Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
Nem ismerem az oldalt, lusta vagyok utánanézni, de ha jól értem,
HD-t streamel neten java alkalmazással?  :3x3:
Nem, Flash-sel csinálja. smash++ valahonnan ideálmodta a Javát, de nincs jelentősége ezesetben.

smash++ : ha valamit nagyon frissíteni akarsz, akkor a Flasht. Egyébként K_T 1-2. pontjai.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
3.) JVM és bármely java-applet erőforrásokat von el
Persze, de - ha jól van megírva, és friss a java - nem többet, mint a Flash. Viszont tudtommal a H.264. dekóder a Flash-hez van csak licenszelve, inkább ez az akadály.

Quote from: smash++ on 2009-02-08, 21:48:16
De szerintem azért ez egy picit megtévesztése az "ügyfeleiknek". Reklám, hogy member így 720p úgy 720p high definition. amikor meg néznéd szaggat...
Azért a világ egyéb tájékain a 10 megabit vagy több nem feltétlenül olyan ritka...

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
2.) Netkapcsolatod van legalább 10Mbps tényleges?
Akkor most szedd elő szépen akármelyik 720p animu TVripedet, és nézd meg hogy mennyi a sávszéligénye. Nem lesz több 2-3MBit/s-nél. :)

smash++

Quote from: Próféta on 2009-02-08, 21:53:41
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
Nem ismerem az oldalt, lusta vagyok utánanézni, de ha jól értem,
HD-t streamel neten java alkalmazással?  :3x3:
Nem, Flash-sel csinálja. smash++ valahonnan ideálmodta a Javát, de nincs jelentősége ezesetben.

smash++ : ha valamit nagyon frissíteni akarsz, akkor a Flasht. Egyébként K_T 1-2. pontjai.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
3.) JVM és bármely java-applet erőforrásokat von el
Persze, de - ha jól van megírva, és friss a java - nem többet, mint a Flash. Viszont tudtommal a H.264. dekóder a Flash-hez van csak licenszelve, inkább ez az akadály.

Quote from: smash++ on 2009-02-08, 21:48:16
De szerintem azért ez egy picit megtévesztése az "ügyfeleiknek". Reklám, hogy member így 720p úgy 720p high definition. amikor meg néznéd szaggat...
Azért a világ egyéb tájékain a 10 megabit vagy több nem feltétlenül olyan ritka...

Tényleg vmi álmodás szerű volt. A honlapon azt írták, hogy a java-ra és a flash-re kell figyelni. Én pedig annyira nem vágom a témát. Gondolom a vilag egéby tájékain a 4-8 Mbit-ig a ritkaság :)

Egy másik kérdés
Pár animet mkv ill. avi kiterjesztéssel szeretném átkonvertálni "kis képrnyős" mp4 formátumba.
Ez a dolog még megy is és az eredmény is hatalmasan jó.
De a feliratta nem tudok mit kezdeni! Tud valaki segíteni abban, hogy a konvertált mp4-nek is legyen felirata.
Remélem nem az a probléma, hogy annyira picire konvertálom, hogy a feliratot "nem olvashatónak tekinti"

Kérlek ne kérdezzétek: De minek ilyen kicsi-re? Nem is fogod tudni olvasni.
Válaszom: A video marha jól néz ki és erősen nézhető. A feliratot pedig még nem próbáltam és nem tudom, hogy olvasható lesz-e vagy sem.

Progi: Videora iPod nano Converter
Készülék: Ipod Nano 4g

Kuroi Tenshi

#10113
Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:01:42
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
2.) Netkapcsolatod van legalább 10Mbps tényleges?
Akkor most szedd elő szépen akármelyik 720p animu TVripedet, és nézd meg hogy mennyi a sávszéligénye. Nem lesz több 2-3MBit/s-nél. :)

Nem írta, hogy melyik HD, fullHD egyéb netezéssel egybekötve
pedig (persze kódolástól függően, de) tud 10Mbps-ot kitölteni.


