Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-12, 19:22:08
Quote from: kikuchiyo on 2008-10-12, 19:06:35
Akarok venni egy rendes egeret. A lényeg, hogy nagy legyen és kényelmes.

Valami olyasmi kéne, mint ami Zsigának volt a lanpartyn.

mindkettőnknek mx518-asunk van, de az a depo szerint 7.8k
(anno még 10-12k is volt...). szóval mennyi az annyi? :)

Akár 10k-t is hajlandó vagyok rászánni, ha elég jó.
(Időbe telt, mire rájöttem, hogy ezt kérdezed...)
Failure is the default option

TurboK

#8911
Nekem A4 Wop-35ös egerem van, kényelmes és nagy, olcsó volt még amikor vettem de sztem már nem lehet kapni (régi modell).

Gondoltam hogy lecserélem, de még nem láttam olyan egeret ami legalább ilyen jo (2 görgö, 5 gomb, minden gomb programozhato minden funkciora - bal szélső gombra közép klikket, jobb szélsőre Ctrlt tettem, mappaműveletek veszett gyorsan mennek vele).


Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-12, 19:22:08
hehe, abból érdekes házat lehetne összehozni...
Kicsit másra gondoltam: nagy fa ház, ami elölről teljesen zárt,
belül hangszigetelő szivacs, felül külön rekesz tápnak, kihúzható
alaplap-tálca, alaplap proci-környék hátulját hűtő venti, kártya-
támasztó konzol; két részre osztott központi kamra, amiből az
egyikben van az alaplap, a másikban a gumicsíkra függesztett
winyók és a radiátorok. Szóval kb kisszekrény méretű kocka...
Kockát a kockának...
Én maradnék a lego technicnél. Rákötném a mikromotort egy USB portra, épitenék egy önjáró számitógépet. 32 lába lenne és rák módon mászkálna körbe körbe a szobában. Ha nem járkál, a lábakat beforditja önmagába hogy ne foglaljon helyet.
Képzeld el mekkora királyság lenne, gombnyomásra kifordulna magából a számitógép és letámadja a melletted ülőt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2008-10-12, 19:06:35
Akarok venni egy rendes egeret. A lényeg, hogy nagy legyen és kényelmes.

Valami olyasmi kéne, mint ami Zsigának volt a lanpartyn.

Én ilyet vennék.

Zsiga

Quote from: Xzone on 2008-10-12, 22:46:28
Quote from: kikuchiyo on 2008-10-12, 19:06:35
Akarok venni egy rendes egeret. A lényeg, hogy nagy legyen és kényelmes.

Valami olyasmi kéne, mint ami Zsigának volt a lanpartyn.

Én ilyet vennék.
Smart choice, lol...

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: TurboK on 2008-10-12, 21:58:40
Nekem A4 Wop-35ös egerem van, kényelmes és nagy, olcsó volt még amikor vettem de sztem már nem lehet kapni (régi modell).
Nekem is ilyen egerem van. Asszem idén tavasszal (de lehet, hogy tavaly év végén, már nem emlékszem) még sikerült egyet beszereznem nagykerből. Korábban is egy ugyanilyen egérke volt, ami sajnos 3 és fél év kemény használat után megadta magát (optikai olvasó K.O.). Viszont maga a modell nagyon jó. elég nagy, 5 gombos, 2 görgős, kényelmes. Valami 1500 HUF volt az egész nagykeráron. :haha:

Fazék

#8916
utolsó utáni alkalom remélhetőleg, hogy rákérdezek, de ebből a listából melyik 9cm-es ventiből érdemes 2-t megvenni a vinyók mellé? (egyáltalán jók ezek?) :merci:

szerk: az az A4 WOP-35 egér tényleg jó :jee: régen nekem is ilyen volt, 3 év után lecseréltem, mert kompletten a gépemmel együtt bejött az irodába, de itt azóta is hibátlanul működik :)

Cobra

Nagy választék nincs és mivel gondolom nem akarsz led-es ventillátort, így csak a Nexus RSCF jöhet szóba (remélhetőleg valóban halk). A PWM-es eleve nem jó, mert csak szabályozott alaplapi csatlakozóról megy rendesen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-10-13, 12:28:53
Nagy választék nincs és mivel gondolom nem akarsz led-es ventillátort, így csak a Nexus RSCF jöhet szóba (remélhetőleg valóban halk). A PWM-es eleve nem jó, mert csak szabályozott alaplapi csatlakozóról megy rendesen.
hmm ok, akkor ismét kilőve és majd előkaparom a régi választ hogy mit ajánlottatok..
csak azért gondoltam, hogy egyszerűbb innen, ha már úgyis megyek oda egyébért, de akkor halasztom inkább. thx :)

