Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

Télleg, az 98 alatt volt, ME alatt ott a használhatatlan biztonsági másolat mizéria. :eek: DirectX uninstallra van egy progi itt. Windows installnál meg csak annyit tégy, hogy ha rákérdez, hogy nem akarod máshová telepíteni, akkor mondod neki, márpedig te c:\windows-ba akarod, nem érdekel, hogy van ott már. De ha újratelepíted az leszedi a DirectX-et is. ;)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#5821
egyértelműen a nyomtató a hibás. ne vegyetek HP tintasugaras nyomtatót. vagy legalábbis legyetek fölkészülve a furcsaságaira. azért volt meghülyülve az összes gép, mert a nyomtatót volt pofám kikapcsolni, de még bedugva hagyni.
amint visszakapcsoltam, hajlandó volt megjeleníteni a nyomtatók listáját, onnan gyorsan töröltem a hp1100-at, majd kihúztam az usb kábelét és az a gép azonnal megjavult, hibátlanul újraindul, satöbbi :) yaaaay

kicsit :lame: vagyok, hogy ezt korábban nem próbáltam, de nem gondoltam volna, hogy ilyen durván meg tudja hülyíteni az összes gépet egy kikapcsolás...

közben a többi gép persze még szintén meg volt hülyülve, de egy reset után azok is hibátlanul helyreálltak. :pompomgirls:

most nem tudom mit csináljak a nyomtatóval. azt hiszem egy próbát teszek, hogy fölrakom az új driver-t, amit leszedtem a hp honlapról, de ha attól is meghülyül a többi gép, akkor egy kicsit gondban leszek...

azért milyen korrekt már, hogy 1 év és 9 hónapja telepített, kéthetente karbantartott WinME-k még mindig jól működnek?  :lazza:

hp meg nemmondommitcsináljon a driver/szoftver-jeivel...

mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy van két hp lézernyomtató is az irodában és azokkal nincsen semmi gond még élemedett koruk ellenére sem :)

Fazék

újabb :lame: kérdéssel bővítjük a napot :)

IE6-ban görgő nélküli egérrel hogyan lehet állítani a betűméretet? mert fogalmam sincs hogy hogyan, de jóapámnak sikerült nagyon kicsire átállítania valahogy... jelenleg úgy oldottam meg, hogy kisegítő lehetőségek-nél beállítottam, hogy ne vegye figyelembe az oldalak által javasolt betűméretet, de ez ugyebár nem a korrekt megoldás :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-03-03, 22:52:36
újabb :lame: kérdéssel bővítjük a napot :)

IE6-ban görgő nélküli egérrel hogyan lehet állítani a betűméretet? mert fogalmam sincs hogy hogyan, de jóapámnak sikerült nagyon kicsire átállítania valahogy... jelenleg úgy oldottam meg, hogy kisegítő lehetőségek-nél beállítottam, hogy ne vegye figyelembe az oldalak által javasolt betűméretet, de ez ugyebár nem a korrekt megoldás :)
Nézet/Szövegméret.

Fazék

#5824
Quote from: Zsiga on 2007-03-03, 22:56:47
Quote from: Fazék on 2007-03-03, 22:52:36
újabb :lame: kérdéssel bővítjük a napot :)

IE6-ban görgő nélküli egérrel hogyan lehet állítani a betűméretet? mert fogalmam sincs hogy hogyan, de jóapámnak sikerült nagyon kicsire átállítania valahogy... jelenleg úgy oldottam meg, hogy kisegítő lehetőségek-nél beállítottam, hogy ne vegye figyelembe az oldalak által javasolt betűméretet, de ez ugyebár nem a korrekt megoldás :)
Nézet/Szövegméret.
hát ez tényleg :lame: kérdés volt a részemről :haha:

i guess it's one those days :)  (legalábbis remélem, mert szívás, ha mindig ilyen vagyok :haha:)

szóval köszönöm és azt hiszem kiérdemeltél következő találkozóra egy-két gilmore girls dvd-t és egy korsó sört :D
(nem csak ezért, felhalmozott segítéseket vettem figyelembe, nehogy azt higyje bárki is, hogy ilyen adakozó vagyok :ejnye:)
ja és természetesen Selmo is :D (mármint a sört)
kikuchiyo te nem kapsz, mert :__devil:

