Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Meske on 2006-07-02, 15:39:36
A rossz tanárokról jut eszembe: Egyik osztálytársam megvétózott egy pontot a matek emelt dolgozatán, s nemhogy nem adták meg neki azt a pontot, de még másik hármat levontak, mert állítólag nem függvénytranszformációval ábrázolta a függvényt, pedig igen, csak kicsit másképpen, mint ahogy az a javitókulcsban volt. Ettől aztán a mi matek tanárunknak is leesett az álla, hogy hogy lehet egy ilyet nem elfogadni... Aztán nem tudom, hogy te hallottál e ilyesmiről, de így utólag én azt hallottam, hogy akik így felülvizsgálják a dolgozatokat, azok nincsenek is benne az érettségiztetésben, s gőzük sincs, hogy mi hogy megy. S valószínüleg ezért nem fogadta el azt a tanár, mert szigorúan csak a javitókulcs alapján javított, holott ugye, más helyes megoldásokat is el kéne fogadni...  :ejj:
Én az első felvételimen azért nem jutottam be a Közgázra, mert a javítótanár szemét volt - amit az útmutató alapján meg kellett volna adnia pontot, nem adta meg, felülvizsgálati kérelmemre sem. Pont azon a pár ponton múlt a felvételim.

Meske

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-02, 17:23:13
Én az első felvételimen azért nem jutottam be a Közgázra, mert a javítótanár szemét volt - amit az útmutató alapján meg kellett volna adnia pontot, nem adta meg, felülvizsgálati kérelmemre sem. Pont azon a pár ponton múlt a felvételim.
Hát igen... :ejj: Ez az, hogy nekem itt mindenki próbálta bizonygatni, hogy az érettségin a tanárok milyen rendesek szoktak lenni, még azok is, akik amúgy rossz szipirtyók, de az számomra bebizonyosodott, hogy ez abszolúte nem igaz. Még mindig sajnos a tanár dönti el a tudásod értékét, nem pedig a valódi tudásodat nézik...  :ejj: Ez nagyon szomorú....  :ejj:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

SaiyaGin

Quote from: Meske on 2006-07-02, 15:39:36
A rossz tanárokról jut eszembe: Egyik osztálytársam megvétózott egy pontot a matek emelt dolgozatán, s nemhogy nem adták meg neki azt a pontot, de még másik hármat levontak, mert állítólag nem függvénytranszformációval ábrázolta a függvényt, pedig igen, csak kicsit másképpen, mint ahogy az a javitókulcsban volt.

Az én egyik osztálytársamtól is levontak egy pontot fellebbezés után. Egy másiknak meg nyolcat adtak, mert a matek-írásbelijét javító tanár elszámolta a pontokat. :D

Meske

Quote from: SaiyaGin on 2006-07-02, 23:15:23
Az én egyik osztálytársamtól is levontak egy pontot fellebbezés után. Egy másiknak meg nyolcat adtak, mert a matek-írásbelijét javító tanár elszámolta a pontokat. :D
Hát igen... Erre csak ennyit lehet mondani: C'est la vie!

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Moonshiner

Idén ki érettségizik a fórum tagjai közül? Ki mit vállalt be?

Solid Snake

Quote from: Moonshiner on 2007-04-16, 19:24:01
Idén ki érettségizik a fórum tagjai közül? Ki mit vállalt be?

Jelen.  :smile:

Angolból már tavalyelőtt letettem az emelt szintet (ofkóz nyelvvizsga), tavaly ősszel az info középszintet, így a tavaszi idényre már csupán a matek-töri-magyar trió marad középszinten (mazochista nem vagyok, hogy bármelyiket is bevállaljam emeltre, amúgy is nagyképű vagyok, engem úgyis felvesznek a kitűnő bizonyítványommal a jelölt ME-GÉK/mérnök-informatikus szakra :P).

Emellett Gmer kolléga is idén érettségizik (végtére is osztálytársak vagyunk), de ő mindenből középszintet tesz (bár anno ő is megcsinálta a nyelvvizsgát, így neki 4 tantárgy maradt - info, matek, magyar, töri -- na de erről majd ő ír bővebben, ha akar  :ejnye:).

csacsika

#276
Quote from: Moonshiner on 2007-04-16, 19:24:01
Idén ki érettségizik a fórum tagjai közül? Ki mit vállalt be?

