Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Billentyűzetre,egérre a következő gyártókat javaslom ebben a sorrendben: Microsoft, Logitech, Fujitsu-Siemens (billentyűzetek jók, egerek kevésbé), Genius.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

Szóval meghalt előző vinyó. Annyira, hogy windows telepítést sem fogadott el, checkdisk javíthatatlan hibát írt.

Vettem másik vinyót. Betéve, jól megy. Gond? Van. A másik vinyót látja a gép, böngészni is tudok rajta, de max. 20-160 Kbyte/seccel másol róla. Már amit. Persze ilyenkor az egész gép tetűlassúvá is lesz, lehetetlen mellette csinálni bármit. És akármi nyúlna hozzá azonnal behal a gép hosszú másodpercekre. Jelenleg ezt a postot írva is ezt tapasztalom.... legjobb teendő (lehetőleg a legtöbb adat megmentését figyelembe véve, mint szempontot?)? Baráti jótanács? ^^

(elég a belassuláshoz az is, ha nyitva van a Sajátgép... o.o) szerk.: hja nem, az se kell...

motifator

Quote from: chilip on 2008-08-08, 14:21:17
új billentyűzetet szeretnék[...]
A legjobb billentyűzet, amit valaha használtam:
[spoiler][/spoiler]
Hogy találsz-e valahol ilyet önmagában, az jó kérdés. Nekem melóhelyen is ilyen van, de ott a DELL munkaállomásokhoz jár, otthonra meg loptam egyet egy szintén DELL szerverből (nem, nem a melóhelyről :ejnye:).
Semmi fölösleges sallang, nincs ezernyi multimédiás gomb, viszont kicsi, jó a gombok billentése, a túlméretezett és lekerekített space-t meg egyszerűen imádom.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Rounin

Oh lol, eltűntek a partíciók, amik a régi vinyón vannak. :lol: (úgy értem a gép nem is látja őket most)

Cobra

Akkor most kicsit részletesebben és érthetőbben az adatokat :)
Melyik lemez melyik vezérlőre van rákötve, illetve az Eszközkezelőben az IDE ATA/ATAPI vezérlők alatt a vezérlők alatt nézd meg milyen módban mennek a lemezek (DMA vagy PIO).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rounin

Mint mondottam volt, elszállt az előző vinyó. Bad sectorok garmadája. Speciel egyetlen dolog érdekel, hogy milyen programmal érdemes leginkább nekiesni a javításnak.

Cobra

Kürt Rt :)
Szóval amit nem látsz adatot rajta, azt nem tudod már megmenteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Rounin on 2008-08-08, 17:51:58
milyen programmal érdemes leginkább nekiesni a javításnak.
A javításnak semmilyennel, felejtsd el. Amiben reménykedhetsz: a fontos adatok sikeres lementése másik lemezre, mielőtt kidobnád a hibásat. Minél többet piszkáltad azóta (pl. windows telepítés  :ejj:), annál halványabb a remény.
A GetDataBack művelt már csodákat, érdemes megpróbálni, de nem mindenható ám.

motifator

GetDataBack-kel nekem már sikerült néhányszor adatot varázsolni elromlott vinyókról. Partíciós tábla hibáival általában gond nélkül elboldogul, hardverhibás, bad sectoros vinyókkal már nem tudom, hogy mit tud kezdeni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Próbáld ki a hdd regeneratort, de akkor indítsd el, ha elmész 1 hétre nyaralni. :P

A tökéletesség unalmas.

motifator

Quote from: Selmo on 2008-08-08, 19:48:06
Próbáld ki a hdd regeneratort, de akkor indítsd el, ha elmész 1 hétre nyaralni. :P
A GetDataBack se sieti el a dolgokat. És torrentezz le egy crackelt változatot, mert a próbaverzió dolgozik a vinyódon órákat, aztán kilistázza, hogy milyen fájlokat talált meg, aztán amikor mondanád neki, hogy akkor legyen szíves próbálja is meg helyreállítani őket, akkor közli, hogy előbb vedd meg a teljes verziót.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Ez a program a lemezt fizikailag javítja, jóval tovább fut. Szóval ezután kell megpróbálni az adatokat visszanyerni, ez jó esetben már csak másolás, rosszabb esetben félnapos getdataback.

A tökéletesség unalmas.

motifator

#8502
Quote from: Selmo on 2008-08-08, 20:00:57
[...]program [...] fizikailag javítja[...]
Me are bein skepticull  :eek:

Most ez mi? Meg hogy? Ilyen van? Használtad is esetleg sikerrel?