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-03-03, 23:01:26
Quote from: Zsiga on 2007-03-03, 22:56:47
Quote from: Fazék on 2007-03-03, 22:52:36
újabb :lame: kérdéssel bővítjük a napot :)

IE6-ban görgő nélküli egérrel hogyan lehet állítani a betűméretet? mert fogalmam sincs hogy hogyan, de jóapámnak sikerült nagyon kicsire átállítania valahogy... jelenleg úgy oldottam meg, hogy kisegítő lehetőségek-nél beállítottam, hogy ne vegye figyelembe az oldalak által javasolt betűméretet, de ez ugyebár nem a korrekt megoldás :)
Nézet/Szövegméret.
hát ez tényleg :lame: kérdés volt a részemről :haha:

i guess it's one those days :)  (legalábbis remélem, mert szívás, ha mindig ilyen vagyok :haha:)

szóval köszönöm és azt hiszem kiérdemeltél következő találkozóra egy-két gilmore girls dvd-t és egy korsó sört :D
(nem csak ezért, felhalmozott segítéseket vettem figyelembe, nehogy azt higyje bárki is, hogy ilyen adakozó vagyok :ejnye:)
ja és természetesen Selmo is :D (mármint a sört)
:merci: :D

Quote from: Fazék on 2007-03-03, 23:01:26
kikuchiyo te nem kapsz, mert :__devil:
:lol:

Manitu

Flash videókkal szórakozva bukkantam erre az oldalra, gondoltam másnak is hasznos lehet. Csak bemásolod a youtube/google video/stb linkjét, beállítod, hogy milyen kódolást szeretnél, majd vársz. Az oldal szépen átkódolja, és már töltheted is lefele, finom kis divxes aviban a videót :jee:


Darkstar

Wow, thx! Ezzel most elleszek egy darabig ^^

Ed.:
QuoteError: Sorry, server is too buzy..
Aww...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Próbáld újra, néha beadja ezt, de működik.


Selmo

Minek kódolni az flv-ket? :)

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Mert én pl nem használok mplayert se mpc-t. Zoomplayerbe meg még nem láttam flv codec-et (igaz nem is kerestem) :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

FLV lejátszó is van, kb 2 mega. :) De ti tudjátok.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Az igaz, itt is van a gépen. De nekem az avi kicsit szimpaikusabb (meg azt a telón is tudom nézni)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

szilva

Sziasztok! első hozzászólásom a fórumon.Rögtön 1 kérdést szeretnék feltenni! A Zoom Player-rel nem tudtam felirat fájlt lejátszani...Viszont az anime meg OGM fájl...Ezért kérdésem: Meik lejátszóval lehet a kettőt egyszerre lejátszani?? Előre is köszönöm!  :smile:

Darkstar

A zoomplayer elvileg a Directvobsubot használja. Ha az ogmben lévő feliratot akarod lejátszani, akkor miután megnyitottad a videót, jobbklikk és stream selection. Ha külső felirat kell, akkor szintén megnyitás után a notifi részen (ahol az óra is van) jobbklikk a kis zöld nyílra, directvobsub, és ott az open-nél megnyitod a feliratot.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: szilva on 2007-03-04, 23:03:39
Sziasztok! első hozzászólásom a fórumon.Rögtön 1 kérdést szeretnék feltenni! A Zoom Player-rel nem tudtam felirat fájlt lejátszani...Viszont az anime meg OGM fájl...Ezért kérdésem: Meik lejátszóval lehet a kettőt egyszerre lejátszani?? Előre is köszönöm!  :smile:

üdv a fórumon  :tezsvir:

Kvikveg

#5836
Mivel lehet szoveget kor alakba tordelni? Szovegbogyokat akarok csinalni, es ha nem muszaj, nem akarok szivni vele.
Illetve Worddel lehet? Rendelkezesre all meg Photoshop esetleg Visio.