Az érettségit. A lehető legabszurdabb kombinációkban. Angolból emelt, kémia közép, fizika -, biosz emelt, és a 3 alap közép. Cél az orvosi, vagy fizikusi.
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Kuroi Tenshi

A húgom is idén érettségizik - de fogalmam sincs, mikből :o

Solid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-17, 03:42:07
A húgom is idén érettségizik - de fogalmam sincs, mikből :o
Then ask her.  :lazza:

Raggie

Quote from: Meske on 2006-07-02, 17:36:50
Hát igen... :ejj: Ez az, hogy nekem itt mindenki próbálta bizonygatni, hogy az érettségin a tanárok milyen rendesek szoktak lenni, még azok is, akik amúgy rossz szipirtyók, de az számomra bebizonyosodott, hogy ez abszolúte nem igaz. Még mindig sajnos a tanár dönti el a tudásod értékét, nem pedig a valódi tudásodat nézik...  :ejj: Ez nagyon szomorú....  :ejj:
Nemtudom, de nekem csak azt modogatták anno az éreccségi előtt hogy a saját tanáraid lesznek jófejek veled. És azok tényleg sokkal jobb arcok lettek érettségire.
De az emeltszintűt nem a saját tanárod javítja ---> szemetek. Ez benne van a pakliban amikor bevállalod. Szvsz.

Öcsém is idén érettségizik: emelt fizika és többi közép, de van egy emelt franciája nyelvvizsgából még tavalyról.


Én amikor érettségiztem matekból(emelten) akkor is szemetek voltak, de arra úgy kell készülni hogy ne tudjanak belédkötni. A szóbelin meg ott sem voltak nagyon szőrösszívűek(ha látták rajtad hogy tudod csak nem teljesen szabatosan fogalmazol akkor nem cs*szegettek tovább pl).

EDIT:
Quote from: csacsika on 2007-04-17, 01:23:18
Az érettségit. A lehető legabszurdabb kombinációkban. Angolból emelt, kémia közép, fizika -, biosz emelt, és a 3 alap közép. Cél az orvosi, vagy fizikusi.
Aaaz laza! :D :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Szacsi

Én tavaly érettségiztem, aztán most nekifutok az emelt törinek.
Eredetileg magyarból akartam, de amikor megláttam a nyelvtan tételeket...Pfff...Kicsit kiakadtam. Úgyhogy inkább a törit választottam.
A bajom csak az, hogy az írásbelik (közép és emelt szinten egyaránt) nem a saját tudásodat tetsztelik, hanem hogy mennyire tudsz szöveget értelmezni és mennyire dőlsz be a becsapós kérdéseknek  :ejj:

Darkstar

Quote from: Szacsi on 2007-04-17, 13:56:04
A bajom csak az, hogy az írásbelik (közép és emelt szinten egyaránt) nem a saját tudásodat tetsztelik, hanem hogy mennyire tudsz szöveget értelmezni és mennyire dőlsz be a becsapós kérdéseknek  :ejj:
Épp ezért sokkal könnyebb -volt számomra legalábbis- mintha csak és kizárólag a magolásra épített volna. :)
Mellesleg én meg jövőre fogom megírni a japán "egyetemi alapképzés ösztöndíj" "felvételijét". Idén a japán része miatt még nem merek nekimenni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

csacsika

Az emelt szintű több esetben is könnyebb a középnél O.o Mitől komolyabb egyáltalán? (kicsivel több ismeretanyagot igényel, ez igaz, de szövegértelmezés szinte a nagyrésze!, és majdnem duplaannyi időt is adnak rá! azalatt táncsak ki lehet találni!)
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Solid Snake

Quote from: csacsika on 2007-04-18, 07:11:31
Az emelt szintű több esetben is könnyebb a középnél O.o Mitől komolyabb egyáltalán?

Pl. töri szóbelin 40 tétel van, nem 20.

Darkstar

Emelt törin azért a vaktérképezés szánalmas. Nálunk pl az volt, hogy kaptunk egy Eu vaktérképet, és jelöljük rajta a megnevezett városokat és hogy mikor csatolták vissza az országhoz...

Quote from: követség honlapjaFIGYELEM!
2008-tól a társadalomtudományi szakokra jelentkezőknek világtörténelemből NEM kell vizsgát tenniük!
:cool: :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

csacsika

Quote from: Solid Snake on 2007-04-18, 08:14:49
Quote from: csacsika on 2007-04-18, 07:11:31
Az emelt szintű több esetben is könnyebb a középnél O.o Mitől komolyabb egyáltalán?

Pl. töri szóbelin 40 tétel van, nem 20.
A lejobb a biológia, ott nincs konkrét bemagolandó tétel :)

Ki hogy készül a vizsgákra?
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Solid Snake

Quote from: csacsika on 2007-04-18, 16:59:49
Ki hogy készül a vizsgákra?

