Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Ramiz

SATA vincsihez milyen USB kimenetes rack-et érdemes venni? A legolcsóbb is megteszi, vagy van minőségi gyártó / amire figyelni kell?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Az USB sebességére figyelj, nehogy 1.1-es legyen, meg nem árt ha a ház nem műanyag.

A tökéletesség unalmas.

Raggie

#13112
Quote from: Ramiz on 2010-10-28, 14:35:45
SATA vincsihez milyen USB kimenetes rack-et érdemes venni? A legolcsóbb is megteszi, vagy van minőségi gyártó / amire figyelni kell?
Sztem ez tökéletesen megfelel: http://www.argep.hu/product_975365.html
Aluminium, SATA >>> USB 2.0, állapotjelző LED, Plug&play, állított ház(kevesebb helyet foglal az asztalon). Ja, és olcsó is.

Vagy itt van ez is, tök ugyan az, csak Cooler Master: http://www.argep.hu/product_1055474.html
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2010-10-28, 18:20:02
[állított ház(kevesebb helyet foglal az asztalon könnyebben felborul, nagyobbat puffan)

fixd

Milyen winyóhoz? 3.5" 5400-5900-7200-10000RPM vagy 2.5"?
Milyen célra? Adathurcolászás pendrive-nál nagyobb kapacitással?
Akkor 2.5". Folyamatos használat? 2.5" vagy 3.5" 5400-5900.
Viszont 7200 és gyorsabb winyót nem ajánlanék bele.
Márka szvsz majd' mindegy, nekem egy anno legolcsóbb kibírt kb
2-2.5 év folyamatos (24/7) használatot, egy villám miatt a
tápjában egy kondi kipukkadt, de a winyó túlélte, és a kondi
cseréje óta még működik.

Moha

#13114
Hali!

Még mindig húzom a telefon vásárlást, de már nagyon időszerű. (Igen tudom, halogatós vagyok). Leszűkítettem a szóba jöhető telefon típusokat kettőre:

Samsung Galaxy Spica és Galaxy 3

A kettő mandjnem ugyanaz tudásban, Spica-nak nagyobb a felbontása, van rajta fizikai gomb a híváskezeléshez és szerintem szebb, Mediaban most 55 lenne függetlenül (és ha 10. vagyok, akkor visszanyerem az árát)

A Galaxy 3 esetlben többet bír az akksi, egyszerűbb a design, viszont 35-ért megkapom az előfizetésemhez.

Én erősen a Galaxy 3 felé hajlok, mert nem hiszem, hogy megéri a Spica azt a plusz 20 ezret, pláne, hogy a Spica már nem fog frissítést kapni, a Galaxy 3 meg lehet, hogy frissíthető lesz Froyo-ra.

Szerintetek?

Cloud

Szerintem Spica. Nagyobb a kijelző felbontása,meg erősebb proci is van benne. Szerintem.  Frissítés meg oly mindegy, custom rom rá és száguld ezerrel.(gari miatt nem kell parázni, vissza rá eredeti rom és lehet vinni gariztatni)

Kuroi Tenshi

halp

wd15ears winyó, rajta xp, afd-xp kombó lassú volt, mint csiga,
5MBps, ezért nyomtam rá wdalignot...
még be is pipáltam annak a szarnak a biztonságos módot, hogy
ne vesszen adat...
kb 10 óra futás után leállt egy helyen, 15+ óra után is ugyanott
állt, ezért leállítottam. d: meghajtó bye-bye...
adatok megvannak, de visszaállítani a hétvégém is rámenne,
régi winyóról másolni és újratelepítgetni

használható partíció-visszaállítót tudtok ajánlani?
eddig minden, amit találtam, csak használhatatlan szar volt,
pl. egyes fájlokat megtalál, vagy csak x méret alatt állít vissza,
stb. csak annyi kéne, hogy mbrt és vagy mft-t helyrerakja, oszt
csá.

Fazék



Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-30, 19:20:02
használható partíció-visszaállítót tudtok ajánlani?
eddig minden, amit találtam, csak használhatatlan szar volt,
pl. egyes fájlokat megtalál, vagy csak x méret alatt állít vissza,
stb. csak annyi kéne, hogy mbrt és vagy mft-t helyrerakja, oszt
csá.
chkdsk

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2010-10-31, 12:39:32
chkdsk

azt is próbáltam, de semmit sem változtatott.

