Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

smash++

Quote from: smash++ on 2008-02-09, 16:53:57
Quote from: Zsiga on 2008-02-09, 01:31:44
Quote from: smash++ on 2008-02-09, 00:23:19
Igen szól,mert már ezt is megnéztem az elején.Ezért furcsáltam és nem vágom most mi a gond.Lehet lekéne kapni a creativ sb drivert?
Akkor még a lejátszóprogram/codec lehet a gond, pl. ffdshow-ban vagy AC3 Filter-ben is be kell kapcsolni az 5.1-et.
Nos ezekben bevan állítva. Még azt mondták,hogyy esetleg a driver fájlt csomagoljam ki és van benne egy CT Panel fájl ami megoldaná a gondot.Mert ha ezt felteszem már tudom állítani a mélyet is,hogy belegyen kapcsolva. Csak az a gond,hogy a letöltött audigy 1-es driver fájl nem tartalmaz ilyen csak a 2-es ami meg azért nem indul el mert nincs fent a 2-es driver :)
Az új k-lite-ot tettem fel,nem hiszem,hogy ez a gond. Xp alatt se volt mély ha nem állitottam be abban a progiban

Jelenleg is turkálom a netet,nem csak várom a sült gaalmbot és vmi ilyesmit is tallátam
http://nomoregoatsoup.wordpress.com/2007/09/12/unofficial-audigy-series-software-cd-for-win2000-xp-server-2003-vista-3264-bit/

Modify:

Nem tudom mit kéne csinálni... Lényeg,hogy Audigy 1-es karim van és a vista-n nem megy az 5.1-ből a mély. A tesztnél szól de sehol máshol.

1. Újra raktam a vistat és a vista+officeról csináltam egy ghost-ot (tom ez enm tartozik a gondok közé)
2. Feltettem a msn-t,semmihez nem raktam fel drivert. Ezután felraktam a legújabb k-liteot. Leszedtem egy unofficial drivert és még egy másik audigy vista driver pack2-t is, mert a creativ honlapján lévő szart sem ér.
3. A k-lite codec pakk után már volt hang és a vista is felismert,hogy audigy van a gépben.
4. Tettem fel pár alap progit, total7, daemon tools
5. Még indig nincs mély csaka tesztben. Nekiállok,hogy feltegyem ezt az unoff dirvert ami szinte az összes audigy-hez jó.Az enyémhez is (elméletileg). elindul a setup és 3 "dolgot" lehet feltenni. Az első neve talán az hogy "SB audigy" vagy vmi ilyesmi. Ezt nem engedi feltenni,mert azt írja ki,hogy a gépemben nincs olyan hardver amihez ezt föllehet tenni. Szóval csak vmi media go-t tudtam feltenni,meg vmi gamekhoz használt más creativos cuccot.Amiker megint szart sem értem el :).
6. Szóval még mindig nicns hang és valszeg a ghostal visszakell hozom a vista baszikot,hogy előrröl kezdhessem ezt a driveros cucot.
Az a gond,hogy sehol sem tudom bekapcsolni a mély használatát. Tehát egy olyan kis szir szar szöveg ami melett van egy üres kis doboz és egy nyomorult pipát betudnék rakni :) .Olyan mintha a center-re rakná inkább a mélyet

Zsiga: Most nagyon lame leszek. De szájbarágósan letudod írni,te miként üzemelted be az audigy 1-esedet? :D
"Microsoft-féle AutoUpdate-es driverrel"-> ezt etszi fel alapból a vista vagy leszedted,frisitetted és úgy jött le hozzá?

