Kétszintű érettségi

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:49:26

Previous topic - Next topic

Ramiz

Voltam próbaérettségin matekból. Babapiskóta. A többi tárgyról is ilyesmiket hallottam. Akkor most mindenkit felveszenk egyetemre és aztán az első félévbe kiszórják a felesleget? Vagy a nyelvvizsgák fognak dönteni a felvételin? Vagy századnyi (ezrednyi) átlagkülönbségek?

Azért vicces, hogy együttérzően veregették a hátunkat a most végzők, hogy majd mi szívunk az új rendszerrel, aztán kiderül, hogy kéjhömpöly lesz az egész!(?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

Most megtudták a szervezők hogy milyen könyü volt nektek az emeltszintű így jól megnehezitik majd. Szoval igy is úgy is szívni fogtok :D

Saori

Quote from: XagaMost megtudták a szervezők hogy milyen könyü volt nektek az emeltszintű így jól megnehezitik majd. Szoval igy is úgy is szívni fogtok :D

Ejj-ejj Xaga.. :ejnye: Nem vagy te egy csöppet rosszindulatú? :D
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Xaga

Quote from: SaoriEjj-ejj Xaga.. :ejnye: Nem vagy te egy csöppet rosszindulatú? :D

Lehet :D Úgyhalottam hogy az emeltszintű valamivel könyebb mint a felvételi és a nyelvvizsgával egyenértékü. Én azért félnék töle.

Exo

Na én is írtam próbaérettségit emelt matekból...hát babapiskótának azért nem nevezném, de télleg nem volt valami halálos téma :D
Sajna nálunk is csomó jó eredmény fog születni és valószínüleg jövöre meg fogják nehezíteni... :rolleyes:
Pedig de nem hiányzik...:)

Saori

Quote from: ExoNa én is írtam próbaérettségit emelt matekból...hát babapiskótának azért nem nevezném, de télleg nem volt valami halálos téma :D
Sajna nálunk is csomó jó eredmény fog születni és valószínüleg jövöre meg fogják nehezíteni... :rolleyes:
Pedig de nem hiányzik...:)
Te..Exo..hogyhogy te csak jövőre érettségizel mikor iősebb vagy mint én? :confused:
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Exo

Quote from: SaoriTe..Exo..hogyhogy te csak jöv?re érettségizel mikor i?sebb vagy mint én? :confused:

Nyugi, nem buktam egyszer se :D...csak évvesztes vagyok :)
Amúgy Ramiz is jövöre érettségizik, pedig ö még nálam is idösebb  :hehe:
Söt, van osztálytársam aki már rég betöltötte a 18-at ( ö sem bukott ) :D

De valami furcsa dolog van ma a levegöben... :rolleyes:

Saori

Quote from: ExoNyugi, nem buktam egyszer se :D...csak évvesztes vagyok :)
Amúgy Ramiz is jövöre érettségizik, pedig ö még nálam is idösebb  :hehe:
Söt, van osztálytársam aki már rég betöltötte a 18-at ( ö sem bukott ) :D

De valami furcsa dolog van ma a levegöben... :rolleyes:
Igaz-

igaz..közben rájöttem hogy nálam van egy kicsit eltolódva a dolog.. 17 évesen érettségizni rulz :D Túl hamar lettem iskolaérett :D
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Exo

Quote from: SaoriIgaz-

igaz..közben rájöttem hogy nálam van egy kicsit eltolódva a dolog.. 17 évesen érettségizni rulz :D Túl hamar lettem iskolaérett :D

Nemt'om...nekem valahogy majdnem 19 évesen se fog tetszeni ez a dolog...:rolleyes:
Már most herótom van az egész tortúrától  :ejj:

Exo

Kicsit :_off: leszek, bocs érte:

De szerintem tök szívás ez a 86-os "széria"...ott volt Csernobil, most kísérleti nyulak vagyunk a kétszintü érettségivel...:rolleyes:....gáááz

