Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Selmo

utorrentben van sebesség kalauz, az ezeket szépen beállítja. Ha így se jó, akkor ezeket az értékeket oszd el a két gép között.

A tökéletesség unalmas.

TurboK

Növeld a félig nyitott tcpip kapcsolatok számát a windowson belül. (Ha látsz 4226-os hibát az eseménynaplóban)

A globálisan megnyitott kapcsolatokat meg csökkentsd le az utorrentben. Hiába van erős neted meg erős géped, ha a fapados router nem képes kezelni 20-nál több kapcsolatot egyszerre.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Alapvetően más okból kifolyólag újraraktam az egész gépemet, de közben reménykedtem, hátha megjavul a flash playerem is és menni fog a myspace zenelejátszója is.
Továbbra sem megy, sőt most már a gui sem jelenik meg, nemhogy félmásodperceket lejátszana.

Olvastam valahol, hogy engedélyezni kell a storage settings a third party-kat. Itt lehet megtenni:
http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager03.html
Be kéne kapcsolni a third party-s opciót. Nyomogathatom én veszettül, akkor sem kapcsolja be.
Valakinek van ötlete, hogy ez mitől lehet?
Közben keresgélek, hátha találok valamit, de eddig semmi.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-01-17, 23:28:56
Olvastam valahol, hogy engedélyezni kell a storage settings a third party-kat.

Nálam nincsen (sőt, ha lett volna, egyből tiltottam volna),
működik anélkül is. Ha teljesen újraraktad a géped, akkor
egy rejtély; ha a ff profilt átmásoltad, a cache-t ürítsd,
biztos ami sicher. Vagy töröld és telepítsd újra a ff-ból az
adobe flash plugint. Vagy nemtudom.

NLZ

Na igen, kérdés hogy mit hoztál át a régi rendszerből, mert csak az lehet a ludas. Legjobb ha letöltöd netről a legfirssebbet és nulláról beállítasz mindent kézzel.
[reserved]

.Attila

A régi rendszerből semmit sem hoztam. Formatáltam a teljes vinyót és mindenből a legfrissebbet raktam fel a honlapjukról.
És mit tudnék kézzel beállítani?
Kipróbáltam most, hogy leszedtem a firefox-ot, majd leszedtem a flash-t, fellőttem a chrome-ot, felrakattam vele a flash-t, hiba ott is ugyanaz, meg sem jelenik a zenelejátszó, üres fehérség van a helyén.

sirtomi

Használ valaki közületek 64 bites Win 7-et, azon Oracle 10g klienst toad 10.1-gyel vagy SQL Navigator 6.2-vel? :)

Ha igen akkor ezeket hogy sikerült működésre bínia 64 bites win7 alatt? 32 bitesen megy minden, de ezzel a 64 bitessel nem bírkóznak meg, pedig a fejlesztői oldalak szerint simán mennie kellene.

Cloud

Ha a netbook-omat rádugom töltőre, és a töltés szakadozik(másodpercenkénk változik az hogy tölt vagy megy az akksiról) viszont ha megigazítom a töltőt akkor tölt rendesen, akkor most a töltője szarakodik, vagy a alaplapon a töltő dugasza? 


(jaj de szép kerek magyar mondat lett ebből  ^^" )

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2010-01-22, 16:34:23
ha megigazítom a töltőt akkor tölt rendesen, akkor most a töltője szarakodik, vagy a alaplapon a töltő dugasza? 

...
...

biztos a kis zöld marslakók csinálják.

Makos

Szerintem meg ő okozza a problémát:
[spoiler][/spoiler]

Ramiz

Quote from: Moha on 2010-01-16, 17:51:14
Quote from: Próféta on 2010-01-16, 17:22:25
Ezt így elég meredek dolog nagy általánosságban kijelenteni :ejj:
Én megszerettem, de én bekockult infós vagyok. Nem kell mindenkit ráhittéríteni az ízlésünkre.
Én húgomat és nagynénémet is rászokattam. Azt nem mondom, hogy zökkenőmentesen, de használják.

Ne haragudj, nem ellened szól, de én pont ezt a fajta térítő hajlamot bírom a legkevésbé a Linuxosok nagy részében. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2010-01-23, 16:20:39
Quote from: Moha on 2010-01-16, 17:51:14
Quote from: Próféta on 2010-01-16, 17:22:25
Ezt így elég meredek dolog nagy általánosságban kijelenteni :ejj:
Én megszerettem, de én bekockult infós vagyok. Nem kell mindenkit ráhittéríteni az ízlésünkre.
Én húgomat és nagynénémet is rászokattam. Azt nem mondom, hogy zökkenőmentesen, de használják.