Get Data Back is furán fut, a gyors scanben látok fáljlokat arról
a meghajtóról, utána viszont vmi hibát dob és leáll. A deep scan
pedig még azóta is fut...

motifator

Quote from: Cloud on 2010-10-30, 17:30:20
Szerintem Spica. Nagyobb a kijelző felbontása,meg erősebb proci is van benne. Szerintem.  Frissítés meg oly mindegy, custom rom rá és száguld ezerrel.(gari miatt nem kell parázni, vissza rá eredeti rom és lehet vinni gariztatni)
Custom ROM Spicára? Te ismersz olyat, ami Froyo és megbízhatóan működik? Vagy a 2.1-es Samdroidra gondolsz? Ha igen, arról vannak tapasztalataid? Előre is  :merci:

Amúgy Moha pozitívumként emlegeti a fizikai gombokat híváskezelésre, szerintem inkább szopás, mint hasznos. Ugyanis úgy van megcsinálva a telefon, hogy a zsebedből pont a gomboknál fogva húzod elő, így tökéletesen felveszed, vagy többnyire inkább lerakod a hívást, mielőtt még előhalásznád a telót a zsebedből.
Még nem találtam semmilyen módot rá, hogy letiltsam a híváskezelő gombokat, hogy csak a touchscreennel lehessen hívást elfogadni vagy elutasítani, ott tartok, hogy lehet, hogy csak emiatt beleásom magam az Android programozásba, hogy írjak magamnak egy ilyen appot. Addig is kész röhej végignézni, ahogy hívnak miközben ülök, és én próbálom nagyon óvatosan úgy előszedni a telót a zsebemből, hogy ne nyomjam meg a híváskezelő gombokat.
Ettől még a Spica remek, én imádom, csak egy kis plusz adalék, hogy megnehezítsem a döntést :D :angyali:
Amúgy az még nem biztos, hogy Spicára nem lesz gyári Froyo. Olvastam olyat, hogy talán lesz, de semmi hivatalos. A Samsung igazából azt se mondta, hogy nem lesz, szal várunk, és majd meglátjuk.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Jó ideje nem ásom már bele magam az andorid világába, de úgy emlékszem hogy Spica-ra is csinálnak folyamatosan custom rom-okat.

XDA oldalán érdemes nézelődni.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?s=13f4d0365bfdc42cc375c02e35d3755a&f=730

Moha

Quote from: motifator on 2010-11-03, 15:36:44
Amúgy Moha pozitívumként emlegeti a fizikai gombokat híváskezelésre, szerintem inkább szopás, mint hasznos. Ugyanis úgy van megcsinálva a telefon, hogy a zsebedből pont a gomboknál fogva húzod elő, így tökéletesen felveszed, vagy többnyire inkább lerakod a hívást, mielőtt még előhalásznád a telót a zsebedből.
Aha... akkor méginkább a Galaxy 3 :)

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2010-11-03, 15:36:44
Amúgy Moha pozitívumként emlegeti a fizikai gombokat híváskezelésre, szerintem inkább szopás, mint hasznos. Ugyanis úgy van megcsinálva a telefon, hogy a zsebedből pont a gomboknál fogva húzod elő, így tökéletesen felveszed, vagy többnyire inkább lerakod a hívást, mielőtt még előhalásznád a telót a zsebedből.

A két oldalánál fogva húzd elő.
Tíz forint lesz.

Én meg a liquid érintőgombjait cserélném fizikaira...


Attól függ, mire fogod használni. Ha csak telefonként,
akkor G3, mert olcsóbb és tovább bírja akkuról, stb.
Ha viszont internet, esetleg film is, akkor viszont a
Spica-nak jobb a felbontása. Igaz ilyen kis képernyőnél
a magas DPI mellett a G3-nak is lehet, hogy még
tűrhető a felbontása, weblapokat androidon jól lehet
nagyítani-kicsinyíteni. Mindenesetre a régi wimo-s
telómon kevésnek éreztem a 320×240-et, és ez se
sokkal nagyobb...