Mi jön még???  És mit hagytam ki? :confused: :D

Cobra

Mennyi bajuk van a mostani fiataloknak  :ejj:  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

hát sztem minden szériának megvan a maga öröme, mi például a gimiben 8 éven át minden kisérleti módszert kifogtunk és az összes idiótaságot még éppen megkaptuk (pl. háztartástan). csodáltuk is, hogy a 2szint?t nem nálunk vezették be

amúgy sztem spec. nekem sokkal több rosszat, hoz a 2 szint? érettségi, mert felvételin lehet hogy elvesztem a hozott pontjaimat és érettségizhetek újra :D
nagyon nem akarják, hogy elhagyjam a szakom:)

a '86-osokon viszont tényleg látszik csenrobil hatása:) viszont eddig csak + irányban befolyásolta ?ket tapasztalataim szerint,

ja és a kétszint? diplomát asszem pont elkerülitek...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Kvikveg

Hat, nektek legalabb mar nem volt az, mint nekem: enekkar elso eveben a Lenin a hos ki csak nepenek el, uttorocuccok, aztan attertunk hirtelen semlegesebb dolgokra... En voltam az uccso evfolyam, akinek meg oroszt tanitottak, igaz, hogy ua tanarno nemetet is tudott volna, de sebaj /bar amilyen volt, lehet, hogy jobb is.../. Szoval nalunk enyhen tudathasadas jellege volt nehany dolognak...  :bsd:  Es rajtunk is kiprobaltak a kiserettsegi nevu fantasztikus dolgot asszem 7.-ben, siralmas eredmennyel. Nem vettek komolyan szerencsere.
Ja! Valaki zseni gondolom a miniszteriumban kitalalta, hogy alsoban 1 evig a nyelvtannak csak az elmeletet tanitsak, aztan a kov. evben lehet gyakorolni. No comment. Azota is hanyok, ha mondatelemzesre gondolok...
Szoval azert velunk is kiserleteztek. Nem beszelve a kepolvasas nevu zsenialis talalmanyrol, amivel meg batyamekat szivattak.
Mindenkinek kijut valami.  :rolleyes:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soridan

Quote from: rodericka '86-osokon viszont tényleg látszik csenrobil hatása:) viszont eddig csak + irányban befolyásolta ?ket tapasztalataim szerint,

Bemutatlak az öcsémnek :)

Ez a kétszintű érettségi tényleg nem tűnik nehéznek... de hát mindig mindenre ezt modnják (óvódától kezdve) hogy mennyire nehéz lesz minden ami jön, amit változtatnak... csak még nem tapasztaltam :rolleyes:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Feldin

Quote from: SaoriIgaz-

igaz..közben rájöttem hogy nálam van egy kicsit eltolódva a dolog.. 17 évesen érettségizni rulz :D Túl hamar lettem iskolaérett :D

Ne tudd meg mit vesztettél!
+1 év az oviban a legjobb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Egyetértek! Életem legszebb időszaka...  :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Nem volt semmi gond, és ha bajod volt valakivel meghúztad a haját :hopp:
Hiába, az volt az arany élet!!!
Egész nap csak játék! :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Quote from: Exomost kísérleti nyulak vagyunk

ÁÁÁ ti nem vagytok kísérleti nyulak, ez egy már letestelt, jólműködő rendszer, hiszen szakemberek találták ki.
Nyugodj meg. És vegyél még egy répát :rotflol:

Ramiz

#18
Quote from: FeldinNem volt semmi gond, és ha bajod volt valakivel meghúztad a haját :hopp:

És akkor is, ha tetszett valaki! Nem kellett a bonyolult kerülgetés...  :hopp:
(Nemrég megpróbálkoztam a módszerrel, de már nem jön be... :( )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizÉs akkor is, ha tetszett valaki! Nem kellett a bonyolult kerülgetés...  :hopp:
Igen igen!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Bármennyire is kellemes a régi szép emlékeket felidézni, az offolást kéretik befejezni vagy az offtopicon belül folytatni...:rolleyes:

