Hangszeres zene & kottaügyek

Started by Ramiz, 2004-05-07, 15:32:08

Previous topic - Next topic

Suszi

Ha majd kialakult a "csapat" összeülhetnénk megbeszélni a dolgokat. Mit szóltok hozzá?

Pirula

Quote from: SusziHa majd kialakult a "csapat" összeülhetnénk megbeszélni a dolgokat. Mit szóltok hozzá?

Oksa, az jó lenne. Kíváncsi vagyok milyen zenei világok fognak itt találkozni. Én úgy a Nile(hullahörgõs-élvemegevõs halálmetál)-Lake Of Tears(levelehullatós-erdõbenbolyongós szomorúrokk)-Ska-P(bikafuttatós-legalizációs ska-punk)-Conjure One(bárányfelhõbámulós-nyáréjszakakocsibanhallgatós elektronikus) vonalon helyezkedem el, ebbe eléggé sok minden belefér.
Az egyik korábbi hozzászólásomba linkeltem egyébként egy számot már, ha érdekel hogy én kb. mire gondoltam akkor töltsd és hallgasd!  :) Aztán pedig lehet véleményezni.

Suszi

Én sokmindent szeretek de leginkább rock-ot szoktam hallgatni. Szeretem pl a metallica-t, a hooligans-t, a tankcsapdát, stb. De szeretek néhány komolyzenei számot is. (pl.: Liszt II.) Ez valószínûleg abból adódik, hogy táncolok.  :)

Pirula

Quote from: SusziÉn sokmindent szeretek de leginkább rock-ot szoktam hallgatni. Szeretem pl a metallica-t, a hooligans-t, a tankcsapdát, stb. De szeretek néhány komolyzenei számot is. (pl.: Liszt II.) Ez valószínûleg abból adódik, hogy táncolok.  :)

Akkor ahogy nézem nem lesz gond a stílusokkal.

Suszi

Quote from: PirulaAkkor ahogy nézem nem lesz gond a stílusokkal.
Ja. Az tuti. Majd úgy is lesz egy olyan stílus, amit mindenki szeret hallgatni/játszani. Majd kialakul.

Ramiz

Sajnos ide én egyáltalán nem passzolok...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizSajnos ide én egyáltalán nem passzolok...

 
:tezsvir:

A VTS-ek gyakorlatilag sampler programok, amik szerintem magukban elég butuskák, de a Logiccal már egész igényes dolgokat lehet összepakolni velük. Másrészt gyakorlatilag tudod keverni az egyik mintáit a másikkal. Így már akár (mondjuk nem improvizatív, de írott) jazzt is össze lehet hozni. Játszogatni, alapokat írni nagyon jó.
Én jazz*uzi vagyok, úgyhogy én is kiestem...:(

noriko

#37
Köszi Manu és Pirula! :) végül ugyan nem azokat használtam fel, de azért tényleg köszi! :)
tab nem kell, mert sajna nem tudok gitározni :( bár hangszerem az van :rolleyes:

Amúgy azért ha mint outsider is beleszólhatok a témába, nekem nagyon tetszett az a minta amit Pirula felrakott! :) igazán hangulatos!

Ha majd valamelyik darabba bele tudjátok képzelni a harsonát, akkor szóljatok!..bár most fogszabályzóm lett, így nem szól olyan szép ércesen! :rotflol:

edit: õt találtam mint szóló gitárost, gondoltam megosztom:http://www.jasondennie.com/cds.html
"I wish I could, but I don't want to."

Pirula

Quote from: RamizSajnos ide én egyáltalán nem passzolok...

Merthogy? Mi jókat hallgatsz?

Quote from: ManuA VTS-ek gyakorlatilag sampler programok. stb...

Lehet hogy utánanézek akkor annak a Logicnak, kösz a tippet.
Jazzhez én meg sajna kevés vagyok, ahhoz tényleg komolyan foglalkoznom is kéne a zenéléssen, nem csak koptatni a pengetõt.

Kissé félek hogy a nagy fa és a fejsze esete forog fenn így a zenekarral kapcsolatban hogy így kipotyognak az emberek.

Quote from: NorikoAmúgy azért ha mint outsider is beleszólhatok a témába, nekem nagyon tetszett az a minta amit Pirula felrakott!  igazán hangulatos!

:merci: a visszajelzést! Örülök hogy tetszik.