Zsiga

Quote from: smash++ on 2008-02-10, 12:44:46
Zsiga: Most nagyon lame leszek. De szájbarágósan letudod írni,te miként üzemelted be az audigy 1-esedet? :D
"Microsoft-féle AutoUpdate-es driverrel"-> ezt etszi fel alapból a vista vagy leszedted,frisitetted és úgy jött le hozzá?
Felraktam a Vista-t, a legfrissebb CCCP-packet, AC3 Filtert (nem kell igazából, de már megszoktam), és CoreAVC-t. A Vista meg magától felismerte a hangkártyát, utána meg még frissítettem a driverét a netről (Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő/Hangvezérlők/Audigy/Illesztőprogram frissítése/Automatikus keresés), és ennyi.

smash++

Quote from: Zsiga on 2008-02-10, 12:58:58
Quote from: smash++ on 2008-02-10, 12:44:46
Zsiga: Most nagyon lame leszek. De szájbarágósan letudod írni,te miként üzemelted be az audigy 1-esedet? :D
"Microsoft-féle AutoUpdate-es driverrel"-> ezt etszi fel alapból a vista vagy leszedted,frisitetted és úgy jött le hozzá?
Felraktam a Vista-t, a legfrissebb CCCP-packet, AC3 Filtert (nem kell igazából, de már megszoktam), és CoreAVC-t. A Vista meg magától felismerte a hangkártyát, utána meg még frissítettem a driverét a netről (Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő/Hangvezérlők/Audigy/Illesztőprogram frissítése/Automatikus keresés), és ennyi.

Köszi szépen!
Majd du ha már otthon leszek. Neki állok és kipróbálom a te változatodat.Annyi,hogy nekem csak a codec pack feltétele után ismerte fel a hangkarit a vista.
cccp-t nem ismertem és a coreavc-t sem

Zsiga

Quote from: smash++ on 2008-02-10, 13:08:15
Köszi szépen!
Majd du ha már otthon leszek. Neki állok és kipróbálom a te változatodat.Annyi,hogy nekem csak a codec pack feltétele után ismerte fel a hangkarit a vista.
cccp-t nem ismertem és a coreavc-t sem
CCCP-t mindenképp ajánlom, szerintem a legjobb, és a többivel ellentétben szépen be is van konfigurálva a benne lévő ffdshow. A CoreAVC meg csak akkor kell ha nem bírja a géped a nagyfelbontású H264 videókat.

Manitu

Quote from: Zsiga on 2008-02-10, 12:58:58...és CoreAVC-t.
Vista + CoreAVC? Hogyan? (Persze azon túl, hogy megveszem.) Minden elképzelhető megoldást kipróbáltam az elmúlt egy évben, de sehogy nem sikerült beregisztrálni a filtert.


Zsiga

#7625
Quote from: Manitu on 2008-02-10, 13:22:28
Quote from: Zsiga on 2008-02-10, 12:58:58...és CoreAVC-t.
Vista + CoreAVC? Hogyan? (Persze azon túl, hogy megveszem.) Minden elképzelhető megoldást kipróbáltam az elmúlt egy évben, de sehogy nem sikerült beregisztrálni a filtert.
Estig előkeresem. :)

Szerk.: Ez nálam megy gond nélkül. http://zsiga667.interhost.hu/usteam/edmmwk01.zip

Liquid Snake

Ismét segítséget kérnék. Van egy ilyen kombinációm itthon: Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3 + Proci: Intel Pentium Dual Core Prcesszor E2140 és arra lennék kíváncsi h ebben a lapban mennyire lehet húzni az adott procit? A hűtés meg van oldva tehát azzal nincs gond inkább azt kéne tudnom h a BIOS-ban mit hogy állítsak vagy ha van esetleg ilyen program vagy mittudomén. A lényeg h húzni szeretném a procit :)

Fazék

Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 12:45:55
Ismét segítséget kérnék. Van egy ilyen kombinációm itthon: Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3 + Proci: Intel Pentium Dual Core Prcesszor E2140 és arra lennék kíváncsi h ebben a lapban mennyire lehet húzni az adott procit? A hűtés meg van oldva tehát azzal nincs gond inkább azt kéne tudnom h a BIOS-ban mit hogy állítsak vagy ha van esetleg ilyen program vagy mittudomén. A lényeg h húzni szeretném a procit :)
pont ugyanilyen alaplapom van. tutira adtak hozzá driver-lemezt, azon van azt hiszem easytune nevű program, az igencsak barátságosan (és rettentően gagyi kinézettel) lehetővé teszi számodra a tuningolást :)

amúgy majd beírhatnád, hogy ha felraktad az alaplapi driver-eket, hogy nálad működik-e a gigabyte autoupdate, mert nálam már vagy 1 hónapja nem hajlandó, pedig kezdetben nem volt gond vele...