Videokonvertálás:
ha avi, akkor gond nélkül kéne mennie, ugyanis beleégetett.
Tehát itt nem kéne gondnak lennie (egyáltalán megpróbáltad,
vagy csak beszélsz?) Ajánlom a Supert, én azt használom
telefon-kijelző-méretűre konvertáláshoz.
Ha mkv, akkor jó pár fokkal nehezebb a dolog...

Zsiga

Crunchyrollon csak 720p van, animenézés közben a legtöbb ember nem csinál mást a neten, és anime fullHD is csak extrém esetben (régi, szemcsés, nagy sávszélt igénylő BluRay minőségű anyag, nagyméretű hangsávval) éri el a 10Mbps-t. Pl. Patlabor Movie 1080p Blu-Ray 9971 kbps, ebből 1536kbps a DTS 5.1 hang; egy "korszerűbb" és TV-sebb (ugye TV-sorozatokról van szó a crunchyroll esetében) grafikájú GitS SAC SSS már csak alig 7000, szintén 1,5Mbit-es audioval. Szóval lehet, igaz, csak reális esélye nincs sok. :)


Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 22:22:34
Akkor 1.) pont, ::)
Már kötekedni se lehet, vaze? Köcsög... :ejj:
:D

smash++

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 22:06:01
[/spoiler]
Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:01:42
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
2.) Netkapcsolatod van legalább 10Mbps tényleges?
Akkor most szedd elő szépen akármelyik 720p animu TVripedet, és nézd meg hogy mennyi a sávszéligénye. Nem lesz több 2-3MBit/s-nél. :)

Nem írta, hogy melyik HD, fullHD egyéb netezéssel egybekötve
pedig (persze kódolástól függően, de) tud 10Mbps-ot kitölteni.
[/spoiler]

Videokonvertálás:
ha avi, akkor gond nélkül kéne mennie, ugyanis beleégetett.
Tehát itt nem kéne gondnak lennie (egyáltalán megpróbáltad,
vagy csak beszélsz?) Ajánlom a Supert, én azt használom
telefon-kijelző-méretűre konvertáláshoz.
Ha mkv, akkor jó pár fokkal nehezebb a dolog...

Az avi-nál szerintem is gond nélkül megy, de még nem próbáltam (csak beszélek, hogy lehet azt is fogok). Az a baj, hogy inkább mkv-s animeim vannak, amit még kis kijelzőn is elnézek. De letesztelem az avi-t is.
A Super-t megnézem.

Akkor jól éreztem, hogy az mkv nehezebb...
Vmi rövid infó hozzá? :) Nem sürgős, de ha éppen lesz időd egy rövid kommentet megköszönök ez ügyben vagy egy FAQ szerű vmit (ha van link).

TurboK

#10118
Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:01:42
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
2.) Netkapcsolatod van legalább 10Mbps tényleges?
Akkor most szedd elő szépen akármelyik 720p animu TVripedet, és nézd meg hogy mennyi a sávszéligénye. Nem lesz több 2-3MBit/s-nél. :)
Normális 720p ripnél olyan 4-5000kbps a bitráta (+hangsávok).
Persze lehet hogy fos "egy cdre kifér" ripnél csak 2-3mbit.

Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:21:12
Crunchyrollon csak 720p van, animenézés közben a legtöbb ember nem csinál mást a neten, és anime fullHD is csak extrém esetben (régi, szemcsés, nagy sávszélt igénylő BluRay minőségű anyag, nagyméretű hangsávval) éri el a 10Mbps-t. Pl. Patlabor Movie 1080p Blu-Ray 9971 kbps, ebből 1536kbps a DTS 5.1 hang; egy "korszerűbb" és TV-sebb (ugye TV-sorozatokról van szó a crunchyroll esetében) grafikájú GitS SAC SSS már csak alig 7000, szintén 1,5Mbit-es audioval. Szóval lehet, igaz, csak reális esélye nincs sok. :)
Akira bluray lemezen 20mbit a video és 14mbit az audio (nem elírás, 14mbit), Afro Samurai Resurrection 30mbit csak video, Patlabor szintén 30mbit csak video, átlagosan.

