Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Ha vkit erdekel: par hete letaroltam a Mammut Saturn polcarol a CB sorozatot. Meg volt belole amikor tavoztam. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

via_mala

Quote from: Raggie on 2007-02-20, 10:32:40
valamint ha most kijön egy Bebop folytatás annak tuti nagy vízhangja lesz
Nem hinném, maximum akkor, ha az elsüllyedt Atlantiszon játszódna.  :szemuveges:
Egyébként én sem támogatnám a folytatást, de biztos vagyok benne, hogy nem is lesz neki.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

sirtomi

Nem értem Dreamcleaver miért beszél folytatásról, CB-nek ott vége lett, folytatni nem lehetne, szerintem. De plusz filmet vagy rövidebb ovákat eltudnék képzelni. Szeintem nem is lenne rossz :)

Fazék

Quote from: sirtomi on 2007-02-20, 15:25:18
Nem értem Dreamcleaver miért beszél folytatásról, CB-nek ott vége lett, folytatni nem lehetne, szerintem. De plusz filmet vagy rövidebb ovákat eltudnék képzelni. Szeintem nem is lenne rossz :)
öö sztem már legalább 3x leírták különböző személyek, de mindenki olyan "folytatásra" gondolna, ami előzmény, vagyis egyesek múltjáról egy-egy OVA vagy film, satöbbi-satöbbi

sirtomi

Quote from: Fazék on 2007-02-20, 15:32:58
Quote from: sirtomi on 2007-02-20, 15:25:18
Nem értem Dreamcleaver miért beszél folytatásról, CB-nek ott vége lett, folytatni nem lehetne, szerintem. De plusz filmet vagy rövidebb ovákat eltudnék képzelni. Szeintem nem is lenne rossz :)
öö sztem már legalább 3x leírták különböző személyek, de mindenki olyan "folytatásra" gondolna, ami előzmény, vagyis egyesek múltjáról egy-egy OVA vagy film, satöbbi-satöbbi
Én is ilyesmire gondolok, le is írtam valahol, csak ez a "folytatás" zavar meg mindig  :haha:

Dreamcleaver

Őőőő..hát én úgy értettem, hogy időben az első CB után játszódó sorozat lenne jó, ugyanabban az univerzumban, néhány új, és néhány régi szereplővel (Faye must have). Spike természetesen nem lehetne benne, mert meghalt, az ő sztorija úgy kerek ahogy van.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-20, 16:16:45
Őőőő..hát én úgy értettem, hogy időben az első CB után játszódó sorozat lenne jó, ugyanabban az univerzumban, néhány új, és néhány régi szereplővel (Faye must have). Spike természetesen nem lehetne benne, mert meghalt, az ő sztorija úgy kerek ahogy van.
oké, my bad :) akkor itt egyet kell hogy értsek sirtomival és Raggie-vel, mert egy ilyen folytatásnak én sem látom semmi értelmét :)

Dreamcleaver

Sztem CB /= Spike. És rengeteg szereplő története még nem bekejezett. Sztem mondjuk Jet és Faye nem voltak jelentéktelen mellékszereplők.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Épp az a szép a Bebopban, hogy annyiféle különböző szálat, történetet hogyan fűztek fel egy központi történetre, aminek a fordulópontjait pedig alapvetően Spike története adja meg. Most még lehetne akárhány epizódot nyomni, amiben Jet és Faye vadászna, de mindenki azt mondaná, hogy minek? meg várnák az első sorozathoz hasonló "gerincet" a sorozatban, ami Spike volt, de már nincs. Szerintem nem akarják elcseszni a legjobb anime sorozatot egy folytatással, és ez jó. Csak akkor lenne szabad megcsinálni, ha minden tökéletesen illeszkedne, és mivel ami nagyon lényeges volt, az már vagy benne volt az első sorozatban, vagy lényeges volt, hogy ne legyen benne, mert a hiánya többet mondott (Spike és Julia múltja...). Ergo ha lenne bármilyen folytatás vagy előzmény, biztos azonnal megnézném és valószínűleg még tetszene is, de ugyanakkor örülök is, hogy nincsen ilyesmiről hír...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Es az igazi bravur az lenne, ha a fenti hozzaallas ellenere megis tudnanak egy kivalo folytatast csinalni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