Edit: Utánaolvasgatva azt találtam, hogy próbál bad sectorokat (logikai bad sectorokat vagymi???) váltakozó intenzitású mágnesességgel gyógyítgatni. Viszont a marketingdumán kívül hirtelen semmit se találtam. Sikersztorikat végképp nem, inkább csak ilyen "kipróbáltam, de már ez se segített" fórumpostokat. De ha ez a progi tényleg a hdd-t alacsony szinten vezérelve próbálja mágnessel baszkurálni a bad sectorokat, akkor én inkább először a GetDataBack-kel próbálkoznék, mert ez a HDD regenerator vissza nem hoz adatot, csak a bad sectort próbálja eltűntetni, és ki tudja, hogy mi mást tüntet még el.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Rounin

Ühüm. Hát köszi, felírva minden javaslat, jelenleg még chkdsk szenvedi magát nyögvenyelősen, közben sikerült a legfontosabb képeket átmenteni és úgy nézem, chkdsk egyik partíción segített - legalábbis egy korábban másolni lehetetlen file-t utána sikerült átmenteni.
Meglássuk. Szép hétvége lesz. :lazza:

Selmo

Quote from: motifator on 2008-08-08, 20:05:53
Me are bein skepticull  :eek:

Most ez mi? Meg hogy? Ilyen van? Használtad is esetleg sikerrel?

Edit: Utánaolvasgatva azt találtam, hogy próbál bad sectorokat (logikai bad sectorokat vagymi???) váltakozó intenzitású mágnesességgel gyógyítgatni. Viszont a marketingdumán kívül hirtelen semmit se találtam. Sikersztorikat végképp nem, inkább csak ilyen "kipróbáltam, de már ez se segített" fórumpostokat. De ha ez a progi tényleg a hdd-t alacsony szinten vezérelve próbálja mágnessel baszkurálni a bad sectorokat, akkor én inkább először a GetDataBack-kel próbálkoznék, mert ez a HDD regenerator vissza nem hoz adatot, csak a bad sectort próbálja eltűntetni, és ki tudja, hogy mi mást tüntet még el.
Másik fórumon többen is mondták, hogy segített, csak marhasokáig dolgozik.

A tökéletesség unalmas.

chilip

Quote from: Cobra on 2008-08-08, 17:31:55
Billentyűzetre,egérre a következő gyártókat javaslom ebben a sorrendben: Microsoft, Logitech, Fujitsu-Siemens (billentyűzetek jók, egerek kevésbé), Genius.

Quote from: motifator on 2008-08-08, 17:44:01
Quote from: chilip on 2008-08-08, 14:21:17
új billentyűzetet szeretnék[...]
A legjobb billentyűzet, amit valaha használtam:
[spoiler][/spoiler]
Hogy találsz-e valahol ilyet önmagában, az jó kérdés. Nekem melóhelyen is ilyen van, de ott a DELL munkaállomásokhoz jár, otthonra meg loptam egyet egy szintén DELL szerverből (nem, nem a melóhelyről :ejnye:).
Semmi fölösleges sallang, nincs ezernyi multimédiás gomb, viszont kicsi, jó a gombok billentése, a túlméretezett és lekerekített space-t meg egyszerűen imádom.

köszönöm szépen a választ :D

Fazék

Quote from: chilip on 2008-08-08, 14:21:17egér legyen infrás és ne elemes
miért infrás? nem rádiósra gondoltál véletlenül?

Kvikveg

Regebben ghostolassal atmentettuk a Windowsparticiot es egy adatparticiot, azaz mindent egy winchesterrol egy masikra. Testverem szerint a ghostolas ilyenkor valami szamot beallit a masodikon ugyanolyanra mint az elson, es emiatt nem lehet egy gepben hasznalni oket, mert a Win bedoglik tole.
Tud errrol valaki valamit? Szeretnem a regi winyot adattarolasra hasznalni, nem fontos adatoknak.

Mas: ubuntuhoz hogy kell particionalni? Kell swap-particio tudtommal, es a rendszerparticio FAT32 vagy NTFS vagy mi? Ezt allandoan elfelejtem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

#8508
Szerintem arra gondolt, hogy ne golyós legyen, hanem optikai. Bár szerintem már nem is gyárt senki golyós egeret.

