Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Cloud on 2009-01-07, 01:31:17
Tudtok  ajánlani olyan programot amivel egy pdf fájlt tudunk módosítani?
(egy  éttermi étlapon akarom megváltoztatni az árakat de sehogy se tudom szerkesztésre  megnyitni a rohadt pdf  fájlt.)
Nem az Adobe Acrobat (mármint a teljes pénzes program, nem a Reader) való erre? Ha nem akarsz pénzes programot, akkor például az OpenOffice.org Draw a megfelelő kiterjesztéssel állítólag tud PDF-et importálni.

De legrosszabb esetben képlopás, képszerkesztőben megretusálod, és utána pdf-be kinyomod :)
A legjobban természetesen úgy jársz, ha eleve a forrásdokumentumot szerkeszted, nem a belőle exportált pdf-et.

Fazék

Quote from: Cloud on 2009-01-07, 01:31:17
Tudtok  ajánlani olyan programot amivel egy pdf fájlt tudunk módosítani?
(egy  éttermi étlapon akarom megváltoztatni az árakat de sehogy se tudom szerkesztésre  megnyitni a rohadt pdf  fájlt.)
én a foxit pdf editor programot szoktam használni ilyen célokra

Ramiz

Ha három-négy vincsi van egymáson (egymás felett) közvetlenül, azoknak nem kell külön hűtés 0-24 üzem esetén sem, ugye?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 02:30:57
Ha három-négy vincsi van egymáson (egymás felett) közvetlenül, azoknak nem kell külön hűtés 0-24 üzem esetén sem, ugye?
De, nem is kevés. Nálam a 8 vinyóra 3 92mm-es venti fúj 1000rpm körüli sebességen, ez kb. duplája a procihűtőm légszállításának.

NLZ

Jól szellőző ház mellett is ajánlott szerintem. Meg kell nézni, hogy milyen meleg az üzemi hőmérsékletük. Ha nem lehet hozzájuk érni, akkor kell a hűtés, az a pár forint a ventillátorra megéri a hosszabb élettartamot.
[reserved]

Moha

#9785
Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 02:30:57
Ha három-négy vincsi van egymáson (egymás felett) közvetlenül, azoknak nem kell külön hűtés 0-24 üzem esetén sem, ugye?
Ha csak a hely engedi, ne tedd szorosan egymás felé a winyókat, nem jó ötlet. Ha viszont hagy közöttük helyet, akkor egy 8 centis venti kettő, egy 12 centis akár 3 winyót is tud hűteni. Nekem most egy 12 centis venti hűt 2 winyót, mindkettő 33-34 fok körül szokott lenni.

Hűtés nélkül nem ajánlott hagyni a winyókat. Nekem hűtés nélkül simán felmennek 47-48 fokra, bár nekem még egész jól szellőzik a ház.


Ja igen: a winyó aljára szerelhető hdd hűtőket viszont kerüld. Nagyon hangosak, telefújják porral a winyót, ráadásul hamarabb tönkremennek, mint egy nagyobb házhűtő venti.

TurboK

Quote from: Zsiga on 2009-01-06, 21:34:18
Azért én a helyedben utánanéznék az áraknak platform-szinten (tehát lap is, nem csak proci) mielőtt ilyen merész kijelentéseket teszek. ;) Arról nem is beszélve, hogy AM2+ socketbe lehet venni az inteleknél jelentősen kisebb fogyasztású procikat is, pl. 4850e (2,5Ghz, 45W max). Hardcore videokódoláson kívül mindenre elég, cserébe feleannyit fogyaszt platformszinten (egy 780-as lappal megtámogatva pl.) mint egy hasonló teljesítményű intel konfig (=kevesebb hő =kevesebb zaj), ráadásul talán még olcsóbban is kijön.
Az amd egyetlen előnye hogy törpre törp olcsó per pillanat, főleg ha figyelembe veszed a bővithetőségét (am2 -> am3, stb). De teljesítményben nem éri el a core kettőt még a legjobb napján sem.

