-= Hellsing =- /Spoiler!/

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:12:28

Previous topic - Next topic

Ramiz

Muszáj csinálni egy Hellsing mappát, ha már ennyi ember mászkál itt olyan avatárral... :D
Jöhetnek kérdések, vélemények, akármi.
Voltam egy messzi fórumon, ott azon megy a gyilok, hogy "Alucard" vagy "Arucard", azaz lehet-e visszafelé "Dracula"-nak olvasni, de ebbe azért ne menjünk bele...
Én a "police girl"-t bírtam a legjobban a sorozatból (A-n kívül, persze... :D). Én a helyében ittam volna a Mester véréből.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Lekestel... Mar csinaltam egy Hellsing mappat, asszem a manga szekcioba  :bsd:

A vitakat en is lattam, Integra neven is szivoznak, kesz orulet.
Par oldal, amit talaltam:/nemet vagy angol nyelvuek/
http://www.thehellsing.org/alucard/index.php?page=voice
http://www.boukenshin.net/hellsing/faq.php
http://www.delta-immobilien.de/celes/hellsing.html
http://hellsing.stovila.com/
http://www.geocities.com/animewhere8/Design.html
http://hellsing.systemnetworkz.net/animeinfo.php?aid=10
http://hellsing.pioneeranimation.com/operatives.html
http://www.world-of-hellsing.de/kk.html

http://www.viva.tv/anime.php
A viva honlapja, a sorozat vegenel tartanak, a szinkron pocsek, a focimzene lecserelve. Boa.

Valamikor talaltam egy lapot, ahol a karakterek vannak, mellettuk kepek a filmbol es a mangabol is. Ha valaki megtalalja irja mar be ide. Kosz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Nem késtem le, mert az Hellsing manga, ez meg anime.  :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizÉn a "police girl"-t bírtam a legjobban a sorozatból (A-n kívül, persze... :D). Én a helyében ittam volna a Mester véréből.
Hát azért azt megnéztem volna! Ez nem csak a vérivás ténye miatt szar, hanem mert pont a mestered véréből, akire felnézel, aki tanít, aki(úgy ahogy) elismer!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tiaro

Asszem ezt a témát igen alaposan körbejárja a Vampire: The  Masquerade. Mármint hogy hogy lehet vérivó szörnyetegként ember maradni. Sehogy. Szvsz ha eleve véren élsz (Azoknak a vérén, akik közé eddig tartoztál, ha legyűr a Fenevad, akkor akár a szeretteidet, szerelmedet is megölöd a vitae-ért...  :bsd: ) akkor a mestered vérét semmiség, főleg, ha ő kínálja...  :rolleyes:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Ramiz

Egyetértek Tiaroval. Egyébként megnéztem, és tényleg van már egy Hellsing topic az Animében is... bocsesz... :lame: vagyok... de ott nagyrészt manga-beszerezhetőségről meg hasonlókról van szó inkább... szóval majd egy idetévedő moderátor eldönti, hogy kitörli-e ezt, vagy odacsapja ahhoz... na mindegy. Azért ha már itt vagyok, dumálok :D
A Hellsing utolsó részében a harc engem emlékeztetett a Furikuri egyik epizódjára, illetve az X-es sárkány-csatákra. Persze, király volt! De Waltert viszont nagyon sajnálom.
Másik kérdés: mit szóltok ahhoz a részhez, ahol Lady Integra-ból egy vámpírcsaj elkezd vért szívni? Szerintem nagyon izgató jelenet...  :o Integra annyira emberi... (Persze nem úgy "emberi", hogy nem vámpírszerű, mert amúgy sem az, hanem úgy, hogy nem annyira megközelíthetetlen.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizDe Waltert viszont nagyon sajnálom.
Másik kérdés: mit szóltok ahhoz a részhez, ahol Lady Integra-ból egy vámpírcsaj elkezd vért szívni? Szerintem nagyon izgató jelenet...  :o Integra annyira emberi... (Persze nem úgy "emberi", hogy nem vámpírszerű, mert amúgy sem az, hanem úgy, hogy nem annyira megközelíthetetlen.)
Walter életben maradt emlékeim szerint. Van egy röpke jelenet ahol hordágyon viszik. Persze amikor a helikopter füstöt okádva zuhant le a falak mögé én is azt hittem, hogy Walternek annyi...  :beken:
Bubanshee jelenete tényeg ööö... nekem inkább kicsit furcsa. Már megint egy jelenet a férfinemnek kategória. De azért jó volt. Integra ennyire védtelenül. Nem gyakori látvány. Megdöbbentem, amikor elkezdte gyilkolászni. Úgy értem Integra ott szövegel neki, és egyszercsak belemártja a kést... Uppsz. A sorozat egyik főistenébe kést mártani... És az lepett meg, hogy így tudta őt és a többieket is befolyásolni. Azért az ember feltételezné, hogy van ilyen esetek ellen valami védelmük.
Gondolkodtam, hogy Bubansheet rakom ki avatarnak, mert tetszett nekem a kinézete. Szoknya, függő, szőke haj, kék szemek... :rolleyes:  Najó a fogacskái rontják az összhatást, de sebaj... :ad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Quote from: TiaroAsszem ezt a témát igen alaposan körbejárja a Vampire: The  Masquerade. Mármint hogy hogy lehet vérivó szörnyetegként ember maradni. Sehogy. Szvsz ha eleve véren élsz (Azoknak a vérén, akik közé eddig tartoztál, ha legyűr a Fenevad, akkor akár a szeretteidet, szerelmedet is megölöd a vitae-ért...  :bsd: ) akkor a mestered vérét semmiség, főleg, ha ő kínálja...  :rolleyes:
Persze, azt én is gondoltam, de mégis... Mondjuk néhány kimagasló akaraterejű fickónál lehetséges valamiféle kompromisszumos megoldás, nem?
Pl.: Vampire Hunter-D(mondjuk tudom itt más a helyzet kicsit)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kilteh

