Main Menu

Hellsing manga

Started by Kvikveg, 2004-03-29, 20:58:31

Previous topic - Next topic

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Egy kis ízelítő a következő fejezetből...
http://dianafuse.livejournal.com/2135.html
Sajnos csak ez a három kép van fent a neten, de pár nap múlva jön a raw!

Zen

"And finally, something went kaboom, and Alucard is terribly happy."
Egy szó:  :lol:

Jófajta kardja lehet Integranak, ha ilyen "lazán" ekkora sebet ejt a derék német elvtárs(ak)on.  :smile:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#213
Hát igen a fejezet nagyon jó lesz...
Vagyis lenne, ha nem árnyékolná be egy-két "apróság"...

Ugyanis kezdem úgy érezni, hogy a Hellsing mangát valami átok lengi körül...  :mad:
Ezek: 1. Annyira ritkán jönnek ki a fejezetek, hogy ezalatt a többi manga rajzoló 3 fejezet is megcsinál!  :Eztneked:
(figyeltem a http://teamangelsub.free.fr/Ritual.htm oldalt és Naruto-t háromszor frissítették!)  :confused:
2. Én nem nagyon emlékszek olyan mangára aminek már előre megmondták volna, hogy hány kötetes lesz,
de ha valaki tud ilyet az szóljon! Nagyon idegesítő, hogy emiatt kell aggódni, egyszerűbb lenne ha menne tovább és kész! Majd befejeződik amikor kell...
3. Miért kell a Hellsing-nek olyannak lennie, hogy akár százféle folytatási lehetőség is elképzelhető a történetben!?
És tudjuk, hogy csak az egyik valósul meg. (persze addig szétizguljuk az agyunkat, hogy mi lesz!)
4. Zavaróak ezek a direkt félbehagyások és rendszertelenségek is! (pl. Dawn esete, Heinkel mellékszál, stb.)
5. Sajnos be kell vallani, hogy Hirano úrnak a többi munkája egy rakás...  :Eztneked:
És ha a Hellsing véget ér, s nem talál ki valami Hellsing színvonalát meghaladó mangát, akkor el fog tünni a süllyesztőben! ( "Ika Ryaku" nevű mangára gondolok főleg, ami egyszerűen gagyi, főleg a Hellsing után!)

Csak "ennyi" problémám van jelenleg... (legalább a Bleach nem hagy cserben!)

Zen

"Ika Ryaku"? Az mi?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#215
Hirano másik futó mangája...
Ha eddig nem olvastad, ne is kezd el!
(a történetről: egy videójáték és szerepjáték bolt "izgalmas" története...)

Kijött a Raw!!!!!!!  :D :D :D :D :D
Végre!!!
Ja itt a link:
http://ul37.rapidshare.com/files/15916023/Hellsing_81_RAW.rar

Ha szerencsétek van estére meglesz a fordított változat is!

blackronin


chilip

#217
Quote from: blackronin on 2007-02-14, 10:13:33
Itt a fordított változat!
http://www.sendspace.com/file/02bg5p

jeeeeeeeeeeeeee

edit: ennyi??? csak 12 oldal? és ezen ültek ennyit???? egyébként jó volt csak kurva rövid!!!

blackronin

#218
Így igaz, de a következőre várni kell...
Majd csak március végén jön...
Juhé...

Update:
Pár nap és jön a 82-es fejezet...

Zen

Na, akkor 82-es kijött már? Mert már kezdem elfelejteni, hogy hol tart a sztori...
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#220
Sajna nem... (ezt is elhúzzák...)
De tudok egy-két dolgot:
[spoiler]A fejezet 28 oldalas, Girlycard és Walter is lesz benne, de főleg a Seras vs. captain harcról fog szólni, (Captain jól megsorozza Seras-t a kis puskájával és a kabátja is lekerül!  Hogy ez miért fontos azt nem tudom...  :confused: Ezt csak olvastam.)ja és ez a kilencedik kötet utolsó fejezete (ez 100%) [/spoiler]

Még valami: Hála az Ova III-nak (nagyon jó kis rész volt!)
Végre rendbetették a Dawn-nal kapcsolatos néhány tisztázatlan kérdést is. Így végre már tudom hogy miként folytatódik a Dawn manga!

