Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kazenokizu

:merci: Én TC-ben próbálkoztam az átnevezésével, és nem ment, de az Intézőben sikerült.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Draconire

Egyszerűbb, ha a jövőben 7zip-et használsz. ;)

kikuchiyo

Ez azért van, mert a rar-ban Shift-JIS kódolású fájlnevek vannak, amit nem szeret a rendszered.

Két dolgot tehetsz:

  • Átmenetileg átállítod japánra a "nem Unicode programok alapértelmezett nyelvét" (hátrányok: újraindítás szükséges, egyszer amikor átállítod, egyszer, amikor vissza, és yen-jel lesz a \-ből)
  • Telepíted az Applocale-t, ha még nincs fent, és azon keresztül indítod el a winrar.exét. Ekkor már nem lesznek kérdőjelek, meg çèÿ-k a kicsomagolt fájlnevekben, szépen lefordítja őket rendes, olvasható japánra, amit aztán átnevezhetsz TC-ben vagy Intézőben, ha nem tetszik.

Ha nincs a gépeden japán támogatás, akkor telepítsd. Nem árt az. :)
Failure is the default option

.Attila

A .pst problémát megoldottam egy Office 2003-mal. Köszönöm a tanácsokat, sajnos a Thunderbird nem jött be, az első link csak próbaverzió, crack-et nem találtam, márpedig hosszabb távra kell, ill. a második link így bonyolultabbnak tűnt, mint az Office 2003 beszerzése.


Újabb kérdés: tesóm vinyójával történt valami, nem akar elindulni a gépén. Most vett egy külső vinyóházat, így rá tudtam rakni az én gépemre. Látok mindent, semmi gond nincs így. Le kéne viszont tapogatni az egész vinyót. Van vkinek javaslata, hogy milyen programmal érdemes?

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-09-17, 17:30:07
Újabb kérdés: tesóm vinyójával történt valami, nem akar elindulni a gépén. Most vett egy külső vinyóházat, így rá tudtam rakni az én gépemre. Látok mindent, semmi gond nincs így. Le kéne viszont tapogatni az egész vinyót. Van vkinek javaslata, hogy milyen programmal érdemes?
chkdsk
Viszont ha a te gépeddel megy, akkor nem a vinyóval lesz a gond szerintem.

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-09-17, 17:42:22
Quote from: .Attila on 2007-09-17, 17:30:07
Újabb kérdés: tesóm vinyójával történt valami, nem akar elindulni a gépén. Most vett egy külső vinyóházat, így rá tudtam rakni az én gépemre. Látok mindent, semmi gond nincs így. Le kéne viszont tapogatni az egész vinyót. Van vkinek javaslata, hogy milyen programmal érdemes?
chkdsk
Viszont ha a te gépeddel megy, akkor nem a vinyóval lesz a gond szerintem.

Bootolni nem bootol a gép, nem látja rendesen a vinyót. Szóval el sem jut odáig, hogy megnézzük az adatokat rajta.

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-09-17, 17:42:22
Quote from: .Attila on 2007-09-17, 17:30:07
Újabb kérdés: tesóm vinyójával történt valami, nem akar elindulni a gépén. Most vett egy külső vinyóházat, így rá tudtam rakni az én gépemre. Látok mindent, semmi gond nincs így. Le kéne viszont tapogatni az egész vinyót. Van vkinek javaslata, hogy milyen programmal érdemes?
chkdsk
Viszont ha a te gépeddel megy, akkor nem a vinyóval lesz a gond szerintem.
Sajátgépben jobb gomb a winyóra, tulajsonságok->eszközök->ellenőrzés, hibák automatikus javítása kijelölve.

CD/DVD esetében is ezt csinálja?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-09-17, 17:48:32
Bootolni nem bootol a gép, nem látja rendesen a vinyót. Szóval el sem jut odáig, hogy megnézzük az adatokat rajta.
BIOS egyáltalán nem látja? Kábelezés / jumper rendben van?

