Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

HVp213

#4620
Quote from: RamizAkkor sem értem ezt a Blood-ellenességet, pláne egy olyan társaságban, ahol a Hellsing és a Bloodlust közkedveltnek számít.
Nem vok blood ellenes csak vhogy olyan hiányos vagy nem tom... :(



Rounin: Nem kellett csalódnom az izlésedbe tényleg COOL ez a Berserk! :jee:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Kvikveg

A Blood-dal az a baj, hogy egy kicsit valtozatosabb es kidolgozottabb filmet var az ember, ez egy sorozatresz hosszan, tehat informaciot nem ad annyit, amennyit elvarna az ember. CB movieval is sokaknak ez a baja, de az ehhez kepest dusabb meg mindig. Szoval jo a Blood, csak megfelelo eloiteletekkel kell leulni ele.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

BlackDragon

Az alapja Trigun amire, ráhúztak egy vámpíros storyt, de ennek ellenére szerintem egy jó anime.

A zenéjét nagyon eltalálták 10/10.
A grafika hozza a kívánt szintet10/8.
A története is jó, bár nincs benne új.
Na most jönnek a hibái: A fõkarakterrõl nem tudunk meg sok minden jó formán semmi, de ez igaz majdnem az összes többi szereplõre is. Talán ebbõl következik, hogy sok fontos dologra nem derül fény. A anime 24 részes, de még ugyan ennyi kellett volna, hogy rendesen kifejtsék a történetet.
.

Lazzaret

Én most az Elfen Liednek álltam neki de nem biztos hogy végig birom nézni.

Ezzeken a karod-lábad-fejed leszakitom részeken kívûl nagyon tetszik, de egy kicsit durva ahogy megvannak csinálva azok a jelenetek.

Még csak 4 részen vagyok túl de lehet hogy nem nézem tovább nagyon felkavart.


www.arkangyalok.uw.hu

Ready2

Quote from: LazzaretÉn most az Elfen Liednek álltam neki de nem biztos hogy végig birom nézni.

Ezzeken a karod-lábad-fejed leszakitom részeken kívűl nagyon tetszik, de egy kicsit durva ahogy megvannak csinálva azok a jelenetek.

Még csak 4 részen vagyok túl de lehet hogy nem nézem tovább nagyon felkavart.

hat kesobb kicsit kevesebb lesz az ilyen jelenet, de azok ugyanilyan durvak lesznek.
es lesznek benne egesz felkavaro jelenetek. ez az anime nagyon a shockolasra jatszik

Necrid^

Quote from: LazzaretÉn most az Elfen Liednek álltam neki de nem biztos hogy végig birom nézni.

Ezzeken a karod-lábad-fejed leszakitom részeken kívûl nagyon tetszik, de egy kicsit durva ahogy megvannak csinálva azok a jelenetek.

Még csak 4 részen vagyok túl de lehet hogy nem nézem tovább nagyon felkavart.
Sztem ne hagyd abba. nekem ugyanis nem mondom hogy naon tetszett. de azé végig néztem. amugy lesznek még ilyen jelentek.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Lazzaret

Hát a 4.dik részben ahogy széttépi az a kiscsajt azt nem lehet leírni annyira szõrnyû volt. Nem is tudom nem is akarom megérteni mit is láttam akkor. És a végén ahogy a Papa-nak nevezett faszi megöli hogy neszenvedjen tovább nem is tudom.... Eldöntöttem hogy ezek után nem akarom ezt végignézni nincs hozzá meg az elvetemûltségem és a gyomrom meg a lelkivilágom... Túl szõrnyû az amit eddig is láttam.


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

#4627
Quote from: LazzaretHát a 4.dik részben ahogy széttépi az a kiscsajt azt nem lehet leírni annyira szőrnyű volt. Nem is tudom nem is akarom megérteni mit is láttam akkor. És a végén ahogy a Papa-nak nevezett faszi megöli hogy neszenvedjen tovább nem is tudom.... Eldöntöttem hogy ezek után nem akarom ezt végignézni nincs hozzá meg az elveteműltségem és a gyomrom meg a lelkivilágom... Túl szőrnyű az amit eddig is láttam.
Szerintem az egész sorozatban a 4. rész a legdurvább.
Durva spoiler -> [COLOR="White"]Nana nem hal meg.[/COLOR] A sorozatot pedig érdemes végignézni.

FMP TSR-ben a 13. részben az a viszontlátás (vagy akár a sorozat) tényleg végződhetett volna jobban is.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ready2

Quote from: DarkstarSzerintem az egész sorozatban a 4, rész a legdurvább.
Durva spoiler -> [COLOR="White"].[/COLOR] A sorozatot pedig érdemes végignézni.

FMP TSR-ben a 13. részben az a viszontlátás (vagy akár a sorozat) tényleg végződhetett volna jobban is.

egyetertek, bar szerintem azis hasonloan durva, amikor [COLOR="Red"]!Spoiler! -->[/COLOR] Kouta hugat oli meg [COLOR="red"]<-- !Spoiler![/COLOR]

Darkstar

Quote from: Ready2egyetertek, bar szerintem azis hasonloan durva, amikor [COLOR="Red"]!Spoiler! -->[/COLOR] Kouta hugat oli meg [COLOR="red"]<-- !Spoiler![/COLOR]
Az is, [COLOR="White"]de õ nem nagyon szenved, míg Nana feltehetõleg eléggé.[/COLOR]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ready2

vigyazz a quote-al mert latszik igy a spoilerem

Lazzaret

Pontosan ezek miatt nem akarom tovább nézni, így is volt mostanában elég sok sza*+'@ amit átkellett élnem és túl megrázó és fájdalmas volt. Nem akarok egy ilyen film miatt ezeket az érzéseket újra átélni.


www.arkangyalok.uw.hu

Darkstar

Quote from: Ready2vigyazz a quote-al mert latszik igy a spoilerem
Így is csak az tudja elolvasni aki nagyon akarja. ;) Volt már korábban egy szín, aminek nem ugrik be a kódja, de az qoute-nál is olvashatatlan maradt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ready2

Quote from: LazzaretPontosan ezek miatt nem akarom tovább nézni, így is volt mostanában elég sok sza*+'@ amit átkellett élnem és túl megrázó és fájdalmas volt. Nem akarok egy ilyen film miatt ezeket az érzéseket újra átélni.

ez egy tipikusan oylan anime amire azt lehet mondani, hogy csak eros idegzetueknek :)  egyaltalan nem meglepo ha vki nem birja/nem akarja megnezni.

Fazék

Quote from: Ready2ez egy tipikusan oylan anime amire azt lehet mondani, hogy csak eros idegzetueknek :)  egyaltalan nem meglepo ha vki nem birja/nem akarja megnezni.
sztem nem erõs idegek, hanem egy perverz agy kell hozzá... nem azt mondom, én is végignéztem, de ...

Kuroi Tenshi

Nana, lehet, hogy ki van színezve, de akkor is, a kíváncsiság nagy úr, ne lõjétek le az összes poént (...?) elõre.

Szerintem érdemes végignézni. Ha nem most, akkor késõbb. Bár a vége se lesz annira megnyugtató de legalább nem is lesz annyira szörnyû (legalábbis ahhoz képest, amire számítottam).  
Addig nézz valami lightosabbat/vidámat. :)

Ramiz

Szerintem meg hagyd abba nyugodtan. Minek csináljon az ember olyasmit, amit nem élvez?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizSzerintem meg hagyd abba nyugodtan. Minek csináljon az ember olyasmit, amit nem élvez?
Miért a gödör legalján állsz meg, ha onnan ki akarsz mászni? :)

Necrid^

Quote from: Kuro_TenshiMiért a gödör legalján állsz meg, ha onnan ki akarsz mászni? :)
Az tetszett :haha:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: Kuro_TenshiMiért a gödör legalján állsz meg, ha onnan ki akarsz mászni? :)
Mi értelme körbe-körbe járkálni a gödörben, mikor van teleport is kifelé? :D

Kuroi Tenshi

Quote from: FazékMi értelme körbe-körbe járkálni a gödörben, mikor van teleport is kifelé? :D
Mert a gödör emléke megmarad, mint legyõzetlen akadály, és idõvel csak egyre rosszabb lesz, egy mindent elnyelõ szakadékká változik, míg elméd teljesen el nem borítja, és az is egy mély, sötét, feneketlen gödör lesz csak, amiben minden eltûnik...

Csak. :)  :p

Ramiz

Mirõl beszéltek? :confused: Péntek esti beszívás? :D Mi köze a gödörnek ahhoz, hogy az ember abbahagyhat egy animét, ha nem tetszik neki?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Ja hogy a fogyatékos gyerek nem ember.:D. komoly lesz az uccso rész.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Necrid^

#4643
[COLOR="Red"]Spoiler:[/COLOR][COLOR="LemonChiffon"]Ja hogy a fogyatékos gyerek Alien.[/COLOR]:D. komoly lesz az uccso rész.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

#4644
Paranoia Agent

Előrebocsátom: csak most fejeztem be, és még érnie kell bennem.

Két kis hiányérzet van bennem.
Az egyik: a sok kis, érdekes, ötletes, színes történet, ami a 13 rész alatt szerepelt, nem állt össze egy egésszé, márpedig így ez szétesik. (Na ez hülyén hangzott, de aki látta, érti.) Így nincs értelme ennek a sok szereplőnek, ezeknek a remek epizódikus sztoriknak!
A másik: a sok egyenrangúnak tűnő szereplő közül az egyikről kiderül valami, helyére kerül a sztorija, a többiek meg le vannak ejtve... ilyen érzésem volt.

Konklúzió: hasonló a bajom, mint a Millenium Actressel: remek rendezés, zseniális ötletek, beállítások, megjelenítések stb, de a sztoriban valami nem stimmel (MA: erőtlen, valószerűtlen, túllihegett; PA: mintha nem is lett volna soha valamiféle átfogó koncepció...), és így emlékezetes remekmű helyett csak egy érdekes anime.

Quote from: ManuParanoia agent(...) szóval szép körképet kapunk napjaink hétköznapi jappoinak frusztrál kis életérő, ám a story nem áll meg itt... & GO Jó a történet, nagyon agyas, szépen megkomponált, de a 7-10 ep.-knál mintha kezdene leülni, a vége viszont durran.
A körképpel egyetértek, de ez magában nem elég. Durranni szerintem nem durran.

edit: így utólag elolvasva nagyon negatív vagyok, pedig végig élveztem a sorozatot. Csak túlságosan is, és a végén többet vártam. De még így is simán a legjobb, amit a Texhnolyze meg a SAC2 óta láttam. Szóval érdemes megnézni, csak a végére nem érdemes semmit várni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pagan

Quote from: RamizParanoia Agent

Elõrebocsátom: csak most fejeztem be, és még érnie kell bennem.

Két kis hiányérzet van bennem.
Az egyik: a sok kis, érdekes, ötletes, színes történet, ami a 13 rész alatt szerepelt, nem állt össze egy egésszé, márpedig így ez szétesik. (Na ez hülyén hangzott, de aki látta, érti.) Így nincs értelme ennek a sok szereplõnek, ezeknek a remek epizódikus sztoriknak!
A másik: a sok egyenrangúnak tûnõ szereplõ közül az egyikrõl kiderül valami, helyére kerül a sztorija, a többiek meg le vannak ejtve... ilyen érzésem volt.

Konklúzió: hasonló a bajom, mint a Millenium Actressel: remek rendezés, zseniális ötletek, beállítások, megjelenítések stb, de a sztoriban valami nem stimmel (MA: erõtlen, valószerûtlen, túllihegett; PA: mintha nem is lett volna soha valamiféle átfogó koncepció...), és így emlékezetes remekmû helyett csak egy érdekes anime.
A Paranoia Agent tipikusan az a sorozat, aminél egy megnézés nem elég. Elõször nekem is hasonló volt a véleményem róla, kuszának és zavarosnak éreztem az egészet, sok-sok nagyszerû ötlet volt benne, de valahogy úgy éreztem nem az igazi. Aztán nemrég megnéztem mégegyszer, és úgy, hogy nagyjából már képben voltam és tudtam mit várjak tõle, úgy már összeállt az egész, rájöttem, hogy nagyon is megvan benne az átfogó koncepció, minden kis részlet precízen illeszkedik a történetbe, mindennek jelentõsége van. Szerintem zseniális sorozat, bár tény, hogy nem túl könnyen emészthetõ.

Kvikveg

#4646
Quote from: LazzaretÉn most az Elfen Liednek álltam neki de nem biztos hogy végig birom nézni.

Ezzeken a karod-lábad-fejed leszakitom részeken kívűl nagyon tetszik, de egy kicsit durva ahogy megvannak csinálva azok a jelenetek.

Még csak 4 részen vagyok túl de lehet hogy nem nézem tovább nagyon felkavart.
IGEN! Megyek nezni!

Najo, a School Rumble elkapott mint a gepszij. :rolleyes:
Necrid: huh, majdnem megneztem.. de eros leszek! :D

Erdekes, a Paranoia Agentbe beleneztem, de nekem ANNYIRA kusza volt, hogy csak na...

edit: School Rumble 6 5:26: langot lehel jelenet. Kesz, itt rohogok, a hangeffektek hozza kegyetlenek! :lul: :lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manu

Quote from: RamizParanoia Agent

Lehet az a probléma, hogy én ezt a sorozatot még úgy néztem, ahogy kijött. Egyrészt volt idõm megemészteni minden epizódot, nem tûnt annyira szétesõsnek. Másrészt mivel régen volt, így emlékeim már elhalványultak, nem tudok érdenben vitázni, de arra emlékszem, hogy a vége nem azért teszett, mert annyira pörgõs volt, vagy annyira jó lett volna a dramaturgia, hanem a képi megoldásai és a hangulata miatt. A sok egyenrangú szereplõ pedig csak sok lehetõség, ugyanis ez részben egy detektívsztori. Szerintem nagyon sajátos és erõs sorozat, mostanság azért nem is írok ide, mivel nem nagyon találok ezekhez hasonlót.
[SIZE="1"] Ebben az évben még nem jött ki semmi, ami igazából megfogott volna :([/SIZE]

Ramiz

Pagan & Manu: lehet, hogy másodszorra jobban tetszene, de nem hiszem, ti. a különálló sztorik minden tekintetben 100%-osan tetszettek igy is, a befejezés meg nagyon szerintem nem fog, egszerûen mást vártam egy ilyen "mi a közös az esetekben" sztori végére. Bár végülis nem rossz igy se. Hasonló, mint a Stand Alone Complexben a Laughing Man-jelenség (ld. roderick avatárja :) ). De pl a tévé-motivumból, ami a vége felé bukkant fel, és sokat vártam tõle, nem sokat hoztak ki, vagy legalábbis én nem érzem.
De egyébként igy másnap visszatekintve egy kicsit már jobban elfogadhatónak érzem a bejezefést.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

HVp213

Nya végeztem a Berserkkel!:whoah:

Van ennek vmi folytatása?
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"