Egyetértek Ramiz azon véleményével, hogy Spike volt a CB gerince. De sztem a hozzászólásaimból kiderült, hogy egy esetleges folytatást nem Spike-ra épülő történetszállal képzelnék el. Egy új gerincet kéne alkotni az új sorozatnak. Azt, hogy ennek az új gerincnek a fő alkotóeleme Faye esetleg Jet, vagy egy tök új szereplő, az alkotókra bízom. Persze lehet, hogy ebben az esetbe a "folytatás" kifejezés nem megfelelő.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Raggie

Sztem Dreamcleaver nem nagyon érti amit Ramiz mondott... de mindegy. Szerencsére nem lesz folytatás... uh kár ezen vitatkozni. :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Solid Snake

Quote from: Raggie on 2007-03-09, 11:30:06
Sztem Dreamcleaver nem nagyon érti amit Ramiz mondott... de mindegy. Szerencsére nem lesz folytatás... uh kár ezen vitatkozni. :D

Inkább tüntessünk a Watanabe mester-féle 2004-es Samurai Champloo folytatásáért!  :D
Nekem még hátravan belőle 4 rész, de szívesen megnéznék belőle akár 100-at is!  :hehe:

Raggie

Azaz! :jee: És ahoz még talán jobban is illene mint a Bebop-hoz.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Damnatus on 2007-02-08, 22:34:59
Faye szerintem a fiúk többségét érdekli! ;) Tisztelet a kivételnek  :__devil:
Kösz a respectet :hehe:
"Utálom a megjátszós nőket" - Jet
Nekem összesen két részben (vagy inkább jelenetben) volt szimpatikus:
- amikor felébred a hibernációból
- amikor visszatérnek az emlékei. Ahogy a ház romjaiba berajzolja az ágyat, az
is egy elég erős jelenet.

Quote from: Randal on 2007-02-09, 00:33:41
Jetnek teljesen mindegy volt, hogy Spike marad-e, csak Fayenek számított valamennyire, bár ő talán attól félt, hogy megint egyedül marad.

Vagy én látom az egészet rosszul:)

Amúgy az egész sorozatot a maygar szinkronnal néztem végig, nekem nagyon bejött. DVD-re is azzal van kiírva.
Mint már a többiek is mondták, inkább te látod rosszul :)

... 1500 a DVD, egy ilyen kaliberű sorozatért... ;)

Ramiz

A Pierre Le Fou epizód őrült zenéje (OST-n a címe "On The Run") a Pink Floyd Dark Side Of The Moon albumáról az On The Run című szám "remixe" gyakorlatilag. Durva... ennyi idő után kell ilyesmikre rájönnöm. Hiába, kórosan alulművelt vagyok. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2007-03-24, 16:56:41
A Pierre Le Fou epizód őrült zenéje (OST-n a címe "On The Run") a Pink Floyd Dark Side Of The Moon albumáról az On The Run című szám "remixe" gyakorlatilag. Durva... ennyi idő után kell ilyesmikre rájönnöm. Hiába, kórosan alulművelt vagyok. :D

Én mindkettőt rendszeresen szoktam hallgatni... innen látszik, hogy a zene csak úgy belémfolyik, és nem kerül asszociatív tárba.

