Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Pontosan hol találtad? Mert ez nekem elsőre egy ideiglenes telepítőkönyvtárnak tűnik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

#10081
Quote from: Cobra on 2009-02-03, 13:04:40
Pontosan hol találtad? Mert ez nekem elsőre egy ideiglenes telepítőkönyvtárnak tűnik.
F meghajtó.  Külön vincsi nincs rajt más mint  filmek, sorozat, anime, zene,  t0rrent.Tehát semmi rendszerkönyvtásr Megpróbálom unlockert  háta tud kezdeni vele vmit.

edit:
Unlocker eltüntette.  :merci:

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2009-02-03, 11:59:29
Egy egyik meghatjómon találtam egy ilyen könyvtárat: "b8406e738e63ca0515"
Ha belemegyek akkor meg két ilyen van: "amd64', "i386".

windows atmeneti telepitesi konyvtar, artalmatlan.
Most viszont, hogy torolted, egy nullaval valo osztast okozol, ami a teljes univerzumot megsemmisiti. :__devil:
:haha:

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-03, 13:59:43
Quote from: Cloud on 2009-02-03, 11:59:29
Egy egyik meghatjómon találtam egy ilyen könyvtárat: "b8406e738e63ca0515"
Ha belemegyek akkor meg két ilyen van: "amd64', "i386".

windows atmeneti telepitesi konyvtar, artalmatlan.
Most viszont, hogy torolted, egy nullaval valo osztast okozol, ami a teljes univerzumot megsemmisiti. :__devil:
:haha:
:zomg:
Nem  most akartam elpusztítani a világmindenséget. Még nem.  :bruhuhu:

Fazék

lecserélném a notimban a 40-es vinyót egy 160-asra, de nincs kedvem xp újratelepítéssel, beállításokkal, stb szenvedni
hogyan tudnám atombiztosan megoldani a ghosting-olást, milyen programot javasoltok hozzá?

Kvikveg

Norton Ghost nekem vegul ment. Anno a szenvedes elsodleges oka nem a program volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2009-02-03, 21:03:00
Norton Ghost nekem vegul ment. Anno a szenvedes elsodleges oka nem a program volt.
én legutóbb mikor ghost-olással próbálkoztam (sacc/kb 8 éve), sikeresen elpusztítottam egy filmekkel/játékokkal teli partíciót  :Kiraly:

Selmo

Egy üres winyón ezt nehezen tennéd meg. :D

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#10088
Quote from: Selmo on 2009-02-03, 21:26:28
Egy üres winyón ezt nehezen tennéd meg. :D
?
azannya.
ez eddig eszembe sem jutott. ugyan elsőre szólni akartam, hogy nem igazán tudom direktbe ghost-olni, hanem a másik gépre kell image-t gyártanom, mert csak 1 notim van 1 csatlakozóval, de rájöttem, hogy van egy usb-s külső rack-em és ha megvan még Nakedape-tól az átalakító vhol, akkor bele tudom nyomni az új noti vinyót is  :w00t:

na már csak a programot kéne kiválasztanom a művelethez és lekapni gyorsan.

rlslog-on norton ghost letöltéseknél eléggé szídják a programot, és amúgy se rajongok a symantec-ért. valaki tud más tényleg megbízható ghost programot ajánlani? thx.

Flaser

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

Quote from: Flaser on 2009-02-03, 22:58:16
Clonezilla.
aham. hát izé. kezdem egyre inkább bénának érezni magam. leszedett norton ghost 14-eset nem tudtam beüzemelni hogy csináljon image-t, csak a recovery opciót találtam meg, clonezilla live-ot meg egyelőre nem tudtam pendrive-ról beboot-olni.
de amúgy semmi gondom :haha:
és közben azon is elgondolkodtam, hogy vajon látni fogja-e a szintén usb-re dugott külső vinyót és tudja-e majd kezelni...
na mindegy, az egész halasztva holnapra, reggel korán kell kelnem. ha bárki hasznos tanáccsal állna elő a holnap esti próbálkozásomig, megköszönném :)

TurboK

DDR2 1066mhz 2 gigás (nem 2x1gb) ramból melyik a legjobb, corsair, kingston, ocz vagy g skill? Proci túlhajtáshoz kell majd, intel e6550 (de ha lement az ára akkor q9450).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xzone


Fazék

Quote from: Xzone on 2009-02-04, 03:10:56
Quote from: Fazék on 2009-02-03, 21:11:22
ghost-olás

[spoiler][/spoiler]
sajnálom de ez kifejtős kérdés lenne, a válasza nem kielégítő, leülhet, egyes.