A phenom II-ről tényleg sok jót mondanak (már sikerült felhúzni 6 gigára), de teljesítménybe állitólag még mindíg nem éri be az erősebb core 2-t. A Nehalemet meg pláne nem. De ha annak is 30e ft körül lesz a csúcsmodellje, akkor nem is lesz olyan rossz választás, arra mindenképpen elég jó lesz hogy pl lehozza a nehalem árát (ami most egy szívinfarktussal egyenlő).

Quote from: Moha on 2009-01-06, 21:06:17
Hogy a francba oszt a routered DHCP-je a ház többi gépének IP-t? Az max akkor lehet, ha a digis kábel nem a WAN, hanem valamelyik LAN portban van. Wan port felé nem szabad IP-t osztania, és normál PPPOE kapcsolattal mennie kellene.

Edit: mármint ha switch-ként használod a routert akkor kapcsold ki a DHCP-t rajta, PPPOE kapcsolathoz úgy sem kell, hogy a hálókártyádnak osszon IP-t.
Lan portba volt dugva, mert először csak úgy tudtam kapcsolódni, a windowsból. De azóta sikerült beállitani hogy a router is kapcsolódjon hozzájuk, ugyhogy visszatettem wan portba, így nem osztogat dhcpt.

Quote from: Fazék on 2009-01-06, 21:33:42
sztem úgy hogy a digi-t azt a lan portba kell dugni, mert nem adsl/kábel, hanem LAN Internet-szolgáltatás. bár ez csak tipp, még nem volt szerencsém hozzá.
A digi szabvány pppoe kapcsolat mint az adsl, annyi különbség van hogy nincs modem (behoznak egy utpt a lakásba és annyi), a házon belül tényleg lanra hasonlít (nyitott switch-csel osztják szét az optikait, erre vigyázni kell biztonsági szempontból is), és iszonyú retek gyors (egy éjszaka alatt felnyomtam 50-60 gigát).

Quote from: Ramiz on 2009-01-06, 21:51:02
Fú, hát akkor kénytelen vagyok megturkálni a BIOS-t, bár ezt a SATA natív dolgot nem ismerem.
Sata natív kb. annyit jelent hogy rendesen sata meghajtóként használja az eszközt (ncq, ilyesmi). De lehet olyat tenni hogy IDE eszköznek emulálja a sata meghajtót, ez régi szoftverek miatt kell, például windows xp telepitő nem látja a natív satát alapból, csak akkor ha ide legacy módban fut. Természetesen így elméletben lassabb, de jóval kompatibilisebb.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-06, 22:49:36
K8 Athlon jó szolgálatot tett, de már nyugdíjas: 2003-
ban jelent meg, ha jól emlékszem?
Az athlon a K7 volt, a k8 az az athlon 64.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboK on 2009-01-07, 09:29:09
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-06, 22:49:36
K8 Athlon jó szolgálatot tett, de már nyugdíjas: 2003-
ban jelent meg, ha jól emlékszem?
Az athlon a K7 volt, a k8 az az athlon 64.

Hogy pont ebbe köss bele, mintha nem lenne egyértelmű
abban a mondatban, hogy a K8-generációs Athlonról
beszélek... És különben sincs igazad: ugyanis nem minden
K8-ast hívtak/hívnak Athlon64-nek. :hehe:

Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 02:30:57
Ha három-négy vincsi van egymáson (egymás felett) közvetlenül, azoknak nem kell külön hűtés 0-24 üzem esetén sem, ugye?
"sem, ugye?"?! Persze, hogy a francba ne kéne :hehe:

Ramiz

#9789
Ööö, akkor veszek... :o Ajánlotok innen?

http://hardverapro.hu/aprok/hardver/hutes/listaz.php

Nemtudom hova fogom tenni mert nincs erre külön hely a házban, de majd hurkapálcikára fellógatom szerintem és akkor tud keringeni a levegő. :) Egyébként kézre nem melegek a merevlemezek.

BTW hol monitorozzátok ti a vincsi hőmérsékletet? Windows cucc vagy lázmérőt bele azt jóvan?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Valami smart olvasó progit használj, az mindig hasznos tud lenni. :)
[reserved]

Moha

Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 14:44:17
BTW hol monitorozzátok ti a vincsi hőmérsékletet? Windows cucc vagy lázmérőt bele azt jóvan?
HWMonitor szerintem tökéletes hozzá. :)

Amúgy, ha befér a házba a 12 centis venti, tegyél bele egy GlacialTech SilentBlade-t. Hatékony és nagyon halk.
Nekem a régi házban szintén nem volt külön hely, de megoldottam, hogy a ház előlapja és a fémváz közé tettem be, a floppy takarólemezeket meg kiszedtem.