Ne haragudj, nem ellened szól, de én pont ezt a fajta térítő hajlamot bírom a legkevésbé a Linuxosok nagy részében. :)
+1
és nagyon nehezen fogja föl a legtöbb linux térítő, hogy a legtöbb ember csak egy faszán, egyszerűen működő rendszert akar a gépére.
igen, ha egyszer beállítod, marhajó tud lenni, csak sikerüljön minden rohadt hardverhez driver-t találni...
otthoni, elsődlegesen szórakozásra használt szgépre nem látom sok értelmét linux-szal szórakozni

chilip

kéne progi ami erről (http://www.scribd.com/doc/22501334/Chen-Xin-Illustrated-Canon-of-Chen-Family-Taijiquan) az oldalról le tudná menteni pdf-ként az egészet.

havernak kéne (meg engem is érdekel mellékesen kicsit  :angyali:):
"csak annyit kéne hogy PDF Converter-rel akarok leszedni egy  több száz oldalas cuccot....PDF-ként lementve nyilván. De egyrészt nem tölti le a teljes anyagot....mindig csak 100valahány oldalt. a másik meg az hogy ezt is Random szerűen. Van hogy csak 90 oldalt, van hogy 150-et, stb.
tehát a kérdés az lenne hogy hogyan tudnám e beállítani
valahogy hogy az egészet szedje le"

próbálkoztam én is, de hiába, ugyanezzel az eredménnyel. tul képp nagyon nincs mi állítgatni csak kéne 1 jó pdf creator
amivel próbálkoztunk: doPDF (szart se csinált), PRIMO PDF (nekem ~30 körüli oldalakat mentett), PDF Creator, Bullzip PDF

kikuchiyo

A scribd szerintem direkt ilyen szemét, hogy nem engedi egybe letölteni, és nem is tudok módszert, amivel lehetne.

Quote from: Fazék on 2010-01-23, 16:27:55
Quote from: Ramiz on 2010-01-23, 16:20:39
Quote from: Moha on 2010-01-16, 17:51:14
Quote from: Próféta on 2010-01-16, 17:22:25
Ezt így elég meredek dolog nagy általánosságban kijelenteni :ejj:
Én megszerettem, de én bekockult infós vagyok. Nem kell mindenkit ráhittéríteni az ízlésünkre.
Én húgomat és nagynénémet is rászokattam. Azt nem mondom, hogy zökkenőmentesen, de használják.

Ne haragudj, nem ellened szól, de én pont ezt a fajta térítő hajlamot bírom a legkevésbé a Linuxosok nagy részében. :)
+1
és nagyon nehezen fogja föl a legtöbb linux térítő, hogy a legtöbb ember csak egy faszán, egyszerűen működő rendszert akar a gépére.
igen, ha egyszer beállítod, marhajó tud lenni, csak sikerüljön minden rohadt hardverhez driver-t találni...
otthoni, elsődlegesen szórakozásra használt szgépre nem látom sok értelmét linux-szal szórakozni

-1
Én meg már úgy vagyok vele, hogy nem fogok senkit "megtéríteni", nem érdekel, azzal szopnak, amivel akarnak. Csak aztán ne várják tőlem, hogy majd én tegyem rendbe a fél év után szétcsesződött windózukat.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Fazék on 2010-01-23, 16:27:55
sikerüljön minden rohadt hardverhez driver-t találni...
Ha mondjuk eleve kellő körültekintéssel és azzal a szándékkal veszed a gépet, hogy néha Linux is fut majd rajta, akkor ez nem probléma. Ez ma már talán nem is szűkíti le a választási lehetőségeidet vészesen. Csak persze az a gyakrabb forgatókönyv, hogy valami régi ismeretlen eredetű gépet kéne Linuxszal életre lehelni.

Quote from: Fazék on 2010-01-23, 16:27:55
otthoni, elsődlegesen szórakozásra használt szgépre nem látom sok értelmét linux-szal szórakozni
Ha a szórakozás nem 3D játékokat jelent (mint az én esetemben), akkor ennek sem kell(ene) feltétlenül így lennie. Moha motivációja meg gondolom olyasmi, hogy ha Ubuntut tol a nagynénje alá, akkor arra a hölgy ritkábban és nehezebben telepít fel vírust meg Bonzy Buddyt, így ritkábban kell menni kivakarászni. De ettől függetlenül én ezt nem merném megjátszani, kell apának a kék internet gomb.