Zen

Quote from: blackronin on 2007-04-13, 13:34:59
Sajna nem... (ezt is elhúzzák...)
De tudok egy-két dolgot:
[spoiler]A fejezet 28 oldalas, Girlycard és Walter is lesz benne, de főleg a Seras vs. captain harcról fog szólni, (Captain jól megsorozza Seras-t a kis puskájával és a kabátja is lekerül!  Hogy ez miért fontos azt nem tudom...  :confused: Ezt csak olvastam.)ja és ez a kilencedik kötet utolsó fejezete (ez 100%) [/spoiler]

Még valami: Hála az Ova III-nak (nagyon jó kis rész volt!)
Végre rendbetették a Dawn-nal kapcsolatos néhány tisztázatlan kérdést is. Így végre már tudom hogy miként folytatódik a Dawn manga!

Ooooooooké, ha te mondod.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#222
Hát akkor most jöjjön, hogy SZERINTEM (a meglévő információk és az OVA alapján) miként épül fel a Dawn manga:
(az én elgondolásom szerint 10-11 fejezetes és majd meg fog jelenni külön is, a most leírt verzió 60-70%-os valószínűséggel megfelel majd a valóságnak)

[spoiler]
1-6. fejezet: nem kérdés, hiszen megvan...
7. fejezet: Két lehetőség van: (lehet a kettő kombinációja is, de én inkább az a, verziót tartom a valószínűbbnek)
a, Captain legyőzi Walter-t és megtörténik az árulás felajánlása, (szerintem ezt majd Schö. fogja megtenni, hiszen a Captain-t még nem láttam beszélni...) Walter mivel csak 14 éves elfogadja, hiszen inkább élni akar...
b, Girlycard gyilkolja tovább a nácikat, próbál rájönni hogy mi folyik itt, esetleg a Major és a többiek dumálnak
8. fejezet: Megint két lehetőség: (szintén az a, a valószínűbb. de lehet a kettő kombinációja is)
a, Walter (most már mint áruló) találkozik Girlycard-al és meggyőzi hogy kint tartóztassa fel a nácikat, (valószínű hogy erősítés érkezett) addig Walter majd "elintézi" a Major-t...
b, Major, Doc és a többiek kimenekítik "She"-t és felviszik a léghajóra, Schö. tájékoztatja őket Walter átállásáról.
(megbeszélik, hogy miként tudják majd Walter-t magukkal vinni Alucardot átverve)
9. fejezet: Megérkezik az angol repcsi Girlycardért és Walter-ért, de sajnos Walter-re (mindenki szeme előtt, érdekes módon) "rajtaütnek" a nácik és elfogják. (Alucard addig harcol)
10-11 fejezet: Walter a Millenium többi tagjával együtt beszáll az elrejtett Zeppelinekbe és Dél-Amerikába repülnek.
Alucard harcol a csatamezőn és látja elrepülni Walter-t (akiben nagyot csalódik, hiszen nem hitte hogy elkapják)
De valószínűleg ekkor Arthur visszahívja Alucard-ot és majd megígéri hogy megmentik Walter-t.
[/spoiler]

Vélemények? (ez a verzió csak akkor érvényes ha a Dawn csak 1 kötetes lesz! Ha nem, akkor biztosan részletezni fogják az eseményeket és tovább is lépnek))

Mondjuk az is érdekes. hogy az Ending-ben megjelenik Schöd. is, (1944-ben!) mert több helyen azt írták hogy a Doc csak később hozza létre... (amikor már rájönnek hogy hogyan készítsenek mesterséges vámpírokat)

Zen

Quote from: blackronin on 2007-04-16, 12:06:52
Hát akkor most jöjjön, hogy SZERINTEM (a meglévő információk és az OVA alapján) miként épül fel a Dawn manga:
(az én elgondolásom szerint 10-11 fejezetes és majd meg fog jelenni külön is, a most leírt verzió 60-70%-os valószínűséggel megfelel majd a valóságnak)

