Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Member on 2007-10-12, 18:25:30
Hülye lesz a kérdés, de ha lejön egy ISO akkor rá tudom írni DVDre vagy próbálkozzak inkább ISO emulálóval addig, amíg tudok szerezni CDt?
Kicsit bővebben. Milyen ISO, mire akarod használni, stb.

Member

SC Broodwar. És játékra, kiírni. :)
(Vagy akkor jobb lenne egy virtuális CD meghajtó? :confused: )

Zsiga

Quote from: Member on 2007-10-12, 18:59:28
SC Broodwar. És játékra, kiírni. :)
(Vagy akkor jobb lenne egy virtuális CD meghajtó? :confused: )
DVD-re is kiírhatod nyugodtan, de adatként, ne lemezképként (valószínűleg nem is menne egyébként). Amikor meg kell csak bedobod egy virtuális meghajtóba, DVD-ről amúgyis gyorsaban fel lehet telepíteni mint CD-ről (nem mintha egy ~150MB-t telepítő játéknál ez lényeges szempont lenne), meg ha le kell másolni valakinek akkor is kényelmesebb. Évek óta nem írtam ki "rendesen" szoftver ISO-t. :)

Member

Ööö, nem tudom, hogy kell virtuális CDt csinálni, csak felmerült az ötlet, mert másnál már láttam. ^^

Zsiga

Quote from: Member on 2007-10-12, 19:10:39
Ööö, nem tudom, hogy kell virtuális CDt csinálni, csak felmerült az ötlet, mert másnál már láttam. ^^
Daemon-Tools. :)

Member

Nem megoldható vhogy, hogy ne a C-ről szedje le a helyet? Kicsit zavar, hogy egy 2 GBs vinyót akar felfalni...

Kuroi Tenshi

#7056
?
Daemon-tools pár MB.
Ha meg az iso, akkor azt másold máshova...

De könyörgöm... mondjuk már lassan hozzászokhattam volna, de:
itt sírsz pár MB miatt egy 2GB-os vinyóval, amikor 8-9k egy ide-s
80GB-os vinyó, 11k-ért már 160GB-osat kapsz...
szenvedsz a Moron Editionnel, amikor ott az xp vagy a 2k.
nyavalyogsz a korlátozott letöltés miatt, amikor a korlátlan van
vagy 200-300 forinttal több, vagy hogy.
A mazochizmus a hobbid és örömöd telik abban, hogy szenvedéseiddel
minket "szórakoztass", vagy mi?

Selmo

Fogod az ISO-t és úgy ahogy van, adatként kiírod DVD-re, amikor meg fel akarod tenni akkor a DVD-ről bemountolod DT-vel és kész.

A tökéletesség unalmas.

Member

#7058
Jó, azt hittem, hogy majd a C-n lévő maradék 300 megát akarja betenni virtuális CDnek, mert úgy gondoltam, hogy azt külön hasítja majd ki a master-en lévő vinyóból és onnantól nem az ISOt használja.

EDIT: Inkább kitöröltem.

Fazék

Quote from: Member on 2007-10-12, 21:36:38EDIT: Inkább kitöröltem.
bölcs döntés volt :)

amúgy iso, img, bin+cue, mdf+akármi, stb, stb képfile-okat tényleg úgy érdemes tárolni, ahogy Zsiga mondta, vagyis kiírod egy dvd-re és utána daemon-tools-szal virtuális meghajtóba beolvastatod. semmi + helyet nem vesz el sehonnan, ugyanúgy működik, mintha kiírva lenne meg egy lemezen rendesen és gond nélkül lehet telepíteni, stb. ez a legegyszerűbb. (na persze érdemes normális minőségű dvd-re kiírnod, különben 1-2 év polcon pihentetés után sikítófrászban törsz ki, mikor a nagynehezen beszerzett image file-t már nem lehet visszaolvasni a dvd-ről mert azon a részen megadta magát és isobuster-rel se tudod visszahozni...)

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-10-12, 19:08:56...DVD-re is kiírhatod nyugodtan, de adatként, ne lemezképként (valószínűleg nem is menne egyébként)...
Dehogynem. Nemegy W****** CD imaget írtam már ki DVD-re, sima ügy. Ha nem zárod le, akkor még az egyéb nélkülözhetetlen progik telepítőit is utánnaírhatod. Ettől függetlenül ha nem szempont, hogy bootolható legyen a lemez, akkor én is inkább adatként írom ki a képfájlt.


Member

Köszönöm mindenkinek, akiben segítő szándék lakozott. :merci:

Kvikveg

Masnak is elofordul, hogy elinditja a Firefoxot, var-var, de semmi, feladatkezeloben ott van, kiloni nem lehet (sokaig eljen a Windows, bezzeg a kill -9 /vagy mi/ azonnal kinyirta oket anno), megegyszeri elinditasra feladatkezeloben mar ketszer van, de szinten semmi nem latszik belole mashol... Gep ujrainditasa utan mukodik. Sejtem, hogy mi kesziti ki (u-t******), de hogy miert?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2007-10-14, 09:59:35
Masnak is elofordul, hogy elinditja a Firefoxot, var-var, de semmi, feladatkezeloben ott van, kiloni nem lehet (sokaig eljen a Windows, bezzeg a kill -9 /vagy mi/ azonnal kinyirta oket anno), megegyszeri elinditasra feladatkezeloben mar ketszer van, de szinten semmi nem latszik belole mashol... Gep ujrainditasa utan mukodik. Sejtem, hogy mi kesziti ki (u-t******), de hogy miert?
nálam is előfordul ez, ellenben nálam megszűnik a probléma a feladatkezelő "folyamatok" fülénél a firefox.exe-t kilőve, és utána már gond nélkül el lehet indítani a firefox-ot általában

