Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

izriot

#7710
Régi 7200.7-es Seagate Barracudáim nagyon halkak, ellenben a maxtor és samsung vinyóimmal szemben. Asszem ez a széria valami európai tesztgyőztes is volt zaj tekintetében. Seagateban nem csalódtam, szerintem most is hasonló lehet.
Gyorsaságra meg RAID10 4 vinyóbol : ) Viszont akkor már számolni kell a vibrációval, ami plusz 3-4k vinyónként; nexus disktwin. Ja, meg mondjuk egy jó vezérlő sem árt hozzá XD De inkább ne hallgass rám, mert a végén az a 150k sem lesz elég : )

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-29, 00:35:35
egyéb igényektől függ (mekkora lemezterület kell?)
Mint mondtam, csak az OS lesz rajta, mondjuk abból Vista. Partícionálni nem akarom, ha meg túl terebélyes, azt pazarlásnak érezném. Olyan 30+/-5 giga lenne az ideális. A mostani gépemből átkerül összesen 750 gigányi lemez a mindennepi adathalmaznak, szóval a tárterület problémáért azok felelnek majd. A Zsiga által emlegetett Raptor elég szimpatikus, régebben akartam is venni egy olyat, csak nem volt rá keret. Nem is gondoltam, hogy még lehet kapni ilyen kis méretben is :)

Quote from: izriot on 2008-02-29, 15:40:18
Gyorsaságra meg RAID10 4 vinyóbol : ) Viszont akkor már számolni kell a vibrációval, ami plusz 3-4k vinyónként; nexus disktwin. Ja, meg mondjuk egy jó vezérlő sem árt hozzá XD De inkább ne hallgass rám, mert a végén az a 150k sem lesz elég : )
Hehe, ennyire elszált dolgok azért nem kellenek. Nem a számítógép építés öröméért akarok új gépet venni, hanem hogy egyszerűen és megbízhatóan működjön :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-29, 00:35:35
Quote from: Manitu on 2008-02-29, 00:13:03
Valami olyasmire gondoltam, ami három év múlva is még processzor lesz.
Miért, szerinted 3 év alatt átalakul helikopterré? :haha:
Úgy értettem, hogy valami olyasmi, mint a mostani. Egy Athlon 64 3000+ -os proci, három éves, és igazából nem azért akarom lecserélni, mert már gyenge, hanem mert egyszerűen két számítógépre van szükségem. Prociért hajlandó vagyok nagyobb összeget is kifizetni, de akkor az az aktuális felső-kategória környékén legyen.
Bár ha tudsz olyat, amiből három év alatt helikopter lesz, akkor szólj, kivárom, és eladom, úgy hallottam azoknak jó ára van a feketepiacon :D


Cobra

Raptor felett erősen eljárt az idő, vannak szituációk, ahol lassabb, mint egy modern merőleges adatrögzítéses merevlemez. Bár ha nem számít a sokszoros ár és a hallható működési zaj, akkor nem olyan rossz. De nem jársz sokkal rosszabbul egy egytányéros modern 7200-as sebességű merevlemezzel sem.
Processzorból sajnos AMD jelenleg elég rosszul áll a középső és felső kategóriában, így én is Intelt javaslok. Viszont már mindenképpen a 45nm-esek közül valamelyiket, ha ennyire tág a pénzügyi keret és nem kell komoly videókártya. Ha elég a 9600pro szintje, akkor vagy integrált videós lapot vegyél (csak Intel chipsetet válassz, Nvidia kerülendő) vagy videókártyának egy Radeon 2600pro-t passzív hűtéssel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2008-02-29, 20:44:39
Olyan 30+/-5 giga lenne az ideális.
Raptor

Úgy értettem, hogy valami olyasmi, mint a mostani. Egy Athlon 64 3000+ -os proci, három éves, és igazából nem azért akarom lecserélni, mert már gyenge, hanem mert egyszerűen két számítógépre van szükségem. Prociért hajlandó vagyok nagyobb összeget is kifizetni, de akkor az az aktuális felső-kategória környékén legyen.