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 12:45:55
A lényeg h húzni szeretném a procit :)
Sajnos az LGA775 prociknak már nincsenek lábai, így egy kicsit komplikáltabb lesz a művelet. Távolítsd el a CPU-t a foglalatból, óvatosan rögzítsd hogy ne sérüljön, majd egy állványos fúróval készíts egy 1mm átmérőjű lyukat a bal alsó (és szigorúan a bal alsó, a többi nem jó!!) sarokba. Ha ez megvan, fűzz át a lyukon egy megfelelő hosszúságú Univerzális Processzorhúzó Célszerszám™-ot (also known as damil), helyezd az előkészített CPU-t a földre, a Célszerszám™ processzortól távolabbi végét fogd meg jó erősen, majd indulj el tetszőleges irányba.

Kuroi Tenshi

Mi a proci FPO/batch kódja?
Vagy legalább azt mondd meg, hogy Cpu-Z szerint L2 vagy M0
revision? Mindkettő elmegy alapfeszen minimum 333-ig, de 400
körül FSB-falba ütköznek, de ezt már több (L2) vagy kevesebb
(M0) feszemeléssel teszik csak meg.
Mivel a legtöbb játék sokkal előbb ütközik vidkari-limitbe, mint
proci-limitbe, s míg a vidkari-limit a minimum- és átlag-FPS-t
befolyásolja, addig a proci-limit csak a maximumot, ami szinte
mindegy, hogy 100FPS vagy 120, tehát sztem a procira állíts
be egy kellemes 333-at és hagyd úgy. EIST maradhat, jól fog
jönni, mert a hűtéssel/hőmérsékletekkel magasabban főleg
gondjaid lesznek. Az E2xxx széria magja a többivel ellentétben
nincs odaforrasztva a kupakjához, csak vmi gyenge hővezető
paszta van rákenve, így rossz a hőátadása. Ha még konkáv is
a kupak, akkor az tovább ront a helyzeten.
Pl nálam E2160, 9×300=2.7G, de 1.325 helyett csak 1.3V-on;
még vízhűtéssel is az üresjárati 22C-ról (~szobahőm.) felmegy
akár 48C-ra is. Mellette a vidkari, ami 1.2V-ról 1.5-re lett
vmodolva, 30 fokról 36-ig megy csak fel.
Ja és mielőtt nagyon nekikezdesz tuningolni, azért még 1-2
helyen olvass egy kicsit utána, mert nem elég ehhez csak a
proci fsb-jét emelni. Ott van a mem is, ami össze van
kapcsolva az fsb-vel, és ha csak úgy elkezded húzni az fsbt,
akkor a mem is megy vele, és az már nem fogja bírni a +66%-
ot. Meg ott van még a pci-e is, ami szintén össze lehet
kapcsolva az fsb-vel, azt is fixen 100-környékére kell állítani,
mert különben a vidkari és a sata lemezek nem fognak rendesen
működni. Az északi híddal szerencsére nem lesz bajod, mert az
alapból bírja ezt a tempót. Stb.

Fazék: jobb a bios-tuning, mint a windowsos vackok. Avval
csak 1-2 paramétert lehet állítani, pedig ennél többet kell.
Az auto-update alatt az @biosra gondolsz? Mert az csak akkor
updateli a biost, ha kijön újabb bios-revízió, ami nem túl gyakori,
sőt. Továbbá biost frissíteni csak akkor kell, ha valami nem
működik rendesen, mert egy-egy hibás revízió akár azt is
okozhatja (volt rá példa), hogy a ram nem fog működni, így nem
fogod tudni használni a gépet :)

