Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Ramiz

atw-n regeltem, de elég lassú: negyed óra egy szám. Blarke, sch-s hely gyors lenne? Megügyezhetnéd... Vagy még az jutott eszembe, hogy yousendit-re vagy hasonló helyekre felpakolnám. De az kicsit körülményes, ezért akkor inkább 20-30 megás csomagokat csinálnék belõle. Az megfelelne? Vagy van limitprobléma?

Kezdetnek itt egy kis ízelítõ: Som Tres - Bajar No Mexico
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizBlarke, sch-s hely gyors lenne? Megügyezhetnéd...
nem sokkal gyorsabb az upload, mint egy fw/atw/uw honlapra, 8-12K a max speed felfele, ráadásul nincs html-es hozzáférés az ftphez, public accnak meg a gyerek nem örülne. én fwre szoktam felpakolni a cuccokat, mondom, ott a zene 5 megás korlátig mehet fel..
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: RamizBebop style music pack #1: Som Tres, Trio Mocoto
Domo!
Lényeglátó, gyakorlott és célra törõ informatikus aggyal szûk 5 perc alatt rá is jöttem, hogy lehet letölteni :D
Viszont 3 szám a zipbõl CRC hibás. Szóljatok, hogy másnál is ez van-e, vagy csak én szedtem le zajosan.
Amúgy amik jól lejöttek, azok nem rosszak, még alaposabban meg kell analizálni õket.

Kazenokizu

Quote from: ProfetaViszont 3 szám a zipbõl CRC hibás. Szóljatok, hogy másnál is ez van-e, vagy csak én szedtem le zajosan.
Amúgy amik jól lejöttek, azok nem rosszak, még alaposabban meg kell analizálni õket.

Nálam is ez van, 3 v. 4 CRC-hibás... :bruhuhu: De ami lejött, tetszik!

Mellesleg, hamár a Bepop-zenénél járunk, nemrég volt sajnos egyik ismerösömnek a temetése. A srác nagy anime-fan volt, és a temetésén majdnem csupa Cowboy Bepop-zene ment. A legszebb Emily B-töl az Adieu volt. Tudom, hogy elég morbid, amit írok, de szerintem szép volt. Nekem is ilyen kell majd!!!!!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Ramiz

Oké, akkor felteszem egy másik tárhelyre is.

Quote from: kazenokizuMellesleg, hamár a Bepop-zenénél járunk, nemrég volt sajnos egyik ismerösömnek a temetése. A srác nagy anime-fan volt, és a temetésén majdnem csupa Cowboy Bepop-zene ment. A legszebb Emily B-töl az Adieu volt. Tudom, hogy elég morbid, amit írok, de szerintem szép volt. Nekem is ilyen kell majd!!!!!
Nem olyan morbid. Én is gondolkoztam már hasonlón. De én nem fogok ilyesmit végrendelkezni, mert a temetésemen már úgysem hallom a zenét, meg egyébként is: a temetés az élõknek szól, nem a halottaknak. Hallgassanak olyan zenét, amilyet akarnak. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kazenokizu

Quote from: RamizNem olyan morbid. Én is gondolkoztam már hasonlón. De én nem fogok ilyesmit végrendelkezni, mert a temetésemen már úgysem hallom a zenét, meg egyébként is: a temetés az élõknek szól, nem a halottaknak. Hallgassanak olyan zenét, amilyet akarnak. :)

Ez igaz. De a temetésemen azt akarom, hogy mindenki rám gondoljon, ne pedig saját magára, ezért jobb, ha ott az én kedvenceimet hallgatják. Legalább ott végre majd rákényszerülnek, hogy végighallgassák azokat, amiket én szeretek!
*vigyorog, és a kezét dörzsöli...*
Ha már életemben nem bírtam öket rávenni, hát halálomban rákényszerítem öket. Jujj, de gonosz és önzö vagyok.... :)
Egyébként meg, ha az én családom/ismeröseim ízlésének megfelelö lenne a zene, tuti, hogy kiugranék a sírból!!! :hahaha:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: kazenokizuEz igaz. De a temetésemen azt akarom, hogy mindenki rám gondoljon, ne pedig saját magára, ezért jobb, ha ott az én kedvenceimet hallgatják. Legalább ott végre majd rákényszerülnek, hogy végighallgassák azokat, amiket én szeretek!
*vigyorog, és a kezét dörzsöli...*
Ha már életemben nem bírtam öket rávenni, hát halálomban rákényszerítem öket. Jujj, de gonosz és önzö vagyok.... :)
Egyébként meg, ha az én családom/ismeröseim ízlésének megfelelö lenne a zene, tuti, hogy kiugranék a sírból!!! :hahaha:
ott a pont. de azért pl. Bodom egy temetésen... ("Dáj mádöfákörz!!") nem az igazi. mindegy, fogok összeállítani egy temetési playlistet. élén Mai Yamane - Blue!!!!!!!!!!! ^^
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kazenokizu