Raggie

#13125
Haverom gépe, régi 120 Gigás vinyóval.

Windows XP installálásnál hibát ír ki: nem tudja telepíteni az xy.dat fájlt. Ezután még csomó fájlnál kiírja ugyanezt, végül megelégeli és kiírja, hogy nem tud települni. Mindez még a kék dos-os telepítésnél. Nem a DVD a hibás mert különböző DVD-knél is ugyanezt csinálja.

Vincsit újraformázva szintén ezt csinálja.

Hiren's Boot CD berak: mini windows telepít. Nem tud települni, ugyanúgy.

Dos-os HDD Regenerator-al szektorhibák keresése elindít.... itt tartok most, de még 5 óra mire lefut teljesen. Elvileg a windows installálás fizikailag is a vincsi legelejére elejére kezdi felrakni a fájljait ugye? Csak mert már az első 20 Gigán túl van a bad sector ellenőrzés és nem talált semmit(mondjuk a teszt meg lehet, h pont a végéről kezdi, mittomén).

Még nemtom h a gép miből is áll pontosan, mert egyből elkezdtem ezt a szaros tesztet, de ha vége van, akkor tudok majd mondani típusneveket is.

Tippek?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Quote from: Raggie on 2010-11-04, 23:53:36
Tippek?
Első nekem is a vinyó volt, második a ram; egy memtestet futtass majd le rajta. Illetve hibás DVD-olvasó produkált nálam valami hasonlót egyszer régen, azt is érdemes lehet megnézni, meg a kábelét persze.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2010-11-05, 00:38:18
Quote from: Raggie on 2010-11-04, 23:53:36
Tippek?
Első nekem is a vinyó volt, második a ram; egy memtestet futtass majd le rajta. Illetve hibás DVD-olvasó produkált nálam valami hasonlót egyszer régen, azt is érdemes lehet megnézni, meg a kábelét persze.
Ez mind jogos. Amúgy szűzen gyalult vinyóról van szó, amelyet az XP telepítővel partícionáltál és formáztál meg? Ha már van valami fájlrendszer a partíción, az hibás is lehet.

Quote from: Raggie on 2010-11-04, 23:53:36
Dos-os HDD Regenerator-al szektorhibák keresése elindít.... itt tartok most, de még 5 óra mire lefut teljesen. Elvileg a windows installálás fizikailag is a vincsi legelejére elejére kezdi felrakni a fájljait ugye?
Ha az első 40 GB-t lecsekkoltad, és utána egy 40GB-s partíciót csinálsz az XP-nek, akkor tuti nem ír túl rajta :) Ez egyben az LBA címzésből adódó gondoktól is óv, bár asszem pont 120G fölötti (128G) a mágikus határ.

Ha semmi nem válik be: ideiglenesen fel tudsz húzni egy friss linuxot? Az is telepíthetetlen / működésképtelen?

Raggie

És akkor az biztos, hogy a HDD Regenerator is a vinyó elejéről kezd el tesztelni?
Csak mert akkor nem várom ki ezt a maradék 4 órát és elkezdem a többi dolgot amit mondtatok.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Raggie on 2010-11-05, 01:12:29
És akkor az biztos, hogy a HDD Regenerator is a vinyó elejéről kezd el tesztelni?
Leírja ezt valahol a program dokumentációja? Mi honnan máshonnan tudhatnánk?

szpeter

Kéne egy kis help... felraktam újra egy windows xp-t és a hanglejetszás nem akar működni, audio devicet kér rajtam számon de nem nagyon tudok vele mit kezdeni frissítettem keresgéltem audio deviceket egész nap de hiába.Hardver hozzáadása sem segített.
Alapból egy magyar nyelvű xp-re kaptam egy angol nyelvűt és egy másik vinyóra rakta fel az újat úgyhogy van két windowsom a gépen,király.
Szerintem az előző windowsban megtalálhatom azt ami az újban hiáynzik,de nem tudom pontosan mit keressek. Tippek?  :_piszka:

Zsiga

Telepítetted a hangkártyád driverét?