Zsiga: te baromállat :D

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-11, 13:23:13
Fazék: jobb a bios-tuning, mint a windowsos vackok. Avval
csak 1-2 paramétert lehet állítani, pedig ennél többet kell.
ez a program nem a bios-ába turkál bele az alaplapnak? én úgy tudtam most már itt tartunk, de persze ez csak átlagfelhasználói feltételezés volt részemről.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-11, 13:23:13Az auto-update alatt az @biosra gondolsz? Mert az csak akkor
updateli a biost, ha kijön újabb bios-revízió, ami nem túl gyakori,
sőt. Továbbá biost frissíteni csak akkor kell, ha valami nem
működik rendesen, mert egy-egy hibás revízió akár azt is
okozhatja (volt rá példa), hogy a ram nem fog működni, így nem
fogod tudni használni a gépet :)
a bios update hibátlanul működik, az egyéb alaplaphoz járó gigabyte programokhoz van egy update-elő program, ami mostanában nem éri el a gigabyte szervert, ahol ellenőrizni tudná, hogy van-e frissebb verzió a programokból. mondjuk nem is néztem utána, mert nem különösebben használom azokat.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-11, 13:23:13Zsiga: te baromállat :D
seconded  :lul:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-02-11, 13:34:08
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-11, 13:23:13
Fazék: jobb a bios-tuning, mint a windowsos vackok. Avval
csak 1-2 paramétert lehet állítani, pedig ennél többet kell.
ez a program nem a bios-ába turkál bele az alaplapnak? én úgy tudtam most már itt tartunk, de persze ez csak átlagfelhasználói feltételezés volt részemről.
Félig: nem írja át a biost, csak szoftveresen állít a windows betöltése
után; néhány lap nem is annyira szereti ezt a módszert; de mit is állít?
Proci sebességet és egyféle feszt.
Állít mem-szorzót? Nem, pedig jelentős tuninghoz kötelező.
Állít memória timingokat? -||-
Állít NB-feszültséget? -||-
Állít PCI-e frekvenciát? -||-
Stb, még egy rakás beállítás van, ami szükséges, vagy szükséges
lehet. Ez önmagában rohadt kevés, nem használható minimum
memset és setfsb nélkül, ha windowsból akarod; de az oc-guruk is
előbb a biost állítják be olyan szintre, ahol még bootol, aztán a
windowsban ezeket használják arra, hogy még a maradékot is ki tudják
belőle hozni.

Az updaterhez: kényelmesnek hangzik, de én akkor sem használnám.
Ugyanúgy, mint a biosnál, itt is vannak kevésbé jó driver verziók, és
ha egy jól működőt egy újabb, de rosszabbra ír felül, az már nem jó.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-11, 13:45:59
Quote from: Fazék on 2008-02-11, 13:34:08
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-11, 13:23:13
Fazék: jobb a bios-tuning, mint a windowsos vackok. Avval
csak 1-2 paramétert lehet állítani, pedig ennél többet kell.
ez a program nem a bios-ába turkál bele az alaplapnak? én úgy tudtam most már itt tartunk, de persze ez csak átlagfelhasználói feltételezés volt részemről.
Félig: nem írja át a biost, csak szoftveresen állít a windows betöltése
után; néhány lap nem is annyira szereti ezt a módszert; de mit is állít?
Proci sebességet és egyféle feszt.
Állít mem-szorzót? Nem, pedig jelentős tuninghoz kötelező.
Állít memória timingokat? -||-
Állít NB-feszültséget? -||-
Állít PCI-e frekvenciát? -||-
Stb, még egy rakás beállítás van, ami szükséges, vagy szükséges
lehet. Ez önmagában rohadt kevés, nem használható minimum
memset és setfsb nélkül, ha windowsból akarod; de az oc-guruk is
előbb a biost állítják be olyan szintre, ahol még bootol, aztán a
windowsban ezeket használják arra, hogy még a maradékot is ki tudják
belőle hozni.
ezeket tudja
és sztem az általad felsoroltakat csak egy igencsak szakavatott/tájékozott ember közreműködésével érdemes piszkálni. de ha éppen nincs ilyen az ismerősi körben, akkor azért talán ez a program is megfelelhet, mert sztem már ez is több mindent tartalmaz, mint amivel egy átlag user bármit is tud kezdeni.

