Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Én is a potmétert vagy más előre legyártott szabályzót javaslom. Vagy legjobb mindjárt egy alacsony fordulatú halk ventillátort venni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-26, 00:36:24
Ha már barkácsolni akarsz, ahogy a tag teszi a cikkben, akkor csinálj két ellenállásból egy osztót, azzal sokkal célszerűbben lehet 7 (vagy 12 és 0 között valamennyi) voltot előállítani.

Vagy még célszerűbben tegyél be egy potenciométert, azzal még szabályozni is lehet.
Azon gondolkodom, hogy az illető aki a cikket írta miért nem így csinálta? Miért kell gányolni? :)

TurboK

Átszereltem hogy egy sor molexen csak a moddolt ventik legyenek, hogy ne adjanak plusz áramot bármi másnak (eddig két venti + dvd író volt egy sor molexen, dvd írót áttettem egy sata tápkábelre). Így csak nem lesz gondja.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboK on 2008-11-25, 22:43:35
edit: ez a trükk (ventillátor 7voltra állitása) hosszú távon károsíthatja a tápot?
http://www.silentpcreview.com/article6-page1.html

Már régebben is írtam/linkeltem itt is; nem szép megoldás két
pozitívra kötni, de ha csak kis áramfelvételű ventiket kötsz rá,
akkor működik és nem is igazán károsítja a tápot.

Lehet még tovább trükközni: 6V-ot úgy kapsz, ha két ventit
sorba kötsz a 12-es ágon.

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-26, 00:36:24
Ha már barkácsolni akarsz, ahogy a tag teszi a cikkben, akkor csinálj két ellenállásból egy osztót, azzal sokkal célszerűbben lehet 7 (vagy 12 és 0 között valamennyi) voltot előállítani.

Vagy még célszerűbben tegyél be egy potenciométert, azzal még szabályozni is lehet.

Ez elméletileg és így leírva egyszerű, de gyakorlatilag azért
ennél nehezebb. Megfelelő ellenállású és teljesítményt bíró
(5-10W-ot) kell, mert különben odaég, ha csak egy 0.5-1W-
osat teszel oda. Ilyen pedig a legtöbb barkácsolónál aligha
van kéznél. Tehát el kell érte menni boltba.
Ezzel szemben egy molex- vagy venti-csatit forrasztani
sokkal gyorsabb és egyszerűbb :p

Quote from: TurboK on 2008-11-26, 16:26:17
Átszereltem hogy egy sor molexen csak a moddolt ventik legyenek,

Azért remélem nem a táp kábelét forrasztgatod, mert
avval ugrik a gari -- inkább készíts néhány fordított
csatlakozót.

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-11-26, 19:54:52
Azért remélem nem a táp kábelét forrasztgatod, mert
avval ugrik a gari -- inkább készíts néhány fordított
csatlakozót.
Nem, a venti csatiját szabdaltam. Az egyik venti molexes volt alapból, a másikhoz túrtam egy 3pin -> molex átalakitot.

A tápra rádugtam az egyik 2 molexes kábelt (moduláris táp), azokra csatoltam a ventiket.

Sorba kötést majd akkor próbálom meg ha kicseréltem a vga és cpu ventit, jelenleg azok a messze legzajosabbak. Ha azokat kicseréltem és még mindig zug a gépem, akkor jöhet a sorba kötés, vagy uj, halkabb venti (scythe vagy nexus). a 12centis hátso venti mindenesetre nem megy 5 volton, félek hogy 6 volt sem lesz elég neki.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Gyorskérdés: tft monitort a spéci löttyön kívül mivel lehet tisztítani?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2008-11-28, 22:59:03
Gyorskérdés: tft monitort a spéci löttyön kívül mivel lehet tisztítani?
víz?

NLZ

Kénsav, hókaparó, csiszolópapír.
[reserved]

Kvikveg

Quote from: NLZ on 2008-11-28, 23:04:47
Kénsav, hókaparó, csiszolópapír.
Kihagytad a mosogatoszivacsot es a lancfureszt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

És a nagynyomású vizet, amivel a falfirkákat szokták leszedni.
[reserved]

Én

Gőzborotva anyone?
Szemüvegtisztítóval szoktam amúgy, az spéci lötty? :D De a rendes víz is megteszi.