Na, Wordben megtalaltam...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#5837
A jó tetves anyját a Windowsnak. Ma leszedett egy frissítést az alaplapom sata controller-éhez, majd ezek után újra felismerte a vinyókat. Újraindítás, minden megy szépen, a vinyók érezhetően gyorsabbak, egyszer csak jön egy ablak, hogy a windows deaktiválva lett hardverváltozás miatt, 3 napom van aktiválni. Ellenben úgy néz ki, ez az msdnaa licensz OEM-nek számít, mert nem engedni mégegyszer aktiválni. Most szerezhetek be valahonnan másik azonosítot (azaz hajthatom fel az egyetemen valamelyik msdnaa admint). Azért ilyenekre k****-ra felhívhatnák a figyelmet egy frissítés előtt, még akkor is, ha az nem important, hanem csak optional, azaz dönthetek, hogy telepítem-e vagy sem...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Íííí... ezt ám szépen megcsinálták.

Sőt, szóval az OEM licensz már egy annyi hw-változástól, mint
pl egy lemezcsere deaktiválódik?  :3x3:

(ezért is várom meg, hogy mások béta- és "gamma"teszteljék a
programokat, én majd áttérek rá, ha már kiforrott, addig még jó
a régi :D bocs :o )

Gregory

Kéne egy kis help:
ma szükségem volt Photoshopra, de nem volt a gépen, ezért felléptem az isohunt-ra, ahol láttam, h van 1 ilyen, h Photoshop CS3 beta... gondoltam akkor már nézzük meg ezt, és akkor letöltöttem. A letöltött fileok között meg van ilyen, h : photoshop_bla_bla.rar.001.xtm ; phtoshop_bla_bla.rar.002.xtm; meg vmi Xtremsplit nevű progi, amihez tudom társítani a fileokat, de maga a progi francia nyelven van, így nem teljesen értem(sőt 1általán nem), h mit hova kéne rakni... nem tud vki esetleg 1 másik progit, ami vmi érthető nyelven van, és ki tudom vele csomagolni, vagy mitcsinálni a fileokkal?

Kuroi Tenshi

A főoldala nem tesz említést angol verzióról - megszívtad.
PS-nál meg béta... ha még a szokásosnál is több bug van
benne és még annál is több memet zabál, akkor az egy
öngyilkos próbálkozás. Tölts másikat.

Fazék

#5841
tűzfallal kapcsolatosan kéne egy kis segítség. ha jól tudom az xp belső tűzfala is megfelelő védelmet nyújthat jól beállítva egy egyszerű otthoni gépnek. viszont mivel még az életbe nem próbálkoztam vele és most megyek át egy hölgyhöz rendberakni a számítógépét, többek között egy tűzfalat is szeretnék nála beüzemelni, lehetőleg már elsőre jól, anélkül hogy hosszasan kéne próbálgatnom. van valami amire oda kell figyelni windows tűzfalnál, ami elsőre nem feltétlenül ugrik be az embernek? köszi. :)
(a segítő hozzászólásokat, ha 1-2 órán belül érkeznek, akkor már nála olvasnám el, szóval viszonylag sürgős lenne a dolog :))

Selmo

Igazából nem sok beállítanivaló van rajta. A programbokkolásról értesítés alapból be van állítva, a kivételeknél jelöld be a netes dolgokat, mint msn, esetleg adj hozzá, pl. torrent. Ha ezen a gépen keresztül van net továbbosztva akkor a speciális fülön szépen egyesével engedélyezni kell a hozzáféréseket, kb. ennyi.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-03-06, 16:16:30