Quote from: blarkeott a pont. de azért pl. Bodom egy temetésen... ("Dáj mádöfákörz!!") nem az igazi. mindegy, fogok összeállítani egy temetési playlistet. élén Mai Yamane - Blue!!!!!!!!!!! ^^

Hát én sem kifejezetten egy "Dáj mádöfákörz"-re gondoltam... :)
De pl. az Adieu kifejezetten odaillene. Na meg persze a Blue is!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Ramiz

Próbálkoztam azóta többször is a "Bebop style 1" csomaggal, de nagyon lassú, a "Bebop style 2" pedig még nagyobb is. Szóval amíg valaki nem kunyiz ki egy ismerõsétõl ideiglenesen egy gyors ftp-címet, addig nem nagyon tudom feltenni a zenéket...
(sch-s ismerõs, valaki? ^^)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizPróbálkoztam azóta többször is a "Bebop style 1" csomaggal, de nagyon lassú, a "Bebop style 2" pedig még nagyobb is. Szóval amíg valaki nem kunyiz ki egy ismerõsétõl ideiglenesen egy gyors ftp-címet, addig nem nagyon tudom feltenni a zenéket...
(sch-s ismerõs, valaki? ^^)
interhost? :D az gyors. más kérdés, hogy fizetõs, de zsozsóé, tehát rossz helyre nem kerül a lé. anyway, sch-s ismerõs rugdosása folyamatban.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

#461
Na felraktam a 2. csomagot atw-re, de valószínûleg nagyon hamar le fogják irtani ezt a 40 megás fájlt... :D Siessetek a leszedéssel.

Bebop style csomag 2.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

#462
Quote from: RamizNa felraktam a 2. csomagot atw-re, de valószínûleg nagyon hamar le fogják irtani ezt a 40 megás fájlt... :D Siessetek a leszedéssel.

Bebop style csomag 2.
ez a nagyon hamar ez 1 másodperc törtrészét jelentette, mert nekem már csak egy lovely üzenetet nyomatott az atw, hogy a keresett dolog 404.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: blarkeez a nagyon hamar ez 1 másodperc törtrészét jelentette, mert nekem már csak egy lovely üzenetet nyomatott az atw, hogy a keresett dolog 404.
Próbáld most (és editáld a quote-dat, nehogy valaki ott próbálkozzon). Egy darabig még fent lesz.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizPróbáld most (és editáld a quote-dat, nehogy valaki ott próbálkozzon). Egy darabig még fent lesz.
megint csak egy 490 byte-os file jött le. gondolom, ez nem az:D magyarul megint remuved lett...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: blarkemegint csak egy 490 byte-os file jött le. gondolom, ez nem az:D magyarul megint remuved lett...
blarke, a hiba az Ön készülékében van... nekem gond nélkül lejött, és még most is elérem.

Szóval meghallgatom szépen ezeket is, egész jók, látszik hogy volt honnan meríteni. Mondjuk az megrengette a világszemléletemet, hogy ez a Yoko Kanno nevû alak is képes Yoko Kanno Bebop-zenéihez hasonlóakat alkotni, tényleg :)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Profetablarke, a hiba az Ön készülékében van... nekem gond nélkül lejött, és még most is elérem.
Firefox a zipeket text fileként nyitja meg, nem lehet lementeni direktlinkelt zipet rajta keresztül, legalábbis nekem nem megy. TC ftp kapcsolódással le kellene, hogy tudja szedni -_-
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: ProfetaSzóval meghallgatom szépen ezeket is, egész jók, látszik hogy volt honnan meríteni. Mondjuk az megrengette a világszemléletemet, hogy ez a Yoko Kanno nevû alak is képes Yoko Kanno Bebop-zenéihez hasonlóakat alkotni, tényleg :)
Gondoltam, hátha valaki nem ismeri a SAC és az Escaflowne egy-két idevágó számát... ^^" Külön felhívnám a figyelmet a Tom Waits számra (Midtown), ami nem Bebop-szerû, hanem egy az egyben egy Bebop szám dallamát tartalmazza (Bad Dog No Biscuit). Kérdés, hogy mi ennek a dallamnak az eredete, mert lehet, hogy nem Tom Waits. De biztos, hogy nem a Bebop. :) Persze a jazzben ez szabad, ez nem számít "lenyúlásnak", annyira sem, mint a feldolgozás a könnyûzenében.
Na mindegy, ha ilyen jó fiú az atw, akkor felteszem még egyszer a (múltkor hibás) 1. csomagot. Ezzel ki is fogytam a (szerintem) "nagyon Bebopos" zenékbõl, maradt rengeteg "kicsit Bebopos". :D Bob Schneidertõl vannak még jók, illetve van egy Art Blakey and the Jazz Messengers nevû banda, akik igazi, "komoly jazz-es" bebopot játszanak (nem annyira dallam-orientált és változatosságra törekvõ, mint a Bebop zenéje, viszont egységesebb, és csöppet sem unalmas). Meg van egy szaxofon kvartettõl is pár számom (Sax Quartet, ugye :) ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: RamizKülön felhívnám a figyelmet a Tom Waits számra (Midtown), ami nem Bebop-szerû, hanem egy az egyben egy Bebop szám dallamát tartalmazza (Bad Dog No Biscuit).
Aha. Akkor azért volt olyan ismerõs. Énbeképzeltségem már azt hitte, hogy valahonnan ismeri ezt a  számot a finoman szólva lyukas jazz-mûveltsége ellenére...
És megintcsak tök jók.