sztem te a bluray ripekre gondolsz, ott tényleg ritkább a 10mbit video bitráta, főleg rajzfilmnél. Ripnél eddig egyszer láttam 30 mbitet, az is csúcsérték volt és nem átlag.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

motifator

Nekem szaggatva viszi még az SD flash videókat is fullscreen-en, de ez azért van, mert a Flash-nek teljesen szar az OS X-es implementációja. Kipróbáltam Win XP alatt, és ott tökéletesen vitte a 720p-s próbavideót is a crunchyrollon. Vigyázat, a link mögött Naruto Shippuden OP lapul! Csak saját felelősségre! Linuxot már elég rég nem használtam ilyesmire, de azt hallottam, hogy a linuxos flash player is messze elmarad teljesítményben a windows-os implementációtól.
Amúgy hányas flash playered van? Asszem a crunchyrollos videók elmennek kilencessel is, de a tizes ajánlott, és azon tényleg sokat optimalizáltak, szal megéri ellenőrizni, hogy a legfrissebb verzió van-e fent.
Amúgy meg ha a sávszélességed lenne kevés, akkor nem a videó szaggatna, hanem írná folyton a hibaüzenetet, hogy kevés a sávszél, nem tud pufferelni rendesen. Ha megy a videó, csak szaggat, akkor a flash playereddel van a gond, vagy a procid kevés.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

TurboK

Quote from: motifator on 2009-02-09, 01:13:18
720p-s próbavideót
Nálam ment akadás nélkül, kb 25% cpu használattal (3ghz e6550), 700kbyte/sec sebességgel szedte a videót.

Azt azért megjegyezném hogy láttam már dvdt ami nézett ki olyan jól mint az a tesztvideó.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

motifator

Quote from: TurboK on 2009-02-09, 01:31:18
Azt azért megjegyezném hogy láttam már dvdt ami nézett ki olyan jól mint az a tesztvideó.
Bár nem nagyon értek az ilyesmihez, de én azt látom, hogy abban a videóban nem a kódolással van a baj. Ha megnézed a feliratokat, a kanjiknál rendesen látszik, hogy jó a felbontás, nem homályos/pixeles a kép. Az, hogy maga az animáció elmosódott szar, az már nem a crunchyroll hibája, sokkal inkább a Studio Pierrot-é. El bírom képzelni, hogy a Blu-Ray kiadáson is ugyanilyen gányul néz ki, ilyen igénytelenre rajzolták, és kész.
Persze, Shinkai Makoto egy mobiltelefon kijelzőjén is sokkal jobban néz ki, mit a Naruto egy IMAX moziban.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

TurboK

Quote from: motifator on 2009-02-09, 01:51:50
Bár nem nagyon értek az ilyesmihez, de én azt látom, hogy abban a videóban nem a kódolással van a baj. Ha megnézed a feliratokat, a kanjiknál rendesen látszik, hogy jó a felbontás, nem homályos/pixeles a kép. Az, hogy maga az animáció elmosódott szar, az már nem a crunchyroll hibája, sokkal inkább a Studio Pierrot-é. El bírom képzelni, hogy a Blu-Ray kiadáson is ugyanilyen gányul néz ki, ilyen igénytelenre rajzolták, és kész.
Ha jól láttam (habár nemigen figyeltem), a felirat nem beleégetett hanem külön renderelt, azaz vektoros szöveg.

>Persze, Shinkai Makoto egy mobiltelefon kijelzőjén is sokkal jobban néz ki, mit a Naruto egy IMAX moziban.
Nem kell olyan messzire menni, az eredeti Mézga Család dvdn élesebb a kép. Habár az egy bitang jól megcsinált dvd transfer volt, nem is csak magyar viszonylatban.

Egyszerűen szar a tömörités, homályos a kép, stb, pedig a bitráta nem is rossz(700k val töltött, tehát legalább 4mbit biztos van). Nem lepődnék meg ha csak dvd upscale lenne.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

teraflare

Thx a segítséget. Hétvégén majd megcsinálom.  :merci:

Zsiga

Quote from: TurboK on 2009-02-09, 01:06:44
Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:01:42
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-08, 21:39:12
2.) Netkapcsolatod van legalább 10Mbps tényleges?
Akkor most szedd elő szépen akármelyik 720p animu TVripedet, és nézd meg hogy mennyi a sávszéligénye. Nem lesz több 2-3MBit/s-nél. :)
Normális 720p ripnél olyan 4-5000kbps a bitráta (+hangsávok).
Persze lehet hogy fos "egy cdre kifér" ripnél csak 2-3mbit.