Ramiz

Jazz, és idéntõl fogva azt is tanulom zongorán.
Hallgatni még: Cowboy Bebop OST minden mennyiségben :D, nem csak a jazz számok; Manu Chao, Buena Vista Social Club, szóval ilyen swinges zenék; szeretem még a The Roots nevû bandát; Xploding Plastix; Gorillaz (néha), ezek már elég "furcsa" zenék, tudom...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizJazz, és idéntõl fogva azt is tanulom zongorán.
Hallgatni még: Cowboy Bebop OST minden mennyiségben :D, nem csak a jazz számok; Manu Chao, Buena Vista Social Club, szóval ilyen swinges zenék; szeretem még a The Roots nevû bandát; Xploding Plastix; Gorillaz (néha), ezek már elég "furcsa" zenék, tudom...

Innen nekem csak a Manu Chao neve ismerõsen cseng a Buena Vistat meg és is szeressem. Atomic Fireballs-ot ismered? Hatamas jó swing, vannak bulizós számaik is meg nyugisabbak is, nekem az ilyen '20-as években játszódó amcsi gengszterfilmek ugranak be róla. :lazza:

Ramiz

Quote from: PirulaInnen nekem csak a Manu Chao neve ismerõsen cseng a Buena Vistat meg és is szeressem. Atomic Fireballs-ot ismered? Hatamas jó swing, vannak bulizós számaik is meg nyugisabbak is, nekem az ilyen '20-as években játszódó amcsi gengszterfilmek ugranak be róla. :lazza:

Nem, de érdekel, majd keresek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizJazz, és idéntõl fogva azt is tanulom zongorán.
Hallgatni még: Cowboy Bebop OST minden mennyiségben :D, nem csak a jazz számok; Manu Chao, Buena Vista Social Club, szóval ilyen swinges zenék; szeretem még a The Roots nevû bandát; Xploding Plastix; Gorillaz (néha), ezek már elég "furcsa" zenék, tudom...


Hopp, és kinél tanulsz pajti?

Michel Camillo, Michel Petrucciani, Herbie Hancock, Oscar Peterson, Brad Mehldau, Chick Corea? Én õket szeretem zongoristákat :jee:

Ramiz

Egy magántanárnál. Nem sokkal drágább, mint egy jobb jazzsuli, és féltem, hogy ott rossz tanárt kapok. Ja meg közel lakik.

Keith Jarret-et ismered? Nemrég láttam a Köln-i koncert anyagát boltban, lekottázva kiadták. Elég durva. Talán majd 1000 év múlva bevállalom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizEgy magántanárnál. Nem sokkal drágább, mint egy jobb jazzsuli, és féltem, hogy ott rossz tanárt kapok. Ja meg közel lakik.

Keith Jarret-et ismered? Nemrég láttam a Köln-i koncert anyagát boltban, lekottázva kiadták. Elég durva. Talán majd 1000 év múlva bevállalom.


És ki az a magántanár, ha nem vagyok indiszkrét?

Ismerem a kölni koncertet, az egészet improvizálta, bár én ebben azért nem annyira hiszek. Szerintem mondjuk ezért felesleges lejátszani utána, mivel ez olyan mintha egy híres festõ képét festenéd újra. Improvizálj magad egyet:)

hitomi

Jpunk, jrock, jpop, anime, stb ihletesu zeneleshez ha valaki erez hajlandosagot, akkor dobjon nekem egy e-mailt (reszleteket majd ugy). Bizta van itt egy bandara valo zenesz egy csoppnyi ilyen iranyu szabadsagfokkal! :D
Dob, basszus, gitar, billentyu, enek, vokal, fiu, lany, kezdo, veteran, mindegy, hadd szoljon ;D

Cserebe letorom a Marshall logot a ladamrol, es raragasztom hogy USTEAM, vagy valami :D

Baldy

Quote from: hitomiJpunk, jrock, jpop, anime, stb ihletesu zeneleshez ha valaki erez hajlandosagot, akkor dobjon nekem egy e-mailt (reszleteket majd ugy). Bizta van itt egy bandara valo zenesz egy csoppnyi ilyen iranyu szabadsagfokkal! :D
Dob, basszus, gitar, billentyu, enek, vokal, fiu, lany, kezdo, veteran, mindegy, hadd szoljon ;D

Cserebe letorom a Marshall logot a ladamrol, es raragasztom hogy USTEAM, vagy valami :D