Quote from: Raggie GordonPersze, azt én is gondoltam, de mégis... Mondjuk néhány kimagasló akaraterejű fickónál lehetséges valamiféle kompromisszumos megoldás, nem?
Pl.: Vampire Hunter-D(mondjuk tudom itt más a helyzet kicsit)
Sztem is vámpírja, meg akaratereje válogatja... Habár ki tudja... Hiszen vámpírok emberekből lesznek (leszámítva a "tisztavérűeket"), és egy emberben ki tudja, milyen károkat okozhat, hogy látja sorban elhullani magamellől a szeretteit - ezekután nem csodálom, ha kihal belőle az összes érzelem. Akkor meg ugye már csak a színtiszta logika marad - még szép, hogy tápolja magát... :D
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

.Attila

Csak szólok, hogy egy Vampires topic már van, itt szorítkozzatok a Hellsing-re, hamár arról lenne szó.

Ramiz

Trivinek, mint mindig, most is igaza van ( ;) ).
Hellsing: szerintetek miért maradt ki az animéből teljesen a náci "szál"?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Állítólag lesz második sorozat, majd a távoli jövöben és akkor valószínüleg ez a szál lesz benne, hisz a történet alaphelyzete ua. a mangában is és az animében is.
Meg aztán lehet, hogy nem mutatna jól a TV-ben a sok horogkereszt, legalábbis valaki biztos sírna miatta, amiben lehet valami...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

A mangában jobban mutat?  :rolleyes: Amúgy meg itt biztosan sokan sírnának helyette, máshol meg semmiért nem sírnak. Na mindegy, legalább érdemes Hellsing mangázni is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

En per speciel arra lennek kivancsi, hogy Alucard mit csinalt a II. Vilaghaboruban Walterral... Egy kep volt rola a mangaban, de az jo kivancsiva tett... Persze egy masik dolog az, hogy ez a tema mar elegge elcsepelt.

Viszont az a 'tavoli jovoben' mennyire tavoli?
/hirtelen elkepzeltem Alucardot Picard kapitany mellett fesziteni az Enterprise-on   :eek: :rotflol:  :hopp: huu de nem illenek ossze.../

A naci szal gondolom azert maradt ki, mert akkor a mangaban meg csak elkezdtek a tortenet ezen reszet, es mivel meg nem lattam a 6. reszt, gozom sincs, hogy tart-e meg, de valoszinuleg igen. Ilyen feltetelek mellett meg eleg maceras rajzfilmet csinalni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Annazon

Lenne egy kérdésem ami miatt napok óta nem tudok aludni!!! Mondja meg nekem valaki, hogy mi az ördögért zárják Integrát a Tower 'alagsorába' ????? Főleg miután az a Stan-és-Pan kinézetű páros kiselőadást tart neki, hogy kitartás meg a királynő igy-meg-úgy!?!? :morci:

roderick

#15
Quote from: KvikvegEn per speciel arra lennek kivancsi, hogy Alucard mit csinalt a II. Vilaghaboruban Walterral...