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2009-01-07, 15:07:18


HDsentinel (magyar fejlesztő)

Ventiből ha 12-es, akkor Zalman F3: olcsóbb és
van olyan jó, mint a GT SB, valamint mellékelnek
ellenállást is hozzá az alacsonyabb sebességhez.

Selmo

Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 14:44:17
BTW hol monitorozzátok ti a vincsi hőmérsékletet? Windows cucc vagy lázmérőt bele azt jóvan?
http://www.almico.com/speedfan.php

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-07, 15:20:48
HDsentinel (magyar fejlesztő)
+1 (Még meg is vettem, örökös licensz volt talán 3k.)
Lehet kalibrálni is az értékeit, ami egészen hasznos, ugyanis a beépített szenzorok simán csalnak 10-15°C-t is, én egy hőmérős multiméterrel mértem ki hogy mennyi a valódi hőmérsékletük és mindnek beállítottam a megfelelő eltolást a programban.

sirtomi

Samsung vinyómmal eddig minden verziója kiakadt a HDSentinelnek. Indítás után lefagyasztotta a gépet, illetve az egér kurzor mozgott,de semmit se tudtam csinálni.
Kipróbálom a legújabbat is hátha változott valami.

Darkstar

Quote from: sirtomi on 2009-01-07, 16:22:01
Samsung vinyómmal eddig minden verziója kiakadt a HDSentinelnek. Indítás után lefagyasztotta a gépet, illetve az egér kurzor mozgott,de semmit se tudtam csinálni.

Ugyanez itt is
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomi on 2009-01-07, 16:22:01
Samsung vinyómmal eddig minden verziója kiakadt a HDSentinelnek.

Az én Samu winyóimmal semmi baja nem volt a HDsentinelnek.
Az egyikkel 2007 ősze, a másikkal 2008 nyara óta megy.

NLZ

Nálam csak az egyik nProtectes játék akadt ki tőle. :) Hú, mennyit szívtam, mire rájöttem. :D
[reserved]

Ramiz

#9799
Eredmények:
http://img142.imageshack.us/my.php?image=sd2xn1.jpg
http://img179.imageshack.us/my.php?image=99591273jv0.jpg


3 vincsim van. Elég lesz egy 12-es ventilátor? De a vincsik mind 9 cm-esek, és a szélesebb hely (fiók? polc?) feljebb van jóval tőlük, az nem baj? Vagy inkább akkor vegyek hozzájuk közel kisebb ventit?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 17:04:47
3 vincsim van. Elég lesz egy 12-es ventilátor?

Bőven, már párszázas fordulatszám mellett is.
Csak arra kell, hogy egy kis légmozgást keltsen.

Ramiz

Hülye vagyok, rossz helyben gondolkoztam... :D Gondolom a ház hátára kell rakni, ha elöl vannak a vincsik. Ott viszont nem fiók van, hanem négy csavarlyuk felfúrva, és kb 9 cm szélesnek néz ki, tehát erre a 12-es túl nagy? Vagy nyugodtan furkálhatok új jukakat?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

sztem még ha van is hej az úly jukaknak a venti rögzítéséhez, akkor se érdemes a nagyobb 12-eset odarakni, mert a szellőzőjukak tippre ugyanúgy csak egy 9-esre vannak előkészítve és kétlem hogy szét akarod juggatni az egész hátlapot :)

NLZ

Moddold meg picit a házadat és ralk az oldalára a ventit.
[spoiler]
:D[/spoiler]
Najó, viccet félretéve, próbálj meg csinálni képet, mert így nemtom elképzelni. Bár igazából mindegy hova rakod, ha ott stabilan van és a vinyókra fújja a levegőt, de úgy a leghatásosabb, ha friss levegőt fúj be. Meg az is jó ötlet, ha a ház átellenes végébe raksz még egy szívó ventillátort is.
Ez az alapvető légáramlási modell, szerintem érdemes így csinálni:
[spoiler]
[/spoiler]
Mint látszik, a szűk keresztmetszet a befújó ventik, ezért szoktak az oldallapra is ventit rakni a proci és a vga fölé.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 17:20:08


Elől vagy hátul van 9-esnek kinéző ventihely?
Elől mindegy, hátul viszont jobb, ha akkora méretű
ventit teszel be; a winyók jobb hűtésére előre rakd,
a gép jobb hűtéséhez viszont nem árt hátulra is.