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-11, 13:23:13
Mi a proci FPO/batch kódja?
Vagy legalább azt mondd meg, hogy Cpu-Z szerint L2 vagy M0
revision? Mindkettő elmegy alapfeszen minimum 333-ig, de 400
körül FSB-falba ütköznek, de ezt már több (L2) vagy kevesebb
(M0) feszemeléssel teszik csak meg.
Mivel a legtöbb játék sokkal előbb ütközik vidkari-limitbe, mint
proci-limitbe, s míg a vidkari-limit a minimum- és átlag-FPS-t
befolyásolja, addig a proci-limit csak a maximumot, ami szinte
mindegy, hogy 100FPS vagy 120, tehát sztem a procira állíts
be egy kellemes 333-at és hagyd úgy. EIST maradhat, jól fog
jönni, mert a hűtéssel/hőmérsékletekkel magasabban főleg
gondjaid lesznek. Az E2xxx széria magja a többivel ellentétben
nincs odaforrasztva a kupakjához, csak vmi gyenge hővezető
paszta van rákenve, így rossz a hőátadása. Ha még konkáv is
a kupak, akkor az tovább ront a helyzeten.
Pl nálam E2160, 9×300=2.7G, de 1.325 helyett csak 1.3V-on;
még vízhűtéssel is az üresjárati 22C-ról (~szobahőm.) felmegy
akár 48C-ra is. Mellette a vidkari, ami 1.2V-ról 1.5-re lett
vmodolva, 30 fokról 36-ig megy csak fel.
Ja és mielőtt nagyon nekikezdesz tuningolni, azért még 1-2
helyen olvass egy kicsit utána, mert nem elég ehhez csak a
proci fsb-jét emelni. Ott van a mem is, ami össze van
kapcsolva az fsb-vel, és ha csak úgy elkezded húzni az fsbt,
akkor a mem is megy vele, és az már nem fogja bírni a +66%-
ot. Meg ott van még a pci-e is, ami szintén össze lehet
kapcsolva az fsb-vel, azt is fixen 100-környékére kell állítani,
mert különben a vidkari és a sata lemezek nem fognak rendesen
működni. Az északi híddal szerencsére nem lesz bajod, mert az
alapból bírja ezt a tempót. Stb.


CPU-Z szerint L2. A BIOSban ottvan az FSB ami 200Mhzen van alapból de ha felveszem 300-ra a CPU Voltage-t meg csökkentem 1.325ről 1.3v-re már el sem indul a gép. Mit kéne még állítani? :S Az EIST be van kapcsolva, meg vannak még ott Overvoltage Control értékek amivel + v-ket tok pl a DDR2 voltage-hez adni vagy a PCI-e voltage-jéhez. Nemtom mi lehet a gond :S

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 16:23:34
CPU-Z szerint L2. A BIOSban ottvan az FSB ami 200Mhzen van alapból de ha felveszem 300-ra a CPU Voltage-t meg csökkentem 1.325ről 1.3v-re már el sem indul a gép. Mit kéne még állítani? :S Az EIST be van kapcsolva, meg vannak még ott Overvoltage Control értékek amivel + v-ket tok pl a DDR2 voltage-hez adni vagy a PCI-e voltage-jéhez. Nemtom mi lehet a gond :S
El kéne olvasni azt a postot amire válaszolsz... ::) RAM-ot is állítani kell, mert az nem fogja bírni csak úgy simán a 300-as fsb-t.