Quote from: Ramiz on 2010-01-23, 16:20:39
ezt a fajta térítő hajlamot bírom a legkevésbé a Linuxosok nagy részében. :)
Tulajdonképpen +1, bár tudom, hogy csak egy hangos kisebbségünk ilyen :)

Ramiz

Quote from: Próféta on 2010-01-23, 17:40:41
Tulajdonképpen +1, bár tudom, hogy csak egy hangos kisebbségünk ilyen :)

Persze, és a Win-Linux WAR-hoz öreg vagyok (mindig is az voltam, totál értelmetlen), csak megjegyeztem a dolgot. :) Egyébként is aláírom, hogy sosem láttam még igazán faszányosan összerakott Linuxot, mindig csak Linux-mániásokat két kézzel, elkeseredetten küzdeni a saját rendszerük ellen, parancssorokat gépelni papírcetlikről, és közben még arra is hagyni energiát, hogy büszkék legyenek a rendszerükre és szeressék. :D De tisztában vagyok vele, hogy aki ért hozzá, annak kurva jó játék ez. Biztos mindenkinek megvan a hobbija. Fater bútorokat rak össze a családnak (rondák, masszívak, olcsók, igazából pozitív a mérleg, csak sok-sok idő), én majd gitárokat szeretnék magamnak építeni, satöbbi. :zen:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-23, 17:39:07
-1
Én meg már úgy vagyok vele, hogy nem fogok senkit "megtéríteni", nem érdekel, azzal szopnak, amivel akarnak. Csak aztán ne várják tőlem, hogy majd én tegyem rendbe a fél év után szétcsesződött windózukat.
mert a linux-ot aztán nem tudnák ugyanúgy szétcseszni :)

és itt most nem magamról beszélek, mert én hozzá tudnék szokni egy linux-hoz, ha rákényszerülnék, de azt még rohadtul megvárom, hogy apám, anyám és húgom hány percig bírnának elviselni bármilyen linux-ot, mikor ha leülnek bármi egyéb géphez 99%, hogy windows-t kell, hogy kezeljenek és amúgy is marha könnyű nekik még annak az egy darab vacak oprdsz-nek a kezelését is megjegyezni, terheljem őket még eggyel. ja. nyilván :)

@Próféta:
kellő körültekintéssel venni a gép alkatrészeit? igen. itt elbukott a dolog a PC-t vásárló emberek 90%-ánál

nálam a szórakozásba elég erősen beletartoznak az 3D-igényes játékok is, szóval már csak ezért is kizárt részemről a linux, dupla oprdsz-rel meg max akkor szórakoznék, ha a munkám megkövetelné

SaiyaGin

Megszakítanám a kellemes társalgást.
Tegnap este az avast talált és kiirtott 2 vírust a gépemen. Nemsokkal ezután a böngészőim abbahagyták a rendeltetésszerű működést. (Furcsa módon a utorrent viszont nem.) Ma délelőtt csináltam egy boot alatti víruskeresést, nem talált semmit. Netezés újra megpróbál, újra kudarc. Firefox uninstall majd reinstall. Újabb kudarc. ?

Selmo

Rendszervisszaállítás? (Ezt mér kell mindig leírni?)

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Próféta on 2010-01-23, 17:40:41
Moha motivációja meg gondolom olyasmi, hogy ha Ubuntut tol a nagynénje alá, akkor arra a hölgy ritkábban és nehezebben telepít fel vírust meg Bonzy Buddyt, így ritkábban kell menni kivakarászni. De ettől függetlenül én ezt nem merném megjátszani, kell apának a kék internet gomb.
Nekem apám is megszokta már a Firefoxot. Sőt, a kiegészítők miatt még örül is neki úgyhogy ezzel nincs gond. A video szerkesztés miatt viszont ő mindig is windowsos marad. Linuxon sajnos tényleg gyerekcipőben járnak még a non-lineáris video editorok.

Nagynéném meg Ubuntuval simán doksikat szerkeszt, viszi pendriveon, netezik, nyomtatgat. Apróbb bosszúságai voltak a rendszerrel (pl. hogy a freemailben a csatolmányt közvetlen nem tudta megnyitni, előbb menteni kellett), de legalább stabilan megy neki. Egy P3-as, 512 megás gépre nem igazán akartam neki windowst tenni. XP SP2 + tűzfal + vírusirtó + Skype + webkamera nem biztos, hogy megfelelően gyors és stabil lenne. Egyébként nagynénémmel jóban vagyok, nem kezdő számítógéphasználó már, amit kellett megmutogattam neki, csak meg kellett szoknia.

Fazék

win xp home, vagy win7 starter legyen a netbook-on? melyikkel célszerű venni?

