Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Soldier on 2007-07-13, 02:51:59
nem tudjatok ebböl lehet valahogy 2 sort csinalni ?
Soldier: ha csak az a bajod, hogy túl keskenyek lesznek a fülek, akkor be lehet állítani egy minimális szélességet, about:config-ban a browser.tabs.tabMinWidth-et feljebb szedheted (van olyan kiterjesztés is, amivel szépen, GUI-ról állítható). Ilyenkor ennél kisebbre nem megy össze a lapfül, hanem vízszintesen scrollozható lesz. És nem megy ki két sorba, nem foglal el több helyet a képernyőn, aminek én speciel örülök.

Egyébként a sok-sok-sok tabod van, és nagyon hosszan kell jobbra-balra scrollozni, akkor valószíínűleg Te rontottál el valamit; nem valószínű, hogy egy témakörhöz tartozzon ez a sok lap. Lehet több firefox-ot nyitni, mondjuk három ablak, mindegyik egy-egy téma, és mindegyikben egy adag fül. Csak tipp.

Ha valamilyen felfoghatatlan okból mindenképp többsoros cuccot akarsz: nem tudom, hogy kéne megoldani, ha akarnék olyat. Talán valami extension tudja, vagy hallgass Zsigára.

Draconire

Quote from: Soldier on 2007-07-13, 02:51:59
nem tudjatok ebböl lehet valahogy 2 sort csinalni ?

[spoiler][/spoiler]
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1122 -ezt találtam, de biztos van még több is.

Moonshiner

Nemrég kaptam egy laptopot, és szeretném megosztani az otthoni netet, hogy tudjak rajta is netezni. Azt hallottam, h. valamiféle routert kell hozzá venni. Tudna erről valaki bővebbet mondani? Nem nagyon értem, hogy mi lenne netelosztáskor a teendő. Támpontra lenne szükségem.  :redface:

Cobra

Kell neked egy wireless router, így extra kábel nélkül tudod az ADSL/kábelmodemhez csatlakoztatni a laptopot, illetve 4 másik gépet kábellel is. Persze nem ártana tudni, hogy új-e a laptop, vagy régebbi darab (ha több, mint 3 éves, akkor nem valószínű, hogy van benne Wi-Fi adó-vevő).
Routerből Asust, D-Linket vagy Linksyst javaslok. Ezek ára 10e Ft-tól indul (a D-Link, a többi kicsit drágább).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

Quote from: Selmo on 2007-07-13, 05:59:21
Sehogy, de ha két rókát nyitsz meg, máris emberibbek lesznek a fülek. De ez csak nekem tűnik túl soknak? :P

problémam igyis sokat kellet kiszednem , hogy elférjen :)

Quote from: Próféta on 2007-07-13, 12:35:51
...

aha köszi , adot addont Gmer ez kell nekem pont :P amugy nem rontotam el semmit azert kell egy ablak mert többet valmiert nem hajlando munkamenet helyreálitasaval visszaálitani a firefox .. mar 2-3 honapja igy hasznalom , marmint amikor gép kikapcs soha nem zarom be az ablakot o.O. btw lehet engem azert nem zavar a 2 sor mert magas felbontas es sokszor f11-ezek

Quote from: Gmer on 2007-07-13, 12:55:47
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1122 -ezt találtam, de biztos van még több is.

-köszi ilyenre volt szüksegem
-amit zsiga ajalot sosem hallotam :redface: de asszem nem is fogom meg egy darabig ;)
-ty all

Darkstar

Miért van az, hogy mostanában akárhányszor elindítom a utorrent-et, megöli a netet. Az oldalak betöltése kb 5-10* annyi ideig tart mint egyébként, akkor is, ha mondjuk 20kb/s-el tölt. A utorret által ajánlott beállítások vannak (kivéve hogy az upload sávszélt levettem 10kb/s-re) + fut a cFoSpeed is (utorrent prioritása minimumon), mégsem stimmel valami
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2007-07-14, 12:32:41
Miért van az, hogy mostanában akárhányszor elindítom a utorrent-et, megöli a netet. Az oldalak betöltése kb 5-10* annyi ideig tart mint egyébként, akkor is, ha mondjuk 20kb/s-el tölt. A utorret által ajánlott beállítások vannak (kivéve hogy az upload sávszélt levettem 10kb/s-re) + fut a cFoSpeed is (utorrent prioritása minimumon), mégsem stimmel valami
hasonlót tapasztalok én is utorrent-tel, már csak egyetlen torrent-et merek elindítani egyszerre, és annak is max 15 KB/s up-ot engedni, de még így is teljesen lelassítja a böngészést. ugyanakkor edonkey 20KB/s feltöltéssel meg se kottyan... egyszerűen nem értem mitől van ez...