A raptor tényleg gyors, de ehhez nagyon drága és hangos is.
az 500-asokkal van egyárban, és ha nézel tesztet, annyira
azért nem gyorsabb az újabb winyókoz képest. Egy 80 v 160
v 250GB-os egytányéros WD ..-AAKS, Seagate 7200.10/.11
vagy Hitachi T7K250/P7K500 halkabb és hűvösebb, valamint
töredékébe kerül.
Prociból jó kétmagosakat már elég olcsón osztogatnak; a
négymagosakat még egy ideig alig fogja bármi is kihasználni,
és bár 50k körül is kapni, én attól még hagynám a helyedben.
A K10 jelenleg is még gyengélkedik, év második felében kijön
majd a javított 45nm-es változata. A Penryn egy minimálisan
javított, 45nm-re sűrített Core, ami már másfél éves, és az
év végén már jön a Nehalem, ami leváltja.
Szóval még ha a most felsőkategóriának számító 4magost
is veszed, az is el fog avulni 3 év alatt. Procinak proci marad,
de addigra lesz pl 16-szálon dolgozó 8magos Nehalem-utód is...

izriot

Quote from: Manitu on 2008-02-29, 20:44:39
Quote from: izriot on 2008-02-29, 15:40:18
Gyorsaságra meg RAID10 4 vinyóbol : ) Viszont akkor már számolni kell a vibrációval, ami plusz 3-4k vinyónként; nexus disktwin. Ja, meg mondjuk egy jó vezérlő sem árt hozzá XD De inkább ne hallgass rám, mert a végén az a 150k sem lesz elég : )
Hehe, ennyire elszált dolgok azért nem kellenek. Nem a számítógép építés öröméért akarok új gépet venni, hanem hogy egyszerűen és megbízhatóan működjön :)
Jaja, ezért mondtam RAID10-et, nem pedig RAID50-et 8 vinyóból, ami aztán tényleg durván overkill : ) De kinek a pap, kinek a paplan. Raptornak meg állítólag állat egy hangja van, én nem vennék semmi pénzért.

Dreamcleaver

Szerintetek ez a kártya csak a márka miatt ilyen olcsó vagy butított?

http://www.ipon.hu/?product_id=19128

Ha csak a márka miatt akkor nem érdekel, mert a mostani kártyám is Inno3D is semmi gondom se volt vele.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

* Fazék sírvafakad, hogy menyit bukott 2 és fél hónap alatt a videókártyájával...

amúgy sztem simán a márka miatt ilyen olcsó, illetve azért is lehet, mert ezzel ha garanciális ügyintézni akarsz, gondjaid lehetnek tippre. de ez tényleg csak tipp. mondjuk olyan 1-2 hónap átfutási idő a cseréhez, meg ilyesmi.

chilip

#7717
Quote from: Manitu on 2008-02-28, 23:37:29
Kellene nekem egy új gép. Alaplap, proci (hűtővel), 2 giga ram, videokártya, vinyó, DVD-író, táp, ház. A keret nagyjából 150k, mit ajánlanátok?
Tuningra nem kell számítani, és nagyon bütykölni sem szoktam a gépet, szóval házból egy sima kocka-doboz is megfelel, ha összetartja a többit (a jelenlegit egy sörért sefteltem, szóval a színvonal adott :D) Proci ami belefér, a vinyó legyen gyors és halk, egy vindowson kívül más nem nagyon lesz rajta. Videokártyán lehet spórolni, a jelenlegi Radeon 9600 pro-mmal is tökéletesen elégedett vagyok, amire nekem 3D kell, azt már ez is tudja.

most vettem ~180k-ért gépet

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz

2 giga RAM (800Mhz) -. asszem Kingstone

NVIDIA GeForce 8800 GT

ASUS P5K alaplap

Chieftec ház

400 gigás vinyó (már nem emlékszem mien)

videókártya kivételével minden megvolt karácsonyra és addig egy ATI X1950 GT-t használtam amit kölcsönbe kaptam
egyébként marha jó kis kártya volt az is, csak az 1 prob vele hogy 256 MB-os, nem pedig 512 mint a 8800-as.

