Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-01-02, 17:04:53
azt is kifejthetnéd, hogy miért rossz, mert ugyan kinézetre nekem se jön be, de képről a belbecs nehezen megítélhető és most teszteket se igazán van kedvem keresgélni és összevetni a 201-essel. thx :)

HD201
HD202

Hasonlítsd össze a frekvencia-jelleggörbéket, már ezeken is látszik.
A 201 gyenge a mély-mélyekben, de nagyon szép egyenletes a közepekben és
még egész szép, egyenletes a magasoknál is, csak 10kHz felett esik a magas
az átlaghoz képest.
A 202 nagyon, sőt, túl erős mélyekben, de magas-középben és magasban
sokkal gyengébb és egyenetlenebb, már ~1.5kHz után esik.
Azaz: a 201 ugyan nem megy nagyon mélyre, de szép tiszta a hangja.
Ezzel szemben a 202 jó a mélyekben, de másban nem: tompa, pontatlan a
hangja, hiányoznak belőle a magasak.

Fazék

tudnátok ajánlani az ingyenes programok közül valami jó download manager-t? csak mert a firefox-ból kezd elegem lenni. kb minden file letöltésének a végén képes több másodpercre is megfagyasztani a böngészőt, egyre többször csinálja, hogy nem korrekt kiterjesztéssel menti le a file-t, stb. flashget-tel ilyesmi gondok nem voltak, de nincs kedvem +1 tört programot használni a gépen és a reklámfeliratokat se kívánom túlságosan, kellene valami megbízhatóan működő program, de flashget-en kívül mást eddig nem volt alkalmam próbálni. thx.

NLZ

Az 1.73-as FlashGet verziót használd sztem, az tiszta, nem buznyákol torrenttel se, nekem nincs vele gondom. Igaz, általában csak 1 giga feletti fileokra használom, vagy ha lassan jön le, aztán több oldalról kell töltenem, több szálon.
FireFox-szal viszont nem kéne, hogy gond legyen, nem lehet, hogy a vírusirtó bekavar? FF újratelepítés? Valami kis segédplugin? Bár azokhoz nem értek, én csak a Download Statusbar-t használom.
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2009-01-03, 03:15:30
Az 1.73-as FlashGet verziót használd sztem, az tiszta, nem buznyákol torrenttel se, nekem nincs vele gondom. Igaz, általában csak 1 giga feletti fileokra használom, vagy ha lassan jön le, aztán több oldalról kell töltenem, több szálon.
FireFox-szal viszont nem kéne, hogy gond legyen, nem lehet, hogy a vírusirtó bekavar? FF újratelepítés? Valami kis segédplugin? Bár azokhoz nem értek, én csak a Download Statusbar-t használom.
hmm. vírusírtó? ez eddig eszembe sem jutott. köszi a tippet.

nálam nod32 van. akinél szintén nod32 van nem szokott hasonlót tapasztalni?

Zsiga


NLZ

Próbáld ki azt, hogy csak kikapcsolod a védelmet. Bár ez nem túl egészséges, mondjuk énis ezt csinálom. :D Inkább egy Windóz újratelepítés érett meg nálad is.
FDM nekem nagyon nem jött be, baromi tapadós volt. Belemászott Firefoxba, torrentet is piszkálta, még főzni is akart rám. Biztos jó, aki szereti, ha tele van biz-baszokkal a gépe, de én amondó vagoyk, hogy egy letöltőprogi csak http/ftp letöltést tudjon több szálon, több szerverről, proxyval, azt csókolom.
[reserved]

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-01-03, 02:55:35
tudnátok ajánlani az ingyenes programok közül valami jó download manager-t?
firefox
flashget
nincs kedvem +1 tört programot használni a gépen

Flashgot néven van beépülős flashget plugin FF-hoz, nekem semmi bajom
nem volt vele. Shellbe beépülős, tehát jobbklikk-menübe és a letöltéskor
megjelenő menübe is beépül. Engem csak egy dolog zavar benne, paradox
módon az, hogy gyakran frissítik -- ilyenkor ugyanis a FF előbb letölti a
frissítést, és csak utána indul -- de végülis jobb, mintha nem frissítenék :D

Másrészt, mint már mondták, a FF-nak nem kéne ilyen hülyeségeket
művelnie, ott valami nincs rendben.