Kvikveg: elvileg ha formatálod a hdd-t, akkor nem lesz gond (még Windows indítás előtt, a Win install lemezével). Linux meg tudtommal saját filerendszert használ, de kezeli a Fat32-t, Ntfs-t viszont nem 100%-ban.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-08-08, 22:32:43
Szerintem arra gondolt, hogy ne golyós legyen, hanem optikai. Bár szerintem már nem is gyárt senki golyós egeret.
nem hiszem, mert aksit is említ ;) sztem szimplán nincs tisztában a vezetéknélküli felhozatallal :)
(ahogy én se túlságosan, mert egyszer próbáltam egy logitech vezetéknélküli egeret, pár hónap után visszatértem a vezetékesre)

Draconire

Fazék, te félreérted, "ne elemes, aksis" -> magyarul vezetékes legyen. És optikai, azon belül is infrás.

Fazék

#8511
Quote from: Draconire on 2008-08-08, 22:42:17
Fazék, te félreérted, "ne elemes, aksis" -> magyarul vezetékes legyen. És optikai, azon belül is infrás.
oké, úgy értettem, hogy "ne elemes, (hanem) aksis (legyen)"
optikából infrás? miért? lézeres nem jobb?
és olyan eszembe nem jutna, hogy valaki képes még golyós egeret venni, ezért zártam ki alapból a lehetőséget, hogy optikai tulajdonságára értette volna az infrát

Kuroi Tenshi

#8512
Quote from: motifator on 2008-08-08, 19:59:02
A GetDataBack se sieti el a dolgokat.

De még mennyire nem, és még a ramot is zabálja. A swap memóriát állítsd
másik lemezre, mert fog belőle bőven használni, és ha ugyanazon a lemezen
van, akkor felülírhat adatokat és be is lassítja.

Quote from: motifator on 2008-08-08, 20:05:53
Quote from: Selmo on 2008-08-08, 20:00:57
[...]program [...] fizikailag javítja[...]
Me are bein skepticull  :eek:

Én is  :3x3:

Quote from: chilip on 2008-08-08, 21:21:00
Quote from: Cobra on 2008-08-08, 17:31:55
Billentyűzetre,egérre a következő gyártókat javaslom ebben a sorrendben: Microsoft, Logitech, Fujitsu-Siemens (billentyűzetek jók, egerek kevésbé), Genius.

Quote from: motifator on 2008-08-08, 17:44:01
Quote from: chilip on 2008-08-08, 14:21:17
új billentyűzetet szeretnék[...]
A legjobb billentyűzet, amit valaha használtam:

Ronda, de már más is dicsérte.
A legjobb billentyűzet, amit én valaha használtam:
egy tizenéves Acer Extensa 711TE noti billentyűzete. Még tizenévesen is
finom, pontos, halk járás, kiváló nyomáspont, stb. Akkor bezzeg még meg
tudták rendesen is csinálni a billentyűzetet...
Infrásat, bármilyen egyéb vezetéknélkülit én nem vennék, maradok a
vezetékesnél. Manapság a billentyűzetek szarok, van itt pl. egy labtec
ultra flat, ami átmatricázva, drágábban logitech ultra flat néven is fut, és
azon túl, hogy tényleg lapos és notisan rövid a leütése (amiért
választottam), lötyög, hangos, pontatlan a nyomáspontja, stb. Egy
feleennyibe kerülő logitech value billentyű (amiket munkahelyen használtam
párat) is van ilyen minőségű, legközelebb lehet, hogy valami olyasmit veszek.



Ápdét:

Quote from: Cobra on 2008-08-08, 01:24:32
A monitorról majd kérünk részletes minőségbemutatást :)
Részletes helyett most első benyomások:
Nem rossz, határozottan tetszik. A 17"-es után óriási, de játékokban
egyáltalán nem volt zavaró, sőt, fel sem tűnt annyira a drasztikus
váltás 5:4-ről 16:10-re, egész természetesnek hatott.
Ja és az 1280*1024-et is meglepően jól kezelték: Fazék rantjai után
fel voltam rá készülve, hogy sok szopás lesz Atival, ami után igazán
meglepett, hogy a windows már egyből szépen középen, két csíkkal
az oldalán indult, bármilyen állítgatás nélkül.
A monitor szép, pixelhibát még nem találtam; a panelre azt mondják,
hogy nem túl színhelyes, de szerintem a kicsit haloványabb sárgákat
leszámítva egész jó; már rtc nélkül is elég gyors; felül van egy adag
bevilágítás feketénél pl. filmek felső csíkja...
More to come - later. Holnap munka, és még nem vacsoráztam :/
[/quote]