az ATI X1950 GT most 20k körül van, 8800 GT 60k-80k körül :P ha ezzel mész olcsóbban kijössz 150knál egy olyan géppel ami majdnem maxon viszi a Crysis-t :D (1024x768 - árnyékok, részecske és még valami volt közepesen 0 élsimítással, minden más maxon) és ha később beújítasz rá egy 8800 GT-t, megy az maxon is 2xes élsimítással :P

White SeeD

Quote from: Fazék on 2008-03-01, 13:23:59
* Fazék sírvafakad, hogy menyit bukott 2 és fél hónap alatt a videókártyájával...

Csak ne sírj, én nagyobbat fogk bukni hamarosan a 3850-esemmel  :hehe:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

Quote from: White SeeD on 2008-03-01, 14:50:50
Quote from: Fazék on 2008-03-01, 13:23:59
* Fazék sírvafakad, hogy menyit bukott 2 és fél hónap alatt a videókártyájával...

Csak ne sírj, én nagyobbat fogk bukni hamarosan a 3850-esemmel  :hehe:
kétlem.
december közepén 60k-ért vettem a vacak videókártyámat, ami sokat zabál, sokat fűt, közel sem olyan jó, mint egy 8800gt és mostanra 35k-ra esett le az ára...
ezt sztem nem fogod tudni überelni

Fazék

ha backup image file-t akarnátok készíteni az eredeti játékaitokról, milyen programot használnátok, milyen általános beállításokkal ?
(tudom egyes játékoknál a védelem miatt speciális beállítások kellenek, de engem most a sztetek leginkább alkalmas program érdekelne, az adott védelemhez szükséges beállításokat már le tudom vadászni majd)

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-03-01, 13:21:16
Szerintetek ez a kártya csak a márka miatt ilyen olcsó vagy butított?

http://www.ipon.hu/?product_id=19128
Sztem elírás, mert a 256MB-osok kezdődnek itt, ami kiherélt.
Az 512-esekből a legolcsóbb Inno-k 49-50k-tól vannak; és a
9600GT is drágább ennél, ami pedig a két 8800GT közé jön be
árban. De azért kérdezd meg, hátha nem csak elírták, vagy
nem veszik észre, amikor eladják :D

Quote from: Fazék on 2008-03-01, 15:10:05
december közepén 60k-ért vettem a vacak videókártyámat, ami sokat zabál, sokat fűt, közel sem olyan jó, mint egy 8800gt és mostanra 35k-ra esett le az ára...
A felsőkategória átka: gyorsabban avul és veszti értékét.
Ezért is maradok a középkategóriánál vagy egy generációval
régebbinél :)

Quote from: chilip on 2008-03-01, 13:39:53
most vettem ~180k-ért gépet

az ATI X1950 GT most 20k körül van, 8800 GT 60k-80k körül :P ha ezzel mész olcsóbban kijössz 150knál egy olyan géppel ami majdnem maxon viszi a Crysis-t :D (1024x768 - árnyékok, részecske és még valami volt közepesen 0 élsimítással, minden más maxon) és ha később beújítasz rá egy 8800 GT-t, megy az maxon is 2xes élsimítással :P
Úgy kell neked.

1950GT 30-hoz van közelebb, mint 20-hoz, és a maxtól is kissé
távolabb van... legfeljebb mediumon tudja vinni. Jelenleg semmi
sem tudja 1280+ felbontásban maxon vinni a Crysist :hehe:


Fazék: annyira sokat nem másoltam fel, de eddig működött a
Daemontools + imgburn kombó