[spoiler]
1-6. fejezet: nem kérdés, hiszen megvan...
7. fejezet: Két lehetőség van: (lehet a kettő kombinációja is, de én inkább az a, verziót tartom a valószínűbbnek)
a, Captain legyőzi Walter-t és megtörténik az árulás felajánlása, (szerintem ezt majd Schö. fogja megtenni, hiszen a Captain-t még nem láttam beszélni...) Walter mivel csak 14 éves elfogadja, hiszen inkább élni akar...
b, Girlycard gyilkolja tovább a nácikat, próbál rájönni hogy mi folyik itt, esetleg a Major és a többiek dumálnak
8. fejezet: Megint két lehetőség: (szintén az a, a valószínűbb. de lehet a kettő kombinációja is)
a, Walter (most már mint áruló) találkozik Girlycard-al és meggyőzi hogy kint tartóztassa fel a nácikat, (valószínű hogy erősítés érkezett) addig Walter majd "elintézi" a Major-t...
b, Major, Doc és a többiek kimenekítik "She"-t és felviszik a léghajóra, Schö. tájékoztatja őket Walter átállásáról.
(megbeszélik, hogy miként tudják majd Walter-t magukkal vinni Alucardot átverve)
9. fejezet: Megérkezik az angol repcsi Girlycardért és Walter-ért, de sajnos Walter-re (mindenki szeme előtt, érdekes módon) "rajtaütnek" a nácik és elfogják. (Alucard addig harcol)
10-11 fejezet: Walter a Millenium többi tagjával együtt beszáll az elrejtett Zeppelinekbe és Dél-Amerikába repülnek.
Alucard harcol a csatamezőn és látja elrepülni Walter-t (akiben nagyot csalódik, hiszen nem hitte hogy elkapják)
De valószínűleg ekkor Arthur visszahívja Alucard-ot és majd megígéri hogy megmentik Walter-t.
[/spoiler]

Vélemények? (ez a verzió csak akkor érvényes ha a Dawn csak 1 kötetes lesz! Ha nem, akkor biztosan részletezni fogják az eseményeket és tovább is lépnek))

Mondjuk az is érdekes. hogy az Ending-ben megjelenik Schöd. is, (1944-ben!) mert több helyen azt írták hogy a Doc csak később hozza létre... (amikor már rájönnek hogy hogyan készítsenek mesterséges vámpírokat)

Há' nos...
Egyrészt, én anno olyat olvastam, h Dawn 10 fejezetes lesz, de lehet h csak a korom szórakozik velem :D.
A véleményem pedig:
Waltert sztem nem viszik sehova, mer...ő marad a valagán :D. Mért vinnék el? Csak a Hellsingben csinálnak belőle vámpírt. És sztem ez vonatkozik Schrödingerre is: az, h ott van, nem jelenti, h vámpír. Ezen kívül Hellsingben (amikor Walter és Alucard beszélgetnek Elevator Action előtt) kmondják, h elpusztították a kísérleti vámpírt, szal She-t se viszik sehova, max temetni...
Uff, szóltam.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

#224
Láttad az OVA III végét?
Ott szerintem elég egyértelmű dolgok vannak...
(mondjuk "She" elpusztítása érdekes lenne 4 fejezet alatt...)
És még egy dolog!
[spoiler]Ahogy írtam Walter-t elviszik Dél-Amerikába és akkor most folytatom az elgondolásomat: (hogy mikor folytatódik a történet Walter körül azt nem tudom)
1. Walter "üzen" a Hellsing-nek hogy csak azért hagyta magát elfogni, hogy elpusztítsa a főhadiszállásukat,
így nem küldik oda Alucard-ot, hiszen Walter is elég lesz oda...
Itt jön probléma! Walter már áruló és megrendezik a Major-al hogy a Nácik eltünjenek míg eljön az idő...
2. Nem pusztítják el "She"-t, (emellett kitartok  :D ) hiszen Walter gondoskodik arról, hogy a Millenium elmeneküljön, (persze azért rendez egy kis "jelentet", hogy hitelesebbnek tünjön!) majd visszatér a Hellsing-be és elújságolja, hogy miként "pusztította el" a nácikat...
3. Ego helyreállítva, Alucard nem csalódott benne és nácik is biztonságban, senki nem kérdez semmit, hiszen ki gyanakodna a komornyikra és Walter végzi a munkáját tovább. (persze néha-néha elugrik Dél-Amerikába némi utasításért, hogy mikor lesz a legjobb alkalom a támadás megindítására.)

Szerintem amit leírtam az megfelel a történetnek és kitértem mindenre.
Persze ez csak egy elmélet, de eléggé megállja a helyét! [/spoiler]

Raggie

Kicsit legyünk ONtopicabbak... ne az OVA-ról beszélgessünk! ;) :)
(azt lehet >>>ITT<<<)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

blackronin


Zen

Tételezzük fel, h elméleted helytálló... Walter tuti nem ugrál le Yenkilandbe, főleg nem a déli részére, hisz' minek, ha ott van Schrö? Oda"megy" (bele a fejébe), beszél Walterhez egy kicsit, majd visszamegy, mindezt mielőtt a Major végigsétál a folyosóján.  :lazza:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Elolvastam a 82-es fejezetet... (persze inkább csak néztem, mert Raw)
Nem rossz, mondjuk ennyit várni rá...  :mad:

blackronin

Kövi fejezet:
Chapter 83: "Warcraft" ! (10 oldal, Captain lesz benne)
82-es nincs még fordítva sajnos...

