Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Ramiz

"Bebop Next" vagy inkább "Bebop Again" ( :D ) témához: max a múltban játszódhatna. Mondjuk Faye-ről semmi különös, de Jetnek és Spike-nak még megnézném pár kalandját (pl hogy jöttek össze, Jet nyomoz, Spike-ot kiképzik stb.)...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

DWz

Jaja, prequel johet, csak folytatas ne. En arra is kivancsi lennek, hogy Edo hogy tanult meg igy banni a szamitogeppel. :)

Raggie

Quote from: RamizJet nyomoz, Spike-ot kiképzik
Telibe találtál! :beken:
Bár az is lehet, hogy direkt ködösítették ezeket a témákat, én ezt is meg tudnám érteni, mert így nem olyan szájbarágós...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Venom

Quote from: Ramiz"Bebop Next" vagy inkább "Bebop Again" ( :D ) témához: max a múltban játszódhatna. Mondjuk Faye-ről semmi különös, de Jetnek és Spike-nak még megnézném pár kalandját (pl hogy jöttek össze, Jet nyomoz, Spike-ot kiképzik stb.)...

Mehh, azért azt mondani, hogy Faye-ről semmi különös az kissé erős túlzás. Mégiscsak úgy tűnik, hogy a távoli múlt egy túlélője. Bár ha erre megyünk, akkor a Bebop amolyan "folytatásaként" lehetne, hogy Faye felkutatja a múltját. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Soridan

Quote from: DWzSztem tulsagosan is szerette, es ezert inkabb neki legyen jo, mint mindkettojuknek. Nekem is nagyon szimpatikus volt a viselkedese, Jet egy rendes ember.

Az első mondaton a hangsúly. Nagyon megnyerő ez a fajta hozzáállás. Legalábbis számomra.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

via_mala

Quote from: ignusLehet hogy én láttam már túl régen? Vagy nem néztem meg az utsó részt? Spike meghal?  :wtf:
Erről valamelyik külföldi fórumban is ment a polémia, mire valaki berakta ezt a linket: http://www.spikedies.com/
És ezzel le is zárták a témát.

Bocs, hogy ezeréves hozzászólásra reagáltam.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Raggie

Hát ja... Valahogy én is így gondoltam...
Az oldal elég ellentmondást nem tűrő.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

DWz

Quote from: SoridanAz első mondaton a hangsúly. Nagyon megnyerő ez a fajta hozzáállás. Legalábbis számomra.

Jaja, szamomra is. Faye nagyjabol felkutatta mar a multjat sztem.
"I'll always cheer for you."

Venom

Quote from: DWzJaja, szamomra is. Faye nagyjabol felkutatta mar a multjat sztem.
"I'll always cheer for you."

Igaz, igaz! De ha én személy szerint sorozat író lennék, ami persze nem vagyok, különben most sok pénzem lenne és buliznék, nem a gép előtt ülnék, de ettől függetlenül, ha sorozat író lennék, én Faye-el vinném tovább a dolgokat, benne sok fantáziát látok. Jet már eléggé kiégett, Ed és Ein... hááát, ők max egy külön vicces sorozatba férnének bele, Spike meghalt... szóval marad Faye.
Nah mind1, ez csak fantáziálás. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Raggie

Lehet, de akkor már az egésznek más hangulata lenne. Faye volt a csapatban a legnemodaillőbb.  :_piszka:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Légy őszinte, milyen sorozatot akarsz Faye-jel? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizLégy őszinte, milyen sorozatot akarsz Faye-jel? :D
:D  :ejnye: Tudod te azt!... :p
Komojra fordítva a szót, nem látok túl sok lehetőséget Faye-ben, bár lehet, hogy csak nagyon megutáltam a sorozat végére...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

DWz

Quote from: Raggie Gordon:D  :ejnye: Tudod te azt!... :p
Komojra fordítva a szót, nem látok túl sok lehetőséget Faye-ben, bár lehet, hogy csak nagyon megutáltam a sorozat végére...

:D Fayel lehetne jo sorozatot csinalni sztem is, csak egy jo iro kene hozza. Venom, sztem irhatnal attol meg, en speciel biztos el is olvasnam! Szoval csak rajta!

Venom

Quote from: DWz:D Fayel lehetne jo sorozatot csinalni sztem is, csak egy jo iro kene hozza. Venom, sztem irhatnal attol meg, en speciel biztos el is olvasnam! Szoval csak rajta!