Selmo

Quote from: Fazék on 2008-03-01, 16:22:58
ha backup image file-t akarnátok készíteni az eredeti játékaitokról, milyen programot használnátok, milyen általános beállításokkal ?
(tudom egyes játékoknál a védelem miatt speciális beállítások kellenek, de engem most a sztetek leginkább alkalmas program érdekelne, az adott védelemhez szükséges beállításokat már le tudom vadászni majd)
Ha nem kell bajlódni a védelemmel, mert van nocd exe, akkor sima ISO-ba írom ki neroval, ha valami miatt kell a védelem, akkor alcohol120% elég jól elkezel párat.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

mitől lehet, hogy WinME nem lát egy 4 GB-os vinyóból másfél GB üres helyet??  :he: :comp:
van rajta 2,5 GB-nyi adat összesen, és jelez 10 MB üres helyet.
eleinte nem adtam össze az egyet meg a kettőt, nem figyeltem, hogy üres hely+adatok nem adják ki a vinyót, ezért azt hittem hogy tele a vinyó, töröltem párszáz MB-nyi fölösleget róla. rövidesen újból 10-20 MB üres helyet jelzett csak...
most kikaptam a gépből, külső rack-be raktam, rádugtam egy xp-s gépre, és hibátlanul látja a 1,5 GB üres helyet...
erre tud vki magyarázatot adni?   :eek: :comp:
nem tudom van-e értelme visszaraknom a gépbe a vinyót, vagy inkább tegyek föl egy másik vinyóra ME-t és azt rakjam vissza a gépbe...

Member

Quote from: Fazék on 2008-03-04, 13:32:40
mitől lehet, hogy WinME nem lát egy 4 GB-os vinyóból másfél GB üres helyet??  :he: :comp:
A kérdésed jó, nekem WinME-hez 4 gigás a rendszervinyóm és néha valóban produkál olyanokat, mint hogy 5 percenként változik a szabad hely mérete, elég drasztikusan, aztán egyszer csak normalizálódik.

Selmo

A szabad hely csökkenése az el... rendszervisszaállítás miatt van, de hogy nem jól látja a méretét, az furcsa. Egy lemezellenőrzéssel próbálkozz meg, ha utána sem javul, akkor jobb egy új oprendszert feltenni.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

visszaraktam a régi gépbe, immár megvan a szabad hely rendesen. de az elkövetkező napokban még majd figyelni fogom.
rendszervisszaállítóban azért kételkedem, mert kb 300 MB-nyi helyet engedélyeztem csak számára

egyes helyeken azt írták, hogy valami trójai lehet, de leellenőriztem, a gép tiszta... fura

Manitu

Ajánljatok már néhány jó számtechboltot a IX-XI. kerület környékén. Nem nagyon ismerem a környéket.


Cobra

Petőfi-híd pesti hídfő, Duna-házban A4Team
Budán Karinthy Frigyes úton Aqua (remélhetőleg még nyitva van, mert elvileg az Aqua-nak is több, mint 100m Ft adótartozása van)
Mást a környkéen nem ismerek, illetve a Karinthy- Bercsényi sarkán is van valami számtech üzlet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

+ még a Móricz után kicsivel, Bartók-Ménesi sarkon a Bird,
ami jó. Van még egy rakás, de azok nem annyira jók, sőt..

Manitu

#7730
 :merci: , majd körbenézek bennük.

Edit:
No, ezt néztem ki így hirtelen:

Alaplap: Asus P5KC
Proci: Intel Core2 Quad 2.4Ghz Q6600 dobozos
(esetleg egy Intel Core2 Duo 2.66GHz E6750, de mint mondtam a proci inkább legyen túldimenzionált :D )
Táp: Chieftech 450W
Ház: Spire BlackFin táp nélkül
Memória: 2x Geil 2GB 800MHz DDR-II (esetleg Geil 2GB 800MHz DDR-II Cas5, nem tudom mi a különbség köztük)
DVD író: Pioneer DVR-115D
Vinyó: 40 GB Seagate 7200rpm SATAII 2MB cache (esetleg a 80GB-s, 8 mega cachel, nem tudom mennyit számít)
Videokártya: Asus GeForce EN8500GT 256MB Silent PCIExpress, vagy egy InnoVision GeForce 8600GT 256MB DDR3 PCIExpress

Ez így az olcsóbb videókarival és a kisebb vinyóval épp belefér 150-be, ha mindenből a drágábbat, akkor kicsit fölé megy, de még éppen belefér. A videókártya még nagyon képlékeny, egy Ati kártyának jobban örülnék, de hirtelen találtam szimpatikus PCI-Expresseset 20k alatt ::)

Vélemények?


sirtomi

Quote from: Manitu on 2008-03-04, 21:34:03

Ház: Spire BlackFin táp nélkül

ilyen házam van nekem is, nézd meg élőben is, mert egy kicsit rövid, bár lehet hogy az én alaplapon nagy, de a vinyó pont az alaplap széléig ér és elég nehéz volt a csatlakozókat rádugdosni. Az alsó rekeszbe nem is tudok vinyot rakni.