Zsiga

cFOSspeed nem ér semmit, kb. csak arra jó hogy amikor rájössz hogy nem ér semmit és uninstallálod, jól tönkrevágja a Win összes hálózati beállítását meg driverét. :)
A torrent elsősorban azzal zabálja meg a netet hogy millió+1 kapcsolatot épít fel a többi peer-rel, és állandóan kommunikál velük hogy melyiknek melyik szeletek vannak meg. A megoldás, le kell korlátozni a torrentenkénti kapcsolódásokat mondjuk 50-re (ez elég szokott lenni), és egyszerre 5-6 torrentnél többet nem futtatni. (Minél kevesebb, annál jobb, de ezek az értékek nálam Azureussal jól működnek, és anno µTorrentnél is OK volt.) Így nálam a 4Mbit/256-os neten a letöltés korlátlan, a feltöltés 22k (a max 25-26k szokott lenni mondjuk ftp-s feltöltésnél) és simán megy mellette minden, a böngészés kb. 80%-os sebességen.

Fazék

cFos-t router óta nem használok, nem éri meg a szenvedést.

jelenleg mint írtam csak egyetlen torrent szokott futni egyszerre, az is max 70 kapcsolattal, és eddig 18 KB/s-re korlátoztam le, de most még lejjebb vettem, hátha tűrhetőbbé válik a böngészés...
kapcsolatom: 1696/256 kbps
és ha bármi más programban 20 KB/s-re állítom a feltöltést, akkor 95%-os sebességgel megy a böngészés, ha torrent a fenti módon fut, akkor kb 35%-osra változik a böngészés...

Darkstar

Detto, ált 1 letöltés, 90 kapcsolat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

#6610
cFos-ból én az itt található a fapados verziót használom, nem kell konfigurálni meg szenvedni vele, live p2p streameknél érezhetően gyorsabban tölt így.

edit: elfelejtettem berakni a linket

Zsiga

Fazék, Darkstar: Akkor itt bizony user error lesz. :D
(Vagy a µTorrentnél szúrtak el valamit.)

Selmo

µtorrent 1.7.1 van nálam, de sosem volt ilyen problémám. A kapcsolatszám 300/50, 5 aktív torrent fut és gyak alig veszem észre, csak amikor fel kell tölteni pl. csatolást. Talán kicsit  sok a 27K-s feltöltés. :) Csak kíváncsiságból, mi a szolgáltatótok?

A tökéletesség unalmas.

Fazék


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Akkor ott sincs közös, valami más lesz a baj. Spy esetleg?

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Quote from: Selmo on 2007-07-14, 21:58:17
Akkor ott sincs közös, valami más lesz a baj. Spy esetleg?
Naponta fut időzített keresés. És a probléma csak utorrenttel jelentkezik. Még valami: tegnap le akart szedni egy frissítést, de többszöri próbálkozás után sem sikerült neki.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Nem lehet, hogy nálad a Cfos zavar be, Fazéknál meg az Adsl problémás? Bár a kábelen is lehet gond a sozlgáltatással, T-Com mostanában nem áll a helyzet magaslatán (mivel sok helyen jóval több előfizető van, mint amit elbír a központ).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Cfos nálam is van, igazából mit sem számít, csak még lusta voltam uninstallni, de nem zavart be. DS neked meg talán érdemes lenne leszedni az 1.7.1 telepítőt és feltenni, hátha rendbeteszi.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#6619
ez érdekes... mióta van kint ez az 1.7.1? csak mert utorrent elfelejtett szólni, hogy van frissítés, pedig be volt kapcsolva az opció... ???

szerk: nem is találok hirtelen lehetőséget az ellenőrzés/figyelmeztetés kikapcsolására...