Jó, hát akkor először is tisztázzuk, hány csápja legyen az űrszörnyeknek? És mennyien legyenek?  :lol:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

DWz

Quote from: VenomJó, hát akkor először is tisztázzuk, hány csápja legyen az űrszörnyeknek? És mennyien legyenek?  :lol:

Heee, azert ne ilyen csapszexes hentai legyen mar! :D

Raggie

Naaaa! Inkább ne itt! Erreflé normális CB fanok beszélgetnek normálisan...
Vagy mégsem? :hehe:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

DE IGEN!
Én pl éppen azon gondolkodtam, hogy mennyit csökkenne a CB élvezeti értéke, ha nem lenne alatta (ilyen) zene. Jó kis őrült pörgős bebop, meg nyugis "mély" jazz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz...Jó kis őrült pörgős bebop...
Hát az nagyon hiányozna! :rolleyes:
Mostanában (tegnap) történt meg velem, hogy esőben a városban sétáltam cigivel a szájban(Tiaro's theme :) ) a space lion-t hallgatva (a Jupiter Jazz alatt menő nyugis jazz) és iszonyuan hangulatba jöttem!......... :whoah:  :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Venom

Quote from: RamizDE IGEN!
Én pl éppen azon gondolkodtam, hogy mennyit csökkenne a CB élvezeti értéke, ha nem lenne alatta (ilyen) zene. Jó kis őrült pörgős bebop, meg nyugis "mély" jazz.

Hát, maradjunk annyiban, hogy a Cowboy Bebop nem lenne Cowboy Bebop a zenéje nélkül. Én speciel szeretem ezt a stílusú zenét, úgyhogy külön öröm volt amikor először néztem a sorozatot. Asszem ez is az első Anime, aminek az OST-jét külön kerestem. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Raggie

Quote from: Venom...az OST-jét külön kerestem. :)
Helyes! Helyes!
Hány OST CD-t találtál? Énnekem csak egy(az első?) van meg, de állítólag több is van! :wtf:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Venom

Quote from: Raggie GordonHelyes! Helyes!
Hány OST CD-t találtál? Énnekem csak egy(az első?) van meg, de állítólag több is van! :wtf:

Ftp-n fenn van mind az 5. Nekem megvan az alap és a Vitamineless, a többit még nem húztam le. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Ramiz

Igen, több is van! Biztos fent van FTP-n.

EDIT: megelőztél!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Hát az lehet, de nincs elég pénzem sem a valagnyi telefonszámlát, sem a jobb internetet kifizetni... Majd valakitől kölcsönkérem az egyik meeten...
pl: Trivi?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

via_mala

Quote from: Raggie GordonHány OST CD-t találtál? Énnekem csak egy(az első?) van meg, de állítólag több is van! :wtf:
Ezt szedd le: Cowboy_Bebop_ost_box_set_limited_edtition
Ez egy 5 CD-s (211 MB-os) mp3 gyűjtemény. Ez a legjobb. Napokig hallgattam és nem untam meg. Ráadásul ennek hatására kezdtem el más jazz muzsikusokat is hallgatni.
Egyébként a CB zenéjének külön oldala is van: www.jazzmess.com
Sajnos az oldal többé-kevésbé tetszhalott, mert az mp3-akat letörölték róla (de az usteam-en úgyis fenn van minden), viszont egyéb infók, riportok bőven vannak még rajta, és pl. galériák: Katrina vagy CD borítók is: Knockin' on Heaven's Door (3.3 MB, 3278x2158x24b).
 :hopp:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Raggie

#55
Kösz az infot, csak az a guzmi, hogy mint már említettem kiccsit szar az internetem :bruhuhu: , de max majd valamelyik ADSL-es osztálytársamat megkérem, hogy rántsa le nekem...
Az oldal viszont elég rulez!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

playback

egyertelmuen baratsag volt jet meg spike kozott, nezzetek meg a jupiter jazzt meg 1*

Ramiz

A "barátság" sokféleképp értelmezhető fogalom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Venom

Quote from: playbackegyertelmuen baratsag volt jet meg spike kozott, nezzetek meg a jupiter jazzt meg 1*

Ezzel egyetértek annyiban, hogy Jet azt hiszi, hogy barátság van köztük, de Spike azt bizonyítja be, hogy vannak fontosabb dolgok is, mint kettejük barátsága. Ám még ezt a vállságos időszakot is túléli a barátságuk. Végül is Jet visszaengedi Spike-ot a Bebopra.
Szintén a Jupiter Jazzhez tartozik, amikor Faye és Gren (a saxofonos férfi-nő ) beszélgetnek, és Gren tökéletesen jól kielemzi, hogy Faye miért hagyta ott a többieket. Mert túl közel került hozzájuk, és aggódott miattuk. Mivel Faye visszamegy és a sorozat végéig velük van, én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy ők mind barátoknak tartják egymást a sorozat végére. Csak egyikőjük sem hajlandó bevallani. Nah mind1. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Ramiz

Talán úgy érzik, nem fér össze a "mindent lazán vevő űrcowboy" képpel a barátság beismerése. Mint a "hagyományos" western-cowboyok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!