Cobra

Free Download Managernek van Lite verziója, én azt használom. Ez nem tartalmaz torrent klienst, számomra jól átlátható a kezelőfelület, igaz a beállítások kicsit kuszán vannak, de azt ugye csak egyszer kell megcsinálni.
És természetesen 100% ingyenes és reklámmentes.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-03, 10:57:16
Másrészt, mint már mondták, a FF-nak nem kéne ilyen hülyeségeket
művelnie, ott valami nincs rendben.
csak az az érdekes, hogy ezt az összes helyen műveli, ahol használom. 3 teljesen különböző összeállítású gépen, eltérő xp telepítéssel, eltérő firefox verziószámokkal, eltérő plugin-okkal, egyező nod32-vel.

flashget + flashgot plugin-t nem komáltam, az atyaúristen akart lenni, mindennel foglalkozni akart, amivel nem kellett volna.

fdm lite -tal azt hiszem teszek egy próbát.

most már csak újból meg kéne találnom azt a firefox plugin-t, amivel kigyomlálhatom a context menükből a fölösleget...

NLZ

Fresh Download -ot is megpróbálhatod.
[reserved]

Dreamcleaver

Ez most megint egy n00b kérdés lesz, de valaki tudna nekem sorolni pár kurrens 3D-s modellező és animáló programot (nem kell, hogy ingyenes legyen). Olyanokat, amik elterjedtek. Mert nálam a lista kimerül a 3D Studio Max-nál, egyedül azt használtam egyelőre.

:merci:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Autodesk Maya? Meg amiről hallottam még, az a Wings 3D, egy egyszerű modellkészítő progi.
[reserved]

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2009-01-03, 03:23:23
http://www.freedownloadmanager.org/
+1

Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-03, 17:57:12
Ez most megint egy n00b kérdés lesz, de valaki tudna nekem sorolni pár kurrens 3D-s modellező és animáló programot (nem kell, hogy ingyenes legyen). Olyanokat, amik elterjedtek. Mert nálam a lista kimerül a 3D Studio Max-nál, egyedül azt használtam egyelőre.

:merci:
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer-generated_imagery
Maya Ezt hasznaltam, anno sokkal kellemesebb kezelofelulete volt, mint a 3dStudionak.
Blender-rol hallottam meg, hogy ilyesmi tema
Terragen tajkepekhez, hatterekhez, jo honlapja van
Ezt a cikket talaltam kozben http://www.tdt3d.be/articles_viewer.php?art_id=99
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

Quote from: Kvikveg on 2009-01-03, 18:58:30
Quote from: Dreamcleaver on 2009-01-03, 17:57:12
Ez most megint egy n00b kérdés lesz, de valaki tudna nekem sorolni pár kurrens 3D-s modellező és animáló programot (nem kell, hogy ingyenes legyen). Olyanokat, amik elterjedtek. Mert nálam a lista kimerül a 3D Studio Max-nál, egyedül azt használtam egyelőre.

:merci:
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer-generated_imagery
Maya Ezt hasznaltam, anno sokkal kellemesebb kezelofelulete volt, mint a 3dStudionak.
Blender-rol hallottam meg, hogy ilyesmi tema
Terragen tajkepekhez, hatterekhez, jo honlapja van
Ezt a cikket talaltam kozben http://www.tdt3d.be/articles_viewer.php?art_id=99

:merci: :merci: :merci:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

Blenderrel inkább ne szívasd magad, egy gagyibb open source próbálkozás. Ugyan nem használtam sokáig, csak 1-2 délután egy olyan tárgy miatt, amit aztán sosem csináltam meg, de ekkora bugos, szar, megfagyós és komplikált rakás szerencsétlenséget nem sűrűn láttam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Flaser

Quote from: motifator on 2009-01-04, 02:28:34
Blenderrel inkább ne szívasd magad, egy gagyibb open source próbálkozás. Ugyan nem használtam sokáig, csak 1-2 délután egy olyan tárgy miatt, amit aztán sosem csináltam meg, de ekkora bugos, szar, megfagyós és komplikált rakás szerencsétlenséget nem sűrűn láttam.

Ez mikor volt? Ugyanis mára a Blender fényévekre van egykori önmagától.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

motifator

Kb. 1 éve. És az lehet, hogy magához képest sokat fejlődött, én azért elég instabilnak és komplikáltnak/logikátlannak találtam. Nem akart menteni, crash-selt, szarul renderelt. Persze biztos én csesztem el valamit, de engem nem győzött meg.
De mint mondtam, nem értek hozzá, csak egy tárgy miatt kellett használnom, lehet, hogy másoknak bevált.
Mondjuk gyorsan szétnéztem a youtube-on, és nem találtam igazán jó animációt, amit blenderrel csináltak volna. Persze lehet, hogy ez nem a blender hibája.
De ha nem kell, hogy ingyenes legyen, akkor szerintem inkább próbálkozzon valami kiforrottabb, industry standard szintű szoftverrel.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2009-01-04, 04:09:42
Mondjuk gyorsan szétnéztem a youtube-on, és nem találtam igazán jó animációt, amit blenderrel csináltak volna.
Ja. Pont ezért, a saját reklámozásukra csináltak két ingyenes "termékdemó" filmet: Elephant's Dream és Big Buck Bunny. Mindkettő leszedhető.
Ettől függetlenül a cucc még lehet vacak, én még csak ki se próbáltam.

