Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

NLZ

Ennek a loltopicba kellett volna menni sztem. :P
[reserved]

Damnatus

Quote from: NLZ on 2009-04-20, 18:09:44
Ennek a loltopicba kellett volna menni sztem. :P
Hát, ha elkap egy ilyen néni az utcán, az nagyon nem lol :D

NLZ

Quote from: Damnatus on 2009-04-20, 20:37:45
Quote from: NLZ on 2009-04-20, 18:09:44
Ennek a loltopicba kellett volna menni sztem. :P
Hát, ha elkap egy ilyen néni az utcán, az nagyon nem lol :D
Basszus, mostantól rettegve fogok kimozdulni otthonról, mert bármikor spontán elkaphat az utcán egy felfegyverzett akciónyugdíjas.
[reserved]

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Ügyes kis artista.
[reserved]

sirtomi


Én

1) Erről van valakinek tapasztalata? Jónak tűnik, de pont az edzés rész hiányzik...
2) Megálltad röhögés nélkül?

NLZ

Jah, ebbe már belefutottam pár éve, de akkor még más volt a weblapja. Miért, érdekel? :D
[reserved]

Én

Aha, nyáron mindenképp el akarok kezdeni valamit. Vagy folytatom a Krav Magát, vagy Judo (ez a legesélyesebb, mert közel van, van ott haverom és mindig is érdekelt), vagy ez.

NLZ

Judo az jópofa dolog, utcán ha sikerül összehoznod, akkor keményen a földhöz tudod vágni a másikat (ugye tatami helyett beton van :D).
[reserved]

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Ha valakinek hozzám hasonlóan régóta megvolt a késztetése egy kíméletesebb jellegű küzdősport megtanulására, úgy érzi, hogy lenne rá heti két napja szeptembertől, és megfelelne neki a belváros (Blaha környéke) esti időpontos edzés, akkor szóljon! Ha ismerőssel járnék valahova, tuti, hogy kisebb eséllyel lógnék el edzéseket. Főleg dzsúdóban gondolkozok, mert olyan alapvető formákat gyakoroltat sokat, amiket bármilyen helyzetben lehet alkalmazni (egyensúlyból való kibillentés / annak megtartása, esések - e kettőt nem is csak önvédelmi harcban hasznos tudni! -, karfeszítések és fojtások), sokan csinálják, és harcművészetet gyakorló ismerősök is ajánlották. De a kung-fu-ra is rá lehet beszélni (Wing Tsun vagy Wushu).

Egyébként a Rákóczi téren lakok és 5 percnyire van dzsúdó és kung-fu edzőterem is. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Mint párral feljebb írtam én is nagyon gondolkoztam rajta, csak így nyáron végül nem nagyon értem rá... Szeptembertől szívesen kezdeném csak nemtudom sulikezdéssel mennyire lesz rá kapacitásom :) De ha minden jól megy én benne lennék

Próféta

Én soha semmi harcot nem műveltem még, és (egyéb sportokkal szerzett tapasztalataim alapján) gyanúm szerint totál "őstehetség" lennék. De brahiból ki kéne egyszer próbálni, erre pont kapóra jönne hasonlóan kezdő haverokkal elnézni valamire :jee:

Viszont szeptemberben nem nagyon vagyok még, szóval kezdjétek el nyugodtan nélkülem.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2009-08-24, 01:10:50
Én soha semmi harcot nem műveltem még, és (egyéb sportokkal szerzett tapasztalataim alapján) gyanúm szerint totál "őstehetség" lennék. De brahiból ki kéne egyszer próbálni, erre pont kapóra jönne hasonlóan kezdő haverokkal elnézni valamire :jee:

+1 :D
Melyik a softosabb a kettő közül? Go easy on me :haha:

Nakedape

nna most elképzeltelek 4eteket egy kungfu filmben
nos...

[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2009-08-24, 01:21:42
nna most elképzeltelek 4eteket egy kungfu filmben
nos...

You just wait.
After half a year of ultra training, the four of us will kick your ass
[spoiler]
in chess maybe?
:haha:
[/spoiler]
Amúgy ezért is csináljuk (majd): for teh lulz

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-08-24, 01:44:34
Quote from: Nakedape on 2009-08-24, 01:21:42
nna most elképzeltelek 4eteket egy kungfu filmben
nos...