Liquid Snake

Quote from: Zsiga on 2008-02-11, 16:40:20
Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 16:23:34
CPU-Z szerint L2. A BIOSban ottvan az FSB ami 200Mhzen van alapból de ha felveszem 300-ra a CPU Voltage-t meg csökkentem 1.325ről 1.3v-re már el sem indul a gép. Mit kéne még állítani? :S Az EIST be van kapcsolva, meg vannak még ott Overvoltage Control értékek amivel + v-ket tok pl a DDR2 voltage-hez adni vagy a PCI-e voltage-jéhez. Nemtom mi lehet a gond :S
El kéne olvasni azt a postot amire válaszolsz... ::) RAM-ot is állítani kell, mert az nem fogja bírni csak úgy simán a 300-as fsb-t.

Elolvastam, nyugi. Csak nem vagyok akkora GURU mint Tenshi :) és nemtom hol kell állítani a ramot, mert olyan van h DDR2 Ram Overvoltage meg System Memory Multiplier ami 800Mhz-re állítja a RAMot de nemtom pontosan mit mennyire állítsak ezért kéne a segítség :S

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 16:47:44
Elolvastam, nyugi. Csak nem vagyok akkora GURU mint Tenshi :) és nemtom hol kell állítani a ramot, mert olyan van h DDR2 Ram Overvoltage meg System Memory Multiplier ami 800Mhz-re állítja a RAMot de nemtom pontosan mit mennyire állítsak ezért kéne a segítség :S
Nem akkora mágia ez mint hinnéd. Van mondjuk alapból 200-as fsb, ami mellett 800-on járnak a ramok. (Asszem, utoljára a P3 korszakban volt intelem és utoljára Bartont tuningoltam, nem vagyok képben C2D ügyben.) Ha az fsb-t emeled 300-ra, akkor a ramok mennek vele 1200-ra, amit viszont egy sima 800-as memóriamodul nem fog bírni még durva feszemeléssel sem. Így marad az a megoldás hogy az fsb-vel és a memória-osztóval (szorzóval) játszva lejjebb varázsolod a memória frekvenciáját, a feszültséget meg esetleg emeled (hogy mennyivel annak olvass utána a neten az alaplapod illetve a memóriáid pontos típusa ismeretében), egészen addig amíg nem megy stabilan a gép.  :smile:

Liquid Snake

Quote from: Zsiga on 2008-02-11, 16:59:10
Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 16:47:44
Elolvastam, nyugi. Csak nem vagyok akkora GURU mint Tenshi :) és nemtom hol kell állítani a ramot, mert olyan van h DDR2 Ram Overvoltage meg System Memory Multiplier ami 800Mhz-re állítja a RAMot de nemtom pontosan mit mennyire állítsak ezért kéne a segítség :S
Nem akkora mágia ez mint hinnéd. Van mondjuk alapból 200-as fsb, ami mellett 800-on járnak a ramok. (Asszem, utoljára a P3 korszakban volt intelem és utoljára Bartont tuningoltam, nem vagyok képben C2D ügyben.) Ha az fsb-t emeled 300-ra, akkor a ramok mennek vele 1200-ra, amit viszont egy sima 800-as memóriamodul nem fog bírni még durva feszemeléssel sem. Így marad az a megoldás hogy az fsb-vel és a memória-osztóval (szorzóval) játszva lejjebb varázsolod a memória frekvenciáját, a feszültséget meg esetleg emeled (hogy mennyivel annak olvass utána a neten az alaplapod illetve a memóriáid pontos típusa ismeretében), egészen addig amíg nem megy stabilan a gép.  :smile:

Na akkor ezekkel próbálkozom. Hidd el nem kérdezném én ha tudnám meg kicsit félek is h nehogy elbasszak vmit. Egyszer kell elmagyarázni mostmár tudni fogom örökké :) És THX mindent neked meg Tenshi-nek is a segítségért :)

Zsiga

Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 17:02:22
Na akkor ezekkel próbálkozom. Hidd el nem kérdezném én ha tudnám meg kicsit félek is h nehogy elbasszak vmit. Egyszer kell elmagyarázni mostmár tudni fogom örökké :) És THX mindent neked meg Tenshi-nek is a segítségért :)
Egy dolog van amivel meg tudod ölni a gépet, a feszültségemelés, szóval azzal óvatosan. Amíg Tenshi nem mond rá konkrét javaslatokat addig a voltage értékeket inkább ne piszkáld.