Cobra

Kevés ablaktisztító puha rongyra fújva is jó. De csak ha van rajta szárazon le nem törölhető pötty.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: Darkstar on 2008-11-28, 22:59:03
Gyorskérdés: tft monitort a spéci löttyön kívül mivel lehet tisztítani?
Speciel én a víz + mikroszálas törlő kombinációt használom és eddig bevált.

Nekem is lenne egy kérdésem: Adott egy laptop, amin újra kell raknom a windowst, viszont kérték, hogy az adatokat mindenképp mentsem el. Van rajta recovery, azzal secperc alatt visszarakom a rendszert, viszont a 80 gigás hdd majdnem tele van adatokkal. Mi a leggyorsabb módja a mentésnek és visszaállításnak? Elsőre én megpróbáltam hálózaton áttölteni a cuccot, de a sok apró file miatt egy örökkévalóság volna.
Arra gondoltam, kiszedem a vinyót és rákötöm a sajátomra, elvégre sata HDD, szóval még átalakító sem kell. De nem tudom, nincs-e esetleg valami rootkit ezen a gépen. Szóval:
- Maradhak a hálózatos másolásnál vagy inkább tegyem be a gépembe a vinyót? (ebben az esetben viszont kétszer kellene ki és vissza szereni a HDD-t)
- Ha valami rootkit van a gépen, az bejöhet az én gépemre úgy, hogy csak az adatokat másolom át róla?

TurboK

Rootkit azért "kulonleges" mert rejtett driverként mükodik. Ha nem toltod be a gépedre mint driver, akkor nem mászik át.

MINDEN vírus csak egy program amit te inditasz el, ergo ha nem inditod el akkor nem lesz virusos a géped. Fájlmásolásnál nem indul el egy fájl sem amit másolsz.

Egyedul a windows indexelés / autorun / kép- audio és video betekintés explorerben, meg az ilyesmi eloreolvasási varázslatok azok amik behozhatják a gépedre a virust, de azok is azért mert megnyitják, végrehajtják a fájlt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Selmo

Ha csak a windows szemetes, akkor egyszerűbb kijavítani, mint mindent feltenni újra. Registry tisztítás, lemezkarbantartás, win javítás, majd microsoft update. A win javítás kicsit trükkös, kell hozzá az eredeti telepítőcd aztán futtatásba beírni cd betűjele:\i386\winnt /unattend ilyenkor meghagyja a registrybejegyzéseket, és csak a saját fájljait teszi vissza. Persze egy recovery/formázás mindig megold minden gondot.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2008-11-28, 22:59:03
Gyorskérdés: tft monitort a spéci löttyön kívül mivel lehet tisztítani?

Kb csak avval lehet normálisan.
Próbáltam már vízzel és ablakmosóval, de csíkokat hagyott.
Azóta igyekszem nem összekoszolni, és szemüvegtörlő
mikroszálas kendővel szárazon letörölni még frissibe, amit
lehet.

Meske

Hali!

Ismeri valaki az OpenOffice programcsaládot?
Remélem igen, mert ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem:

Az Impressben véletlenül kihúztam a dia panelt külön ablakba, és sehogy se jövök rá, hogy hogyan lehetne visszatenni, semmi dokkolási lehetőséget nem találok., pedig minimum egy fél órát elkínlódtam vele, hogy a helyére tegyem, de semmi...  :grrr: Még tesómmal is megnézettem, de ő se nagyon talált...
Nem tud valaki segíteni, hogy hogy lehetne visszatenni a diák mellé?

Előre is köszi

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Próféta

 :confused:
Megfogod, kihúzod mondjuk az ablak bal szélére, megjelenik a dokkolást előjelző keret, elengeded, és kész.

2.4.1 volt kéznél, kipróbáltam, simán ment.
Nem csak az zavar meg, hogy a főablak nem teljes méretű, és ki van húzva a képernyő szélétől kijjebb?

De az is lehet, hogy fogtatok valami jópofa bugot.  :P

Meske

Quote from: Próféta on 2008-11-29, 14:51:04
:confused:
Megfogod, kihúzod mondjuk az ablak bal szélére, megjelenik a dokkolást előjelző keret, elengeded, és kész.
Szerinted ezt még nem próbáltam?  :P Ez volt az első, de nem ment... Az ablakot is lekicsinyítettem, hogy hátha csak nem látszik de semmi.