You just wait.
After half a year of ultra training, the four of us will kick your ass
[spoiler]
in chess maybe?
:haha:
[/spoiler]
Amúgy ezért is csináljuk (majd): for teh lulz
jaja semmi gond, vele, meg el is gondolkodtam rajta, de most sűrű a szeptember utána is  sztem délbuda max, ha egyáltalán, de ez film EPIC lenne annyira előttem vagytok , karakteres arcok,  meg ahogy beugrassz az énredobott sajtoskiflielé lassítva. stb
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Quote from: Nakedape on 2009-08-24, 01:49:19
de ez film EPIC lenne annyira előttem vagytok , karakteres arcok,  meg ahogy beugrassz az énredobott sajtoskiflielé lassítva. stb
:D

Amúgy én nem for teh lulz fogom majd csinálni :smile:

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2009-08-24, 01:49:19
de ez film EPIC lenne annyira előttem vagytok , karakteres arcok,  meg ahogy beugrassz az énredobott sajtoskiflielé lassítva. stb
:D
:lol: :lul:
Francba, nekem is kene mar valamit csinalnom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

Quote from: Ramiz on 2009-08-24, 00:27:36
Ha valakinek hozzám hasonlóan régóta megvolt a késztetése egy kíméletesebb jellegű küzdősport megtanulására, úgy érzi, hogy lenne rá heti két napja szeptembertől, és megfelelne neki a belváros (Blaha környéke) esti időpontos edzés, akkor szóljon! Ha ismerőssel járnék valahova, tuti, hogy kisebb eséllyel lógnék el edzéseket. Főleg dzsúdóban gondolkozok, mert olyan alapvető formákat gyakoroltat sokat, amiket bármilyen helyzetben lehet alkalmazni (egyensúlyból való kibillentés / annak megtartása, esések - e kettőt nem is csak önvédelmi harcban hasznos tudni! -, karfeszítések és fojtások), sokan csinálják, és harcművészetet gyakorló ismerősök is ajánlották. De a kung-fu-ra is rá lehet beszélni (Wing Tsun vagy Wushu).

Egyébként a Rákóczi téren lakok és 5 percnyire van dzsúdó és kung-fu edzőterem is. :)

wing tsun-t nem ajánlom, nem hallottam valami jókat arról ami magyarországon megy ezen a néven. Szítják egymást az összes többi kung fu, karate meg hasonlók ellen (könyveket is adtak ki, párba belenéztem a könyvesboltban  ^^" )

noriko

Én továbbra is a wushu-t tervezem. Az előbb írtam is érdeklődő emailt, hogy mikor indul idén.  ^^
Elvileg ők a Victor Hugo utcában vannak (remélem, az edzés is), ami nekem pont jó is lenne.
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Én maradok a shinkendonál ! (És persze továbbra is ajánlani tudom ;) )!
Ha szerzek Bp-en munkát, akkor lehet, hogy még vmit bevállalok :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2009-08-24, 00:27:36
Főleg dzsúdóban gondolkozok, mert olyan alapvető formákat gyakoroltat sokat, amiket bármilyen helyzetben lehet alkalmazni (egyensúlyból való kibillentés / annak megtartása, esések - e kettőt nem is csak önvédelmi harcban hasznos tudni! -, karfeszítések és fojtások)

Én ezek miatt tanulnám inkább a judo-t.
Ha valaki nem tud jól esni, egy szerencsétlen
eséssel súlyos, évekig kiható sérüléseket
szerezhet.

Damnatus

A cselgáncs az egyetlen küzdősport, amit szívesen csinálnék én is, ott nem kell megütni az ellenfelet.

Én

Quote from: Damnatus on 2009-08-24, 19:32:28
ott nem kell megütni az ellenfelet.
Én is főleg ilyet csinálnék, mert az öklöm elég szar ütésre (hosszú, vékony ujjak, és nem is tudom normálisan ökölbeszorítani), ezért tenyér lenti részével vagy könyökkel szoktam ha muszáj.

Damnatus

Én nekem meg sosem ment, hogy beleüssek a másik arcába, gyomrába, vagy megrugjam. Főleg nem gyakorlásból a társamat.
"Birkózni" sokkal humánusabb, ha meg meg kell védenem magam, akkor még mindig kinyomhatom a támadó szemét, rátérdelhetek a torkára, eltörhetem a vállát, könyökét, csupa olyan dolog, amihez nem kell ütni :D.

Ramiz

Quote from: Én on 2009-08-24, 02:06:24
Amúgy én nem for teh lulz fogom majd csinálni :)

Én sem! Az öcsém fiatalabb nálam 9 évvel és könnyebb többszörennyi kilóval, és simán át tud dobni meg erőteljesen a földre gáncsolni egy év judo/dzsúdó/cselgáncs után... Egyébként nekem a legjobban a dobások tetszenek, az eséseket pedig eltökéltem, hogy hülyére gyakorlom. Ha a későbbiekben valami merészebbet vagy akrobatikusabbat próbálnék, tudjak jól esni... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Én csak simán meg akarok tanulni rendesen verekedni :D

Zsiga

Akor felejtsd el ezeket a húzottszemű hókuszpókuszokat és tanulj krav maga-t, vagy legalább valami kickbox/muay thai jellegű cuccot. Utóbbiak esetében készülj fel rá hogy az első fél évben minden edzésen agyon fognak verni. :D (Meg utána is, cask kb. fél év mire nagyjából megszokod... :angyali:)