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2007-03-24, 16:56:41
A Pierre Le Fou epizód őrült zenéje (OST-n a címe "On The Run") a Pink Floyd Dark Side Of The Moon albumáról az On The Run című szám "remixe" gyakorlatilag. Durva... ennyi idő után kell ilyesmikre rájönnöm. Hiába, kórosan alulművelt vagyok. :D

Na ne...hogyhogy nem vettem észre?  :confused: :eek: :frown:
(/me hardcore Pink Floyd fan)

Raggie

Nemtudom, de már csomó más zenei hasonlóságot/utalást/motívumot is felfedeztünk benne(pl.: Tow Waits-nek a tisztára "Bad dog no biscuit"-es száma)... ez tényleg durva...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Tom Waits - Midtown (Rain Dogs c. albumról)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

A sorozat nekem végetért a 11. résszel, rest in peace. :lol:
Kicsit nagy AvP fan lehetett a mangaka, alien-es szellőző-üldözés hőérzékelővel. :)

Zsiga

Quote from: Member on 2007-08-12, 21:15:53
A sorozat nekem végetért a 11. résszel, rest in peace. :lol:
Kicsit nagy AvP fan lehetett a mangaka, alien-es szellőző-üldözés hőérzékelővel. :)
Ugye tudod hogy amint Raggie meg Ramiz megjött megkeresünk és elásunk? :lazza: :D

Solid Snake

#622
Quote from: Member on 2007-08-12, 21:15:53
A sorozat nekem végetért a 11. résszel, rest in peace. :lol:

Nézd csak tovább nyugodtan. Különben... :__devil:

Quote from: Member on 2007-08-12, 21:15:53
Kicsit nagy AvP fan lehetett a mangaka, alien-es szellőző-üldözés hőérzékelővel. :)

Cowboy Bebop-ot is manga alapján készítették volna? Ez még új nekem.  :eek:
Én úgy tudom, hogy Shinichiro Watanabe (a rendező) ötletei alapján alkották meg.

Mellesleg Watanabe nem csak AVP fan. Rengeteg más alkotás stílusjegyei is megfigyelhetők a többi részben (pontosabban: szinte az összes részben megfigyelhető valamiféle koppintás egy másik műből -- nekem személyes kedvencem az Átjárós rész a maga sajátos "GITS-féle filozófia" beütésével).

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-08-12, 23:13:35
Én úgy tudom, hogy Shinichiro Watanabe (a rendező) ötletei alapján alkották meg.
Jól tudod. A manga verzió később készült az anime alapján.


Member

Végignézem, nyugi, jelenleg nincs más itthon, csak ez meg a Cardcaptor, de utóbbinál határozottan jobb.
Jet soviniszta gondolatain mindig jókat röhögök, meg hogy Faye állandóan bebizonyítja, bizony félreismerjük a nőket. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2007-08-12, 23:13:35
Mellesleg Watanabe nem csak AVP fan. Rengeteg más alkotás stílusjegyei is megfigyelhetők a többi részben
De még ebben a részben is van egy csomó utalás.
Pl a végén a keringő, a hűtő, az űrhajó, mind utalás a 2001: Űrodüsszeiára

Quote from: Member on 2007-08-12, 23:55:28
meg hogy Faye állandóan bebizonyítja, bizony félreismerjük a nőket. :D

[Voice=Jet]Igen, még annál is rosszabbak ::) [/Voice]
:D

minuszmiki

Quote from: Zsiga on 2007-08-12, 21:33:31
Quote from: Member on 2007-08-12, 21:15:53
A sorozat nekem végetért a 11. résszel, rest in peace. :lol:
Kicsit nagy AvP fan lehetett a mangaka, alien-es szellőző-üldözés hőérzékelővel. :)
Ugye tudod hogy amint Raggie meg Ramiz megjött megkeresünk és elásunk? :lazza: :D
Izé, ér segíteni? (Tudom, Member, végignézed, de már ilyet leírni is blasphemy...) :D

Zsiga


Kuroi Tenshi

Quote from: minuszmiki on 2007-08-14, 01:29:58
Izé, ér segíteni?
Hja, öt embernek már könnyebb kiásni egy gödröt
(azaz: énisénis :D )

Cobra

Úgy szokás, hogy az áldozat ássa ki a gödröt magának, nem?  :D
De elég lesz az offolásból.
Hide and fear, Cobra Commander is here !