Nekem amúgy a legújabb, a 3.0-ás verzió van.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Moha

Quote from: TurboK on 2008-11-29, 03:38:53
Rootkit azért "kulonleges" mert rejtett driverként mükodik. Ha nem toltod be a gépedre mint driver, akkor nem mászik át.
Sajna találkoztam már egyszer olyan rootkit-el is, ami a master boot rekordba is belemászott.
Quote from: Selmo on 2008-11-29, 04:51:44
Ha csak a windows szemetes, akkor egyszerűbb kijavítani, mint mindent feltenni újra.
Nagyon össze van szemetelve a rendszer. Volt fent rajta Norton Antivirus, majd AVG is, mindkettőből maradt szermét a gépen. Telepítve van egy csomó fölösleges cucc is. Jobbnak látom teljesen újratelepíteni.

chilip

miért ellenőrzi a 2. merevlemezt ez a fos windows minden indításkor? ráadásul tovább se lehet nyomni. Win reinstall nem lesz. Egyéb ötlet?

Cobra

Valami nincs rendben. Lemegy az ellenőrzés hiba nélkül?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

ja, semmi gond, csak idegesítő...

Cobra

Valami gond márpedig van. Windows alól is futtasd le a lemezellenőrzőt, kipipált automata hibajavítással.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ATAMAN

 :lame:
Segítséget szeretnék kérni!
Ma sms-ben előfizettem egy 25 napos letöltési időre. a cinema warezen levő filmekre, ill. rajzfilmekre. Kaptam egy visszaig. sms-t az alábbi szöveggel: köszönjük a regisztrációt. oldal: http://cinema.olcsokaracsony.com, Felhasználónév/ Jelszó: 12jegyu szam FTP letoltes ftp:// cinema.olcsokaracsony.com:21
Ennyi volt az üzenet.
Sem fxp-vel sem a total comm-vel nem tudom elérni a fenti oldalt.
A total comm.beáll útmutatóban ha beírom azt ami ott van, persze az USTEAM-tól kapott felh.nevet, ill. jelszót, akkor be tudok lépni az USTEAM-RA, de ott csak, anime hentai manga stb. foldereket találok, amelyekről fogalmam sincs, hogy mik, de nem is érdekel. Kérem segítsenek, hogy miként tudok a rajzfilmekhez jutni.
köszönettel
:merci:

Fazék


Próféta

Úristen! Ez melyikőtök?  :lul:

NLZ

Quote from: chilip on 2008-11-29, 17:40:29
miért ellenőrzi a 2. merevlemezt ez a fos windows minden indításkor? ráadásul tovább se lehet nyomni. Win reinstall nem lesz. Egyéb ötlet?
Szedj le valami tucat windóz buher progi egyikét (Pl TweakXP), szinte mindben lehet állítani a windóz előtti scandisk működését (hogy mikor fusson le, hány sec várakozási idő legyen, míg lenyomható, stb).
De ha nem bízol az ilyen progikban, akkor próbálj meg rágúglizni, valahol a registryben kell ezt állítani.
[reserved]

Selmo

Quote from: ATAMAN on 2008-11-29, 22:06:13
:lame:
Segítséget szeretnék kérni!
Ma sms-ben előfizettem egy 25 napos letöltési időre. a cinema warezen levő filmekre, ill. rajzfilmekre. Kaptam egy visszaig. sms-t az alábbi szöveggel: köszönjük a regisztrációt. oldal: http://cinema.olcsokaracsony.com, Felhasználónév/ Jelszó: 12jegyu szam FTP letoltes ftp:// cinema.olcsokaracsony.com:21
Ennyi volt az üzenet.
Sem fxp-vel sem a total comm-vel nem tudom elérni a fenti oldalt.
Gratulálunk! Ön a semmiért fizetett, reméljük legközelebb jobban meggondolja a warezt.

Quote from: ATAMAN on 2008-11-29, 22:06:13
A total comm.beáll útmutatóban ha beírom azt ami ott van, persze az USTEAM-tól kapott felh.nevet, ill. jelszót, akkor be tudok lépni az USTEAM-RA, de ott csak, anime hentai manga stb. foldereket találok, amelyekről fogalmam sincs, hogy mik, de nem is érdekel. Kérem segítsenek, hogy miként tudok a rajzfilmekhez jutni.
köszönettel
:merci:
Elárulná mi köze van a fent említett weboldalnak ezen fórumhoz?
Semmi?
Én is úgy gondoltam.

A tökéletesség unalmas.

noriko

nektek működik rendesen az http://utvonal.bkv.hu/ firefox-al? mostanában egy csomó oldallal vacakol, amiket az IE simán visz :/
"I wish I could, but I don't want to."