Quote from: Zsiga on 2009-02-08, 22:21:12
Crunchyrollon csak 720p van, animenézés közben a legtöbb ember nem csinál mást a neten, és anime fullHD is csak extrém esetben (régi, szemcsés, nagy sávszélt igénylő BluRay minőségű anyag, nagyméretű hangsávval) éri el a 10Mbps-t. Pl. Patlabor Movie 1080p Blu-Ray 9971 kbps, ebből 1536kbps a DTS 5.1 hang; egy "korszerűbb" és TV-sebb (ugye TV-sorozatokról van szó a crunchyroll esetében) grafikájú GitS SAC SSS már csak alig 7000, szintén 1,5Mbit-es audioval. Szóval lehet, igaz, csak reális esélye nincs sok. :)
Akira bluray lemezen 20mbit a video és 14mbit az audio (nem elírás, 14mbit), Afro Samurai Resurrection 30mbit csak video, Patlabor szintén 30mbit csak video, átlagosan.

sztem te a bluray ripekre gondolsz, ott tényleg ritkább a 10mbit video bitráta, főleg rajzfilmnél. Ripnél eddig egyszer láttam 30 mbitet, az is csúcsérték volt és nem átlag.
:lol:

smash++

Quote from: motifator on 2009-02-09, 01:13:18
Nekem szaggatva viszi még az SD flash videókat is fullscreen-en, de ez azért van, mert a Flash-nek teljesen szar az OS X-es implementációja. Kipróbáltam Win XP alatt, és ott tökéletesen vitte a 720p-s próbavideót is a crunchyrollon. Vigyázat, a link mögött Naruto Shippuden OP lapul! Csak saját felelősségre! Linuxot már elég rég nem használtam ilyesmire, de azt hallottam, hogy a linuxos flash player is messze elmarad teljesítményben a windows-os implementációtól.
Amúgy hányas flash playered van? Asszem a crunchyrollos videók elmennek kilencessel is, de a tizes ajánlott, és azon tényleg sokat optimalizáltak, szal megéri ellenőrizni, hogy a legfrissebb verzió van-e fent.
Amúgy meg ha a sávszélességed lenne kevés, akkor nem a videó szaggatna, hanem írná folyton a hibaüzenetet, hogy kevés a sávszél, nem tud pufferelni rendesen. Ha megy a videó, csak szaggat, akkor a flash playereddel van a gond, vagy a procid kevés.
Most gyorsan megnéztem a cégnél és itt nem nagyon szagatott a Skip Beat 18.
Ma este megnézem otthon is és lecsekkolom a flash player verziót is.
Remélem nálam van a gond és nem "szerver probléma vagy net"
A procival nem nagyon lehet probléma, "elvileg" . 720p 1080p/i videokat nézek a gépen

Thanks.

Dreamcleaver

Ok ezt már párszor kitárgyaltátok, de nekem most lett esedékes:

Venni szeretnék egy új monitort. 50k-m van rá (+/- 2-3 ezer). Szal egyelőre a 22"-os kategóriában nézelődök. Olvasgatom a teszteket, de mindegyiknek van gyengéje, meg előnye. Olyat nem találtam, ami élénk színekkel is rendelkezik, éles is (ez fontos lenne mert szoktam olvasni a monitoron), jó a fényereje (filmnézéshez), meg a válaszideje is kíváló (játékokhoz). Szal kompromisszumokat kell kötni asszem.

Az LG W2252V-vel szemezek mostanság, mert elvileg van benne HDMI. Mondjuk drága is. Elég jókat írnak róla, negatívumnak a sárgás (de élénk!) színeket, és a rossz háttérvilágítást rójják fel.

Amúgy ezt a háttérvilágítás dolgot filmnézésnél ki lehet küszöbölni egy asztali lámpa felkapcsolásával?

