőeket végigpróbálgathatod.
És ha pontosabb típusszámot tudnál mondani, akkor arra már rá lehetne keresni.

Az is előfordulhat, hogy ennek a modemnek nincs webes felülete. Ilyen esetekre van egy program, ami kiolvassa a paramétereket belőle, a hwsw szávszélesség-emelős topikját nézd át, hogy megleld.

(egyébként meg csak 65536 címet kell végigpróbálnod  :haha:)
Failure is the default option

Fazék

#5743
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-15, 23:40:58
Esetleg az itt lévőeket végigpróbálgathatod.
És ha pontosabb típusszámot tudnál mondani, akkor arra már rá lehetne keresni.
próbáltam lelesni róla típusszámot de csupán ugyanaz a matrica van rajta, mint az általam adott link-en látható ezen a chip-en. ilyen típusszámot meg nem találtam hirtelen. szóval valószínű, hogy nincs setup-ja.

szerk: most rohadtul nincs időm és kedvem átfutni a hwsw-n a 62 oldalas topic-ot, elmentettem a link-et, és halasztom hétvégére a mókát (remélem akkor nem kell dolgoznom...)

kikuchiyo

Ezt találtam:
Quote from: PH! fórumNos sajnálattal jelentem be: a Siemens xpresslink modemekbe nem lehet a felhasználói oldalról bejelentkezni: sem webes, sem telnetes, sem más felülete nincsen, ami a felhasználói oldalról elérhető lenne. Mielőtt valaki megkérdezné: nem a Fatávtól van az információ. A Siemens közpotnjában másfél hétig kutakodtak a magyar képviselet mérnőkei a dokumentációban. Csak DSLAM oldalról lehet elérni a modemet, de onnan is csak elemi információkat ad a készülék, mivel elsőgenerációs. Már akkor is elvault volt, mikor az országba behozták.

ígyjárás.exe
Failure is the default option

Cobra

Fazék ha jobb sebességet akarsz, akkor vegyél egy D-Link 360T-t (vagy R-t, mert állítólag T-t nem nagyon lehet kapni), illetve ennél újabbat, mert ezeket dícsérik nagyon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-02-16, 00:35:47
Fazék ha jobb sebességet akarsz, akkor vegyél egy D-Link 360T-t (vagy R-t, mert állítólag T-t nem nagyon lehet kapni), illetve ennél újabbat, mert ezeket dícsérik nagyon.
őszintén szólva erre a pár hónapra nem sokat számít, márciusban vélhetően úgyis lejjebb lépünk egy csomagot, mert ugyan nagyon jó érzés volt megtapasztalni ezt a sebességet, de én inkább a pénzre szavazok :)

hw fórumon közben egy jóember kisegített már a válasszal:
QuoteNos sajnálattal jelentem be: a Siemens xpresslink modemekbe nem lehet a felhasználói oldalról bejelentkezni: sem webes, sem telnetes, sem más felülete nincsen, ami a felhasználói oldalról elérhető lenne. Mielőtt valaki megkérdezné: nem a Fatávtól van az információ. A Siemens közpotnjában másfél hétig kutakodtak a magyar képviselet mérnőkei a dokumentációban. Csak DSLAM oldalról lehet elérni a modemet, de onnan is csak elemi információkat ad a készülék, mivel elsőgenerációs. Már akkor is elvault volt, mikor az országba behozták.
szóval én nem fogok eldicsekedni a modem-em adataival azt hiszem :)

kikuchiyo

Ööö visszaolvasnál egy picit? :D
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-16, 00:44:14
Ööö visszaolvasnál egy picit? :D
fáradt vagyok. haggyámmá  :redface:

köszi akkor neked is :)

egyre többször csinálja ez a fórum, hogy ha túl közel néztél meg egy topic-ot egy újabb hozzászólás elküldésének pillanatához, akkor nem szól, hogy jött új hozzászólás, pedig 10-20 percenként elnéztem azért ide, mégis Cobra hozzászólásáról szólt csak ez a vacak...