Draconire

Venni akarok (most/majd) videokártyát, olyan erős közepeset. ~45k a rá szánt összeg.
Mellé egy szép monitor is illene, olyan amit lehetőleg TV-nek is lehet használni. ~60k a rá szánt összeg.

kkthx

Selmo

HD5830
Valami 24"-os pl. Benq VW2420H.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2010-11-07, 02:56:04
HD5830

HD6850 hasonló árban van és jobb...
ha egyáltalán szükség van akkora teljesítményre...
Igaz jobb, ha van tartalék. A 4850-em is milyen jó
vétel volt, bő két éve vettem, és még most is elég.

Quote from: Draconire on 2010-11-07, 01:50:35
Mellé egy szép monitor is illene, olyan amit lehetőleg TV-nek is lehet használni. ~60k a rá szánt összeg.

TV-nek használni = dvb-tuner legyen benne
(leszűkíti a kört és jóval drágítja) vagy legyen
"mozizásra" megfelelő minőségű a panelja?

A LED+MVA Benq jól hangzik, Dell U2211H és
U2311H is érdekes lehet még.

Draconire

Van szükség a teljesítményre, min. 1,5-2 évre venném a kártyát, szóval akkor majd még bírja legalább medium beállításokkal a játékokat.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-07, 04:26:05
TV-nek használni = dvb-tuner legyen benne
(leszűkíti a kört és jóval drágítja)

Igen, erre gondoltam, de ha a "jóval" tényleg jóval, akkor nem fontos.
Egy dolgot nem említettem, hogy erőteljesen játékra lesz használva főleg, a filmnézés/tv-zés csak egy bónusz amire nem akarok külön venni semmit, ezért lenne jó ha arra is életképes lenne. Ezt csak azért írom mert félek attól a 8ms-től, bár sok monitorom nem volt még, szóval csak a mostani öreg LCD-t tudom alapul venni, ami 8ms-es, és észre szoktam venni.
És köszönöm a válaszokat!

Cobra

TN 8ms-a nem ugyanaz, mint SPVA/-H-IPS 8ms-a. LEhet hardcore fps játékosok észrevesznek lagot, de átlag játékosnak nem fog feltűnni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Xp install hiba rossz ram modul miatt volt. Köszi a tippeket.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

#13138
vacak hulladék.
Western Digital My Passport 320GB
kb másfél éve vettem tán.
jelenleg azt produkálja, hogy szinte képtelenség hosszabban, nagyobb adatmennyiséget másolni rá, mert túlmelegszik és kb leáll, csak erőszakkal leválasztás, újracsatlakozás segít.
chkdsk elakad 5% környékén és onnan egy millimétert se mozdul tovább, teljes format is elakad 10%-nál.
gyors format simán lefut
rámásolt adat továbbra is mind hibátlanul leszedhető róla
ötlet?


azt hiszem ilyen apróságból is inkább áttérek a samsung-ra és veszek egy G2-est a tévéhez.

szerk: és igen, ezen a gépen is elakadt rajta a chkdsk:
18 percent complete. (7765587 of 78117827 free clusters processed)
és itt áll, mint a tök.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2010-11-07, 23:45:28
vacak hulladék.
Western Digital My Passport 320GB
kb másfél éve vettem tán.
jelenleg azt produkálja, hogy szinte képtelenség hosszabban, nagyobb adatmennyiséget másolni rá, mert túlmelegszik és kb leáll, csak erőszakkal leválasztás, újracsatlakozás segít.
chkdsk elakad 5% környékén és onnan egy millimétert se mozdul tovább, teljes format is elakad 10%-nál.
gyors format simán lefut
rámásolt adat továbbra is mind hibátlanul leszedhető róla
ötlet?


azt hiszem ilyen apróságból is inkább áttérek a samsung-ra és veszek egy G2-est a tévéhez.

szerk: és igen, ezen a gépen is elakadt rajta a chkdsk:
18 percent complete. (7765587 of 78117827 free clusters processed)
és itt áll, mint a tök.
Túlmelegszik és leáll. A Szarsungok meg túlmelegednek és meghalnak. ::) A legtöbb ilyen kis műanyag dobozba zárt vinyó nem alkalmas hosszú távú nyúzásra. Próbáld meg hűteni valahogy ha több órát terhelve akarod használni.