Rounin

#10094
Laikusként kérdem csak, a kollega nem arra akart finoman célozni, hogy pár oldallal ezelőtt volt ez téma Kvikveg kálváriája néven elhíresülve?

Fazék

Quote from: Rounin on 2009-02-05, 01:18:52
Laikusként kérdem csak, a kollega nem arra akart finoman célozni, hogy pár oldallal ezelőtt volt ez téma Kvikveg kálváriája éven elhíresülve?
nincs kizárva, de ez már meg lett említve mások által is, és én is emlékszem, hogy volt ilyesmi, de az a "pár oldallal ezelőtt" helyesebben inkább "jópár hónapja, 20+ oldallal ezelőtt, keresővel nem megtalálható".
gondoltam hátha valaki gyorsan föleleveníti, aki a megoldással szolgált számára, vagy ő maga bővebben kifejti melyik norton verzióval művelte.
mert odáig, hogy léteznek klónozó programok, magamtól is eljutottam :)

de clonezilla-t föladtam, miután mindent beállítva szépen elindult, majd azzal a lendülettel le is állt a klónozási folyamata, akármilyen módon szenvedtem vele, szóval mégiscsak fölraktam norton ghost-ot és azzal rövidesen végzek. csak rühellem a szar symantec programokat és csak legvégső esetben akartam ezt használni

Kvikveg

Na ez most vigasztal, mert anno en is gondolkodtam a clonezillan. *satani karorvendezo vigyor Fortuna istenasszony iranyaba, aki a clonezillaval nem tudott kiszivatni*
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Szívattad te magad eleget. :lol:

Fazék

na erről beszéltem. symantec és az ő arrogáns rohadt programjaik:
csak a legfontosabb részét telepítettem föl a norton ghost-nak custom install-al, de így is rakott ide-amoda szemetet, mert persze önmagát tartja a legfontosabb programnak a rendszerben és naná, hogy nincs se uninstall ikonja a programoknál, se teljesen kilépni nem lehet a programból, max task manager-ből kilőne a process-eit, de van egy gyanúm, hogy újraindítaná magát. agresszív szar program.
azt persze el kell ismerni, hogy legalább ezzel működött a klónozás, de most úgy leírtom a gépemről, hogy lehetőleg nyoma se maradjon, hogy itt járt...

Kvikveg

Erdekes, en floppyrol futtattam... nem tettem fel a gepemre. Marmint nem installaltam, vagy futtattam elotte.

Quote from: Rounin on 2009-02-05, 01:32:23
Szívattad te magad eleget. :lol:
Ja, az biztos!  :lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2009-02-05, 02:03:35
Erdekes, en floppyrol futtattam... nem tettem fel a gepemre. Marmint nem installaltam, vagy futtattam elotte.
clonezilla után nem volt kedvem kísérletezgetni, leszedtem a legfrisebb 14-es verziót, telepítettem, elvégeztem vele, amit el kellett és töröltem. lehet hogy van barátságosabb verziója régebbről, de már igazán nem éreztem kedvet a levadászásához :)

Kvikveg

Nem tudja valaki miert nyiffan ki a Firefox 3.0.6 minden egyes esetben, amikor mentek valamit?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

teraflare

No volna lehet egy kis problémám. Vettem a cégtől egy leselejtezett gépet,de nem akart csatlakozni a netre. A gond gondolom az lehet hogy a jelenlegi IP címem 0.0.0.0  :smile:.
Hogy lehet új IP címet kérni a gépnek?

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-02-08, 14:33:03
Nem tudja valaki miert nyiffan ki a Firefox 3.0.6 minden egyes esetben, amikor mentek valamit?!
Nem hát. Nem valami kiterjesztés tréfál meg? Ellenőrizd le a zsírúj profilkönyvtárral indítva.

Quote from: teraflare on 2009-02-08, 15:22:43
No volna lehet egy kis problémám. Vettem a cégtől egy leselejtezett gépet,de nem akart csatlakozni a netre.
Hogy lehet új IP címet kérni a gépnek?
:confused:
Mi van? Specifikáld kicsit pontosabban.
DHCP-t akarsz? Routerre csatlakozna?