Cobra

Prohardveren pont a héten volt teszt egy W7 Starteres netbokkal, olvasd el mit írtak. Elvileg kicsit többet fogyaszt alapjáraton a gép, de sebességben nem volt különbség.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2010-01-24, 11:15:12
Prohardveren pont a héten volt teszt egy W7 Starteres netbokkal, olvasd el mit írtak. Elvileg kicsit többet fogyaszt alapjáraton a gép, de sebességben nem volt különbség.
ha erre a tesztre gondolsz, akkor itt két eltérő netbook-nál vetik össze a két oprdsz-t, nem érzem túl mérvadónak

Raggie

Quote from: Fazék on 2010-01-24, 11:26:35
Quote from: Cobra on 2010-01-24, 11:15:12
Prohardveren pont a héten volt teszt egy W7 Starteres netbokkal, olvasd el mit írtak. Elvileg kicsit többet fogyaszt alapjáraton a gép, de sebességben nem volt különbség.
ha erre a tesztre gondolsz, akkor itt két eltérő netbook-nál vetik össze a két oprdsz-t, nem érzem túl mérvadónak
http://www.tomshardware.com/reviews/windows-7-xp,2339.html
Itt azt írják, hogy tényleg van egy  kb 20% mínusz a telep időtartamban, egyébként mindenhol majdnem eléri az XP szintjét a Win7, sőt egy-két esetben minimálisan le is főzi. Én simán win7-et raknék, de mondjuk én win7 fag vagyok. Ha leveszed az Aero-t meg a csicsákat simán elfut rajta a cucc szvsz és sokkal kellemesebb élményt nyújt mint egy XP.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2010-01-24, 13:31:59
Quote from: Fazék on 2010-01-24, 11:26:35
Quote from: Cobra on 2010-01-24, 11:15:12
Prohardveren pont a héten volt teszt egy W7 Starteres netbokkal, olvasd el mit írtak. Elvileg kicsit többet fogyaszt alapjáraton a gép, de sebességben nem volt különbség.
ha erre a tesztre gondolsz, akkor itt két eltérő netbook-nál vetik össze a két oprdsz-t, nem érzem túl mérvadónak
http://www.tomshardware.com/reviews/windows-7-xp,2339.html
Itt azt írják, hogy tényleg van egy  kb 20% mínusz a telep időtartamban, egyébként mindenhol majdnem eléri az XP szintjét a Win7, sőt egy-két esetben minimálisan le is főzi. Én simán win7-et raknék, de mondjuk én win7 fag vagyok. Ha leveszed az Aero-t meg a csicsákat simán elfut rajta a cucc szvsz és sokkal kellemesebb élményt nyújt mint egy XP.
köszi, rémlett hogy vhol láttam, de így hirtelen nem találtam.
sajnos akármennyire is bejön nekem a win7, ahogy nézem akár 30%-kal is jobban fogyasztja az aksit, ennyit meg nem ér meg sztem.
azt hiszem maradok az xp-s netbook választéknál

Raggie

Hát igen. 30% az elég sok...


Mondjuk én szinte csak töltővel használom a laptopomat is(általában ahol van wifi ott van konnektor is).

Az meg külön furcsaság, hogy nem netbook-oknál hanem laptopoknál javított a telepidőkön a win7...(nálam is) Ez vajon miért lehet? Ennyire más az energiafelhasználási módszerük a netbookoknak meg a normális notebookoknak?? ???
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2010-01-24, 14:57:10Az meg külön furcsaság, hogy nem netbook-oknál hanem laptopoknál javított a telepidőkön a win7...(nálam is) Ez vajon miért lehet? Ennyire más az energiafelhasználási módszerük a netbookoknak meg a normális notebookoknak?? ???
az lehet még a nagy eltérés oka, hogy ahogy írják is, még az RC1-es win7 került a gépre és vista-s driver-eket használtak, már fél éves a teszt, szóval azóta lehet hogy jelentősen optimizáltak az energiafelhasználásán, ezért reménykedtem hátha van vhol egy frissebb összehasonlítás

Makos

64bit-es win7-et mennyire érdemes felrakni 32bites vista után?
(Igen, 4giga memóriám van.)

Raggie

Quote from: Makos on 2010-01-24, 15:15:31
64bit-es win7-et mennyire érdemes felrakni 32bites vista után?
(Igen, 4giga memóriám van.)
Nem az a lényeg, hogy mi után teszed fel, hanem hogy a 64-bit adta előnyök(teljes memóriakihasználás, mind a 4 giga + a Vram) elég kárpótlást nyújtanak-e a negatívumokhoz képest(néhány játék/program nem szereti a 64-est).
De vistáról mindenképpen érdemes Win7-re váltani(akármelyikre), mert sokkal jobb. :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Makos

Hát majd meglátjuk, hogy mennyire idegesít fel. :D