Ramiz

#469
Itt van újra a Bebop style #1 ftp-n, múltkor hibás volt.

edit: kis türelmet, éppen töröltek... ^^"
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Danhibiki

Lesz Cowboy Bebop játék!! Ps2-re március 1-jén jelenik meg Japánban.
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: DanhibikiLesz Cowboy Bebop játék!! Ps2-re március 1-jén jelenik meg Japánban.
stílusa mi? verekedõs játék? :D
(egyáltalán, milyen játékot lehet CBbõl csinálni, ami visszaadhatná a hangulatát? :3x3: )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Danhibiki

Quote from: blarkestílusa mi? verekedõs játék? :D
(egyáltalán, milyen játékot lehet CBbõl csinálni, ami visszaadhatná a hangulatát? :3x3: )
Ja, képek alapján valami olyasmi, de szerintem meg lesz hintve némi mászkálással is, de én is csak képeket láttam belõle meg a megjelenési dátumát...:(
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

tomipark

Üdv srácok,

nemtudom hogy vagytok vele de velem a CB kedveltette meg a Jazz-t.
A teljes OST természetesen megvan, de érdeklõdnék tudnátok e nekem mondani hasonlo zene stilusu bandát/elõadót.
köszi
bye

Pirula


Ramiz

Quote from: PirulaEzt a topicot ajánlom böngészgetésre.
Én meg ezt, azaz a CB topikot, itt sok tipp elhangzott!
Volt 2 zip file-om, Bebop style zenével, talán az egyik még fent van, de ha nem, együttes neveket akkor is tudok ajánlani, vagy ha adsz ftp helyet, akkor felteszem. Én is csomó Bebop-szerû zenét gyûjtöttem már. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

tomipark

Üdv srácok,

amikor Spike az 5. részben "visszatér" hogy Mao ügye után nyomozzon
akkor ugye elõször meglátogatja Ani-t. Ott sürün mutatnak egy fényképet, amin rajta van Mao, Ani ééééés....?
Spike?
az õ lenne rajta? Erre kiváncsi lennék.

Raggie

Quote from: tomiparkÜdv srácok,

amikor Spike az 5. részben "visszatér" hogy Mao ügye után nyomozzon
akkor ugye elõször meglátogatja Ani-t. Ott sürün mutatnak egy fényképet, amin rajta van Mao, Ani ééééés....?
Spike?
az õ lenne rajta? Erre kiváncsi lennék.
Hmmm... Mao?? Nem is tudtam, hogy ilyesmi irredenta vörösök is belekrültek a CB-e! :D :lul:
(no offense csak vicc volt! ;) )

Erre a részre spec pont nem emlékszem, és nincs nálam a CB DVD-m. Valaki esetleg fel tudna világosítani mindkettõnket?!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: tomiparkOtt sürün mutatnak egy fényképet, amin rajta van Mao, Ani ééééés....?
Spike?
az õ lenne rajta? Erre kiváncsi lennék.
Spike régen a Szindikátusnak dolgozott, aminek akkor Mao Yenrai volt a vezére.
Az ott pedig õ a képen.

Ramiz

Ettől be fogtok szarni...
Nekem mindenképpen kell. Igaz, hogy marha drága lesz (egy lemez 4-6000 körül, lesz 6-8 lemez... össz ár 24-48.000 között...). Lehet, hogy inkább kirabolok egy dvd boltot majd. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!