Most, hogy volt egy kicsivel több időm vele, már jöttek elő a
disznóságok. Mégis van egy kiégett szubpixel rajta, kék háttéren az
egyik pixel fekete. Felül egy fél ujjnyi bevilágítás feketénél. Ha RTC
be van kapcsolva, még a finomabbik is olyan utánhúzást/artifactolást
okoz, hogy rossz nézni, van ghosting rendesen. Ha böngésző középső
gombot lenyomva auto-görgetek, akkor 2-4 framenyi ghost látszik
színes dolgok után (fekete-fehér átmenet gyors, de pl. itt kék betűk
vagy ph piros betűi kicsit gyorsabb gördülésnél mégegyszer kiíródnak
maguk alatt/fölött fehérben...)
Holnap reggel felhívom a boltot, hogy egy szubpixelre is érvényes-e
a pixelhiba-garancia, ha igen, visszaviszem.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2008-08-08, 22:32:18
Mas: ubuntuhoz hogy kell particionalni? Kell swap-particio tudtommal, es a rendszerparticio FAT32 vagy NTFS vagy mi? Ezt allandoan elfelejtem.
A rendszerpartíció legyen a sajátja (ext3), nekem 15G, talán lehet kicsit több. Swap partíció nem kötelező (én pl. 2G rammal megvagyok swap nélkül), de ha akarsz/kevés a ram/kelleni fog a sok hely, mondjuk másfél-két RAMnyit el lehet keríteni erre a célra. Adattároló partíciót meg igény szerint a maradékból; ha windowssal kell dual bootolni, akkor ez legyen NTFS. Fat32-t inkább ne, manapság már egész jó a linuxos NTFS támogatás (ilyen dinamikus köteteket meg titkosított könyvtárakat azért inkább ne használj), a FAT-nak meg csomó hátránya van.

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-08, 22:51:59
Quote from: motifator on 2008-08-08, 19:59:02
A GetDataBack se sieti el a dolgokat.

De még mennyire nem, és még a ramot is zabálja. A swap memóriát állítsd
másik lemezre, mert fog belőle bőven használni, és ha ugyanazon a lemezen
van, akkor felülírhat adatokat és be is lassítja.

I see, i see.
Mindenesetre úgy tűnik, hogy chkdsk elég volt az adatok helyrepofozásához, jelenleg minden fontos dolgot át tudtam másolni, a sebességgel meg azért akadtak gondok, mert a drága XP bebaszta a vinyót pio módba (de ezt nem mondta volna ám, guglizni kellett, hogy megsejtsem...) ... sebaj, IDE vezérlő törlés -> reboot -> max. adatátviteli sebesség 1,5 megáról 40-re fel.
Talán mégsem megy rá az egész hétvégém. :angyali:

Az a delles billentyűzet érdekes, az új Docucolor mellé járt az is és még mindig nem tudtam megszokni a kinézetét - de tényleg kényelmes használni. Nem úgy, mint a vele együtt érkező egeret...

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2008-08-08, 23:06:43
Quote from: Kvikveg on 2008-08-08, 22:32:18
Mas: ubuntuhoz hogy kell particionalni? Kell swap-particio tudtommal, es a rendszerparticio FAT32 vagy NTFS vagy mi? Ezt allandoan elfelejtem.
A rendszerpartíció legyen a sajátja (ext3), nekem 15G, talán lehet kicsit több. Swap partíció nem kötelező (én pl. 2G rammal megvagyok swap nélkül), de ha akarsz/kevés a ram/kelleni fog a sok hely, mondjuk másfél-két RAMnyit el lehet keríteni erre a célra. Adattároló partíciót meg igény szerint a maradékból; ha windowssal kell dual bootolni, akkor ez legyen NTFS. Fat32-t inkább ne, manapság már egész jó a linuxos NTFS támogatás (ilyen dinamikus köteteket meg titkosított könyvtárakat azért inkább ne használj), a FAT-nak meg csomó hátránya van.
Na, gyakoroltam a regi winyon. :)
Szoval mar ubuntu alol irok. :D
Swapra a lapjuk 2szer annyit ajanlott, mint a RAM, en most 2,5 gigara allitottam.
Mmm, akkor NTFSre atalakitom ezen.