Én

Öhm lenne egy kérdésem: Van a procim, adott a sebssége, de nekem azt mondták, hogy a BIOS-ban szoftveresen ideiglenesen ezt feljebb lehet tornászni. Fél órát kutakodtam a BIOS menüben, de nem találtam semmit.
Valami szakértő megmondaná, ezt melyik menüpontnál kell? Vagy ha nem BIOS-ban akkor hol? Vagy lehet-é ilyet egyáltalán? Nem sürgős, csak izgat. :redface:

Zsiga

Quote from: Én on 2007-09-17, 21:09:06
Öhm lenne egy kérdésem: Van a procim, adott a sebssége, de nekem azt mondták, hogy a BIOS-ban szoftveresen ideiglenesen ezt feljebb lehet tornászni. Fél órát kutakodtam a BIOS menüben, de nem találtam semmit.
Valami szakértő megmondaná, ezt melyik menüpontnál kell? Vagy ha nem BIOS-ban akkor hol? Vagy lehet-é ilyet egyáltalán? Nem sürgős, csak izgat. :redface:
Tuningnak hívják, és akár permanensen is növelhető vele a proci sebessége (már ha szerencséd és megfelelő hűtésed van, meg persze soksok időd kitesztelni hogy mennyi gyorsulást bír még ki úgy hogy stabil marad a rendszer terhelve is. :)). Milyen alaplapod van? Valóban a BIOS Setup-ban lehet állítani ilyeneket egyébként, illetve újabb lapoknál a hozzávaló programokat letöltve akár menet közben Windows alól is.
Egy kis olvasnivaló: http://prohardver.hu/cikkek/2002-04-28/tuning_alapozo_mit_mikor_hogyan_miert/ (Jó régi ugyan, de arra jó hogy a lényeget megértsd, a konkrét részleteknek meg utána tudsz nézni az alaplapod/processzorod típusa alapján.)

Selmo

Valóban megoldható a dolog, de az FSB növelésével én nem kísérleteznék, mert tönkrevághatod a gépet. Ha nagyon érdekel KT majd eligazít. :)
vagy Zsiga XD

A tökéletesség unalmas.

Én

Köszi szépen, a cikket meg főleg. :smile:

.Attila

#6912
Na majd ezeket a kérdéseket felteszem a tesómnak is.

szerk.: kábel rendben, SATA vinyóról van szó. Kábelek ugyanúgy maradtak, korábbi beállításokkal jött vissza a gép. Ami új: a tápegység, kábelezése rendben.

BIOS felismeri a vinyót, de a javítókonzol nem tudja olvasni a c könyvtárat.

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2007-09-17, 21:09:06
Öhm lenne egy kérdésem: Van a procim, adott a sebssége, de nekem azt mondták, hogy a BIOS-ban szoftveresen ideiglenesen ezt feljebb lehet tornászni.
Mint Zsiga mondta és linkelte; nem is tart sokáig egy egy közepes frekvencia-
emelés beállítása, a maxot tényleg kicsivel tovább tart megtalálni. Ha mondasz
procit, alaplapot, megmondom, milyen értékeket mennyire érdemes állítani egy
kellemes kis oc-hoz.

Quote from: Selmo on 2007-09-17, 21:23:35
Valóban megoldható a dolog, de az FSB növelésével én nem kísérleteznék, mert tönkrevághatod a gépet.
Nagyon-nagyon nehezen. Nem az szokta hazavágni a gépet, hanem a nem
megfelelő hűtés, vagy az esztelen magas feszek. A mostani procikban bőven
van tuningpotenciál (pl egy waferen, azaz sziliciumlapkán készülnek a családok,
pl 1.8-3.0GHz AMD K8 vagy 1.86 és 2.93GHzes C2D - és még az utóbbiban is
van még párszáz extra MHz, akár feszemelés nélkül is). Nyilván utána jön még
a "speed binning", azaz a tesztelésen gyengébbekből lesznek a lassabb, olcsóbb
procik; de még nem láttam E6xxx C2D-t, ami nem érte volna el a 3GHzet 1.4-
1.5V-tal. Ha nem stabil, akkor az OS tesztelés alatt kifagy - újraindul, biosban
lejjebb lehet venni. Ha annyira magasra lenne állítva, hogy bootolni sem hajlandó,
(ez mondjuk inkább jellemző túl agresszív RAM timingra) még akkor is lehet ClrRtc
jumperrel és az elem kivételével a bios-beállításokat törölni és alapra visszaállítani.

Attila: sérült MBR?

Én

Alalap: ASUS P5K SE (nem tudom sokat mond-e)
Proci: Intel Dualcore 2000 MHz

Btw, nekem 2.7 GHz-et mondtak határnak, azért megkérdezem máshol is :)

Cobra

Még a memóriáidról kellene info, Everesttel vagy CPU-Z-vel meg tudod nézni az SPD információt.