Flaser

Quote from: teraflare on 2009-02-08, 15:22:43
No volna lehet egy kis problémám. Vettem a cégtől egy leselejtezett gépet,de nem akart csatlakozni a netre. A gond gondolom az lehet hogy a jelenlegi IP címem 0.0.0.0  :smile:.
Hogy lehet új IP címet kérni a gépnek?

command prompt (futtatás cmd)

ipconfig /release
ipconfig /renew

Ha nincs DHCP (router) akkor a kábelmodemtől fog IP-t kérni (ami nem ad), így egy jó ideig el tud tökölni. Ez esetben inkább kézzel állíts be egy IP-t a hálókártyának. (ADSL ill. kábel úgyis PPoE hálózati kapcsolatként él, amit külön kell hozzáadni a window$ alatt). Én A-osztályú, belső IP-t szoktam adni (10.x.x.x) , pl. 10.1.1.2.; mert ezt gyorsabb beírni mint a windows alapértelmezett C-osztályú belső IP-jét (192.168.x.x).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Quote from: Flaser on 2009-02-08, 16:26:38
Ha nincs DHCP (router) akkor a kábelmodemtől fog IP-t kérni (ami nem ad), így egy jó ideig el tud tökölni. Ez esetben inkább kézzel állíts be egy IP-t a hálókártyának. (ADSL ill. kábel úgyis PPoE hálózati kapcsolatként él, amit külön kell hozzáadni a window$ alatt).
Attól függ. ADSL-nél valóban nem fog a modemtől közvetlen IP-t kapni, de pl. Chello kábelen DHCP-vel megy a kapcsolat, PPPOE-vel nem fog! Mindig vannak olyanok, akik mégis azt akarnak beállítani, aztán jön a telefon, hogy nem műxik. :haha:

Flaser

Quote from: Moha on 2009-02-08, 20:05:53
Quote from: Flaser on 2009-02-08, 16:26:38
Ha nincs DHCP (router) akkor a kábelmodemtől fog IP-t kérni (ami nem ad), így egy jó ideig el tud tökölni. Ez esetben inkább kézzel állíts be egy IP-t a hálókártyának. (ADSL ill. kábel úgyis PPoE hálózati kapcsolatként él, amit külön kell hozzáadni a window$ alatt).
Attól függ. ADSL-nél valóban nem fog a modemtől közvetlen IP-t kapni, de pl. Chello kábelen DHCP-vel megy a kapcsolat, PPPOE-vel nem fog! Mindig vannak olyanok, akik mégis azt akarnak beállítani, aztán jön a telefon, hogy nem műxik. :haha:
:zen:
Úgy tűnik, hogy a UPC akkora trauma volt számomra, hogy az agyam már az alapvető dolgokat is letiltotta a Chellos időszakból.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

smash++

Sziasztok!

Regelve vagyok a www.crunchyroll.com -on. Egy olyan problémám van, hogy pl a Skip Beat anime akad. Fogalmam nincs, hogy miért. A gépem bírja a HD-t és a Java elvileg ok illetve a flash playernek is ok-nak kéne lenni.

Van valakinek vmi tanácsa?
Mit frissitsek, hogy ezek a stream cuccok jól fussanak?

Köszi!

Kuroi Tenshi

Quote from: smash++ on 2009-02-08, 21:18:55
A gépem bírja a HD-t és a Java elvileg ok illetve a flash playernek is ok-nak kéne lenni.

Mit frissitsek, hogy ezek a stream cuccok jól fussanak?

Nem ismerem az oldalt, lusta vagyok utánanézni, de ha jól értem,
HD-t streamel neten java alkalmazással?  :3x3:

Akkor bocs, lol. Mit vártál.
1.) A HD elég sávszéligényes. A szervereik kötve hiszem, hogy
bírnák, amikor sokszáz lícser rájuk száll. Frissítsd a szervereiket ;D
2.) Netkapcsolatod van legalább 10Mbps tényleges?
3.) JVM és bármely java-applet erőforrásokat von el

smash++

#10109
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
Quote from: smash++ on 2009-02-08, 21:18:55
A gépem bírja a HD-t és a Java elvileg ok illetve a flash playernek is ok-nak kéne lenni.

Mit frissitsek, hogy ezek a stream cuccok jól fussanak?

Nem ismerem az oldalt, lusta vagyok utánanézni, de ha jól értem,
HD-t streamel neten java alkalmazással?  :3x3:

Akkor bocs, lol. Mit vártál.
1.) A HD elég sávszéligényes. A szervereik kötve hiszem, hogy
bírnák, amikor sokszáz lícser rájuk száll. Frissítsd a szervereiket ;D
2.) Netkapcsolatod van legalább 10Mbps tényleges?
3.) JVM és bármely java-applet erőforrásokat von el
Köszi!

Igaz, sajnos én azt vártam, hogy a HD stream-et a 8Mbps net bírja (tényleg 800k a letöltés) és nem fog szaggatni, főleg ha előre betölti. Azt írták, java és flash player legyen új és nincs gond.

De szerintem azért ez egy picit megtévesztése az "ügyfeleiknek". Reklám, hogy member így 720p úgy 720p high definition. amikor meg néznéd szaggat...

A sima SD, h.264-es videóikat bírja, azzal nincs gond.