Animézéssel. Jó sok animézéssel.  :muhahah:

Komolyra véve a szót: aki tanult a 4 év alatt, annak nem kell sokat átismételnie. Én lepődtem meg a legjobban, amikor az ismétlések során mennyire könnyen visszajöttek a régebben tanult dolgok.  :eek:

csacsika

Már csak egy hét, és kezdődnek a vizsgák.
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Draconire

Quote from: csacsika on 2007-04-27, 07:31:11
Már csak egy hét, és kezdődnek a vizsgák.
Erről eszembe jut az, amikor a sulirádióban halál komoly hangon bemondták, minden érzelem nélkül, hogy "Már csak 3 hét van hátra, érettségizők..."
Tisztára mintha kivégzésre mennénk...

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-04-27, 07:45:38
Quote from: csacsika on 2007-04-27, 07:31:11
Már csak egy hét, és kezdődnek a vizsgák.
Erről eszembe jut az, amikor a sulirádióban halál komoly hangon bemondták, minden érzelem nélkül, hogy "Már csak 3 hét van hátra, érettségizők..."
Tisztára mintha kivégzésre mennénk...

Ez még a túlzottan klasszikus (komolyzene + versek) vagy a túlzottan debil (techno shit + "KEZDŐDIK! KEZDŐDIK!") sulirádiós korszakban történt meg? Én már nem emlékszem.  :smile:

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-04-27, 07:54:25
Ez még a túlzottan klasszikus (komolyzene + versek) vagy a túlzottan debil (techno shit + "KEZDŐDIK! KEZDŐDIK!") sulirádiós korszakban történt meg? Én már nem emlékszem.  :smile:
Quote from: Gmer on 2007-04-27, 07:45:38
"Már csak 3 hét van hátra, érettségizők..."
:P

Solid Snake

Tehát a debil korszakban.  :haha:

Kvikveg

Hm. Ismerosom ma adta le, hogy a mostani emelt szintu kb annyira nehez, mint regen a sima erettsegi, ami egy nulla volt.  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Kvikveg on 2007-04-29, 01:19:20
Hm. Ismerosom ma adta le, hogy a mostani emelt szintu kb annyira nehez, mint regen a sima erettsegi, ami egy nulla volt.  :eek:

Való igaz, hogy a régi rendszerhez képest jóval lejjebb vitték a szintet.  :ejj:
Józan paraszti ésszel és némi logikával nem okozhat különösebb nehézséget az írásbeli.

csacsika

A szóbeli sem  :D

De biológián történelmi kérdést és földrajzit is simán feltehetnek, míg a többi tantárgyból adott témakörön belül maradnak :3x3:
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Solid Snake

Quote from: csacsika on 2007-04-29, 19:27:34
A szóbeli sem  :D

Arra azért mégiscsak tanulni kell valamennyit. Míg írásban gondolkozhatsz, addig szóban real time-ban megy a dolog.

csacsika

Viszont arra 2 max 3 nap alatt fel tudsz készülni mindennel, úgy hogy 5-ösre tudd az anyagot. Az emelt szinthez pedig elég 2 hét, néhány típusfeladattal.
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Darkstar

Háromnegyed évig hetente jártam matektanárhoz (oszttársam anyja, a srác is emeltre készült) és a tételeket iletőleg 3 másik tanár véleményét  is kikértem, mégis szóbelin az a köcsög tetü nem fogadta el a tételbizonyítást, mert szerinte nem kapcsolódott az anyaghoz... Azaz ha meg akarnak szivatni, meg is fognak. Még így is 5ös lett a matekom, de azért lefelé vitte a pontszámomat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake


Solid Snake

Day 1 - Hungarian Literature and Grammar




  • I. Szövegértés
    Egy bécsi tájbemutató cikk volt, különös tekintettel egy nemes borfajta került a középpontba.
    Nehézségi szint: Könnyű



  • II. Szövegalkotás


    • Érvelés: könyvek és elektronikus adathordozók közti különbségek, előnyök, hátrányok, stb.
    • Egy mű értelmezése: Sánta Ferenc kortárs író egy novellája, a Kicsik és nagyok. Unalmas, érdektelen, hosszú. FAIL.
    • Összehasoníltó elemzés: Csokonai Vitéz Mihály és Ady Endre egy-egy szerelmi versének összehasoníltása. Szerelem, NO MA'AM RulZ.  :lazza:
      Nehézségi szint: könnyű, mégis alapos tervezést igényelt