Igazabol nem tudom hogyan gyozodjek meg rola ketsegtelenul, hogy azt a bizonyos szamot tenyleg atirta. A ghostolas alatt tulkepp mit csinal? Nem lehet, hogy az tobbet kezel, mint a particionalas?
Nem szeretnem, ha a Windowsom beborulna.  :eek:

Elvileg meg tudom oldani, hogy az uj winyorol ubuntu alatt atviszem az adatokat a regire arrol a particiorol amit fel akarok szeletelni ubuntu+swap+adat celokra, aztan ubuntu telepites utan ugyanigy visszabuvolom. De ha meg hasznalhatok meg GBt akkor meg miert ne? (A kis moho)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

#8516
A ghostolásnál az okozhat gondot, hogy a partíciókhoz tartozó betűjeleket is ugyanarra állítja. Így ha utána úgy butulsz be, hogy egyszerre bent van a régi és az új vinyó, akkor tényleg problémázni fog. A megoldás: a régi vinyó partícióihoz tartozó betűket át kell írni a registryben.

Erre írtam régebben egy teljes megoldást a fórumra, keresd meg azt.

Szerk: ne keresd, itt van.
(azért olvasd át az utána lévő megjegyzéseket is - esetleg megpróbálkozhatsz a registry szerkesztésével linux alól, ekkor be kell mountolni a megfelelő partíciót, ez ubuntunál kb. automatikus (vagy nem), telepíteni a wine-t, és azzal indítani a regedt32.exét, és imádkozni, hogy nem cseszi el... :D)


Más: nem tud valaki egy lehetőleg ingyenes programot, amivel IGES vagy Parasolid formátumú 3D modellt meg tudok nyitni?
(in b4 wat)
Failure is the default option

Kvikveg

#8517
Quote from: kikuchiyo on 2008-08-09, 00:17:56
A ghostolásnál az okozhat gondot, hogy a partíciókhoz tartozó betűjeleket is ugyanarra állítja. Így ha utána úgy butulsz be, hogy egyszerre bent van a régi és az új vinyó, akkor tényleg problémázni fog. A megoldás: a régi vinyó partícióihoz tartozó betűket át kell írni a registryben.

Erre írtam régebben egy teljes megoldást a fórumra, keresd meg azt.

Szerk: ne keresd, itt van.
(azért olvasd át az utána lévő megjegyzéseket is - esetleg megpróbálkozhatsz a registry szerkesztésével linux alól, ekkor be kell mountolni a megfelelő partíciót, ez ubuntunál kb. automatikus (vagy nem), telepíteni a wine-t, és azzal indítani a regedt32.exét, és imádkozni, hogy nem cseszi el... :D)


Más: nem tud valaki egy lehetőleg ingyenes programot, amivel IGES vagy Parasolid formátumú 3D modellt meg tudok nyitni?
(in b4 wat)
A regi winyot most particionaltam ujra, egy ntfs data resz lesz rajta amit lathat, de halvany gozom nincs ott most kene-e egyaltalan betujelet allitanom. Tippem szerint nem, mert pl amit a mobilrackben cserelgetek, azt hasbol nevezi el (attol fuggoen, hogy pl az Alcohol-lal van-e virtualis CD beteve, vagy nincs, hol F, hol G)
Batyam valami winchesterazonositot emlegetett. Mentem guglizni.
A lemez-azonosito amit a linkelt postban emlegetsz micsoda pontosan? Lehet, hogy errol lesz szo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Nem vincseszterazonosító, hanem a partíciónak van uuid-je.

Na most:
Ha a régi vinyón lévő partíciókat törölted, akkor az uuid-jük sincs többé, tehát uuid-ütközés sem állhat fenn.
Ha tehát a Ghost tényleg kompletten, uuid-vel együtt klónozta a partíciót, akkor kész vagy (már ha jól értettem és újrapartícionáltad a régi vinyót).
Ha a Ghost nem így cselekedett, akkor ugyanaz lesz a problémád, mint kikuchiyonak.

Az uuid-ket linux alól például
sudo vol_id -uuid /dev/partíciónév
módon nézheted meg; PATA esetén /dev/hda2, SATA esetén /dev/sdc3 jellegűek lesznek a partíciónevek, ezt egy sima "ls /dev/hd*" vagy "ls /dev/sd*" listázza (a számozatlan bejegyzés lesz a vinyó, a számozott bejegyzés végén a szám az azon belüli partíciót azonosítja).


Kvikveg

#8519
Najo, mindenhol azt irjak (you included), hogy a volume serial number megvaltozik formazasnal stb.
Szoval ha messzirol elhalo sikitast hallotok, akkor mas volt a gond. Ha par perc mulva irok, akkor jo volt a dolog.
edit: glorious megkonnyebbules. Akkor mar csak ntfs-t kell csinalnom bel.... az egeszbol, aztaaan masolas aztan ubuntu telepites... elleszek vele egy ideig. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.