Ti guruk melyik monitort ajánlanátok a jelenlegi kínálatból?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Moha

Hát, ha 50k van egy 22"-os monitorra, akkor tényleg muszáj leszel kompromisszumot kötni, mert annyiért jó monitort újonnan nem kapsz.
A válaszidőt ne nézd, túlságosan azt nyomatják a marketingesek, pedig koránt sem olyan fontos tényező, mint a panel tipusa (amit rendszerint le sem írnak).
Ha jó színeket akarsz, akkor sajnos mélyebben a zsebedbe kell nyúlni, mert 50k-ért csak TN+Film paneles darabot kapsz, aminek nem olyan jók a színei, sem a betekintési szöge.

Ha minőségi monitort akarsz, akkor PVA/MVA vagy esetleg IPS panelest vegyél. Jóval drágább, de lényegesen jobb a minősége.

Nekem egy régi sima IPS paneles monitorom van, használtan vettem. Papiron 25ms a válaszideje, de NEM lehet észrevenni sem film, sem játék közben. A színei viszont tökéletesek, majdnem olyanok, mint egy CRT-n. :)

Dreamcleaver

Ha a jóval drágább 80-100k-t vagy még többet takar, akkor felejtős. Esetleg tudnál mondani egy-két típus nevet ilyen panelekkel?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Könnyen lehet hogy az én szemem a rossz, de egy 20 colos TN+Film paneles monitorom van és elégedett vagyok a színekkel. Filmek és játékok alatt is élénkek. Egyedül az a gondom hogy teljesen fekete kép nincs rajta.

Moha

Quote from: sirtomi on 2009-02-10, 14:30:41Egyedül az a gondom hogy teljesen fekete kép nincs rajta.
Teljesen fekete kép egyik TFT-n sincs, ez a technológia egyik hátránya. Viszont egy PVA panelnek sokkal szebb feketéje van, mint a TN+Filmnek. A színek közt a különbséget meg igazán akkor veszed észre, ha mindkét fajta monitort használtál már, mert akkor össze tudod hasonlítani. Pl. az itthoni monitorom a cégesekhez képest ég és föld...
De egyik haveromnak egy S-PVA LG van, az nagyon odab*sz, csak hát az olyan monitorok 90 körül kezdődnek...

sirtomi

Led háttérvilágításút kellene venni, ami kikapcsolja a ledeket ott ahol tényleg fekete kell, de az még eléggé drága :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2009-02-09, 23:32:06
Olyat nem találtam, ami élénk színekkel is rendelkezik, éles is (ez fontos lenne mert szoktam olvasni a monitoron), jó a fényereje (filmnézéshez), meg a válaszideje is kíváló (játékokhoz).

Define élénk.
Élénk mint fényes-kontrasztos vagy élénk mint színhelyes?
Éles? Magas felbontású éles vagy csak simán?
Talán érdemes a néhány már kapható 21.5" FullHD monitort
megnézni, talán filmhez is jobb a natív FullHD, bár játékoknál
vagy jobban eszi a gput, vagy vissza kell venni a felbontást.
A válaszidő meg csupa marketing. A 2ms csak RTC-vel megy,
ami viszont elég csúnya egyébként (pl görgetésnél erős
artifacting néhány árnyalatnál, ), és ez csak a leggyorsabb
színváltás, a teljes átlagos válaszidő 10-15ms. (nézz xbitlabs
teszteket).
(meg ha már tesztek, digitalversus. meg talán ph)

Quote from: Moha on 2009-02-10, 11:43:13
Ha jó színeket akarsz, akkor sajnos mélyebben a zsebedbe kell nyúlni, mert 50k-ért csak TN+Film paneles darabot kapsz, aminek nem olyan jók a színei,
Ha minőségi monitort akarsz, akkor PVA/MVA vagy esetleg IPS panelest vegyél. Jóval drágább, de lényegesen jobb a minősége.

blablablabla bullshit.
nézz meg egy modern, normálisabb (vagy jól beállított) TN-panelt.
Annyira nem vészes a különbség, elviselhető a TN. Nekem van
mindkettő, valamivel tényleg jobb az IPS-panelem képe, de nem
annyira, hogy duplaannyit fizessek érte.