Sőt, szóval az OEM licensz már egy annyi hw-változástól, mint
pl egy lemezcsere deaktiválódik?  :3x3:
Hát, mivel így azt a lemezt, amelyiken az oprendszer van, szintén újra felismerte, ezért akár úgy is értelmezheti, hogy másik gépre került mondjuk ghostolással vagy valahogy. Nem is ez zavar, hanem az, hogy erre semmi figyelmeztetés nem volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Fazék on 2007-03-06, 18:35:06ha jól tudom az xp belső tűzfala is megfelelő védelmet nyújthat jól beállítva egy egyszerű otthoni gépnek
Ja, különösen a leak test-eken szokott lehengerlően szerepelni, például ezen itt a megszerezhető 9625 pontból a lenyűgöző, csaknem hibátlan 0 pontos eredményt éri el.  :lazza:

Amúgy tényleg nem nagyon kell hozzányúlni.

Vista téma: na most rettegek, mert nekem a Vista mellett csak egy Ubuntu van tartalékban, az XP-t nem sikerült felimádkozni a gépre. Ha megmorcolja magát, végem van :(

Darkstar

Xp tűzfal: az tényleg csak befelé szűr? Nekem már nemegyszer beszólt, hogy nem enged ki egy programot. Pl az egyetemi public gépeken ezért nem tudok a pendrive-ra telepített azureussal torrentezni, mert a tűzfal blokkolja kifelé is, és admin kéne, hogy átengedje.

Próféta: végülis mindenkinek két pass-a van (egy a DVD verzióhoz egy meg az 5 CDs-hez), csak én már ellőtem a másikat egy másik gépen...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Nem minden programot fog meg kimenetkor az SP2 tűzfala. Elvileg programok automatikusan be tudják magukat rakni az engedélyezett listába, gondolom pár komolyabb kártevő is tudja ezt. Nekem nincs gondom külső tűzfal nélkül, de egy ismerősnél, aki nem igazán ért a gépekhez, oda se raktam fel külön tűzfalat, majd megnézem 1-2 hónap múlva milyen állapotű lesz az XP (persze aktív vírusirtó van fent, meg felraktam neki a Spybotot és mondtam ,hogy hetente egyszer érdemes lefuttatnia).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Leszedtem egy Outpost Firewallt .Szépen beállítottam nem is azzal van a baj.
Néha hallok vlm...furi hangot a géptől s nem tudom honnan van...ilyen..."poing"....Hol tudnám ezt kikapcsolni?:)

Fazék

köszi a válaszokat :)
Próféta: ha már ennyire rossznak mondod az xp tűzfalat, akkor tudnál valami olyasmit ajánlani helyette, amit egy teljesen béna felhasználó is tud majd barátságosan kezelni? :) csak mert tipikusan olyen ember gépére kerülne föl, aki inkább folyton 'no'-t kattint majd a feldobott kérdésekre, csak hogy mihamarabb túllépjen a gép zaklatásain :)

más kérdés, inkább átrakom ide a vegyes topic-ból:
szeretnék venni egy webkamerát. kérdés: mire figyeljek? pl most egy ismerősöm vett egy logitech quickcam connect-et és ugyan nagyon szép a képe, de valami tetülassú a képrögzítése. 30 kép/mp-et hazudik a dobozon, de inkább az 5 kép/mp felé közelít... én szúrtam el valamit a beállításoknál, vagy tényleg ennyire átverősek a webkamerák esetén? és akkor melyik az, amelyik már tényleg folyamatos mozgást képes rögzíteni?

ignus

Sziasztok!

Gondolkozom szünetmentes vásárlásán... Valami hasznos tanács? Kinéztem két félét: APC BACK-UPS 500VA EI BK500Ei vagy APC BACK-UPS 650EI BK650Ei Szerintetek?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."