TurboK

#9805
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-07, 10:47:28
És különben sincs igazad: ugyanis nem minden
K8-ast hívtak/hívnak Athlon64-nek. :hehe:
Nana. Persze hogy nem, mint ahogy nem P4 volt az öszes netburst. De az volt a "flagship" model amit felboncoltak más platformra (budget, szerver, mobil).

Viszont nem volt pl. K7 athlon64 vagy K8 AthlonXP vagy netburst Intel Core, stb.

Quote from: Ramiz on 2009-01-07, 14:44:17
BTW hol monitorozzátok ti a vincsi hőmérsékletet? Windows cucc vagy lázmérőt bele azt jóvan?
Hőmérséklet/SMART adat beolvasáshoz az itteni appok bőven elegek (+ ingyenes és pofonegyszerű):
http://crystalmark.info/?lang=en

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

kikuchiyo

Meh.

Bementem egy telefonboltba, kérdeztem, hogy van-e olyan, amelyikkel (csak) telefonálni és sms-ezni lehet, de azt jól, legyen jól olvasható kijelzője és nagy gombjai, és legeslegfőképpen hosszú a készenléti ideje.
"Egyszerű telefon kéne? Háát, itt van ez a Nokia whatever féltégla, de mivel használt, ez olyan 3-4 napot bír." Mondom, az kevés lesz, épp azért akarok telefont váltani, mert elegem van abból, hogy mindig akkor merül le, amikor használnám. Mondjuk tartson ki legalább két hétig.
"Olyan nincs. Nincs olyan modell, ami 5-6 napnál tovább bírná."

Anyját az egész iparágnak.

Rákérdeztem még arra a Philips 9@9 sorozatra, amit Zsiga ajánlott, de arra azt mondták, hogy nem forgalmazzák, és nem is tudják, hogy mikortól lesz.
Érdekes módon Romániában mintha forgalmaznák.
Failure is the default option

Fazék

#9807
Quote from: kikuchiyo on 2009-01-07, 23:43:11
azt hiszem a motorola-nak volt vmi nagyszülős telefonja, mindjárt utánanézek hogy aksira mit írnak hozzá és hogy kapható-e még egyáltalán

szerk: megvan. erre gondoltam: Motorola F3

kérdés, hogy lehet-e kapni még vhol illetve, hogy megfelelhet-é neked?
szerk: úgy nézem lehet kapni pár helyen

minuszmiki

Quote from: Fazék on 2009-01-08, 00:04:50
Motorola F3
Na ez a telefon gyakorlatilag használhatatlan, nem tudom honnan, de van itthon egy ilyen, telefonálni lehet vele ugyan, de a számológép-kijelző nem éppen ideális smst írni/fogadni. Viszont beszél, ami az első félórában szórakoztató tud lenni. :D

Fazék

#9809
Quote from: minuszmiki on 2009-01-08, 00:23:13
Quote from: Fazék on 2009-01-08, 00:04:50
Motorola F3
Na ez a telefon gyakorlatilag használhatatlan, nem tudom honnan, de van itthon egy ilyen, telefonálni lehet vele ugyan, de a számológép-kijelző nem éppen ideális smst írni/fogadni. Viszont beszél, ami az első félórában szórakoztató tud lenni. :D
sztem ha nem kamu a készenléti/beszélgetési idő, akkor viszont pont ilyesmi kell kikunak
http://www.mobilegazette.com/motorola-fone-f3-review-07x09x16.htm
gondolom azt a beszédet ki lehet kapcsolni, ha nincs szükség rá
továbbá az sms-eim 95%-a még ezen a mobilon is kiférne 4-5 sorba
szerk: még egy értékelés:
http://mobilarena.hu/teszt/motorola_f3_tul_egyszeru/nyomtatobarat/teljes.html