Kvikveg

edonkeyrol mondjon mar valaki valamit. Linket talaltam, de tor*entezesnel csak Azureust hasznaltam, nem tudom az az info ezzel hasznalhato-e.
Konkretan pl errol lenne szo:
http://tvunderground.org.ru/index.php?show=ed2k&season=10737&sid[183693]=1
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

thrall

#5750
megtisztítottam a ventiket a gépemben, úgy, hogy kivettem, máttörölgettem, leporoltam (viz és egyéb folyadékot nem használtam), majd visszaraktam úgy, ahogy eddig is volt, de amikor bekapcsoltam a gépet, olyan hangot ad ki, mintha valaki hangtompítóval porszívózna benne. Ez végzetes hiba, és azonnal javítsam meg, vagy csak én szoktam el a hangjától? :D

edit: megoldva ideiglegesen, kihúztam a hibás ventit

Selmo

Quote from: thrall on 2007-02-16, 18:31:49
megtisztítottam a ventiket a gépemben, úgy, hogy kivettem, máttörölgettem, leporoltam (viz és egyéb folyadékot nem használtam), majd visszaraktam úgy, ahogy eddig is volt, de amikor bekapcsoltam a gépet, olyan hangot ad ki, mintha valaki hangtompítóval porszívózna benne. Ez végzetes hiba, és azonnal javítsam meg, vagy csak én szoktam el a hangjától? :D

edit: megoldva ideiglegesen, kihúztam a hibás ventit
Végzetes hiba, elfelejtetted megolajozni őket. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Alkyra

Srácok, vlknek mond valami értelmet kék halálnál a STOP kód 0x00000E8 as meghibásodás?
A 9 dragons még mindig meghal...és én meg mindenképp ki akarom próbálni.^^

thrall

Quote from: Alkyra on 2007-02-16, 20:48:08
Srácok, vlknek mond valami értelmet kék halálnál a STOP kód 0x00000E8 as meghibásodás?
A 9 dragons még mindig meghal...és én meg mindenképp ki akarom próbálni.^^
te vagy Tru, vag ynem?

MMO central-on ajánlották, hogy szedd szét a géped, és nézz meg minden dolgot, hogy a helyén van-e (még a floppy meghajtó is!!!!)

Alkyra

Quote from: thrall on 2007-02-16, 23:32:40
Quote from: Alkyra on 2007-02-16, 20:48:08
Srácok, vlknek mond valami értelmet kék halálnál a STOP kód 0x00000E8 as meghibásodás?
A 9 dragons még mindig meghal...és én meg mindenképp ki akarom próbálni.^^
te vagy Tru, vag ynem?

MMO central-on ajánlották, hogy szedd szét a géped, és nézz meg minden dolgot, hogy a helyén van-e (még a floppy meghajtó is!!!!)

Nyem. Én nem tru vagyok.^^ Én Alky vagyok immár 7 éve.:) de, egyb. szétszedtem már mindent.-.-
Szerintem vlm hülye alaplapi hiba lesz...csak nem találom...

kikuchiyo

大成功!!!1

Sikerült a vinyócsere, e sorok írása közben már az új 250-es WD dübörög a rendszerpartíció alatt.
Nem volt triviális az eljárás, ha valakit érdekel, leírhatom.
Failure is the default option

Cobra

Rendszernek minek 250Gb-os HDD? Inkább vettél volna egy WD Raptort a C-nek :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-02-17, 23:48:38
Rendszernek minek 250Gb-os HDD? Inkább vettél volna egy WD Raptort a C-nek :)
Valószínűleg van rajta több partíció... ;)

Cobra

Több drive jobb megoldás szerintem (így ha meghal, minden elveszik :) ).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-02-18, 00:03:16
Több drive jobb megoldás szerintem (így ha meghal, minden elveszik :) ).
sztem ilyen miatt fölösleges izgulni, heti legalább 1x menteni kell a fontos adatokat külső adathordozóra, minden más újból beszerezhető (csak emlékezz rá, hogy mi veszett oda :haha:), az meg kiszámíthatatlan, hogy egy vinyó mikor mondja be az unalmast.