Manitu

#6620
Quote from: Fazék on 2007-07-14, 22:20:57
ez érdekes... mióta van kint ez az 1.7.1? csak mert utorrent elfelejtett szólni, hogy van frissítés, pedig be volt kapcsolva az opció... ???
De bugos a legtöbb verzióban. btw, én sem vettem észre :)

edit: :wtf: installer? :eek:


Selmo

1.7.1 ma jött ki, de 1.7 béta már hosszú ideje van. Amúgy az általános fülön van a frissítés de tényleg bugos. Nincs még installer, letöltöd és indítod, ennyi.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2007-07-14, 22:53:37
1.7.1 ma jött ki
akkor lehet hogy ezért nem szólt :haha:

én mindig csak felülírom simán a legújabbal a korábbi exe-t, ez a legegyszerűbb és legszimpatikusabb megoldás :)

.Attila

Ismét Excel kérdésem van.
Két mezőt kéne megvizsgálni, hogy tartalmaznak-e külön-külön vmilyen szöveget, pl. A3-ban "abc" és B3-ban "xyz", és ha ez a kettő teljesül egyszerre, akkor egy adott mezőben növelje a mező értékét 1-gyel, majd így vizsgálja végig a teljes vizsgálatot. Ez még annyival meg lesz fejelve, hogy az A3 mezőben több szöveg is megengedett, pl. "abc" vagy "def" vagy "ngf".
Nos, a kérdések:
1. hogyan lehet szöveges vizsgálatot csinálni (egyszerűen HA(A3="..."...)?)
2. hogyan lehet rávenni az Excelt, hogy vizsgálja végig a táblázatot, amíg érvényes sort, azaz nem üres sort talál?

sirtomi

Quote from: Fazék on 2007-07-14, 22:59:03
Quote from: Selmo on 2007-07-14, 22:53:37
1.7.1 ma jött ki
akkor lehet hogy ezért nem szólt :haha:

én mindig csak felülírom simán a legújabbal a korábbi exe-t, ez a legegyszerűbb és legszimpatikusabb megoldás :)
Nálam szólt uTorrent, hogy van újabb verzió. Leszedte és újraindította magát, ennyi. Igaz azóta az ablakon levő X-el nem lehet kilépni a programból, csak lerakja gyorsindítóba :)

Selmo

Ez sima beállítás, bármikor változtathatsz rajta.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Próbálom telepíteni a JRE-t, de mindíg "error 1500 - another installation is in progress"-t dob. Offline és online telepítésnél is csinálja. Halp pls
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2007-07-17, 01:32:04
Próbálom telepíteni a JRE-t, de mindíg "error 1500 - another installation is in progress"-t dob. Offline és online telepítésnél is csinálja. Halp pls
Reboot? Hátha valami előző installer futva maradt? Ha nem megy, mindenféle temp könyvtárak ürítése? (Van erre valamilyen eszköz a lemezkezelőben)

Mondjuk ha sehogy se boldogulsz, halvány emlékeim szerint szigorú értelemben véve a JRE telepítése annyi, hogy valahova kicsomagolod, gondolom a futtathatókat berakod path-ba, esetleg a .jar kiterjesztésre társítod a javaw-ot, oszt jónapot. Bár hogy ezután pl. browser pluginok szeretni fogják-e, azt már nem tudom. De ha ilyenhez kell folyamodnod, ott valami nagy gáz lehet  :3x3:

Darkstar

Quote from: Próféta on 2007-07-17, 01:42:28
Reboot?
Megtettem volna, de ez sajnos most nem opció, épp beindult egy már régóta berakott share letöltés. :D Akkor próbálom később.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-07-17, 01:44:12
Quote from: Próféta on 2007-07-17, 01:42:28
Reboot?
Megtettem volna, de ez sajnos most nem opció, épp beindult egy már régóta berakott share letöltés. :D Akkor próbálom később.
Reboot helyett Feladatkezelőből lőjj ki minden olyan folyamatot ami esetleg egy korábbi telepítés maradéka lehet,ha nem találsz ilyet akkor meg mindent amiről nem tudod hogy mi és nem biztos hogy kell. :)