Ramiz

Igaz, igaz... kösz, hogy szóltál.
Majd a próbaérettségi szintjét fogjuk jövőre visszaidézni sírva, ha annyival keményebb lesz esetleg. Remélem nem. Én csak egy árva diplomát akarok, hát olyan nagy kérés ez?  :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Exo

Na mit írok én jövö kedden???...Emelt kémia próbaérettségit (4óra) Mert az én kémiatanáromnak feltétlenül kikellett találnia, hogy suli után beüljünk és csak úgy megírjuk :ejj:...mondanom sem kell, mennyire várom eme kiemelkedö eseményt (qrvára)

Moha

Szerintem minden generációt "beparáztatnak" az érettségivel. Emléxem, nekünk 4. év elején az összes tanár bekeményített. Pl. kettest kaptunk olyanra, amire azelőtt lazán 4-est.
Annyi volt a lényeg, hogy legalább mindenki tanult (még én is képes voltam a könyvet bújni :D ). Aztán az érettségin kiderült, hogy annyira azért nem is nehéz. Na persze volt egy kis mázlim is (pl. töreszből 48-as szabadságharc :hopp: ), ami egyebként nem szokott lenni.
Szóval szvsz a kétszintű érettségi sem lehet azért annyira kemény. Bár ezt majd inkább mondja meg a köv. generáció.

Ramiz: Egyébként az egyetemeken már most is jellemző (ha nem is mindenhol), hogy szinte mindenkit felvesznek, aztán szép apránként kiszórják a "felesleget".

Meske

De ez az egész kétszintü érettségi csak egy nagy becsapás. Mivel az egyetemeken nem azt fogják nézni, hogy emeltszinten megvan az 5, hanem azt, hogy 60%-od van. Ez azt jelenti, hogy, a 60 pontból csak 49-et kapsz. S az, hogy ezt te emeltszinten teljesítetted, csak max. 10 pontot jelent pluszba. Az egyetemek sem fogják kérni az emeltszintű érettségit, csak a nyelveknél. Igaz én még jövőre nem, de két év mulva megyek érettségizni, s most kellett megválasztanunk a faktokat. Nem volt muszály emeltszintü faktot választani, de középszintü fakt csak 3 féle volt, s azokat a tantárgyakat 1000, hogy nem választottam volna. Így maradnak az emeltek. 2 faktot választottam (matek,fizika), de csak az egyikből fogok emeltszintű érettségire menni. A másikból nem (fizika), mert ott a helyesírást is nézik, s az nem éppen a mesterségem... Meg fizikai fogalmazást is kell írni emeltszinten. A középszint viszont iszonyat könnyű: 20 feleletválasztós teszt + 2 számolási feladat.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Exo

A kémia próbaéretttségin, teljes hulla üzemmódban a 4-es felső tartományát lőttem telibe. :rolleyes:

Moha

Quote from: ExoA kémia próbaéretttségin, teljes hulla üzemmódban a 4-es felső tartományát lőttem telibe. :rolleyes:
Szerencséd volt, gondolom. Mint nekem anno az érettségin töreszből: sikerült a 48-as szab. harcot húznom és lazán 4-esre érettségiztem. Ahhoz képest a 4 év alatt végig kettes voltam... (nem éppen komáltam a tárgyat :p)
Szóval ez is mutatja, hogy az érettségi nem feltétlen a 4 éves tudást tükrözi :hehe:

Ramiz

Ideje felmelegíteni ez a topicot... :__devil:
Ki mibõl?
Én matek & fizika emelt, töri & magyar közép (az angolt meg remélem ki tudom váltani, 30-án írják ki a nyelvvizsgaeredményt...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Most látom csak, hogy van ilyen topik. Nekem szerencsére van még 1 évem, de matek és töri lesz az emelt, magyar (és valszeg fizika vagy számtech) lesz középen. Angol kilõve.  :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Djinn

Hogy is mûködik ez a kétszintû érettségi? Nem egészen vagyok képben. :o
Nem is tudom, én érettségiztem-e igazából. Már olyan régen volt, talán csak álmodtam  :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"