Cobra

Bár elég olcsó, de szerintem nagyon nem lehet rossz az a Nexus. Ha hangos lenne, akkor meg át kell kötni 5V-ra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-10-13, 12:24:31
ebből a listából

Nexus rscf (-nek átmatricázott Yate Loon). Elég jó áron adják, pár éve
még 1,5-2k-nál kezdődtek a Nexus feliratú dolgok.

chilip

beszoptam egy vírust, átraktam mindent a D: partícióra ami kell, és elindítottam a Windows XP telepítőjét. Ott nem látta a partíciókat, csak egy 137 gigás ismeretlen formátumú partíciót. Nem akarok mindent letörölni, 160 giga adatot nem tudok lementeni, de még csak 4 gigát se mert nincs DVD-m. ilyenkor mi van? valami ötlet?

Kuroi Tenshi

Másik gép, és/vagy linux livecd, esetleg bartpe.
Ha már a partíciókat sem látja, az a MBR (master boot record)-nál
lehet, ami nagy gázt okozhat. Nézd meg livecd-vel, hogy mit látsz
még belőle.

Moha

Dinamikus lemez volt esetleg? Mert ha igen és még működik a régi opredszer, akkor ott konvertáld vissza alaplemezzé, mert különben nem fogja látni rendesen az új rendszer.
Ha nem dinamikus lemez, akkor viszont lehet, hogy a vírusod kontárkodott bele az MBR-be, ilyen esetben valamilyen parition-recovery program segíthet.

chilip

#8924
régi oprendszer megy, csak állandóan "you have security problem!" netes víruskeresést akar, nomeg a feladatkezelőt tiltotta le, mondván a rendszergazda nem engedélyezi, holott csak 1 felhasználói fiók van. Most is a vírusos gépről netezek. Linuxom nincs, csak winfos xp. megnézem neten a partition recovery progikat.

repost:
az Active@Partition Recovery progi 3 rossz bejegyzést talált partíciók közt (gondolom ezt baszta össze), kérdés: van fix MBR opció ami tipikus MBR-t csinál úgy hogy felülírja a régit (ergo az adatok elvesznek ott). Ez miben nyilvánul meg? nekem az kijavítaná a hibát, és a winfos telepítő látná a partíciókat? mekkora esélyel baszhatja össze úgy hogy aztán mindent törölnöm kell?

Moha

Ha a mostani gépen látod azt a particiót, amit a win telepítő nem, akkor sajátgép-re jobbklikk, "kezelés" és a lemezkezelésnél nézd meg, hogy
1. Milyen filerendszer van azon a partición
2. Nem dinamikus lemezként jelzi-e.

Tehát ITT kellene ellenőrízni.

chilip

mit nézzek itt?

repost:

nos, lehet holnap veszek még1 merevlemezt, oda átmásolok mindent ami kell és full format erre.

Milyet érdemes venni? 20k-nál többet semmiképp nem költenék erre.

Próféta

Quote from: chilip on 2008-10-13, 21:31:34
ami tipikus MBR-t csinál úgy hogy felülírja a régit
Ettől így érzésre el fognak tűnni a partíciók. Ezt szerintem nem akarod.
Nem az a baj, hogy túl régi az XP CD-d? Mai, SP3-as verzióval próbáltad? Mert az a 127GB gyanús.

Selmo

Hibajavító konzolt indíts és fixboot és fixmbr parancsokat add ki.

A tökéletesség unalmas.

chilip

szűz windows, más nincs meg. lehet leszedem az SP3-asat :D

ed.: új vinyó akkor is lesz :D mit ajánlotok 20k-n belül? discuss

Moha

Quote from: chilip on 2008-10-13, 22:10:12
szűz windows, más nincs meg. lehet leszedem az SP3-asat :D

ed.: új vinyó akkor is lesz :D mit ajánlotok 20k-n belül? discuss
SP nélküli XP nem látja rendesen a 120 gigánál nagyobb HDD-t! Ha a telepítőbe nincs SP integrálva, akkor az lesz a baj!

Próféta

Quote from: Selmo on 2008-10-13, 22:08:47
Hibajavító konzolt indíts és fixboot és fixmbr parancsokat add ki.
Tiltakozom.