chilip

mér csak 10 oldalakat adnak ki belőle? ez olyan  :lame: ennyi idő kell nekik 10 oldalhoz?  :confused:

blackronin

Itt a fordított 82-es!
http://www.phase3.tk/
Egyébként a 83-as fejezet a Major-ról fog szólni...
Bocs, de csak most néztem utána. (tehát a Cap-re megint várni kell  :frown:)

Zen

#232
Quote from: chilip on 2007-04-29, 10:34:31
mér csak 10 oldalakat adnak ki belőle? ez olyan  :lame: ennyi idő kell nekik 10 oldalhoz?  :confused:

Biztos elfoglalt. Tudod, házimunka, sport, egyéb mangák, egyéb mangák olvasása, menekülés APEH elől...

Edit: Ha Blackronin linkje nem működne (mint esetemben), tessék egy másik:
http://www.vimanga.ru/manga/h/hellsing/hellsing
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Miért nem működik neked?
Nekem minden bejön...

blackronin

#234
Warcraft!

Itt a fordított 83-as fejezet! Nagyon durva!!! Majd kiestem a székből! (jelöld ki az egészet, mert csak akkor működik!)
http://fs04n1.sendspace.com/download/pro/ba6a5595bfbcf26030235e30ad127754/46419a43/2y10dv/1865ae153229b291e4f780f49562a75f/HHYLJjtOTlZ3X0hBPxQAclRjRlh$DjJyKA00ZEU7MGICKVNu/%5BBK%5DHELLSING_CH_83.zip


Zen

Rendben, akkor most kiváncsi leszek, hogy [spoiler]mégis micsoda a Major... [/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

A kövi fejezet 18 oldalas...
Nem rossz!
Majd értesítek mindenkit a részletekről... :D

blackronin

#237
http://teamangelsub.free.fr/Ritual.htm
Warcraft II.
18 oldal és:
[spoiler]További visszaemlékezés a Mayor részéről...
Harc folytatódik Seras és a Captain között...
Captain átalakulása!!!!!!
Schödringer újra a színen!!!

Megérte várni![/spoiler]

blackronin

#238
Hát újra itt! 9. kötet véget ér és itt a 10. (egyben utolsó kötet!) első fejezete:
http://teamangelsub.free.fr/Ritual.htm (a fejezet magáért beszél)
Warcraft III.
12 oldal és Captain vs Seras

+ jöjjön egy kis lelkifröccs a Hellsing-ről így a 10. kötet elején...

Rájöttem, hogy a Hellsing-nek mi a Legnagyobb hibája: (ami miatt kicsit megrendült a bizalmam a sorozatban)
SOHA nem szabadott volna havonként kiadni a fejezeteket!

Szóval a Hellsing egy remek történettel megáldott, fantasztikus karaktereket felvonultató, fordulatokban gazdag, akciódús, mély lelki problémákat boncolgató manga lett... Egy etalon...
DE!
Ez csak akkor érzékelhető, ha kötetenként olvassuk el!
Így, havonta egy fejezetet kapva, az egész nem ér semmit...
Kár (sőt azt is mondhatnám, hogy nevetséges, röhejes) kielemzi 10-12 oldalt!
Ennek mi az értelme? (ez azért írom, mert minden külföldi fórumon ezt csinálják, ami nagyon idegesít)
Így nem lehet rajongani egy sorozatért!

Emiatt egy kicsit csalódott vagyok. (Bleach esetében nincs ez a probléma, de a Berserk is hasonló betegséggel küzd)
A 10. kötet eszméletlen durva lesz, de csak akkor fogjuk élvezni a Hellsing sorozatot igazán, ha meg lesz a 10 kötet a polcon és végigolvassuk egybe, mint egy jó könyvet...

Ez van... A Hellsing egy fantasztikus manga... de nem lesz maradandó...
(kicsit olyan érzésem van, mintha a Star Wars részeit 10 évenként adnák a mozikban)

Zen

Egyetértek, csak hozzátenném, h ez így a hangulattal is kikezd. Amikor én hozzájutottam a mangához, az első 6 kötetet leszedtem, és ütött a hangulat rendesen, de így már nehezére esik (bár valamennyi még így is átjön).
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1