Egy régi kedvenc exem nagyon vágja a Larc en Ciel banda összes számát, amikor utoljára beszéltem, éppen zenészeket kerestek ehhez, ugyanis kitalálta, hogy Larc en Ciel dalokat adnának elõ magyarul, és nõket, és ez tök jó dolog lenne (és van is hangja hozzá! :)) Majd felveszem valahogy vele a kapcsolatot, és megkérdezem tõle, hol tartanak. Amugy te milyen hangszeren játszol?
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Ramiz

Ez mehetett volna a "Hangszeres zene & kottaügyek" topicba.
Ha adtok egypár jpop zenét, amiben van billentyûs, és tetszik, akkor érdekel a dolog.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

TurboK


Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Quote from: TurboKzeneszék?
Nemnem!

Pirula

Quote from: TurboKzeneszék?
Nemnem!
 :zen: Eszek!
ON: Pont ilyet akartam én is régebben, és a Ramiz által emlegetett témában benne is van. Sajna most már nem lenne idõm rá. Ha koncert vagy lemez lesz azért szóljatok, mert megnézném/hallgatnám.

hitomi

#51
Szologitaron jatszom, kb 17 eves korom ota, 10 eve. L'arc en Ciel meg egyik legnagyobb kedvenc. Tovabbiak csak a kozismertebbek kozul The Pillows, The Brilliant Green, Polysics, Guitar Wolf stb.
Feldolgozas jatszogatas is superb, de van itt 10-20 GarageBand file ami sajat szerzemeny, es jo alapot szolgaltathatna uj dalok szuletesehez ;D

Barki erdeklodik ezen felul, azt mondom nyomassa tovabb (irjon emilt) es azok is akik eddig erdeklodtek (Baldy, ill. az ex-je, Ramiz, Pirula)! Topik ekezetementes cimere meg ezeknel stabilabb uj variaciot ugysem fogtok tudni hozni! :D

Suszi

A bandáról már vot szó a Hangszeres zene & kottaügyek Threadben. Ott megakadt elméleti szinten. Én amúgy gitározgatok. Nem vagyaok valami gyakorlott. Engem fõleg a fejlõdés miatt érdekel a dolog. Ha nem is hozunk össze egy bandát, azért még idõnként összejöhetnénk okítani egymást. (aztán, késöbb lehet, hogy összejön egy banda)  :)

hitomi

#53
Ennyi ido alatt kb le lehet merni, hogy ennyi volt az olyan "lecsapos" reakcio.
Akit komolyan erdekel a dolog, az jelezzen erre az emilre:beanie_fellaATfuckspamyahoo.com, ott konkretizalunk.
Termeszetesen a vonal ezen vegen nincs lezarva semmi, lehet erdeklodni, stb folyamatosan, barkinek barmikor megis barmi bevillan, hogy hat megsem lenne rossz, de szep b alliteraciok voltak itt.

 :__devil:

Zelgadis

Quote from: RamizDe nem ide gondoltam, hanem pl ebbe a topicba.
mer asszed minde egyes nyomi topicot megtalálo, mi? :D :D

Szóval Klasszikus zenébe már írtam, hogy /me szereti zongora jól :)
R. meg ott is el tudja olvasni :P :D

Ramiz

Quote from: ManuÉs ki az a magántanár, ha nem vagyok indiszkrét?

Ismerem a kölni koncertet, az egészet improvizálta, bár én ebben azért nem annyira hiszek. Szerintem mondjuk ezért felesleges lejátszani utána, mivel ez olyan mintha egy híres festõ képét festenéd újra. Improvizálj magad egyet:)
Barna Zoltánnak hívják. Fiatal korában egy bõgõssel meg egy dobossal körbeutazgatta Magyarországot, zenélgettek. Marha jó lehet!

Amit én improvizálnék, meg amit õ, aközött van egy pár univerzum-átmérõnyi különbség. :lazza:

Zel: csak idetaláltál. :D Szóval: jazz is érdekel? Vagy csak komoly?
Nekem komolyból a leginkább Liszt, Chopin és Bartók jött be, de mindhárom elég nehezen ment. Aztán váltottam dzsesszre (8 év után, és 1 éve csinálom).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Kérdés: van, aki klarinéton tud játszani? Fõleg ha jazz-t is. De ha komolyt, akkor is lenne egy-két kérdésem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Ha valakinek van kedve japán számokat énekelni (The Pillows és The Back Horn), az szóljon. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!