Member

IGAZI NOOB KÉRDÉS:
Van egy gép (winme) és egy laptop (xp), amit össze szeretnénk kötni, Araki-val StarCraft-oznánk egyet. :D
Valaki leírná ezt a már ovisok által is kivülről fújt folyamatot, ahogyan összekötöm a két gépet? :)

Fazék

Quote from: Member on 2007-10-14, 11:40:30
IGAZI NOOB KÉRDÉS:
Van egy gép (winme) és egy laptop (xp), amit össze szeretnénk kötni, Araki-val StarCraft-oznánk egyet. :D
Valaki leírná ezt a már ovisok által is kivülről fújt folyamatot, ahogyan összekötöm a két gépet? :)
hálókábellel két gép összekötése
két gép beállítása hasonló ip-címre az egyszerűség kedvéért, mondjuk 192.168.0.1 és 192.168.0.2, subnet mask mondjuk 255.255.255.0
tűzfalak kikapcsolása, elvégre minek bonyolítsuk az életünket, net úgyse lesz közben
gyors próbaként parancssorban: ping "ip-cím" amennyiben jön válasz, akkor él a kapcsolat és már lehet is indítani a starcraft-et :)

Cobra

XP alatt fel kellett valahogy venni a másik gépet, hogy lássák egymást a 98-cal (ME ugyanaz), de már olyan rég kellett ilyet csinálni lanpartyn, hogy már nem emlékszem mi volt. Ja és a SC-hez valószínűleg nem árt az IPX protokol meg a netbios (XP alatt egyben van, de 98 alatt azt hiszem külön volt).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Jó, majd délután meglátjuk. :D

Fazék

Quote from: Member on 2007-10-14, 12:27:10
Jó, majd délután meglátjuk. :D
hmm jól emlékszem, hogy Win ME van nálad?

Próféta

Quote from: Member on 2007-10-14, 11:40:30Valaki leírná ezt a már ovisok által is kivülről fújt folyamatot, ahogyan összekötöm a két gépet? :)
Legyen mindkettőben hálózati kártya (vagy alaplapra integrált Ethernet csatlakozó). Fogsz egy crosslink UTP kábelt, az egyik végét az egyik gép csatlakozójába dugod, a másikat a másikéba. Innentől Fazék utasításai szerint.

Quote from: Cobra on 2007-10-14, 12:14:35XP alatt fel kellett valahogy venni a másik gépet, hogy lássák egymást a 98-cal (ME ugyanaz),
Ez csak a fájlmegosztáshoz kell emlékeim szerint.
Sőt, emlékeim szerint UDP-n át is működik a stracraft, nem kell IPX. De ez csak valami halvány emlékfoszlány.

Selmo

Igen, megy mindkettővel és valóban nem szükséges megosztani semmit, ha a ping megy, lehet játszani is.

A tökéletesség unalmas.

Member

Pingelés megy, f*sza lenne minden, de elindítom a meccset, visszaszámlál és onnantól nem jelenik meg a játék a csatlakozáshoz. :(

Kuroi Tenshi

Biztos, hogy crosslink az az utp kábel?
Mert annak a két oldala másképp van bekötve.
Látod a másik gépet hálózaton keresztül?

Próféta

Quote from: Member on 2007-10-14, 17:03:20
Pingelés megy, f*sza lenne minden, de elindítom a meccset, visszaszámlál és onnantól nem jelenik meg a játék a csatlakozáshoz. :(
Tűzfal ugye nincs egyik gépen sem?
A másik: a beállításokban van olyan, hogy kapcsolat sebessége, és ott nagyon lassú kapcsolatot állítsatok be, akkor valahogy működni szokott.

Member

#7074
Enyémen alapból nincs (hehe), a laptopon meg kikapcsoltam a winfos-ét.
A nagyon lassú, hogy is mondjam, pörögni fog, de megpróbálom. :)

EDIT: Hát hálózatot mint olyat nem tudok megnyitni, állítólag nincs.
EDIT2: Kerestem képet neten a kábelről és pont ilyen, szóval szerintem crosslink.


Member

Összedobtam mindkét gépen, XP aszonta az ő izéjét lemezen vigyem át Milleniumra, megtettem, mindkét gépen STARCRAFT a munkacsoportnév de nem látjuk egymást.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-10-14, 17:09:58
EDIT2: Kerestem képet neten a kábelről és pont ilyen, szóval szerintem crosslink.
Áááá!
Külsőre ugyanolyan, belül van asszem két vezeték fordítva kötve!

(Munkapcsoportnak meg érdemes MUNKACSOPORT-ot beírni)

Member

És hogyan állapítsam meg akkor most, hogy ez crosslink-e vagy sem? Abba a gyökér ADSL f*sba volt bekötve eredetileg és most mindkét vége a gépekben lenne, ha nem neteznék.

Fazék

Quote from: Member on 2007-10-14, 17:40:42
És hogyan állapítsam meg akkor most, hogy ez crosslink-e vagy sem? Abba a gyökér ADSL f*sba volt bekötve eredetileg és most mindkét vége a gépekben lenne, ha nem neteznék.
crosslink, vagyis kicsit máshogy van kötve
simán a két végét egymás mellé teszed és ha pont ugyanúgy van kötve (lehetőleg ne színtévesztő ellenőrizze), ami esetedben 90%, akkor az nem crosslink kábel, szóval másikat kell keresned