Nem úgy van, hogy nem is látja a partíciókat? Akkor hogy tud bejelentkezni a telepítvényére a helyreállító konzolon?
Ha meg be tud jelentkezni rá, mert az első 127 gigát azért látja, akkor ilyen állapotban inkább semmit ne írjon a diszkre, mert hát nem ezek a valódi partíciók.
A fixmbr különben is a boot sorrend megjavítására van.

chilip

C:-m 70 giga, D: 260+ és van 50+ giga formázatlan terület, ami linuxnak volt/van fenntartva, ha majd megerőszakolom magam és felteszem.

régen látta a 2 partíciót de a D:-ből csak 50et kb winfos telepítőben

Cobra

Merevlemezből gyártó szerintem már szinte mindegy, méretből meg 500-as vagy 640-es, nagyobb nem nagyon jön ki ennyiből.
Én egyébként Hitachit javaslok vagy WD-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

egyik ismerősöm a samsungot javallotta főként a 3 év garanciák miatt... 500 gigás bőven jó :)

Moha

#8935
Quote from: chilip on 2008-10-13, 22:21:13
régen látta a 2 partíciót de a D:-ből csak 50et kb winfos telepítőben
70+50=120
Itt lesz a gond! Szerezz be egy SP2-es XP telepítőt és valószínű megoldja a gondodat.

Edit: HDD márka: Nekem most 2 Samsung van a gépemben, a régi 120-as már vagy 3 éves és nem volt vele bajom. Korábban anno egy 1.2-es Samsung ugyan meghalt nálam, de akkor még eléggé kezdő volt a Samsung a HDD gyártás terén.
Haverom a Hitachi-ra esküszik, arra is 3 év gari van és haver szerint elég csendesek. De gyakorlatilag egyetértek Cobra-val: mindegy milyet veszel, mert mindegyikből kifoghatsz egy selejteset is, de olyat is, ami 10 évig megy hiba nélkül...

chilip

NEM ez a baj, leszarom hogy mennyit lát, utólag szoktam feltenni az SP-t. az a baj hogy a windows installer a CD-ről való bootoláskor nem lát SEMMIT! 131 giga formázatlan területet. eddig legalább látta a 2 partíciót és miután feltettem az SP-t megvolt minden adat a 131 gigás határon túlról is.

Kuroi Tenshi

#8937
Quote from: Moha on 2008-10-13, 20:30:58
Dinamikus lemez volt esetleg?

Te már láttál valahol, valakinél dinamikus lemezt?
Átlagjúzer nem használ ilyesmit, power user pedig
inkább a raid-kártyáét használja.

Quote from: Moha on 2008-10-13, 22:29:28
Itt lesz a gond!
Akkor szerinted miért jött ez most és miért írja ezt:
Quote from: chilip on 2008-10-13, 21:31:34
állandóan "you have security problem!" netes víruskeresést akar, nomeg a feladatkezelőt tiltotta le, mondván a rendszergazda nem engedélyezi, holott csak 1 felhasználói fiók van.
::)

Ha ezt leszámítva még használható a gép, akkor
víruskereső, majd új winyóra lementeni minden
fontosnak tűnő adatot, és újratelepíteni.

Mégvalami: nem lehet, hogy az xp cd-d sérült?
Nekem már volt ilyen, nem működött rendesen a
telepítője, és szépen tönkretette a telepített
rendszert, pedig csak egy boot-sorrendet
akartam róla helyreállítani...

Új winyó: ha adattárolásra veszed, akkor ajánlom
a WD GP-t: alacsonyabb fordulatszámon pörög,
ezért halkabb, hűvösebb, alacsonyabb fogyasztású
és elméletileg ezek miatt megbízhatóbb is. Ott van
még a Hitachi P7K500 széria, ami ugyancsak
alacsonyabb fogyasztású, de ennél kicsit gyorsabb
(egy 2-3 éves winyóhoz képest mindkettő sokkal
gyorsabb). WD többi, Seagate sorozata válogatja,
hogy milyen (pl. WD 2500KS egyik legrosszabb
winyóm, amim valaha volt: hangos, forró), Hitachi
olyan, amiről se jót, se rosszat nem hallani, Samut
néha szídják, de nálam 2 Samu is megy; Maxtor
inkább kerülendő.

chilip

köszönöm a válaszokat :) víruskeresés nem lehetséges már  :__devil: a vírus kiiktatta az F-Secure-t és a Spyware terminátor meg hiába törli a vírusokat, újracsinálják maguk. Holnap majd reggel megveszem a vinyót és másolok majd formatálok :)

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-10-13, 23:43:36
Te már láttál valahol, valakinél dinamikus lemezt?
Átlagjúzer nem használ ilyesmit, power user pedig
inkább a raid-kártyáét használja.
Láttam. Faterom az új vinyóját dinamikus lemezként formázta meg. Egészen addig nem is volt vele baj, amíg át nem vitte egy másik gépre, ahol szépen visszakonvertálták és az eredmény egy eltűnt partíció volt...