40GB-os vinyó komoly? Nem lesz az kevés?

Xzone

Quote from: sirtomi on 2008-03-05, 10:47:07
40GB-os vinyó komoly? Nem lesz az kevés?

A végére még egy 0 és pont jó is lesz :)

Próféta

Szerintem rendszerlemeznek tökéletes a 40 GB.
(most más kérdés, hogy relatíve olcsón lehetne duplázni, triplázni, stb.)

sirtomi

Rendszerlemeznek tökéletes, de a listában nem látok egy nagyobbat még mellé :)
Mindegy, lehet hogy neki elég ahhoz amire használja a gépet, csak azért furcsálltam, mert elég olcsón lehetne nagyobbat venni.

Cobra

Mint írta, van bőven HDD-je, ez csak a rendszernek kell. De ez szerintem egy ezeréves lassú darab, inkább a 80-ast Seagate vagy WD-ből.
A 2 ram szerintem ugyanaz, csak az egyik bentmaradt más kóddal a raktárprogramban (ha megnézed amellett csak a rendelhető felirat van).
A Q6600 erősen kifutó darab, ha tartósabb processzort akarsz, akkor inkább 8400-at vegyél (igaz csak két mag, de amelyik program nem használja ki 100%-ban a 4 magot, az a 8400-en gyorsabb lesz és mellette a 8400 harmad annyi áramot fogyaszt/hőt termel).
A 8500GT-t felejtsd el, semmivel se jobb, mint egy integrált videovezérlő. Igaz Intel videovezérlője alkalmatalan jobb játék futtatására, Nvidia chipsetje meg melegszik rendesen. Radeonból 2600XT vagy 3650 (nagyjából egyforma teljesítményűek), mindkettő ~22e ft.
Én most 128e ft-ot számoltam ház és táp nélkül (bruttó természetesen). Nagyrészt A4team árak, illetve a memória az olcsóbb az Aqua-nál.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Ja hogy ez tényleg csak rendszernek kell és van vinyó bőven, akkor nem szóltam, de ebben az esetben a házat tényleg nézze meg hogy nem kicsi-e, mint ahogy írtam nekem van gondom vele :)

Fazék

#7737
Quote from: Cobra on 2008-03-05, 11:41:56Mint írta, van bőven HDD-je, ez csak a rendszernek kell. De ez szerintem egy ezeréves lassú darab, inkább a 80-ast Seagate vagy WD-ből.
én inkább a samsung 80-asát ajánlanám (ha jól rmélik akkor talán spinpoitn t166 sorozatból?), az egész gyors.
40gb-os vinyó már nem igazán jön ki új, szóval ahogy Cobra is írja, lassabb lehet a kb majdnem ugyanannyiba kerülő 2x akkora 80-asokkal szemben szerk: nem találom a vinyót, amit javasolni akartam...

Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2008-03-04, 21:34:03
Vélemények?

Igen, vannak.
Minek neked DDR2 + DDR3 kombós lap? Nem hinném, hogy
egy év múlva úgy döntenél, hogy a 4×1GB filléres DDR2-800
helyett 2×2GB méregdrága DDR3-at raknál bele, amikor annak
még alig van valami sebességbeli előnye, és max tesztekben
éreznéd csak meg a különbséget.
333FSB-s P31 lap Gigabyte-tól 17k.

C2Q: csak ha nagyon szükséged van a négy magra. Annak
előnyét csak nagyon ritkán fogod látni, jelenleg csak nagyon
kevés renderelő program és játék tudja kihasználni. Fele ennyiért
kapcs rendes kétmagost is már (E4400-4500)

2×2GB helyett 4×1GB olcsóbb; Geil helyett Kingmax is elég,
ha nem tervezed húzni (de ha terveznéd húzni, akkor sem
érdemes geilt).