Liquid Snake

És megszületett. 1.60Ghz-ről felhúztam 2.56Ghz-re :) A memória szorzót vittem lejjebb és így most az FSB 320 on van a memória meg pontosan 800 Mhz-en és stabil a rendszer. Persze azért még nézem h nem e melegszik túl egy bizonyos idő után meg most terhelem majd a gépet h nem-e fagy stb. Csak volt eredménye :D Lehet h nem nagy dolog de én örülök neki :)

Én

Quote from: Zsiga on 2008-02-11, 13:17:49
Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 12:45:55
A lényeg h húzni szeretném a procit :)
Sajnos az LGA775 prociknak már nincsenek lábai, így egy kicsit komplikáltabb lesz a művelet. Távolítsd el a CPU-t a foglalatból, óvatosan rögzítsd hogy ne sérüljön, majd egy állványos fúróval készíts egy 1mm átmérőjű lyukat a bal alsó (és szigorúan a bal alsó, a többi nem jó!!) sarokba. Ha ez megvan, fűzz át a lyukon egy megfelelő hosszúságú Univerzális Processzorhúzó Célszerszám™-ot (also known as damil), helyezd az előkészített CPU-t a földre, a Célszerszám™ processzortól távolabbi végét fogd meg jó erősen, majd indulj el tetszőleges irányba.
Az mekkora fail, ha az utolsó félmondatig azt hittem, komolyan beszélsz? :lul:

Liquid Snake

Quote from: Én on 2008-02-11, 18:32:22
Quote from: Zsiga on 2008-02-11, 13:17:49
Quote from: Liquid Snake on 2008-02-11, 12:45:55
A lényeg h húzni szeretném a procit :)
Sajnos az LGA775 prociknak már nincsenek lábai, így egy kicsit komplikáltabb lesz a művelet. Távolítsd el a CPU-t a foglalatból, óvatosan rögzítsd hogy ne sérüljön, majd egy állványos fúróval készíts egy 1mm átmérőjű lyukat a bal alsó (és szigorúan a bal alsó, a többi nem jó!!) sarokba. Ha ez megvan, fűzz át a lyukon egy megfelelő hosszúságú Univerzális Processzorhúzó Célszerszám™-ot (also known as damil), helyezd az előkészített CPU-t a földre, a Célszerszám™ processzortól távolabbi végét fogd meg jó erősen, majd indulj el tetszőleges irányba.
Az mekkora fail, ha az utolsó félmondatig azt hittem, komolyan beszélsz? :lul:

Univerzális Processzorhúzó Célszerszám™ Nekem ennél leesett a tantusz :D

Zsiga

Igyekeztem komolyra venni a figurát, még azt is megnéztem hogy melyik sarokban nincs lába. :D

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-02-11, 19:41:49
Igyekeztem komolyra venni a figurát, még azt is megnéztem hogy melyik sarokban nincs lába. :D
sztem már az első mondattól egyértelmű volt, de ha más nem, akkor a stílusból azonnal le lehetett venni, hogy ez most baromság lesz :D

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-02-11, 19:48:20
sztem már az első mondattól egyértelmű volt, de ha más nem, akkor a stílusból azonnal le lehetett venni, hogy ez most baromság lesz :D
Aki emlékszik még a régi lábdrótozgatós szorzólock-mentesítős időkre az nem biztos hogy egyből arra gondol hogy a lábakra a legkönnyebb kötni a damilt. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-02-11, 14:22:57
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-11, 13:45:59
Félig: nem írja át a biost, csak szoftveresen állít a windows betöltése
után; néhány lap nem is annyira szereti ezt a módszert; de mit is állít?
Proci sebességet és egyféle feszt.
Állít mem-szorzót? Nem, pedig jelentős tuninghoz kötelező.
és sztem az általad felsoroltakat csak egy igencsak szakavatott/tájékozott ember közreműködésével érdemes piszkálni. de ha éppen nincs ilyen az ismerősi körben, akkor azért talán ez a program is megfelelhet, mert sztem már ez is több mindent tartalmaz, mint amivel egy átlag user bármit is tud kezdeni.
Okkal mondtam, amit mondtam, gondolom most már látod is, hogy miért.
Ha pl 800/5-4-4-12-n járó olcsó 800-as ram van benne 800-on, amiből
pár extra mhz-nél többet nem lehet kihozni, akkor az FSB akár 5MHz-es
emelése is kiakaszthatja. Ezért kell a szorzót visszavenni, hogy ne ez
legyen a szűk keresztmetszet.
Intel-prociknál érdemes a szinkron, 1:1 fsb-ram sebességet választani,
akkor olcsó memóriával is jól húzható, és szinkronban jobban működik.