Quote from: sirtomi on 2009-02-10, 21:01:28
Led háttérvilágításút kellene venni, ami kikapcsolja a ledeket ott ahol tényleg fekete kell, de az még eléggé drága :)

Nem annyira a kontraszt vagy a homogenitás a baj a tn-nel,
hanem a színhűség (árnyalatok) és a betekintési szög.

kikuchiyo

Lehet, hogy van olyan TN monitor, amitől nem szúrja magát tökön az ember pár perc után, de biztos, hogy nem 22"-es 50k-ért.

A 21.5" full HD felbontás sem biztos, hogy jó ötlet.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Érdekes, én még nem szúrtam magam tökön ::)
Rendes S-PVA 22"-es pedig 100k+. De akkor miért
nem egyből Eizo, az 160 ::)

Miért is nem jó ötlet? Érv is van, vagy csak kötözködsz?

kikuchiyo

K_T, a vitastílusodról a kutya jut eszembe a Tom and Jerryből...

Na most lehet, hogy te tényleg minden TN monitort ismersz, ami a piacon van, és lehet, hogy tényleg jelentős javulást értek el az utóbbi időben, de amik előtt én ültem, azokon mind nagyon idegesítő volt a szűk betekintési szög miatti színváltozás.
A munkahelyemen egy vacak laptop előtt ülök, egyszerűen borzalmasak a színei. Utána egyenesen megváltás az itthoni Samsung 193p (in b4 az egy szar hörrrr)

És igen, ha lenne pénzem, Eizot vennék. Illetve van mostanában egy S-IPS paneles 24"-es HP, azt.

Ja, és írtad: "jól beállított"
A legtöbb monitort a bótban nagyon elállítják, épp azért, hogy az agyonvilágított üzlethelységben "élénkek" legyenek a színei. Ezeket aztán hardveres kalibrátor nélkül kizárt, hogy helyreállítsd.

QuoteMiért is nem jó ötlet? Érv is van, vagy csak kötözködsz?

Chill out man...
Azért nem jó, mert nagyon kicsik lesznek a betűk és az ikonok, legalábbis az én ízlésemnek.
Failure is the default option

Dreamcleaver

SAMSUNG T220-szal volt már dolgotok?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

TurboK

Quote from: Moha on 2009-02-10, 18:50:09
Teljesen fekete kép egyik TFT-n sincs,
De van, hdtvn. Persze az sem 50e forint.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: sirtomi on 2009-02-10, 21:01:28
Led háttérvilágításút kellene venni, ami kikapcsolja a ledeket ott ahol tényleg fekete kell, de az még eléggé drága :)
Oled kijelzőre gondolsz? Az a technológia még eléggé gyerekcipőben jár. Jelenleg még nem éri meg a nagy oled panelek sorozatgyártása, mert rövid az élettartamuk (hamar "elfárad" az anyag) és mivel különálló ledek vannak minden pixelhez, előfordulhatnak színkülönbségek és pl. egy totál fehér képen itt ott kicsit más árnyalatú pixelek lehetnek...
De ha ezeket sikerül megoldani, akkor zöld az út a technológia előtt, mert valamivel egyszerűbb a gyártás és ráadásul a TFT paneleket gyártó üzemek alkalmasak oled panelek gyártására is (kis átalakítással).
Ugyanakkor pl. a környezetet jobban terheli egy oled panel legyártása, mint egy TFT.

motifator

Én úgy olvastam, hogy nem OLED kijezőre gondolt, hanem LED háttérvilágításúra. Azok csak annyiban mások a hagyományosnál, hogy nem fénycső adja a háttérvilágítást, hanem LEDek, és azok ki tudják kapcsolni a háttérvilágítást ott, ahol fekete területek vannak, így lesz a fekete sokkal feketébb.
Ezek mellett sokkal kevesebbet is fogyasztanak, ezért egyre több notebookban ilyen van. És a fényük is sokkal egyenletesebb, mint a fénycsöves változatnak.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.