HDD: ugye viccelsz? Az egy x éves lassú darab, egy ilyet
rendszervinyónak?

8500GT helyett már inkább integrált grafos alaplapot (G31/G33)
ha tényleg nem játszol. Harmatgyenge.

Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-05, 13:31:28
Minek neked DDR2 + DDR3 kombós lap? Nem hinném, hogy
egy év múlva úgy döntenél, hogy a 4×1GB filléres DDR2-800
helyett 2×2GB méregdrága DDR3-at raknál bele, amikor annak
még alig van valami sebességbeli előnye, és max tesztekben
éreznéd csak meg a különbséget.
333FSB-s P31 lap Gigabyte-tól 17k.
Nem 4x1 gigát, hanem 2x2 gigát néztem ki, mivel csak 3 slot van a lapon :hehe: Persze nem azért. Az alaplaphoz és a procihoz nem szeretek hozzányúlni túl sűrűn, a többi viszont változhat, szóval egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy egy év múlva lecserélem DDR3-ra. Nem hiszem, hogy akkor is ilyen drága lesz még, már most is eléggé zuhan az ára. Alaplapom pedig mindig Asus volt, így most sem néztem más gyártók termékeit, de mindjárt utánnanézek ennek a Gigabytenak.

Quote
C2Q: csak ha nagyon szükséged van a négy magra. Annak
előnyét csak nagyon ritkán fogod látni, jelenleg csak nagyon
kevés renderelő program és játék tudja kihasználni. Fele ennyiért
kapcs rendes kétmagost is már (E4400-4500)
Mint írtam a prociba megy minden fennmaradó pénzmag, nem baj, ha most nem használom ki, lehet, hogy egy év múlva majd igen. Igazából hobby-gép lesz, szóval a "szükséged van rá" jelző nem alkalmazható rá, nem kell, de jól lehet vele vagizni :D

Quote
2×2GB helyett 4×1GB olcsóbb; Geil helyett Kingmax is elég,
ha nem tervezed húzni (de ha terveznéd húzni, akkor sem
érdemes geilt).
4 modul nem megy bele a kinéztt lapba. A Geilhez viszont nem ragaszkodom, de árlistán sajnos nem láttam 2 gigás Kingmaxot.

Quote
HDD: ugye viccelsz? Az egy x éves lassú darab, egy ilyet
rendszervinyónak?
Na ezért kérdeztem. Én csak annyit látok, hogy 7200-as, nem gondoltam volna, hogy azok közt is jelentős különbség lenne. Csak a cache miatt van, vagy más oka is van? A 40 giga pont elég lenne, egy ezressel sem adnék többet a duplájáért, ha a sebességben meg hangerőben nem jobb nála.
A többiek megnyugtatására: igen, van még két vinyóm az adatoknak, 750 giga, nem fog egyhamar betelni :D 

Quote8500GT helyett már inkább integrált grafos alaplapot (G31/G33)
ha tényleg nem játszol. Harmatgyenge.
8500GT kihúzva. Azt eddig elfelejtettem mondani, hogy egy TV-out viszont kellene rá, szóval integrált video vezérlő nem focizik. Különben sem bízok bennük. Megnézem azokat a Radeonokat, amiket Cobra javasolt.

Quote from: sirtomi on 2008-03-05, 10:47:07
ilyen házam van nekem is, nézd meg élőben is, mert egy kicsit rövid, bár lehet hogy az én alaplapon nagy, de a vinyó pont az alaplap széléig ér és elég nehéz volt a csatlakozókat rádugdosni. Az alsó rekeszbe nem is tudok vinyot rakni.
Köszönöm az észrevételt, meg fogom nézni. A ház valószínűleg úgyis úgy lesz, hogy bemegyek egy boltba, és kiválasztok egyet ami épp van raktáron.

Köszönöm az észrevételeket, majd még jelentkezem ezügyben :)