Elvileg van rá külön manga, valami Hellsing - Dawn címmel, de lehet, hogy csak valami városi legenda, mert semmi kézzelfoghatót nem láttam belöle... (elözô avatarom pont abból a képböl volt csinálva)

Amúgymeg igazából csak szétverték a nácik vámpír hadseregét vagy valami ilyesmi... engem spec. jobban érdekel, hogy Alucard hogyan került a pincébe, mármint a Hellsing család birtokába.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Kvikveg

Alucard hogyan került a pincébe :hopp:  :hopp:

Hat ha jol adjak elo biztos erdekes lehet, de ha megfigyeled, a vampiros-Drakulas tortenetek mindig arrol szolnak, hogy megy a hos vampirvadasz es legyozi Drakulat...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

roderick

Na ja, de azért kiváncsi lennék a jó öreg Hellsing papára aki le tudja nyomni a NO-LIFE-KINGet, amit még egy regenerátornak is nagy falat és ezek után "életben" hagyja... a szabvány vámpírsztorival ellentétben...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Kvikveg

Hmmm van benne valami... Ha a Hellsing-Dawnrol hallasz valamit szoljal mar! Koszi!

Ohm. Tenyleg miert zartak be Integrat?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

:rotflol: Nem úgy távoli jövőben... hanem hogy mikor csinálják meg.
Az Integrás részen én is sokat gondolkodtam (Micimackó-módszerrel, de csak a fejem fájdult meg :D ). Védelemből? Vagy látszatból (miután a médiában a Hellsing csoport volt beállítva bűnösnek)? Inkább ez utóbbi felé hajlok. De az biztos, hogy ahogy ott ül a priccsen, és szivarozik, olyan keménynek és vagánynak néz ki!  :cool:  :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kilteh

Quote from: roderickengem spec. jobban érdekel, hogy Alucard hogyan került a pincébe, mármint a Hellsing család birtokába.
Rossz volt, bezárták, majd megfeledkeztek róla....  :rolleyes: Ez egyébként jó kérdés... Mangából nem derül ki? Azt még nem néztem... (Tudom, most ezekután nekem kampec...  :uzi: Kil :D )
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Zamorano

Hellsing ismertető és Masamune Shiro a MegaTokyo-n!

megatokyo.uw.hu

rozsomak

nem t'om, alucard nem hasonlít kicsit carl mccoyra (ha valaki tudja kicsoda ö, egyébiránt a fields of the nephilim énekese)? szerintem jócskán benne volt az ö személye a karakterdizájnításban, bocs, jobb képet hirtelen nem találtam...

http://gothic.pit.ktu.lt/music/classic/nephilim/galerija/preacher.jpg
"s a magasba emelé szent attila a kézigánátot és mondá: ó uram, add áldásodat a te kézigrántodra, mellyel ellenségeidet miszlikké tépheted, nagy kegyelmedben. és elégedett vala az úr. és õk lakmározának bárányt, és lajhárt, és málét, sós ringlit babbal, és orangutánt, és zsenge gyökereket, és gyönge szekereket..."

Raggie

Van némi hasonlóság, de nem tartom valószínűnek.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

A mangában írta a rajzoló, hogy azt mondták neki, hogy Alucard túlságosan hasonlít Vash-ra a Trigunból. Hát... szerintem azért nem. CSak mert szemüvege van?  :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Ráadásul elég különböző értékeket is képviselnek...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

.Attila

A pisztolyok még csak-csak hasonlítanak egymásra, de Alucard csak annyira hasonlít Vash-re, mint rám ;)

rozsomak

"s a magasba emelé szent attila a kézigánátot és mondá: ó uram, add áldásodat a te kézigrántodra, mellyel ellenségeidet miszlikké tépheted, nagy kegyelmedben. és elégedett vala az úr. és õk lakmározának bárányt, és lajhárt, és málét, sós ringlit babbal, és orangutánt, és zsenge gyökereket, és gyönge szekereket..."

Soridan

Quote from: rozsomakez milyen?

http://info.etr.elte.hu/seed/mas/alu1.jpg :)

:cool: Ideje volt már meg is mutatni, hogy haladsz :)

Szerintem a szemüveg meg a színek miatt mondják egyesek, hogy Alucard hasonlít Vash-hoz... mert úgy tényleg hasonlít... kicsit :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Quote from: rozsomakez milyen?

Ez király!!!  :hopp:
(Ez mi? :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!