Moha

Big Buck Bunny-t épp a múltkor láttam, az egész király. :)

motifator

A Big Buck Bunny-t én is megnéztem. Nem egy dreamworks vagy egy pixar, de azért elég jó. Meglepett, hogy abból a programból ilyet is ki tudtak hozni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2009-01-04, 14:33:30
Meglepett, hogy abból a programból ilyet is ki tudtak hozni.
Akkor lehet, hogy ez is olyan program, amelyet csak a készítői tudnak használni :)

Flaser

Quote from: motifator on 2009-01-04, 04:09:42
Kb. 1 éve. És az lehet, hogy magához képest sokat fejlődött, én azért elég instabilnak és komplikáltnak/logikátlannak találtam. Nem akart menteni, crash-selt, szarul renderelt. Persze biztos én csesztem el valamit, de engem nem győzött meg.
De mint mondtam, nem értek hozzá, csak egy tárgy miatt kellett használnom, lehet, hogy másoknak bevált.
Mondjuk gyorsan szétnéztem a youtube-on, és nem találtam igazán jó animációt, amit blenderrel csináltak volna. Persze lehet, hogy ez nem a blender hibája.
De ha nem kell, hogy ingyenes legyen, akkor szerintem inkább próbálkozzon valami kiforrottabb, industry standard szintű szoftverrel.

A Blender alapvetően modellező program. Ha renderelni vagy animálni akarsz akkor azt már más környezetben érdemes...de modellezni tökéletes (legalábbis itt sokan így gondolják, s van pár igazán tökös modellező is a boardon).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

sirtomi

Milyen tápegységet ajánlanátok 400-450W-os kategóriában? Valami jó minőségűt szeretnék, de pénz szűkében vagyok nagyon, 6-8 ezer körül van valami jó?

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomi on 2009-01-05, 09:59:11
Milyen tápegységet ajánlanátok 400-450W-os kategóriában? Valami jó minőségűt szeretnék, de pénz szűkében vagyok nagyon, 6-8 ezer körül van valami jó?

Jó minőséget 6-8 körül? ;D
6 körül "szódával elmegy" oem 400W FSP tápot kapsz.
Minőségi és olcsó táp a 12-13k-s Corsair CX400-zal kezdődik...

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-05, 10:51:25
Quote from: sirtomi on 2009-01-05, 09:59:11
Milyen tápegységet ajánlanátok 400-450W-os kategóriában? Valami jó minőségűt szeretnék, de pénz szűkében vagyok nagyon, 6-8 ezer körül van valami jó?

Jó minőséget 6-8 körül? ;D
6 körül "szódával elmegy" oem 400W FSP tápot kapsz.
Minőségi és olcsó táp a 12-13k-s Corsair CX400-zal kezdődik...
Sejtettem hogy ilyen választ kapok :)
Lehet hogy ami neked szódával elmegy, az nekem már a jó minőségű kategóriába tartozik :D FSP-t láttam 8-ért és eddig sok rosszat nem hallottam róluk. Nekem elég ha megbízhatóan működik :)

Kuroi Tenshi

FSP egész megbízható, halknak ugyan nem mondanám, de a
Chieftecnél halkabb; és oemként olcsón megszerezhető.
Régi darab, ezért hatásfoka nem túl magas, de olcsón jó
kategória, ha nem raksz utána nagy étvágyú videókártyát.

sirtomi

Gépet újítani nincs pénzem, új tápot se terveztem. Kényszerű vásárlás.
Eddig Chieftech tápom volt, mondjuk még nem tudom mi a hiba, de én a tápra gyanakszom eddig.


sirtomi

31.-én kikapcsoltam, 1.-én se kép se hang :)
Korábban volt olyan hogy hátul a tápcsatlakozót kellett megmozgatni és akkor bekapcsolt, ezt írtam is egyszer. Azóta nem fordult elő, csak most, de most sehogy se sikerült beindítani. Szab vagy égés nyom nincs semmi. Lehet hogy egyszerű érintkezési hiba, de nem volt kedvem belepiszkálni a tápba. Pedig még forrasztani is tudok :)