Saját kérdés: Asus A8N-E-hez kellene egy új hűtő, ami csendes és legalább annyira hűt, mint a gyári (magyarul nem kell túl sokat :) ). A régi kezdi megadni magát és jó lenne egy halkabb. Ha valaki (Zsiga, KT) tud mondani típust, esetleg beszerezhetőséget, annak örülnék.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#6916
Quote from: Én on 2007-09-18, 00:17:53
Alalap: ASUS P5K SE (nem tudom sokat mond-e)
Proci: Intel Dualcore 2000 MHz

Persze.
P5k = P35, alapból tud 333×4=1333FSB-t, de megy az sokkal
tovább is, max ~2100-2200FSB-ig láttam (persze az magasabb
fesszel, plusz hűtéssel). Valszeg evvel még Vmch-t sem kell
állítanod.
Intel Dualcore 2000 gondolom E2180, 4×200=800FSB, 10-es szorzó.
10×266=2666 szvsz alapfeszen (~1.325-1.35V) is menni fog.
10×300=3000 is esélyes Vcore=1.4V-ra állítással (teszteld, ha Win
alatt fagy, akkor csökkentsd).
Szerencsére magas (10×) a szorzó, ugyanis az Allendale-magosok
320-380 között FSB-limitesek.
FSB:DRAM 1:1-ben optimális, amit, ha 667MHz-es vagy gyorsabb
a RAM, spec/azalatti, tehát nem akadály; de még az 533-asok
is bírják, bár ott lehet kell egy kis fesz-emelés (1.8V Vmem ->
1.9V) vagy timing-lazítás (pl 6-5-5-15)
Még nézd meg, hogy PCI freq lock be van-e kapcsolva, ha nincs,
akkor állítsd be.
A hűtés, ha jól van felrakva a procira, még a gyári is elég lesz; de
ha fagy és magasak (65+) a hőmérsékletek (Asus Probe gondolom
ott van az alaplap CDjén, ha még nincs telepítve; ha nem találod,
akkor google CoreTemp)


Quote from: Cobra on 2007-09-18, 00:31:48
Saját kérdés: Asus A8N-E-hez kellene egy új hűtő, ami csendes és legalább annyira hűt, mint a gyári (magyarul nem kell túl sokat :) ).
Hogy mennyire halk, az a költségvetési kerettől függ :)
A proci sem ártana mellé, de ha jól emlékszem, nemrég gondolkoztál
kétmagosra váltással?
Viszonylag halk, kiváló teljesítmény/ár arány: AC Freezer64 Pro
Árban és teljesítményben felfelé tovább: CM HyperTX2, Zalman CNPS9500,
TT BigTyphoon (CL-P0114), Scythe Ninja RevB
http://depo.hu/szamitogepek_es_alkatreszei/hutok/leghutes_processzor

Zsiga

#6917
Quote from: Cobra on 2007-09-18, 00:31:48
Saját kérdés: Asus A8N-E-hez kellene egy új hűtő, ami csendes és legalább annyira hűt, mint a gyári (magyarul nem kell túl sokat :) ). A régi kezdi megadni magát és jó lenne egy halkabb. Ha valaki (Zsiga, KT) tud mondani típust, esetleg beszerezhetőséget, annak örülnék.
Az nForce4 elég forrófejű egy dög, ne számíts rá hogy olcsón megúszod ha normális bordát akarsz rá venni. Én egyébként ezt javaslom, ilyet vennék ha nem lenne gyárilag passzív heatpipe-os a chipsethűtőm:


Én : Tudom hülye kérdés (hiszen mint tudjuk, ramból vinyóból és FLOPSból sosincs elég :D), de mit csinálsz azon a gépen hogy nem elég a 2Ghz-es Core2Duo? :)

Én

Semmi extrát, igazából csak tudni akartam a lehetőségeket... elvagyok ezzel bőven :D Egy darabig nem piszkálok hozzá. Azért nagyon köszi a helpet.