LS, feszeket nem kell memóriának nb-nek és pci-e-nek adni, amíg nem
kezded keményen húzni, és akkor is csak óvatosan. Memóriát lazább
timingokkal is lehet tovább húzni, pl 6-5-5-15-re átállítani, azaz eggyel
emelni a timingokat jópár mhz-et hozhat. De ha szinkronba állítod, valszeg
előbb fogsz procilimitet elérni; továbbá a jelenlegi legerősebb vidkarikkal
is csak nagyon ritkán lehet 10-20%-kal több fps-t nyerni a legújabb
játékokban is egy 2.5GHz-nél gyorsabb C2D-nél, azalatt meg méginkább,
tehát a játékokban nem a proci minél nagyobb tuningja fog számítani.

Ha mindennapos használatra akarod tuningolni, akkor ne vidd túlzásba,
válassz egy alacsonyabb, de stabil értéket. A stabilitást és a hőmérsék-
letet Orthossal/Prime95-össel (ugyanaz a program) tesztelheted. Ha
lefagy, akkor túl magas a tuningod; ha hibát talál, akkor egy kicsit
vegyél vissza; de úgyis a hőmérsékleteken fog elbukni. Vigyázz, hogy
ne menjen 60C-ra illetve fölé. (hőmérséklethez CoreTemp vagy a
multifunkciós rmclock)

RedPriest

Lenne egy problémám, amit nem tudtam megoldani, igazából ötletem sincs már, mi okozhatja az alábbit.
10-ból 2 indításkor a proci felfut 100%-ra, a ventilátor is maxra áll, tiszta hajszárító hangja lesz, de maga a boot nem indul el. Semmi, még a monitort sem indítja, az is takarékban marad, mintha nem is kezelné. Ha resetelem, mindig ebbe az állapotba áll vissza, csak az segít, ha kinyomom a gépet, és újra bekapcsolom. Karácsonykor kapott új hd-t, videókarit, illetve memóriát, s mivel az említett probléma már előtte is megvolt, kicsit kezd idegesíteni. Valaki tud segíteni? Előre is megköszönném. :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Cobra

Csipog a gép, vagy se kép, se hang? Tápod milyen?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

RedPriest

Se kép, se hang. Felfut full-ra a proci, de nem kezd el boot-olni. A monitor meg energiatakarékban van, nem is kapcsol át. A táp egy éves múlt immár 2hónappal, kétlem, hogy az lenne a baj. Azért is érdekes, mert ha az lenne a gond, akkor nem minden kb. 8. indításkor lépne fel a probléma, amúgy meg egyéb működésbeli változást nem észleltem, nem is lassú a gép, nincs energiaingadozás, sem egyéb.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Cobra

Ha nem bootol be, akkor max a ventillátor pörög fel, de azt ne mtudhatod, hogy a processzor csinál-e valamit. Első nekifutásra szerintem vedd ki a videókártyát, rakd be újra és ellenőrízd le összerakáskor, hogy rendesen bemegy-e a slotba és a külső tápcsatalakozó biztosan a helyére megy-e (ha átalakítóval van, akkor dugd át másik csatlakozóra). Ramokat is vedd ki és megcserélve rakd be őket.
Ha ezek nem segítenek, akkor valószínűleg az alaplappal lesznek gondok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !