Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: YakumoDe az elsõ gondolatom az volt, hogy amennyit ezek anyagoztak a készítés alatt, abból a por mennyiségbõl havazást lehetne szimulálni az oroszoknál, az tuti! LOL!
Lythisszel pont ezen röhögtünk, tuti, hogy mindenki be volt rúgva/szívva, aki a készítésben résztvett. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Már nem emlékszem pontosan, hogy hol olvastam ezt az értékelést, de valahogy így szóült:
This will burn your brain faster than crack - that is what everyone making this anime must've had been smoking
:lazza:

De végre valami üdítõen kaotikus és felfoghatatlan, nem? :)

Lythis

Quote from: L.MoleMegvolt a vetítés. Elsõ gondolataim az FLCL-rõl:

Elemzõ összehasonlítás:

Hagyományos anime:
Zenés szórakozóhelyen megismersz egy lányt, meghívod egy italra, flörtöltök, beszélgettek. Este hazakíséred, õ felinvitál a lakására, szeretkeztek. Ébredéskor mosolyogva fogad reggelivel és kávéval.

FLCL:
Délután bevágsz néhány vodkanarancsot a haverokkal a helyi kocsmában, este elhívod valamelyik barátod volt csaját egy durva metálkoncertre. Együtt elmentek, ömlik a pia, megy a smárolás. Már mindketten elszálltatok amikor (már franc se emlékszik hogyan) bejön a képbe egy bombázó. Koncert után hármasban felmentek a saját lakásodra és végigd***átok az estét. Reggel egyedül ébredsz fejfájással és hányingerrel... De micsoda buli volt!!! :cool:
:lol: Mondasz valamit:lul:

Quote from: DarkstarLythisszel pont ezen röhögtünk, tuti, hogy mindenki be volt rúgva/szívva, aki a készítésben résztvett.:D
Nem is kevéssé... szal kizárt, hogy ezt teljesen józanul hozzák össze... ennyire beteg emberek nem léteznek....
 
Quote from: Kuro_TenshiDe végre valami üdítõen kaotikus és felfoghatatlan, nem?:)
Nem... vagyis igen, de ennek jót tett, hogy ilyen volt.


 Összességében szerintem teljesen konkrétul ábrázolták benne azt az életérzést, amikor rohadtul nem tudod, hogy mi a fene is van, és amikor csak úgy élsz bele a világba, és nem gondolkozol. Nem az határozza meg a cselekedeteidet, hogy hosszú távon mi lesz ebbõl, hanem azt teszed, amit éppen akkor jónak látsz, amirõl ott legbelül úgy érzed, hogy helyes.
 Igen, valótlan, szétszórt, és mindamellett, hogy orbitális nagy hülyülés, és nem egyszer :muhahah: , képes elgondolkodtatni az embert. Kétlem, hogy maguk a készítõk tisztában lennének vele, hogy pontosan mekkorát alkottak.
10/10 simán.

Kuroi Tenshi

Quote from: LythisKétlem, hogy maguk a készítõk tisztában lennének vele, hogy pontosan mekkorát alkottak.
Ne feledd, hogy a Gainax készítette - a NGE-t is ;)

Bandita ^^

FLCL..... Hmmmmmmmm....
Nah, legyen! 4-edjére csak sikerül legyü... hmm... végignéznem... khm...
Ha már mindenki szerint :hail: akkor :lame: leszek nem megnézni...
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Yakumo

Quote from: LythisÖsszességében szerintem teljesen konkrétul ábrázolták benne azt az életérzést, amikor rohadtul nem tudod, hogy mi a fene is van, és amikor csak úgy élsz bele a világba, és nem gondolkozol. Nem az határozza meg a cselekedeteidet, hogy hosszú távon mi lesz ebbõl, hanem azt teszed, amit éppen akkor jónak látsz, amirõl ott legbelül úgy érzed, hogy helyes.
 Igen, valótlan, szétszórt, és mindamellett, hogy orbitális nagy hülyülés, és nem egyszer :muhahah: , képes elgondolkodtatni az embert. Kétlem, hogy maguk a készítõk tisztában lennének vele, hogy pontosan mekkorát alkottak.
10/10 simán.
Hm... Tudtam, hogy van lényege! :hopp:
Lythis kellett hozzá,h megvilágosítsa egy kissé. Tudtam, hogy idõ kell csak ahhoz, hogy rájöjjek: afrancba, mi ez? ezmindenösszevissza, de basszus JÓ!
TETSZIK. IGEN.

sirtomi

Most néztem meg az elsõ két részt.

Eddig nem sokat értettem belõle. Furcsa az egész, de érdekes és mindenképpen megnézem.
A hangulata és látványvilága nagyon bejön eddig :jee:

Kuroi Tenshi

Quote from: LythisÖsszességében szerintem teljesen konkrétul ábrázolták benne azt az életérzést, amikor rohadtul nem tudod, hogy mi a fene is van, és amikor csak úgy élsz bele a világba, és nem gondolkozol. Nem az határozza meg a cselekedeteidet, hogy hosszú távon mi lesz ebbõl, hanem azt teszed, amit éppen akkor jónak látsz, amirõl ott legbelül úgy érzed, hogy helyes.
Ez inkább nézõi szempontból lehet a hatása ;) 1-2 szereplõ igenis elég pontosan elõrelátott benne (gondolom nem nehéz kitalálni, hogy Harukora gondolok :D : baseball - mûhold)
Szól errõl is, de nem ez a legfõbb motívum benne. (Bocs Yakumo, rossz lóra tettél :hehe: )

Ramiz

#4568
Quote from: Kuro_TenshiEz inkább nézői szempontból lehet a hatása ;) 1-2 szereplő igenis elég pontosan előrelátott benne (gondolom nem nehéz kitalálni, hogy Harukora gondolok :D : baseball - műhold)
Szól erről is, de nem ez a legfőbb motívum benne. (Bocs Yakumo, rossz lóra tettél :hehe: )
Mivel Lythis egy impulzív indíttatásokból működő ösztönember (a Vampire-ben is ilyet játszik), ezért ezt érezte belőle olyan erősen hangsúlyosnak. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Gondoltam nézek vlm akció filmet s mert régen játszottam vampire-t reméltem ez is vlm hasonló lesz. Tévedtem...Ez sokkal jobb annál!
Eszméletlen jó anim. Elkezdtem nézni s nem tudtam abbahagyni.:)
Ritka az, hogy egy huzamba végignézzek vlmt(asszem az Onegai Twins, Vandread, Chobitsnál volt ez s a Love Hina Mangánál...). Akkor tartottam a 6. résznél amikor ti itt írtátok, hogy mit is jelent alucard neve...Nkem is akkor esett le. Tök poén.:jee:

Grafika:9/10 Egész jól van ábrázolva, de vannak hibái.Nekem mindenestre bejött s nagyon illett az anim stílusához.
Történet:10/10 Mégha nem is fogtam fel belõle mindent elsõre s nincs elzárva a sztori(Freak Chip group, ki a mestere Incognitonak stb..) nálam max pontot ér mivel nagyon jó a vezetése a történetnek s folyamatosan leköti a nézõt.
Karakterek:10/10 Nagyon jók! Alucardot s Serast egyenesen imádom, de még a mellékszereplõk jelleme is szépen van kidolgozva.(Fargasson s a team többi élõ tagja.)Seras jellemfejlõdése piszok jól van megjelenítve(elfogadni a vámpír létet ám mégis megmaradni embernek). Max pontot érdemel.
Zene: 9/10 nem emléxem rájuk ergó tökéletesen illik az anime stílusához.
:jee:
Hangok: 10/10 nincs velük semmi baj.

Végõs Értékelés: 95%
Mindenkine ajánlott, még annak is aki írtózik a vámpíros filmeketõl.
Ezt senkinek nem szabad kihagyni!:)

Ramiz

Quote from: AlkyraSeras jellemfejlõdése piszok jól van megjelenítve(elfogadni a vámpír létet ám mégis megmaradni embernek).
Érdekes, nekem úgy rémlik, hogy ez pont kimaradt az animébõl, mármint a vámpír lét elfogadása. Vagy nem?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: AlkyraSeras jellemfejlõdése piszok jól van megjelenítve(elfogadni a vámpír létet ám mégis megmaradni embernek).
Érdekes, nekem úgy rémlik, hogy ez pont kimaradt az animébõl, mármint a vámpír lét elfogadása. Vagy nem?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Maron

Véget ért a Tsubasa Chronicle anime elsõ szezonja, áprilisban jön a folytatás. Vélemény: indítottak egy nagyon jó 1. résszel (nekem lagalábbis bejött), de úgy a 8. résztõl (egyesek szerint már elõbb is) zutty! Unalmassá vált az egész, majdnem végig lehetett aludni a sorozatot. Zene isteni (Yuki Kajiura :lazza: ), de a zenei rendezõt jól fenékbe kellett volna billenteni párszor.

Vélemény és jó tanács annak, aki szeretne belevágni:
Nézd meg az 1. részt, szedd le az endinget és a 2 OST-t, majd kezdd el olvasni a mangát - csak mérföldekkel jobb a sorozatnál.
10/5 az értékelésem, de ez elég arra, hogy azért majd mégnézzem a movie-t, ha kinnt lesz és a 2. szezont (és ajánlom, hogy a szintén tavasszal esedékes xxxHolic sorozatot ne tolják el >_>).

Alkyra

Quote from: RamizÉrdekes, nekem úgy rémlik, hogy ez pont kimaradt az animébõl, mármint a vámpír lét elfogadása. Vagy nem?

Azt mondta vlmik részben:
"I know i'm not human." Azt hiszem.

Kuroi Tenshi

Quote from: AlkyraGrafika:9/10
Történet:10/10 Mégha nem is fogtam fel belõle mindent elsõre s nincs elzárva a sztori(Freak Chip group, ki a mestere Incognitonak stb..) nálam max pontot ér mivel nagyon jó a vezetése a történetnek s folyamatosan leköti a nézõt.
Karakterek:10/10 Nagyon jók! Alucardot s Serast egyenesen imádom, de még a mellékszereplõk jelleme is szépen van kidolgozva.(Fargasson s a team többi élõ tagja.)Seras jellemfejlõdése piszok jól van megjelenítve(elfogadni a vámpír létet ám mégis megmaradni embernek). Max pontot érdemel.
Zene: 9/10
Hangok: 10/10
Végõs Értékelés: 95%
Szvsz nagyon felmagasztalod. :3x3:

Nálam ez valahogy így nézne ki:
Grafika: 8
Történet: 6... ha jobb kedvem van, 7
Karakterek: 7. Néhány sirály karakter, de szinte alig van jellemfejlõdés. Bár az idõ rövid is lenne erre.
Zene, hangok jók.

Értékelés: látványos, sirály karakterek, :cool: action, de ennél sokkal többet nem nyújtot számomra. 80%

Fazék

Quote from: AlkyraAzt mondta vlmik részben:
"I know i'm not human." Azt hiszem.
bocsi de ezt ebben a formában persze hogy tudja :) Ramiz arra akart utalni szerintem, hogy [COLOR="LemonChiffon"]még nem kezdett el vért inni, stb, vagyis nem vált teljesen vámpírrá[/COLOR] :)

Necrid^

Quote from: AlkyraGondoltam nézek vlm akció filmet s mert régen játszottam vampire-t reméltem ez is vlm hasonló lesz. Tévedtem...Ez sokkal jobb annál!
Eszméletlen jó anim. Elkezdtem nézni s nem tudtam abbahagyni.:)
Ritka az, hogy egy huzamba végignézzek vlmt(asszem az Onegai Twins, Vandread, Chobitsnál volt ez s a Love Hina Mangánál...). Akkor tartottam a 6. résznél amikor ti itt írtátok, hogy mit is jelent alucard neve...Nkem is akkor esett le. Tök poén.:jee:

Grafika:9/10 Egész jól van ábrázolva, de vannak hibái.Nekem mindenestre bejött s nagyon illett az anim stílusához.
Történet:10/10 Mégha nem is fogtam fel belõle mindent elsõre s nincs elzárva a sztori(Freak Chip group, ki a mestere Incognitonak stb..) nálam max pontot ér mivel nagyon jó a vezetése a történetnek s folyamatosan leköti a nézõt.
Karakterek:10/10 Nagyon jók! Alucardot s Serast egyenesen imádom, de még a mellékszereplõk jelleme is szépen van kidolgozva.(Fargasson s a team többi élõ tagja.)Seras jellemfejlõdése piszok jól van megjelenítve(elfogadni a vámpír létet ám mégis megmaradni embernek). Max pontot érdemel.
Zene: 9/10 nem emléxem rájuk ergó tökéletesen illik az anime stílusához.
:jee:
Hangok: 10/10 nincs velük semmi baj.

Végõs Értékelés: 95%
Mindenkine ajánlott, még annak is aki írtózik a vámpíros filmeketõl.
Ezt senkinek nem szabad kihagyni!:)

sok 10/10 nem gondolod?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Bandita ^^

Viráglelkületû testem hevesen tiltakozott minden porcikájával az elsõ közelebbi ismerkedésünk után, a további kíntól és gyötrelemtõl. ( kb az elsö 12-13 perc után) De miután szellemem kellõ bátorítást kapott buddhától, és miután egy 140 kilós kamionsofõr fenyegetett meg hogy tütüben fogja eljódlizni az El Mariachit, nem volt más választásom bíztam benne hogy az 5-ös lesz a szerencseszámom, és végre sikerül oxigénpalack nélkül megmásznom Furi Kuri hegyeit.
Tehát elkezdtem...
Szombrérós gumicsirkék kergetõztek a napsütötte sikátorok között, miközben hamvaiból feltámadó fõnix forróságával emésztette lelkem plazmáját a kusza értelem, melynek csiráját véletlenül felfedeztem... Ragyogóan sötét lett a nap, hirtelen kék lett a fü és zöld az ég... de már nem zavart.... Eltorzult elmém végre meghallotta a fülsíketítõ csendet, és élveztem a kavargó színeket...

Tulajdonképpen borzasztó volt, persze nem szoktam az ilyet, és még most is a hideg futkározik a hátamon.... Soha többet!!!- én megfogadtam...

Na de m1ek is.... Asszem megnézem még 1x-er...:lul: :lul: :lul: :jee: :jee:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Kuroi Tenshi

Quote from: Bandita ^^Viráglelkületû testem hevesen tiltakozott minden porcikájával az elsõ közelebbi ismerkedésünk után, a további kíntól és gyötrelemtõl. ( kb az elsö 12-13 perc után) De miután szellemem kellõ bátorítást kapott buddhától, és miután egy 140 kilós kamionsofõr fenyegetett meg hogy tütüben fogja eljódlizni az El Mariachit, nem volt más választásom bíztam benne hogy az 5-ös lesz a szerencseszámom, és végre sikerül oxigénpalack nélkül megmásznom Furi Kuri hegyeit.
Tehát elkezdtem...
Szombrérós gumicsirkék kergetõztek a napsütötte sikátorok között, miközben hamvaiból feltámadó fõnix forróságával emésztette lelkem plazmáját a kusza értelem, melynek csiráját véletlenül felfedeztem...
:3x3:
Na még egy klinikai eset. Ezt is a FLCL-bõl szalajtották, vagy mi. :rolleyes:

:haha:

Ramiz

Quote from: Fazékbocsi de ezt ebben a formában persze hogy tudja :) Ramiz arra akart utalni szerintem, hogy [COLOR="LemonChiffon"]még nem kezdett el vért inni, stb, vagyis nem vált teljesen vámpírrá[/COLOR] :)
Õrangyalom megjelent a felhõk közül és pallosával lángoló betûkkel az égre véste az igazságot. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Quote from: Necridsok 10/10 nem gondolod?

Hát..talán. A sztori az ha nagyon belegondolok akkor 8/10, mert lezáratlan.
A zene nekem személyszerint nem jönn be, de illik az animhoz.
Az értékeléseimet nem úgy írom, hogy én hogyan nézem, hanem, hogy
a többihez amit eddig láttam, ahhoz mérve értékelem az animot.

Ramiz:
gomen, félreérettem. Úgy még tényleg nem.

Kuroi Tenshi

Naszóval:
Serial Experiments Lain.

Egészen az 5. részig csak pislogni és gondolkodni tudtam, annyira ködös a történet és kevés az információ - és ezt szeretem :) Végre megint valami alaposan elborult és elvont.
Késõbb már tisztább lett a kép, de még így is voltak olyan dolgok benne, amikre én se számítottam. Többet nem árulok el :p
Van benne néhány ritkán feldolgozott gondolat, és váratlan megoldás. Eredetiség-faktor magas - ajánlom azoknak, akik szeretik az elgondolkodtató, fura mûveket.

sirtomi

A Serial Experiments Lain nagyon jó!
Én is ajánlom bátran :)

Alkyra

Végignéztem ezt is.
Nem vlm bonyolult sztori, egyszerû szeretnivaló karakterek, remek zene, érdekes
sztorivezetés, szép grafika.
Egy délutáni kikapcsolódásnak tökéletes.
Viráglelkûeknek ajánlott nagyon, de a többiek is  nyugodt szívvel megnézhetik.

Értékelés: 90%

SaiyaGin

Quote from: AlkyraVégignéztem ezt is.
Nem vlm bonyolult sztori, egyszerû szeretnivaló karakterek, remek zene, érdekes
sztorivezetés, szép grafika.
Egy délutáni kikapcsolódásnak tökéletes.
Viráglelkûeknek ajánlott nagyon, de a többiek is  nyugodt szívvel megnézhetik.

Értékelés: 90%

Azt, hiszem, ideje tervbe vennem.:)

ArchElf

Szóval ez az az anime, amit a múlt héten nézegettem... Valahogy nem áll közel a lelkemhez a mechás szín (ami kicsit visszatartot, mielőtt erre a darabra esett volna a választásom), de szerencsére nem csalódtam.
A történet a szinte 100%-ban víz borította Mars önállósodásáért folyó harc közepébe repít minket, amely inkább gazdasági és politikai, mintsem katonai fronton zajlódik. A történet szerint a marsi kormány nem rendelkezhet katonai erővel, ezért annak a belső problémáit a földi hadsereg "oldja meg". A probléma jelen esetben a - viszonylag nagy számú, de egymással is csatázó - kalózhad, melynek kimagasló tagja az Auróra nevű hajó, ahol a történet nagy része is játszódik. Az Aurórára kerül fura körülmények között - többet elárulva már spoiler lenne - a főhős, kinek tevékenykedését "izgulhatjuk" végig a sorozat 26 része alatt.
A történet során kibontakozik kissé a gazdasági/politikai szál, amely azonban nem tud elég teret szerezni magának; megmarad inkább háttérnek. A főhőstől ("letisztult" karakter lévén) nem várhatunk túl sok fejlődést (még lelki változékonyságot sem nagyon), de más karaktereket szépen kibontanak a történet során (a főbb szereplők majd mindegyikére jut egy "saját" rész), sőt egyes kevésbé szimpatikus egyének is szerethetővé válnak a sorozat végére.
A (mechás) harci jelenetek - szinte mind a víz alatt játszódnak - elég kidolgozottak, bár meglehetősen hihetetlenek (bár, egyáltalán ki képes felfogni egy mechás anime ilyen irányú valóságtartalmát...?)
A sorozat végére érve elmondhatom, egy kellemesen nézhető, szórakoztató alkotást találtam, mely összességében simán megérdemel nálam 8 pontot a 10-ből.

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ready2

Mast nem tudok irni errol az OVA-rol: mindenki nezze meg.

Gyonyoru tortenet, tokeletes talalas.

Slayer_Ace

Trigun:
Nekem nagyon bejön:jee: , ajánlom mindenkinek
Kicsit komolytalannak indul, de Legato megjelenésével beindul a cselekmény.
Habár a visszaemlékezések során sokat megtudunk Vash-rõl, én még mindig nem egészen jöttem rá, hogy ki vagy mi õ(ugyan Brad tesz rá egy utalást:"[COLOR="White"]the beings who live outside of time"[/COLOR], de nekem ez nem valami sokatmondó)
Az anime legszebb gondolata szerintem Wolfwood szájából hangzik el:
"We are nothing like God, not only do we have limited powers, we sometimes are driven too become the Devil himself"(de ha már itt tartunk Rem-nek is vannak jó gondolatai)

SaiyaGin

Hanaukyo Maids La Verite 08
Úgy tûnik, mégiscsak van valami története a sorozatnak. :)

Rounin

Quote from: Ready2Mast nem tudok irni errol az OVA-rol: mindenki nezze meg.

Gyonyoru tortenet, tokeletes talalas.

Ámen :) Különb megfogalmazást lehetne írni, de minek ^^