Kuroi Tenshi

Ja, hogy chipsethűtő kéne? ...
Ráguglizva a kép nem kecsegtet túl sok jóval.
nforce forró bármelyik kiadásában, és mellé még ha közepes/
hosszabb vidkarid van, még alacsony hűtő is kell, vagy pedig
a TR HR-05SLI-hez hasonló..
Jól látom, hogy az egy sima 40×40×kb10 venti? Ha igen,
akkor megpróbálhatod csak azt cserélni, néhány műszaki
boltban található ilyen (pl Lomex a Lehelnél, Conrape, stb)
Esetleg egy 60mm-es vékony ventit is odaeszkábálhatsz, és
alacsonyabb fesszel (5 vagy 7V) etetve halkabb, de ~hasonló
teljesítményű lenne.

Cobra

Elvileg a HR-05 jó, bár a mostani X800GTO2 is kicsit rálóg a hűtő sikjára, szóval egy nagyobb darab nem tudom hogy férne el.  A ventillátorcsere azért nem a legjobb megodás, mert a gyári borda nagyon komolytalan, kis légszállítás mellett semmit nem hűtene.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-09-18, 01:16:40
Elvileg a HR-05 jó, bár a mostani X800GTO2 is kicsit rálóg a hűtő sikjára, szóval egy nagyobb darab nem tudom hogy férne el.  A ventillátorcsere azért nem a legjobb megodás, mert a gyári borda nagyon komolytalan, kis légszállítás mellett semmit nem hűtene.
Ha rálóg a VGA akkor ott a HR-05SLI.

Kuroi Tenshi

Abba a 1?-10mm=?mm-be nem fér komoly borda..
Megemlítettem, mint költséghatékony megoldás. Ha eddig elment
vele...
Ha már HR-05, akkor annak az -Sli-verzióját jobban el tudod
helyezni.

Cobra

Köszönöm a segítségeket, de 4-5e Ft-ot már nem szánnék rá, inkább a hétvégén szétszedem, megpucolom és kicsit megolajozom. Vicc, hogy erre nem figyeltek a tervezésnél, kb 1 cm-rel kellett volna odébbrakni a chipsetet. Láttam tegnap este valahol egy másik ventillátoros hűtőt is (csak már nem emlékszem melyik gyártónál :D ), még azt majd megkeresem és megnézem a magasságát. A gyári azért ilyen semmilyen, hogy ne legyen magas.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Hy mindenkinek! Nekem egy ilyen alaplapom van: ASUS A8N-SLI, és azt szeretném megtudni, hogy a www.nvidia.com oldaláról melyik nForce drivert kell letöltenem a laphoz. Köszi a segítséget!

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2007-09-18, 19:24:19
Hy mindenkinek! Nekem egy ilyen alaplapom van: ASUS A8N-SLI, és azt szeretném megtudni, hogy a www.nvidia.com oldaláról melyik nForce drivert kell letöltenem a laphoz. Köszi a segítséget!
Ha nem vagy benne biztos, töltsd az alaplapgyártó weblapjáról: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=A8N-SLI ;)
Egyébként szerintem ez: http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_win2k_6.86.html

Liquid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-09-18, 19:31:59
Quote from: Liquid Snake on 2007-09-18, 19:24:19
Hy mindenkinek! Nekem egy ilyen alaplapom van: ASUS A8N-SLI, és azt szeretném megtudni, hogy a www.nvidia.com oldaláról melyik nForce drivert kell letöltenem a laphoz. Köszi a segítséget!
Ha nem vagy benne biztos, töltsd az alaplapgyártó weblapjáról: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=A8N-SLI ;)
Egyébként szerintem ez: http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_win2k_6.86.html

Köszi a segítséget!

Cobra

A 6.86-os a legutolsó, ennél újabb nincs sajnos (talán a vistás újabb, de az meg nem jó XP-re).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ultimecia

Lecserélném 2-3 éves LG DVD írómat.
Kérdésem, hogy érdemes-e egyáltalán, vagy úgy sem kapok túlzottan jobb minőségűt manapság. (Akkor a közepesendrága 16X, 2 réteges lemezt is író/újraíró fajta van.)
És ha igen milyet érdemes venni? Max 8-9K körül gondoltam.
Legfőbb tényező nálam hogy sokáig jól olvashatók legyenek az adatok.

Fazék

Quote from: ultimecia on 2007-09-20, 10:39:32
Lecserélném 2-3 éves LG DVD írómat.
valami baj van vele? mert ha nincs, akkor sztem fölösleges.